Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

tak czy siak wypada ok 4kg a jesli przenoszę ciązę to i tak moze byc te 4,5kg...kurcze wcześniej cesarki nie brałam w ogóle pod uwage :P duża blizna zostaje? kobieta szybciej wraca do formy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blizną mam malutką. Cieńka niewidoczna prawie kreseczka. A już na drugi dzien biegałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Rzeczko to twój synek będzie duży!! chłopak ale z porodem sie nie martw wszytsko sie rozwiąże samo :) a rodzinka musi zrozumieć że teraz ty i dziecko jesteście najważniejsi :) Paula to był mój tatuś i strasznie się mu podobał Patryk mam nadzieję że z maluchem wszystko będzie dobrze bo ja niestety nie potrafię ci pomóc może Julia będzie wiedziała co się dzieje a dzisiaj znowu wybywamy na miasto już chcę żeby ten tydzień sie skończył :( pa miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu upały :( A moje dziecko jest niemożliwe ostatnio!!!! Od dwóch dni karmię go o 20 wieczorem potem kąpiel i do spanka. Powinien obudzić się o 23 na kolejne karmienie potem o 2 i o 5 nad ranem. A ten szkrab mały robi tak że budzi się dopiero o 4-4.30 nad ranem. Ja byłam wczoraj w szoku a dzisiaj powtórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny-mamuski. Mam na imię Iza, 29 lat, 2,5 letnia córeczka Wiktoria. Nie mieszkam w samym Poznaniu, ale mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swego grona. Mieszkam w Pobiedziskach. Swoją córeczkę rodziłam w Klinice św. Rodziny, a teraz (tzn. od 9 lipca) staramy się z mężem o drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula24--mam do ciebie pytanie.jestem z poznania i na wrzesien mam termin.moze uda sie troche szybciej;-D zamierzalam rodzic na polnej ale tam sie zrobilo zamieszanie i zdecydowalam sie na sw.rodzine.jak mozesz to napisz jak tam jest co trzeba zabrac do szpitala dla siebie co dla dziecka? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA433
Witajcie Kobietki Mamusie!!!! O ja nie moge... ja naprawde nie wiedzialam ze tak to bedzie ha ha ale po urodzeniu Maluszka jaa nie mam na nic czasu!!!!!!!! Ja wy dajecie rade dziewczyny?? Chyba jeszcze nie do konca jestem zorganizowana. No i te wieczne podroze do rodzicow ktorzy koniecznie chcieliby miec SWOJEGO PIERWSZEGO WNUSIA u siebie bo "Oni tesknia za Nim" :)) No fajnie fajnie ze tesknia ale my bysmy sobie chcieli juz sami we dwojke spokojnie pomiszkac. SAMI;) a tu klops! W sobote chrzciny Jasia. Porazka z zalatwianiem. Ksiadz chyba jak juz bedzie PO zostanie dkopany przeze mnie, albo wynajme jakas ekipe od brudnej roboty"!. Urzadzil sobie dzis teleturniej "100 pytan do..." A dlaczego nie w swojej parafii, a dlaczego rozwodka, a dlaczego nie ma ojca dziecka, a dlaczego chrzestni to a dlaczego Pani tamto..... Myslalam ze nie wytrzymam (mimo jak do tej pory dobrych kontaktow z kosciolem) - Paula wyobrazasz sobie gdyby przeczytala to moja Mama??? hihi :)) Zabilaby! ;) Ale niby chrzest jednak wypali! zobaczymy . Z Jasiem mam nadzieje )odpukac) wszystko bedzie juz ok bo mam dosc jezdzenia po szpitalach:( Nie wiem czy ktos sie na tym zna ale Czy mozliwe zeby w ciagu 4 dni bilirubina spadla z 9,9 do 1.26??? Bo tak bylo w przypadku Jaska. Nie chce mi sie jakos wierzyc, pewnie sie rąbnęli.. ale dobrze ze juz Żółtek nie jest żółtek:) Ale jak nie urok to sraczka. Okazalo sie ze jest lekka przepuklinka - A NIE BYŁO!!!! Pauluś Twoj Maly chyba mial cos wspominalas kiedys,ale to chyba bylo jeszcze zaraz po porodzie, prawda? To nic nie mozna chyba z tym zrobic zeby zeszla coo? Nie wiem od czego tez pojawia sie takie cos!! AAAAAha i jeszce wykryli (bo Maly strasznie chlusta) ze jakis odzwiernik ma troszke wiekszy i dlatego mu sie cofa co zje:(( Biedactwo. ja tu sie cieszylam ze maly duzo na brzuszku lezaczkuje, kladlam bez podusi zeby kregoslupik byl prosty a tu wszystko na odwrot teraz cza robic. Hm... Male dzieci maly problem???????????? SYNKUUUUUU NIE ROOOOOŚNIIIJJJJJJJJJJ!! Paula nie wiem czy doczekam spacerku wspolnego chyba chlopaki beda mieli po 18 lat kuchnia:D:D:D Czytalam wlasnie jak Twoj Maly Śpi. Wiec ja mialam tak samo. Xieszylam sie jak idiotka ze maly przesypia mi cale