Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiewiórka**

Ospa wietrzna u dorosłych

Polecane posty

Gość do Jetki---
na blizny jest zel DERMABLIZ ale stosuje się go po całkowitym wygojeniu ranki,czyli nawet do miesiaca po odpadnięciu strupka. u mnie dwa dni temu odpadł z twarzy wielki strup i ukazała się mega dziura ale teraz widzę że zmalała,więc to wszystko jeszcze się bedzie goić pare tygodni, nie ma co na zapas panikować ;-) Mozna kupic tez masc TRIBIOTIC na ranki po strupkach. Ja przecieram twarz dwa razy dziennie srebrem kolodialnym,ponoc swietnie goi i nie zostaja blizny po ospie. no zobaczymy(srebro juz nie raz mi pomoglo,to naturalny antybiotyk) ciekawe jak sobie poradzi zewnetrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Forumowiczow
Łukasz,szczerze Ci współczuje.. lekarza. ciekawe ze nie dał Ci HEVIRANu tylko pozwolił zeby tak obficie Cie obsypało. i jeszcze ten nieszczesny PUDRODERM.. Lekarze to by nas leczyli jak przedszkolakow!! tylko nie pomysleli ze dorosły człowiek ma inną skóre niż dziecko i inne zarazem leki toleruje.. ja mam mocno przetłuszczającą sie cerę i włosy a lekarz zabronił mi sie myć przez dwa tygodnie!!!! SZALEńSTWO!! na czwarty dzien myslałam zwariuję tak mnie piekła skóra na głowie a wykwity we włosach bolały,ze nie mogłam spać! bąble dosłownie się kisiły pod PUDRODERMEM!!wtedy trafiłam na to FORUM :-) Posłuchałam rad RUDEJ MAłPy i umyłam głowę,wzięłam prysznic.. Czułam się jak w Niebie :-) Najlepiej stosowac metody ludzi ktorzy przechodzili ospe w dorosłym wieku a nie lekarzy ktorzy twierdza ze ospa to choroba dziecieca i tak ja trzeba leczyc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
ruda a te slady po potasie latwo pozniej zmyc? u mnie juz lepiej nic nie swedzi nic nie boli krosty zaczynaja sie robic czarne nie wiem czy to dobrze czy nie...robia sie strupy..ahh jak ja juz chce wyjsc z domu odrazu jak sie wylecze lece do klubu na balety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda małpa xx
Bez obaw, zmyje się...:) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zdrowiejesz...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
choc zalezy bo te wieksze bomble zamienily sie w takie biale krosty i sa nadal mieciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po pierwszym zabiegu z nadm. potasu. Zobaczymy jak zadziała, narazie jestem w "opalone łaty", no i dłoń mam śmiesznie brązową. Również mam nadzieję, że się to zmyje. Niestety przebił mi się największy biały już bombel i mam ndzieję że sie nie rozrodzi na kolejne. Ogólnie to już mi nowe nie wyskakują, ale i tak na siebie nie mogę patrzeć :-( Blee... Pozdrawiam wszystkich cierpiących ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
zastanawiam sie prosze ja was czy moge juz smarowac niektore te co mam wmiejscach gdzie pekly i beda blizny jakasmascia alantanem np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Łukasza
raczej nie zmiękczaj strupków tylko zasuszaj. mam pytanie do wszystkich po ospie: JAK DLUGO UTRZUMUJA SIĘ TE CZERWONE PRZEBARWIENIA NA SKÓRZE I CZY MOŻNA JE ZAMASKOWAĆ FLUIDEM? CZY UŻYWALIŚCIE JAKIŚ KREMÓW,MAŚCI NA PRZEBARWIENIA?? z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda małpa xx
lukaszrudnicki22-dopiero gdy odpadną strupki i zostaną same plamki można smarować jakimś łagodzącym/nawilżającym/natłuszczającym kremem.:) Do mojego przedmówcy: Plamki znikają stopniowo. Na początku radzę chronić je przed słońcem, bo opalane-ciemnieją...:O Można je maskować fluidem i stosować kremy na przebarwienia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
wreszcie przespana noc bez swedzenia.. zastanawiam sie czy tak 3 tygodnie mi wystarcza zeby strupy odpadly i twarz sie jakos po tym zregenerowala abym mogl spokojnie wyjsc na miasto..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpo ruda dzieki
