Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość nieznany23
dawniej brodacz do lek med. Może postęp techniki będzie kiedyś taki, że "poznaczy" się plemniki i rozpozna, czy skutecznie sforsował jajeczko i jeżeli tak będzie przy osobie mającej spiralę, będzie to działanie poronne; na razie dyskusja jest scholastyczna - ile jest diabłów na łebku od szpilki - przypominam, że mamy XXI wiek. Ad vocem: NPR stosuje kilka % populacji kobiet i to przez niezbyt długi czas (w aspekcie antybaby), nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, a już na pewno nie wzmacnia więzi między małżonkami (bajki z gatunku mchu i paproci, cuda-wianki). Co do ekologiczności zgoda, pytanie tylko, czy w zatrutym środowisku nie jest to sztuczne ? Aspekt wstrzemięźliwości też mnie nie przekonuje - gdzie jest w tym wszystkim spontaniczność, czy nikt ze stosujących nie kochał się "na zapas", bo lada chwila przyjedzie ciotka z Kanady. Jak komuś mało adrenaliny w życiu codziennym to niech czeka z biciem serca na tę upragnioną kroplę krwi (to dla par, które wykonały już swój "limit" rozrodczy). I co, mają zawiesić już swoje przyrządy na kołku ? Wyznaję zasadę ze sloganu wyborczego SLD (nieco zmodyfikowanego) : masz serce z lewej strony, po modyfikacji ...ale głowę po środku. Zmiana pseudo była prozaiczna - zapomniałem hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsex
Witam, mam pewien problem. Jestem jeszcze dziewica, ale z moim chlopakiem uprawiamy peeting. Ostatnio w 19dniu cyklu, ktory zazwyczaj trwa 27-28dni. Pytanie moje brzmi czy mozliwe jest zajscie w ciaze jezeli penis nie wszedl we mnie, ale istnieje mozliwosc, ze plemniki zostaly wprowadzone do mojej pochwy na paluszki? zaznaczam, ze naprawde mala ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do dawniej brodacz- jak słusznie zauwazyłeś mamy XX! wiek i jestesmy w stanie stwierdzic ze doszło do zapłodnienia i poronienia niekoniecznie znakując plemniki i ze scholastyką nie duzo ma to ws[pólnego. Stosowanie NRP wzmacnia więź między małżonkami(oczywiście Ty takim parom nie uwierzysz )a ja jednak będę się opierac przede wszystkim na doświadczeniach osób które z powodzeniem ta metodę stosują a nie na opinii Twojej-czyli za przeproszeniem "podróznika wrażeń erotycznych " bo nie jesteś dla mnie osobą dbającą o szczęście w po-życiu małżeńskim . Nrp nie jest dla wszystkim tu jakby jesteśmy zupełnie ZGODNI i tu Ameryki nie odkryłeś bo jest to dla nas jasne (od 44 stron topiku) natomiast napisz mi ile jest w przeciwieństwie do tych klilku procent kobiet stosujących NRP kobiet stosujących wkładkę np. Myslisz ze dużo więcej?Jesli tak własnie myślisz to sie mylisz Ekologiczność? to ze na codzień jesteśmy z tym na bakier jest dla mnie i wielu kobiet argumentem dodatkowym żeby stosowac metody naturalne i chociażby w tej dziedzinie sie nie truć i sobie nie szkodzić. Spontaniczność skolei moze być róznie pojmowana i nie mozna oceniać innych w tym względzie-dlaczego zakładasz że wszyscy czy większość pojmuje to tak jak TY>dopuśc do siebie tą mozliwość ze ktoś może mieć inne priorytety niż spontan i nowe wrażenia erotyczne.Przecież nikt Ci nie każe stosowac NRP ani odwieszać narządów na kołku.Jesteś absolutnie pewien ze ja reprezentuję ciemnogród a Ty masz racje? Jeżeli tak to -dzięki -hura wygrałeś .Jeżli nie to nie zakładaj a priori ze miłośc nie istnieje -bo ogólny ton Twojej wypowiedzi to sugeruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...........
