Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwinka24

Mamusie z zespolem policystycznych jajnikow

Polecane posty

Gość Paulinta
a czy, któraś z Was slyszala o dr. Stefanowicz?? przyjmuje w salve w Lodzi?? zbieram opinie na jej temat i są calkiem niezle... może ona mi pomoże zajść w ciąże... Fajnie, że są tu kobietki, które potrafią podtrzymać na duchu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo że moje doświadczenie pomoże. Mój lekarz na wstępie przepisał mi metformax 500 i zalecił utratę wagi. Walczyłam 1 rok i bez efektów. Nieregularna miesiączki (3x w roku), nadwaga, nadmierne owłosienie.. Po roku wróciłam do niego, żeby podjąć kolejne próby. Przepisał mi clostolbegyt (5-9dc) i duphaston (16-27dc). Owu miała wystąpić między 13 a 16dc. Nie przykładaliśmy się zbytnio wierząc, że co ma być to będzie. W listopadzie zaufałam cyferkom i zrobiliśmy sobie maraton w czasie owu. :) Efekt tego jest taki, że jestem w 4 tyg. ciąży :) Teraz czekamy na USG, żeby potwierdzić ilość fasolek po tej kuracji hormonalnej. Jedno jest pewne! Trzeba wierzyć, ale nie popadać w paranoję. I polecam OEPAROL na poprawę jakości śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenka25
witam. ja tez ma stwierdzony zespol policystycznych jajnikow. obecnie jestem po badaniu hsg. jestem w tej lepszej sytuacji jak to powiedział moj ginekolog ze ma regularnie miesiaczki. bardzo bym chciala miec dzieciacka, ale wiem ze sa z tym duze problemy i wymaga to dlugiego leczenia. jestem dobrej mysli ze nam sie uda i wszystkim wam starajacym sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenka25
a co do lekow to brałam duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenka25
mam pytanko czy ten lek oeparol to na recepte czy mozna go kupic bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oeparol jest bez recepty. Należy tylko pamiętać by brać go tylko do owulacji. W razie ciąży istnieje zagrożenie poronieniem bo wiesiołek wywołuje skurcze macicy (to też najstarszy lek na przyspieszenie porodu). Czy któraś z Was miała problem z niepękniętymi pęcherzykami? miałam w tym cyklu stymulację gonadotropinami. Wyrosły dwa pęcherzyki ale po ovitrelle nie pękły tylko zlały się w torbiel... Prawdopodobnie następny cykl będzie odpuszczony :( Czy można jakoś przyspieszyć rozbicie torbieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaba
Cześć kobietki, czytam was od momentu gdy dowiedziałam się o PCOS (początek września) byłam w szpitalu na badaniach które miały wykazać dlaczego straciłam 2 ciąże, diagnoza: hiperprolaktynemia + PCOS z hiperinsulinemią + niemożność donoszenia ciąży, na 1-szą chorobę dostałam Norprolac a na obniżenie cukru Glucopfage, efekty już zauważyłam, waga zmniejszyła się o 8 kg, pierwszą @ dostałam w 31dc a drugą w 29dc a na samo PCOS nie mam żadnych leków, mój endokrynolog powiedział że skoro zachodzę w ciążę to jeszcze nie czas żeby podejmować jakieś kroki, że najpierw trzeba wybadać dlaczego nie mogę ich donosić, bardzo pragniemy z moim partnerem dzidziusia i zastanawiam się czy nie zacząć się starać, czy nie jest za wcześnie, bardzo was proszę o pomoc, jesteście doświadczone w tym temacie, wszystkie mamy jeden cel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magrog
Witam. Ja mam PCO i w wieku 15 lat uslyszalam, ze prawdopodobnie nigdy nie bede miala dzieci. Teraz mam dwojke wspanialych pociech. Syn ma 8 lat a coreczka 11 miesiecy, wiec to naprawde nie jest wyrok. Fakt, ze pierwsza ciaza byla tak nieoczekiwana, iz przez pierwszy miesiac uwierzyc nie moglam, ze to prawda. O drugie dziecko staralismy sie 5lat i udalo sie akurat w chwili kiedy z mezem chcielismy juz dac za wygrana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magrog
Dodam jeszcze tylko, ze przed pierwsza ciaza bralam cilest. Druga ciaza przyszla naturalnie bez ingerencji lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję podwójnie :) Ja też zaszłam w ciążę naturalnie po 4 cyklach po odstawieniu pigułek jednak ciąża obumarła.. Teraz po poronieniu miałam cykle bezowulacyjne przez PCOS (wykazał to tzw. monitoring cyklu), dlatego działamy aktualnie ze stymulacją. Cysty u mnie zniknęły więc podchodzimy od razu do drugiej stymulacji! Bardzo się cieszę! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka :)