noce niemalze. A moja polozna esesmanka powiedziala ze mam go WYBUDZAC!!!! Nie mialam sumienia no ale jak trzeba to trzeba co 3 godz. pobudka a to sie okazalo ze raczej w dzien wybudzac! Tosmy sie dogadaly:) A jak wasze dzieciaki śpią ?? Jas kapany o 20.00 zasypia po cycu ok. 21.00 i spi do srednio 1.00 potem 4-5.00 i potem do 8-9tej czyli srednio i tak co 3 godziny wstawanko na jedzonko. **********widzicie jak to jest jak sie nie pisze to cisza przez miesiac ale jak sie dorwe do pisania to prooooszzzzzzz rozprawka:))))************ Pozdrawiam wszystkie mamusie zwlaszcza CZERWCOWE :)))))))))) Paulaaaaaaaaaaa buzka i ukochaj Patrick'a :* a&j Ps. A zameczka i tak nie mam i tak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA433
Ahaaaaa!!! NOSEK - polecam Św. rodzine w koncu tam sie z Paula poznalysmyyy:D:D:D W razie jakichkolwiek pytan a propos naturalnego porodu służeeee. No i juz trzymam kciuki za wrzesniowe dzieciatko :) Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA433
nie wiem ... CHYBA zrobilam se zameczek! powtarzam CHYBA:)) ale jak to sie robi zeby on tu byl na stałe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe koleżanki i zapraszam do pisania :) Izawik - życze owocnych starań :) i witam w klubie mamuś poznanianek :) Nosek - bardzo polecam klinikę św. rodziny - Sara (Asia) może to potwierdzić. Ona rodziła naturalnie ja przez cc. Także w razie jakichkolwiek pytań służe pomocą. Do szpitla nie musisz nic zabierać. Rodzisz i tak w koszuli szpitalnej i masz je ogólnodostępne także możesz śmialo z nich korzystać tak samo z podkładami poporodowymi. Dostajesz od położnych. Położne i lekarze w kilinice są fantastyczni - są na każde zawołanie skaczą wokół ciebie non stop i zawsze z uśmiechem na twarzy i miłym słowem!!!! Ja byłam w szoku!!!!! Dla dziecka też nic nie potrzebujesz bo nosi szpitalne kaftaniki i pieluchy. Ciuszki może przywieźć mąż przy odbiorze ze szpitala. Sara (Asia) witaj!!!!!!!!!!!! Tutaj się z tobą zgodzę - jak maluchy się urodziły to za cholerę nie ma na nic czasu. Teraz Patrykiem się zajmuje moja mama a ja mam czas żeby napisać cosik. My wczoraj też byliśmy u mnie w parafi załatwiać chrzciny i też oczywiście mamy z tym problem bo nie mamy slubu!!!! Robi problemy nam jak cholera i wielką łaskę że nam dziecko ochrzci więc idziemy w przyszłym tygodniu do Przema parafii i zobaczymy co nam u niego powiedzą - jak to samo to zjebię i wyjdę. Bo to jest dla mnie bezczelność. Oni nie odmawiają mi tylko dziecku - padalce wstrętne!!!! Jakby to twoja mama przeczytała to by pewnie chciała ze mnie szatana wypędzać ;) hihihihi Fajnie że już żółtaczka minęła a jeśli chodzi o przepuklinę to Patryk ma jeszcze tą brzuszną i czekam cały czas aż się wchłonie. A asiu jaką ma przepuklinę? I co ci lekarze powiedzieli na to? Przepuklina pojawia sie od jakiegoś większego wysiłku. A czy od czegos więcej to już nie wiem. A co do tego chlustania to jest tzw. refluks który powinien się cofnąć do 6 m-ca życia. Mam nadzieję że doczekamy tego spacerku w końcu. A co do suwaczka czyli po twojemu zameczku ;) to musisz się zalogować czyli zapisać swój nick którym teraz się posługujesz. Możesz to zrobić na stronie głownej forum a potem wchodzisz w preferencje (patrz na górze) i tam w stopce wklejasz link do suwaczka i już jest :) Agusiu - podrzucisz chyba jakieś zawiadomienie co nie ;) na sobotę????????? Bo mam zamiar wpaść ;) tam do was :) Fajną masz siostrę :) Edytko -kiedy rodzisz??? I jak samopoczucie???? Julia - idziesz ze mną w sobotę do Agi???? Pozdrawiamy wszystkie mamusie :) i \"piątka\" od Patryka P&P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja jestem trochę dziś podłamana. Zrobiłam sobie wczesniej test i niestety wynik był negatywny. @ mam dostać 24.07,ale wydaje mi się że test powienien już wykryć ewentualną ciążę. Przy pierwszej ciąży test wykrył ją 9 dni po zapłodnieniu,a tu jest już 11 i nic. Co o tym myslicie? Mogę mieć jeszcze jakąś nadzieję? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny.bylam dzisiaj w sw.rodzinie ale jakos mi ten szpital nie przypadl do gustu.mam straszny dylemat polna czy sw.rodzina.dajcie pare rad.moze bedzie mi latwiej wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izawik - powtórz test po planowanej @. Nieraz te test nie wykryją tak wczesnej ciąży. Trzymam kciuki. Nosek. Może szpital nie jest tak luksusowy jak na polnej ale opieka jest o wiele lepsza. Tutaj przynajmniej się tobą ktoś zajmie i dzieckiem a na polnej musisz wszystko robić sama i nawet położne nie pomagają. Zresztą na forum gazety.pl masz ranking szpitali i tam poczytaj opinie kobiet które rodziły na polnej i w św. rodzinie A my dzisiaj byliśmy na usg bioderek i jest wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula24 czy mozesz dokladnie podac adres tej strony z mila checia poczytam opinie o sw.rodzinie.juz w 99 %jestem zdecydowana na ten szpital za wiele mama go zachwala zeby przejsc obok niego obojetnie.dziekuje i pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witam wszystkie mamusie i zapraszam do pisania. Nosek ja mam termin na 26 sierpnia więc pewnie w jednym czasie urodzimy :) pozatym ja będę rodzioć na polnej i już myślałam ze będę mieć wsparcie bo tutaj wszystkie dziewczyny rodzą w św. rodziny :( Izawik zrób jeszcze raz test i trzymam kciuki za powodzenie :) Paula przykro mi że masz problem ze chrztem Patryka ciekawe jak ksiadz ustosunkuje sie do naszego ślubu :) ale mam nadzieję że chociaż w parafii Przema będzie mądrzejszy ksiadz No i najważniejsze że z bioderkami wszytsko dobrze :) przydała sie pieluszka Paula a to nie była moja siostra tylko koleżanka ale moją siostrę też poznasz :) no i oczywiście na moim ślubie musisz być razem z twoją rodzinką i Julii też tak łatwo nie odpuszczę :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam............... przepraszam,ze na tak długo zniknęłam:( nie mam żadnego wytłumaczenia... 😭 gorąco was pozdrawiam za to i całuski slę 👄 cmok cmok cmok ps. moja dzidzia 5 m-cy skonczyła i fotoski sa na www.arni-bobasy.pl ściskam serdecznie wszystkie:)(choc niektore tu nowe;) ) : JULIANKE_80; PAULE 24, RZECZKE ZAPOMNIANEGO, MINIMISIĘ, NOSKA, IZAWIKA , SARĘ433, BRZUSIO 28, JULIĘ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusio 28 wiadomosc od Rzeczki Zapomnienia \"dzisiaj o 15,31,urodzilam Wojtusia po 12 h meczarni zadne znieczulenia nie dzialaly maly ma 4060 g i 55 cm.niestety ja musze miec transfuzje krwi bo bardzo duzo stracilam,a przed porodem i tak mialam anemie.moj porod przyspieszyl olej rycynowy wiec polecam!pozdrowienia Rzeczko Zapomnienia GRATULACJE I SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA a dla Wojtusia i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczko tysiąc buziaków dla ciebie i Wojtusia a przede wszytskim 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 dla ciebie za wytrwałość :) niech wam synek zdrowo rośnie :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
((((Nick..................Wiek........Termin porodu/Wiek dziecka(imię)...Dzielnica ************************************************************************************************ 1.Paula24..............24................01.06.06/Patryk................Winogrady 2.Waga77..............28..............Franek-3miesiące.........................Rataje 3.Bąk....................?.....................?...................................Winogrady 4.julianka_80.........25.............Jaśmina/26.08.2005....................Piątkowo 5.Minimisia............25..............26.08.2006...............Winogrady 6.Rzeczka Zapomn. .23..............26.07.2006..................................Łazarz 7.Isabelle24...........24..............Arni/14.02.2006................Luboń 8. Pyrka............................................................................. 9. Nosek...............26...............08/09.2006...................Piątkowo 10. Luckylady...........................05.2006...............………….Ławica 11. Scarleet...………..23...............31.03.2006/ Nikodem..