czytam te wypowiedzi i czytam, i wszyscy jak jeden maz piszecie o mozliwosci zajscia w ciaze pod koniec cyklu. A jak jest w takim razie na samym poczatku? 4, 5 , 6 dzien? przy cyklach 29-31 dniowych? mozna wowczas zaciazyc czy nie mozna bo ja juz nie wiem! te dni sa u mnie sprawdzone od lat i jak narazie dzialaja, ale wole sie dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
nieeee pod koniec cyklu (po udowodnionej wzrostem temp eratury owulacji )nie ma mozliwości zajścia w ciąże+a pryz cyklach takich jak Twoje te dni na poczatku cyklu sa ok=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...........
no tak myslalam.. wspolzylam bowiem do 12-13 dnia wlacznie i jak narazie spokoj ;) ja czuje kiedy zbliza mi sie okres i wowczas wtedy tez na calosc ide ;) i zadnej temperaturki tez nigdy nie mierzylam ;)sluz obserwuje tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznaniak
Stosuje z zona metode termiczna od kilku lat. Stosowalismy ja nawet zanim zostalismy malzenstwem. Nigdy nie mialem problemow ze spontanicznym i czestym uprawianiem seksu. Na cykle dlugosci ok 37 dni przypada 9 dni abstynencji w naszym przypadku (miesiączka nam nie przeszkadza), ale nie mozna powiedziec ze jest to calkowita abstynencja bo wtedy, ze tak powiem, dopieszczamy sie w inny sposób ;) A co do wzmacniania wiezi miedzy malzonkami to moge powiedziec, ze jestesmy szczesliwym malzenstwem- nie wiem jakby to bylo gdybysmy np stosowali prezerwatywy( nie znosze tego gumowego cholerstwa) lub pigułki, ale nawet sie nad tym glebiej nie zastanawiam bo i po co. A co do ciemnogrodu i zacofania, to tak logicznie rzecz biorac met termiczna to wg mnie wslasnie duzy postep i krok naprzod w medycynie. Przeciez chyba stosunkowo niedawno naukowcy zauwazyli, ze na podstawie temperatury mozna powiedziec czy owulacja byla czy tez nie. To w starozytnosci kobiety wkladaly sobie rozne swinstwa do pochwy, czy tez stosowano prezerwatywy z jelit zwierzat- tak mi sie cos obilo o uszy; jesli jest ktos zorientowany w temacie to niech mnie poprawi :P A jesli chodzi o to ile par stosuje naturalne sposoby, to ja osobiscie znam tylko 1 a zona mowila mi, ze wiekszosc jej kolezanek lyka pigułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
47dnia 36,62 48dnia 36,61 49dnia 36,5 50dnia 36,5 51dnia 36,65 52dnia 36,25 53dnia 36,4 54dnia 36,51 55dnia 36,5 56dnia 36,2 mam spadki temp do 36,2 to chyba tak jak mowicie ze nie mozliwe abym byla mama, ale ja sie nadal tym przejmuje... bo czemu jego tak dlugo nie ma :( jutro kupie test i w sobote zrobie dla pewnosci... lek med dzieki za wypowiedz o jajeczku :) co nieco zrozumialam i troszke mnie p odnioslo na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla poczatkujacych ....
ktos zadal na tym forum pytanko w sam raz dla poczatkujacych- 1. jak sie waha temperatura w a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy 2. jaka jest szyjka macicy a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy 3. jaki wyglad ma sluz a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy pytanie skierowane dla osob ktore dlugo juz ta metode stosuja i do lek med, ktory jest na tym forum od poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jesli masz czas to poszperaj w naszych archiwach :-))) wszystko tu juz było-jak Ci nie chce to nadamy jeszcze raz ale nie dziesiaj dobranoc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla poczatkujacych ....