Hej dziewczyny.Ja obecnie jestem w 30 tyg ciąży:) na Pco leczyłam się 5 lat po odstawieniu pigułek zaszłam w ciąże przy pierwszej owulacji:) na początku brałam tabletki przez 3 miesiące na podtrzymanie ciąży miałam bóle brzucha dosyć często pani doktor przepisała tabletki (lepiej dmuchac na zimne ).Teraz czekam na rozwiązanie.Nie mogę się już doczekać synusia:)Jednak boje się porodu:( czym bliżej rozwiązania tym większa radość i coraz więcej strachu.Prosze opowiedzcie o swoich porodach jezeli któras z was rodziła juz przy pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcos-przyszła mama
Dziewczyny, mam PCOS z wszelkimi "urokami" tej choroby. Absolutnie nie jest to wyrok i szczerze powiem Wam, że sa kobiety które bez tego "cholerstwa" mają większe problemy z zajściem w ciążę niż MY. Nasze starania trwały 1,5 roku (oczywiście brałam większość znanych Wam leków i intensywnie się leczyłam). U nas dodatkowo dochodził problem ze słabym nasieniem męża... Jestem w 20-tym tygodniu ciąży. Czuję się super, nic mi nie dolega. Ciąża rozwija się prawidłowo i nie mam z nią w ogóle problemów. Także głowa do góry i uwierzcie, są gorsze problemy niż PCOS. W razie pytań chętnie odpowiem. Trzymajcie za mnie kciuki, a ja będę trzymała za WAS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa mamusia
witam chce was podniesc na duchu leczylam sie przez 5 lat u roznych lekarzy na pco .przytylam sporo nerwy i wogole .zaczelam szukac lekarza ktory sie zajmie moja owu i efekt jest taki ze wlanie moje szczescie (2,5 roku) zrobilo sobie drzemke :)) i dodam ze u ostatniego lekarza leczylam sie tylko 4 miesiace i co drugi miesiac byla owu. moje leki : metformax,clostybegyt ,fostimon duphaston i niech wam zaden lekarz nie wmowi ze z pco nie mozna miec dzieci.aha i ciaza przebiegala ksiazkowo cora zdrowa.:)) teraz narazie sie staramy naturalnie bez parcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkkk
Witam, od trzech lat leczę się z powodu hiperprolaktynemii, teraz okazało się że mam pęcherze na jajnikach, czyli PCOS, dodatkowo nie mam miesiączki, tylko przez wywołanie. Jestem załamana, ponieważ bardzo chciałabym zajść w ciąże ale wątpię czy jest to możliwe. Teraz dostałam po raz kolejny tabletki na wywołanie i mam zgłosić 15 dc. do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny z powrotem.lekarz stwierdzil ze mam pcos i ostatnia miesiaczke mialam 5 sierpnia i jutro robie test czy to mozliwe ze to jest ciaza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość easytone
ja zaszłam w ciaze po 2 latach staran mam pcos od 16 roku zycia i wiekszosci dolegliwosci z tym zwiazanych jestem w 5 miesdiacu ciazy na poczatku byl krwiak ale teraz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej niestety poszlam do innego lekarza i okazalo sie ze mam torniel na jajniku i obecny lekarz stwierdzil zespol policystycznych jajnikow i zlecil mi szereg badan w tym kierunku.ale pocieszyl mnie fakt ze powiedzial ze jest szansa na zajscie w ciaze....mam nadzieje ze juz niedlugo sie uda bo razem z mezem pragniemy tego ziecka bardzo i staramy ssie juz przelo rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła _mama
Ja mam PCO, leczę się od 17 roku życia. Może dzięki szybkiej diagnozie i leczeniu udało mi się bez problemu zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Jednak po ciąży objawy PCO sie nasiliły: torbiele na jajnikach, owłosienie. Lekarz zapisał mi Midiane, brałam ponad rok. Potem odstawiłam bo planowałam drugie dziecko. 2 miesiące po przestaniu leków udało mi się zajść w drugą ciążę. Życzę wszystkim powodzenia w staraniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to mnie pocieszylas i wiem ze jest nadzieja na to ze zostane wkoncu mamusia...oboje z mezem bardzo pragniemy tego dziecka i rozwazamy nawet in vitro.a ty naturalnie poczelas dzidziusia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimiki ja jestem z twojego rocznika 1991 :) I też z męzem sie staramy prawie rok i tez mam PCO tylko u mnie sa problemy z jajikami(z waga tarczycą iinnymi nie mam) Przez 3 lata nie miałam owulacji dostałam clostilbegyt na wywołanie okazało sie ze mam uczulenie na niego i torbiel sie zrobiła ale od nastepnego cyklu