….Plewiska 12. Magadlak84.......22..............15.07.2006..........St.Miasto/Górczyn 13. Pysia77 ...........28...............9-11.04.2006..............górny taras Rataj 14. MagdaP-n........?...........7.02.06/Nataniel..............Chyby/Baranowo 15. Brzusio28.........28.............22.07.06r/córcia..Zuzia ........Grunwald.....? a ,u mnie bez zmian tzn dzis mam termin porodu i nic 😭 pierwszy termin mialam na 7,07 ,ale to z usg i nie nalezy zbytnio brac go pod uwage,chociaz przyznam sie ,ze mialam cicha nadzieje wczoraj bylam u gin i z zuzia wszystko oki ,wazy 3600g,ale skurczy brak,poprostu nic . w poniedzialek i srode ide na ktg,a jezeli do 28,07 nie urodze to mam sie zglosic do szpitala i beda wywolywac. po terminie mozna czekac 2 tyg ,ale moja gin stwierdzila ze ciaza donoszona a po co meczyc sie w takie upaly? znalazlam nasza tabelke i moze powpisujemy nastepna juz z danymi naszych dzieciaczkow? pozdrawiam was mamuski i wasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!! Rzeczko - gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech się chowa zdrowo. Aguś jeszcze raz ci to powtórze - wczoraj na ślubie wyglądałaś poprostu pięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak tylko bedziesz miała fotki to poproszę na maila - obiecalam mamie że jej pokaże jak prześlicznie wyglądała panna młoda :) Isabelle - witaj :) spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Paulinko🖐️ juz glosik oddalam na Bazylego a ja nadal 2w 1 jezeli do tego czwartku nie urodze to w piatek ide do szpitala na wywolywanie.uparte to moje dziewuszysko pewnie na te upaly sie jej nie spieszy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Edytko! A ja już myślałam że napiszesz że urodziłaś a ty nic!!!!! Twoja Zuza stwierdziła że co się bedzie pchac na ten kaczorowy świat ;) u mamy w brzusiu o wile lepiej. Buziaczki dla was!!!!!! I dziękujemy za oddany głosik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Paula głosik oddany :) Bezusio ja też czekałam ze może .... Zuzia bedzie już z tobą a tu co ona nadal w brzuszku i jak widzę nic nie pomaga ale już niedługo..... u mnie wszystko dobrze przynajmniej na razie :) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane...ile dzieciaczków juz jet:D hohohoh brzusio 28... mialam poodbnie jak ty... 12 lutego nic nie wskazywało na to ze bede rodzic, skurczow totalny brak, zero :O, lekarze powiedzieli mi,ze napewno w ciagu tygodnia nie urodze, i chyba trzeba bedzie wywolywac porod... a ja wrocilam do domku, WIECZORKIEM ROMANTICO Z MYM KARLOSEM spedzilismy czas i...:P sexik!!!polecam... mnastepnej nocy z 13 na 14 lutego odeszly wody i zaczely sie skurcze!!!!!!!!! sexik dobry na wszystko a przede wszystkim na wywołanie porodu! wiec sie nie opierdzielaj ;) działać działać działać:P:P:P hihih ja wrocilam znad morza, weekend jak zwykle w rewalu:) dzis w szczecinie u rodzicow posiedze jeszcze z tydzien, a w nastepny weekend wracam do poznania:) tj Lubonia;) oki... caluski,ide napoic herbatka mego grubaska... czy wy wiecie ze ma 5 m-cy dopiero a wazy prawie 10 kilo:D hhihihi,... rece czasem wysiadają:O hihi papap🖐️ do potem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
((((Nick..................Wiek........Termin porodu/Wiek dziecka(imię)...Dzielnica ************************************************************************************************ 1.Paula24..............24................01.06.06/Patryk................Winogrady 2.Waga77..............28..............Franek-3miesiące.........................Rataje 3.Bąk....................?.....................?...................................Winogrady 4.julianka_80.........25.............Jaśmina/26.08.2005....................Piątkowo 5.Minimisia............25..............26.08.2006...............Winogrady 6.Rzeczka Zapomn. .23..............26.07.2006..................................Łazarz 7.Isabelle24...........24..............Arni/14.02.2006................Luboń 8. Pyrka............................................................................. 9. Nosek...............26...............08/09.2006...................Piątkowo 10. Luckylady...........................05.2006...............………….Ławica 11. Scarleet...………..23...............31.03.2006/ Nikodem..….Plewiska 12. Magadlak84.......22..............15.07.2006..........St.Miasto/Górczyn 13. Pysia77 ...........28...............9-11.04.2006..............górny taras Rataj 14. MagdaP-n........?...........7.02.06/Nataniel..............Chyby/Baranowo 15. Brzusio28.........28.............22.07.06r/córcia..Zuzia ........Grunwald.....? 