no tak wlasnie staralam sie to pozbierac w jedna kupe ale mi nie wyszlo takze poprosilabym o replay tylko w 1 miejscu:) nie tylko mi sie przyda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pewien problem. Jestem jeszcze dziewica, ale z moim chlopakiem uprawiamy peeting. Ostatnio w 19dniu cyklu, ktory zazwyczaj trwa 27-28dni. Pytanie moje brzmi czy mozliwe jest zajscie w ciaze jezeli penis nie wszedl we mnie, ale istnieje mozliwosc, ze plemniki zostaly wprowadzone do mojej pochwy na paluszki? zaznaczam, ze naprawde mala ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lek med
przyda się większej ilości osób. Jeżeli masz taką wiedzę to podziel się nią, bo ciężko jest dokopać się do tych wszystkich informacji.... Również z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym tylko dopisać parę słów, które kilka razy zostały już napisane ale \"w jakiś sposób\" pominięte przez niektóre osoby.Temperatura w ciąży NIE MUSI być temperaturą o wartości powyżej 37 stopni! Zależy od wielu czynników - między innymi od temperatury podstawowej ciała konkretnej osoby jak i od miejsca gdzie się mierzy. U mnie temperatura podstawowa wynosi 35,95 a po owulacji dochodzi do max 36,68, średnio 36,5 i tak może być też w ciąży u kobiety, która ma niższą temperaturę ciała.37 stopni to książkowy PRZYKŁAD dla pokazania różnicy temperatury.mała pani z... -> Obserwuj temperatury na dniach, jeśli i jutro będzie jeszcze większy spadek - możesz rychło spodziewać się miesiączki.malae5 -> owszem, istnieje ryzyko, że jesteś w ciąży. Do zapłodnienia wystarczy śladowa ilość plemników zawarta w śluzie mężczyzny (niekiedy jeszcze przed wytryskiem) - kwestia śluzu kobiety, czy plemniki zdążą przeżyć nim dotrą dalej. Kwestia inna - przy cyklach 27-28 dniowych owulacja występuje najczęściej w 14 dniu cyklu co zmniejsza ryzyko ciąży (jajeczko jest zdolne do zapłodnienia tylko przez kilkanaście godzin, potem obumiera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
a powiedzcie? czy stosunek przerwany uwazacie za metode naturalna? czy tylko i wylacznie wspolzycie z wytryskiem w kobiecie? z tego co sie orientuje zdanka sa podzielone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
dzisiaj tak samo jak wczoraj 36,2 ... ale ui tak dal pewnosci kupie test i jutro zrobie, w ogole to do lekarza pojde bo czuje jakby mi jakas gulka w jajniku urosla i sie przemieszczala i na dodatek cos mi obok jajnika przeszkadza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznany23
do lek med : ciekaw jestem, jak jesteś w stanie stwierdzić, że doszło do zapłodnienia i poronienia w pierwszych 14 dniach od momentu połączenia się w zygotę ? Do dbania o szczęście w pożyciu małżeńskim potrzeba jak do tanga - dwojga. Odnośnie stosowanych metod antykoncepcji być może jest to w raporcie o seksualności Polek, choć osobiście nie mam specjalnego zaufania do statystyki, bo takie badania czasami mam zlecane i znam mechanizmy. Nic nie pisałem o ciemnogrodzie (wolę określenie - katoland) więc proszę, nie nadinterpretuj. I czytaj posty ze zrozumieniem zwłaszcza, jeżeli komuś radzisz, bo za takimi radami winna iść odpowiedzialność za nie; w pierwszym poscie pisałem o zamiarze rozwodu, a więc znalazłem swoją drugą połówkę. Wbrew pozorom, nie jestem zgorzkniałym wapniakiem/zgredem, ale mężczyzną w średnim wieku, który smakuje życie poznając jego dobre i gorsze strony. Mając mnóstwo (ponad 500 znajomych) i trochę po amatorsku zapoznając się z tematami tzw. moczowo-płciowymi mam takie, a nie inne zdanie (nie jest to wzorzec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonk :) a Ty na jakim jestes etapie? Ja zaczelam mierzyc temperaturke :) Ale jestem z siebie dumna. A;e mierze elektronicznym. Raczej pzestalam sie przejmowac opinia, ze niby elektroniczne sa niedokladne, poniewaz kilka osob na forum wypowedzialo sie ze uzywa elektroniczny i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezyjko ja narazie wziełam od ginekologa