okazało sie ze moje jejniki ten clo pobudził i rosną pęcherzyki -dosteje tylko zastrzyk na pęknięcie :) Tzn. dopiero piertwszy cykl za mną nieudany-teraz czekam na drugi i bedziemy działać-moze sie uda. Zrób sobie prolaktyne jak nie robiłaś u mnie wyszła za wysoka-czeste przy pco i biore bromergon na nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała czarna kawka 22 no wlasnie lekaarz mi mowil ze tez prawdopodobnie nie bylo owulacji bo w jajniku zazwyczaj mam po 12 niepeknietych pecherzykow....prolaktyne robilam to mam w normie 16.2 a torbiele praktycznie co 2 miesiac sie robia... teraz tez bedzziemy robic badanie meza co i w jakim stanie sa plemniki itd. zobaczymyy teraz mam drugi raz zrobic prolaktyne najpierw pierwszy raz a potem godzine pozniej drugi raz po jakijs tabletce no i jeszcze bede robic cukier po wypiciu glukozy.no i zobaczymy co lekarz powie.moze tez mi da takie zastrzyki jak tobie na pekniecie. pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita_1986_
Witam ja tak jak wiele z was tutaj mam niby stwierdzone pcos ale tak szczerze nie wiedza do konca. Byłam u roznych lekarzy i ginekologów i endokrynologow i nic a najlepsze ich teksty ze wszystko w porządku lezalam w szpitalach jestem przebadana pod inne choroby i nic nie wyszlo. Najwiekszym problemem jest wtórny brak miesiączki pojawia sie od czasu do czasu co 7 moze i wiecej miesiecy tabletki nie zawsze mi wywolują okres do tego problemy z cerą nadmierne owłosienie i szybki przyrost wagi ktorego nie idzie zlikwidowac dietami i cwiczeniami nic nie działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Another sunny day
Ja (PCO, endometrioza, hiperprolaktynemia i niedoczynnosc tarczycy). I rodze za chwilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita_1986_
no to gratulacje:) udanego rozwizania zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaba
Swoją historie opisałam na wcześniejszej stronie i dziewczyny trzeba wierzyc że się uda, zaczełam zdrowiej sie odżywiać, ćwiczyłam dzięki czemu zrzuciłam 10 kg i po ogólnie 10 m-cach starań jestem w 6tc :) życze wam żeby wasze marzenie również szybko sie spełniło i potrzymajcie czasem kciuki żeby mój bąbelek został z nami na zawsze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita_1986_
Andziaba moje gratulacje tylko ja nie umie schudnąć mimo ze chodziłam do dietetyka stosowałam mdiete i nic cwiczenia tez nie pomogly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje mamusiom ktore maja pco i niedlugo bed rodzic lub tez juz urodzily....ja bylam u lekarza prolaktyna wyszla dobrze cukier tez i na nastepnej wizycie lekarz przepisze m jakies leki i byc moze niedlugo uda mi sie zajsc w upragniona ciaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik....
nikita_1986_ u mnie jest to samo co u Ciebie. I też nie pojawiał mi się okres już jakiś czas. Ale z moich wieloletnich obserwacji wynika że brak miesiączki w głównej mierze wywołany jest nadwagą . U mnie ta nadwaga skupia się w okolicy brzucha nie wiem jak jest u Ciebie?. Też jest mi ciężko stracić nadmierne kilogramy które w szybkim tempie pojawiły się po odstawieniu tabletek hormonalnych. W związku z powyższymi objawami byłam u specjalisty oczywiście prywatnie;/. Stwierdził on że wcale nie muszę jeść żadnych leków na wywołanie miesiączki bo tak na prawdę poziomy hormonów i cała reszta jest w normie i być może okres sam wróci a jeśli będę chciała założyć rodzinę to wtedy trzeba będzie podjąć konkretne działania w tym kierunku;). Nie ma się co martwić na zapas w końcu nasze matki kiedyś kobiety nie wiedziały o takich chorobach i jakoś dzieci na świat przychodziły bez sztucznej stymulacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita_1986_
Hej Asik.... u mnie nadwaga poszla wszedzie najnardziej ręce nogi, posladki i brzuch do tego rozstępy bo bardzo szybko utylam nawet juz nie umiem się zdecydować i trzymac diety:( bo jak nie widze efektów to mnie mega zniechęca. A mogę się dowiedziec u jakiego specjalisty byłaś i czy wogole na śląsku czy gdzieś dalej??? Liczmy na to ze wszystko bedzie dobrze u nas wszystko sie unormuje. A co do lekarzy to latwo powiedziec o redukcji masy cialka ale z wykonaniem trudniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×