dzieki:) na twarzy mam kilka mega plamek,a nie chce ludzi straszyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PvPMaster
Witam, Mam 18 lat i od 3 dni choruję na ospę. W sumie jak na razie przechodze ją łagodnie,bo mam tylko gorączke wieczorami,ogólne oslabienie organizmu no i setki krost na całym ciele,ale nic mnie nie boli. I chciałbym wiedzieć czy jeśli będę stosowal pudoderm i calcium to czy to mi pomoże ? I czy prysznic w bardzo ciepłej wodzie szkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alima1234567890
Witam forumowiczów, ja męczę się od piątku, objawy jak u większości, gorączka, osłabienie, ból gardła. Dostałam heviran i puder, który ostawiłam po przeczytaniu kilku postów, a w zamian zaczęłam stosować sodę oczyszczoną i czuje że pomogło. Martwią mnie tylko chrosty i guzki na głowie ;/ dodatkowo mam tłustą cerę i teraz mam wrażenie że ją przesuszyłam i wyskoczyły mi pryszcze i teraz nie wiem co jest co i czym mam to wszystko leczyć, smarować ;/ czy mogę normalnie przemywać tonikiem, smarować kremem ? jakieś propozycje ? Pozdrawiam i życzę zdrowia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alima, ten pudroderm czy ja np. miałam Variderm możesz stosować ale na miejsca, gdzie nie boisz się że w każdym momencie może bombelek pęknąć. Bo jak pęknie to będzie brzydki strup. I tam lepiej przemywać nadmanganianem potasu, spirytusem lub innym specyfikiem na bazie alkoholu. Też miałam kilka pryszczy, których nie byłam pewna czy to nie bąbel. To z powodu gorączki wyskakują. Tu musisz na zasadzie obserwacji stwierdzić czy to pryszcz. Ja się zoriwntowałam gdy na następny dzień zrobił się biało zielony i nie swędziało naokoło ;-) Pryszcz możesz usunąc ale poprzednio odkażając i poprzez husteczkę żeby nie rozsiał się i nie zaraził bąbli ospy. W sumie lepiej jak sama go usuniesz niż sam Ci ma pęknąć się rozsiać. Oczywiście posmarowanie go nic ni zaszkodzi, wtedy szybsiej dojrzeje do usunięcia, bo do usunięcia musi być dojrzały. Już najgorsze przeszłaś :-) Powodzenia, ja też już mam z górki ale jeszcze trochę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alima1234567890
jetka86 dziękuje za słowa wsparcia ;) ja miałam ten pudroderm ;/ no niektóre pryszczyki już zaatakowałam ;D mam też kilka strupków i czekam aż odpadną ;) byle się to już skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afker
Jeśli te pęcherzyki pękają tzn jeśli wylatuje z nich ta woda to jest dobrze czy źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombelki pękają jak im się chce, najpierw sa jasne z wodą a potem robią się białe - żółte takie ropne. Dlatego ważne jest zachowanie higieny żeby ewentualny pękający bombelek nie zakaził innych lub nie rozsiał sie powodując kolejny bomby. Masc na mobelki jest to np. variderm, ale jak są już duże i mogą ulec pęknięciu to nie radze już tej maści stosować bo powstanie brzydki strup. Proponuję stosować tak jak wyczytałam na forum wcześniej nadmanganiam potasu i spirytus. O tym jak stosować poczytaj wcześniejsze posty. Miłego muchomorkowania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Średnowiecze w XXI wieku
Nie wiem, u kogo się leczycie, ale to-chyba-znachorzy... Po pierwsze-przy ospie-szybki prysznic 2x dziennie-to podstawa! Na skórze jest mnóstwo bakterii, które pod "pierzynką" z pudrodermu mają luksusowe warunki do namnażania się! Przy takim "leczeniu" ospowe wykwity będą się gnoić, dobry miesiąc!!! Szybkie mycie, chwilkę zanurzone ciało w wodzie ze szczyptą nadmanganianu potasu(różowa woda), oraz delikatne osuszenie ciała(bez pocierania, tylko dotykając)- i po tygodniu jest po ospie. Według najnowszych badań NIE SMARUJE się wykwitów niczym, a dokuczliwy świąd uśmierzają syropy. Chyba, że ktoś doprasza się o powikłania w postaci ropniaków i dziur po ospie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATS
Witam, Mam 33 lata i zaraziłam się od 5 letniej córeczki.Wykwity zaczeły się w sobotę. Do dnia dzisiejszego stosowałam puder zgodnie z zaleceniem lekarza do tego Heviran. Jutro proszę mamę o zakup nadmanganiam potasu ponieważ już nie wytrzymuje. Masakra , dodatkowo w dniu dzisiejszym mój mąż ma wykwity na głowie więc mamy mały szpital. Proszę pomoc - czy głowę też omywać nadmanganiam potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Średnowiecze w XXI wieku - zgadzam się całkowicie. Też przechodziłam ospę nie aż tak dawno, jako dorosły człowiek.Nie ma żadnych przeciwwskazań do mycia, wręcz przeciwnie (może z tą głową na początku - przy gorączce rzadziej, ale jak doszłam do siebie to już nie dałam rady inaczej) Codzienny prysznic, mycie głowy -oczywiście bez nacierania, żeby nie zerwać strupów czy wcześniej nie rozdrapać bąbli. W sumie to nawet niczego nie stosowałam do kąpieli. Potem normalnie maść i pozostałe leki. Najgorsze początki bo bardzo wysoka gorączka, ból gardła i potem to swędzenie. Ale da się przeżyć jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda małpa xx
alima1234567890 - krostki na buzi też przecieraj nadmanganianem(może być punktowo). To je odkazi i znikną. Broń Boże, teraz nic nie wyciskaj! Niektóre ospowe wyrzuty wyglądają identycznie jak trądzikowe krosty i nie możesz mieć pewności, że niechcący nie usuniesz ospowego. Wtedy zostanie Ci dziura!:O Średnowiecze w XXI wieku - zgadzam się z Tobą w 100% :) W taki sam sposób tłumaczyła nam to pediatra...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alima1234567890
narazie chyba się nie pomyliłam ;D ale ok więcej nie tykam ;) przemywam spirytusem bo tego potasu całego nie mam ;/ mam jeszcze tylko jeden dylemat ;/ na piątek mam ustaloną wizytę do ginekologa i czy powinnam ją odwołać ? co o tym myślcie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATS
wymyłam puder i to co zobaczyłam to szok. Same bąble ropne, przemyłam nadmanganianem i czy te stany tylko nadmanganianem potasu przemywać . Mam nadzieje ze nie zaniedbałam tego. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda małpa xx
alima1234567890-Lepiej tę wizytę u ginekologa przenieś na inny termin. Wiesz, przychodzą tam kobiety w ciąży, którym kontakt z ospą może narobić wielkich problemów...:O I nie tykaj tych pryszczy...I tak musisz chwilowo zrezygnować z "wielkich wyjść" więc jeden pryszcz mniej, czy więcej...;) A ten nadmanganian potasu kupisz w aptece, saszetka proszku kosztuje ok. 4 zł i starcza na trzyosobową rodzinę ospiarzy;) KATS -Dobrze zrobiłaś zmywając puder. Zobaczysz, że wykwity zaczną się ładnie i szybko goić.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KATS______
to co opisujesz to nie sa ropne bomble tylko normalne bomble z bialym żoltawym plynem. tak sie dzieje z "dojrzałymi" bomblami. ja po zmyciu pudrodermu tez wpadlam w panike i myslalam ze doszlo do infekcji ropnej.. przemywaj bomble spirytusem czy nadmanganianem potasu. myj dwa razy dziennie mydlem protex..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATS
Dziękuję , już widzę różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Witam Mam ospę czwarty dzień i mam baaardzo dużo tych krost. Zastosowalem jednego dnia pudroderm,a drugiego nadmanganian potasu. Rezultat jest trochę lepszy,gdy zastosowałem nadmanganiann,ale swędzi jak diabli :/ Jest jakiś sposób żeby używac nadmanganianu i żeby nie swędziało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
Ja to juz tylko czekam az wszystko zacznie odpadac dni gorsze swedzenie bóle głowy osłabienie mineło. Przesypiam juz całe noce...teraz juz czekanie...juz kazda chyba krostka jest albo strupem albo jest cała biała... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Łukasz,a który dzien choroby ? i Jak to leczyles ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×