specjalny:D zeszyt z tabelkami i czeka az bede w stanie mierzyc temke - musze sie na to nastawic. Myslałam, ze od tego cyklu zaczne ale chyba poczekam na nastepny:D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, slonk, jestes :) hehe, skad ja to znam \"od nastepnego miesiaca\", a jak nadejdzie znow \"od nastepnego miesiaca\" :) To widze, ze tez dopiero zaczyasz przygode z metodami naturalnymi :) wiesz, trzeba qrcze naprawde mocno sie zmobilizowac, bo jak nie to czlowiek to odklada i odklada, chocby samo mierzenie temperatury... No, ale widze, ze Ty w miejscu nie stoisz - wizyta u ginekologa, rozmowy na ten temat... no no no. Powiem Ci, ze ja jakos nie moglabym chyba rozmawiac o tym ze swoja ginekolog. Nie wiem czemu, mam wrazenie, ze jesli nie wszyscy, to wiekszosc jest przeciwna tym metodom. Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja frezyjko mam w najwiekszym stopniu inny cel - sprawdzic czy mam wogole owulacje. Ale to nie pojdzie na marne bo tabletek nie chce brac (juz pisalam na poczatku topiku - z dwoch powodow) i chce NPR wykorzystac do celów anty:):D Dlatego też \"łatwo\" mi rozmawaić o tym z ginekolog, ale powiem Ci szczerze, ze NPR uważam za \"atut\" kobiety, ze nie idzie na łatwizne i nie łyka pigułek a przy tym poznaje siebie i pozwala swojemu organizmowi funkcjonowac naturalnie. Tak wiec idac do gin wcale sie tego nie wstydze - wrecz przeciwnie - chwale:DI powiem Ci ze gin w gabiniece na NFZ raczej nei okaze entuzjazmu bo łaczylo by sie to z tlumaczeniem itd, za to w prywatym gabinecie jak najbardzie - gin sie ucieszy i owszem, pomoze Ci:)Takze polecam Ci powiedziec o tym gin - a nóż trafisz na takiego co Cie bedzie dopinogwac i pomoze??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do były brodacz! tak sobie myslę ze sprawia Ci radośc traktowanie mnie jak nieodpowiedzialną posiadaczkę mocherowego beretu-ja tez wyciągam na Twoj temat po Twoich wpisach mnóstwo-byc moze pochopnych wniosków.Słuchaj nie masz żadnej pewności ani podstaw do tego zeby wyciągac wnioski ze radze komus coś pochopnie i nieodpowiedzialnie bo wiem co mówie-i jestem dobrze zorietowna w tematach na które zabieram głos, Na szczęscie od Twoich mądrości na tym topiku nic nie zalezy -a od naszej konstruktywnej wymiany rad i doświadczeń ( W SPOKOJU!) bardzo duzo więc czy Ci się to podoba czy nie i bez względu na Twoje przykre doświadczenia będziemy to nadal szerzyć ideę która nam odpowiada aTy niekoniecznie musisz być jej odbiorcą więc.....na szczęscie nie zniechęcisz nas ani swoimi negatywnymi opiniami ani amatorską znajmością tematów moczo-płciowych .Pozdrawiam i bez odbioru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słońk :) a no to życzę powodzenia :) hm... może masz rację że ginekolog spojrzy pozytywnie na metody naturalne, ponieważ przecież kogo jak kogo, ale jego, jako lekarza, interesuje organizm kobiety i to, jak on funkcjonuje. Przynajmniej powinno tak być :) Więc raczej moim zdaniem dziwne by było, gdyby jakiś ginekolog był przeciwny metodom naturalnym. Ale być może niektórzy są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
wlasnie zauwazylam ze mam jakas dziwna wydzieline.... jakby brunatny sluz albo ze tak powiem przeterminowana krew... ale tak tylko torszke tego... ide robic test....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
1 kreska.... :))) moge spokojnie oczekiwac @ :) i zaczac obserwowac swoj organizm od poczatku cyklu kiedy nadejdzie @ ps moglby ktos odp na : 1. jak sie waha temperatura w a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy 2. jaka jest szyjka macicy a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy 3. jaki wyglad ma sluz a) okresie polodnym b) okresie nieplodnym c) w ciazy jesli zbierze sie to w 1 miejsce naprawde bedzie latwiej wielu poczatkujacym osobom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
i dzieki dziewczyny za rady i slowa otuchy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×