16.izawik.....29.....12.02.2004.Wiktoria......Pobiedziska dopisałam swoje maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to zrobiłam drugi test i wyszedł pozytywny, więc spodziewam się kolejnego dzidziusia. Jeszcze nie byłam u mojego lekarza,bo jest na urlopie. Idę dopiero po 10 sierpnia. Szkoda że to jeszcze tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................Wiek........Termin porodu/Wiek dziecka(imię)...Dzielnica ************************************************************************************************ 1.Paula24..............24................01.06.06/Patryk.....................Winogrady 2.Waga77..............28...............Franek-3miesiące......................Rataje 3.Bąk....................?.........................?................................Winogrady 4.julianka_80.........25...............26.08.2005/Jaśmina..................Piątkowo 5.Minimisia............25...............26.08.2006............................Winogrady 6.Rzeczka Zapomn. .23.............. 26.07.2006.............................Łazarz 7.Isabelle24...........25...........…….Arni-5 misięcy........................Luboń 8. Pyrka..................................................................................... 9. Nosek...............26...............08/09.2006.............................Piątkowo 10. Luckylady...........................05.2006........................………….Ławica 11. Scarleet...………..23...............31.03.2006/Nikodem..….............Plewiska 12. Magadlak84.......22..............15.07.2006..........................St.Miasto/Górczyn 13. Pysia77 ...........28...............9-11.04.2006........................górny taras Rataj 14. MagdaP-n........32..................Nataniel-5 miesięcy................Chyby/Baranowo 15. Brzusio28.........28.............22.07.06r/Zuzia ........................Grunwald 16.izawik..............29............12.02.2004.Wiktoria....................Pobiedziska troszke poprawiłam tabelkę,żeby ładniej wyglądąła i parę zmianek,moj wiek:O niestety :P hihi,no i termin porodu bezsensu,bo maluch juz sie narodził,wiec stosownie byłoby podac wiek maleństwa, zmieniłam tez Madzi dane (koleżanka,wiec mysle że sie nie obrazi), a Izawik Wikusi podaj dokładny wiek, ja nie chciałam ci poprawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra jak już wszystkie uaktualniają to nie mogą być gorsza ;) A tak w ogóle Izawik serdecznie ci gratuluję tych dwóch kreseczek :) ❤️ 🌻 bardzo się cieszę. My o drugiego dzidziusia będziemy się starać tak za 4 lata dopiero. Chyba że coś wyjdzie przez przypadek wcześniej hihihi ;) NICK..................Wiek........Termin porodu/Wiek dziecka(imię)...Dzielnica ************************************************************************************************ 1.Paula24..............24................Patryk - 2 miesiące.....................Winogrady 2.Waga77..............28...............Franek-3miesiące......................Rataje 3.Bąk....................?.........................?................................Winogrady 4.julianka_80.........25...............26.08.2005/Jaśmina..................Piątkowo 5.Minimisia............25...............26.08.2006............................Winogrady 6.Rzeczka Zapomn. .23.............. 26.07.2006.............................Łazarz 7.Isabelle24...........25...........…….Arni-5 misięcy........................Luboń 8. Pyrka..................................................................................... 9. Nosek...............26...............08/09.2006.............................Piątkowo 10. Luckylady...........................05.2006........................………….Ławica 11. Scarleet...………..23...............31.03.2006/Nikodem..….............Plewiska 12. Magadlak84.......22..............15.07.2006..........................St.Miasto/Górczyn 13. Pysia77 ...........28...............9-11.04.2006........................górny taras Rataj 14. MagdaP-n........32..................Nataniel-5 miesięcy................Chyby/Baranowo 15. Brzusio28.........28.............22.07.06r/Zuzia ........................Grunwald 16.izawik..............29............12.02.2004.Wiktoria....................Pobiedziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×