Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiewiórka**

Ospa wietrzna u dorosłych

Polecane posty

Gość lukaszrudnicki22
ZADNE TE PUDRY...... ja polecam juz jak strupki odpadna smarowac ALANTANEM badz http://www.aptekaotc.pl/go/_info/?id=445 szybciej sie bedzie goio..i plamki tez...ehhh ze tez akurat na lato zlapalo...ja chce dobrze wygladac na twarzy to najwazniejsze...no i jest juz prawie dobrze:) elegancko Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kineksmotos
Malinka,strupy zaczynaja się robić zazwyczaj po 5-7 dniach,ale to zależy. Tak samo jak z tym leczeniem. Jedni krytykują ten puder,a drudzy polecaja. a powiem tak: to zależy od skóry jaką mamy i pewnie od wieku. Mi np puder pomógł. Stosuje/stosowalem też nadmanganian potasu,heviran i witaminy. W tej chwili siódmy dzień choroby mija i już mi kilka strupów zeszło i ogolnie czuje się świetnie tyle, że te strupy mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokonut
Jak ja do roboty pójdę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
nie pojdziesz a jak jestes na pcozatku choroby lec na dwa tygodnie zwolnienia i w domku..chyba ze chcesz miec powazne powiklania to lataj z ospa wedle zyczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
mi lekarka od ręki chciała dać 2 tygodnie L4 jak tylko zobaczyła pierwsze pęcherze. mam już pierwsze "strupki", paskudztwo zasycha i już tak nie dokucza ale dalej leżę w łóżku słaba jestem jak mucha w upał i bardzo boli mnie głowa. wczoraj do młodego wezwaliśmy lekarkę do domu bo bardzo go ta ospa męczy, chociaż też już mu bąble zasychają ale jeść przestał i lekarka stwierdziła że ma bardzo powiększone węzły (aż guzy) i przepisała Hascovir w dawce 200 4 x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
a jeszcze żeby nie było tak łatwo to pęcherze mam też w drodze do żołądka, cokolwiek jem czy piję to czuję te kropy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super że tyle osób dzieli się swoimi doświadczeniami! Ja w tej chwili mam zaospowanego męża - 35 lat i Wasze rady bardzo mi sie przydadzą. Lekarka zapisała mu heviran i pudroderm, który natychmiast odstawimy... Jutro Święto, nie mam nadmanganianu potasu, czy mogę do polewania po prysznicu użyć roztworu sody? Jeśli tak, to jak ją rozcieńczyć? Będę wdzięczna za pomoc. Dużo zdrówka dla wszystkich ospowiczów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROSZE PRZECZYTAJCIE TO!!! musze to oipsac i zaznaczam nigdy wczesniej nie mialam do czynienia z ospa.... zaczne od syna. Ma 19 lat i miesiac temu przyniosl ten wirus tzn ospe do domu. zaatakowal go bardzo, wypryskow mial setki a moze i tysiace, na brzuchu nie mial czystego ciala:( stosowalam pudokrem, nie moglismy posmarowac kazdej krosti z osobna ,wiec smarowal niczym balsamem cale cialo....na 4 dzien dostal temperatury ponad 40C, wiec pogotowie szpital........iiiiiiiiiiiiiii diagnoza......... Bakteryjne zapalenie ospy:((((,kroplowki, silny antybiotk. lekarz uswiadomil mnie na czym polega Ospa,Pudokrem doprowadzil do bakteryjnego zapalenia....cale siedlisko bakterii nie moglo wydostac sie na zewnatrz, poniewaz zakleilismy pudokremem, w skutek czego powstalo bakteryjne zalalenie ospy... cale cialo powinno sie myc 2-3 razy dziennie z srodkiem odkazajacym, rowniez wlosy, posciej i pizame najlepiej zmieniac codziennie. zgadzam sie w 100% pukokrem do kosza...pozdrawiam Ospowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CD.... po 17 dniach ospa wrocila, tym razem do mnie (43 latka) i corki ( 8 latek), ja z racji wieku dostalam silny antybiotyk 2 tyg zwolnienia.Lekarz ostrzegal mnie abym uwazala na siebie i duzo odpoczywala. Wypryslow mialam OGROM....Przechodzilam jak kazdy, czyli strasznie. Nie stosowalam pudokremu!!!!!!, 3 razy dziennie mylam cialo z mydlem Protex.Tydzien przetrwalam, chociaz dwie noce spalam na podlodze, z bezsilnosci plakalam.... po 8 dniach poczulam sie lepiej i wstalam, zabralam sie za gotowanie , pranie.... nastepne dni juz nie wstalam, bylam tak slaba ze mialam problem dojsc do ubikacji......czulam sie strasznie, balam sie oczy zamknac poniewaz mialm wrazenie ze gdzies odlatuje..po raz pierwszy balam sie ze umre.Przyjechalo pogotowie i znowu diagnoza..... za szybko wstalam i przesilenie organizmu.... dzisiaj bylam u kontroli i dostalam nastepne 2 tyg zwolnienia, bo nadal nie czuje sie dobrze:( Na wlasnym przykladzie prosze, nie lekcewazcie tego wirusa, odpoczywajcie jak najwiecej.Juz teraz zawsze bede sluchac zalecen lekarza.Duzo zdrowka i odpoczynku ospowicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
Antybiotyk na Ospe???przeciez ospe wywołuje wirus,jaki to pseudo lekarz Cię leczy????bo z leczeniem ospy nie ma to nic wspolnego,hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
No i włąśnie o to chodzi zebys nie słuchała lekarza,bo sama widzisz do jakiego stanu Cie doprowadzono,a mogłabys byc juz dawno zdrowa i w pełni sił,hmmm,lekrze to jak nie zaszkodza to nie pomoga napewno:(wspólczuję Ci edzia112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoi111
Witam wszystkich Mam to cholerstwo juz 8 dzień i mam dość. Co prawda nie miałam gorączki. Mięśnie bolały mi dwa dni. Od lekarza dostałam witaminy i leki przeciwwirusowe. Smaruje się tym białym pudrem. Możecie mi powiedzieć ile czasu się na to choruję?. Już bym chciała wyjść z domu i pójść do pracy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
Lekarz przypisała Ci leki antywirusowe:)Momoi111,a niby jakie sa to leki????to cholerstwo mozna załatwic w 3 dni,spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
praca nie zając... a po powikłaniach po ospie można się przekręcić - niestety znam taki przypadek (poszło na serce), 2 tygodnie zwolnienia to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
A kto tu napisała opróch Ciebie o powikłaniach po Ospie,nie liczy sie czas ,ale skuteczne leczenie ,3 dni minimum i zdrówko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 2000
Witam. U mnie zaczęło się w niedziele,pierwszym mam bąblem na brzuchu ,który zauważyłam podczas kąpieli. Rano jak wstałam miałam już dużo bąbli na klatce piersiowej i plecach. Poszłam od razu do internisty,diagnoza:podejrzenie ospy. Podejrzenie dlatego że bardzo dobrze wcześnie się czułam,miałam bardzo dobrą formę byłam w tygodniu trzy razy na siłowni,nie licząc ogromnego bólu głowy w sobotę. Gorączki zero. Byłam też wczoraj u dermatologa bo internista stwierdził że to dziwne że wszystkich objawów nie miałam ale potwierdził że to raczej ospa.Po powrocie od lekarza zaczęła się gorączka skacze od 36,8 do 38-zwłaszcza w południe. Biorę Heviran. Niczym nie smaruję .Jestem załamana. Miałam już ze 2-3 wysypy głownie tułowie,nogi spodnia część. Czy to prawda że wysyp jest największy wtedy kiedy jest ta gorączka? Czy lepiej zważywszy jak jest ciepło siedzieć pod kołdrą czy po prostu wypoczywać? Czy ciepło wzmaga wysypy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoi11
Biorę Heviran . i szczerze nic mi nie pomaga. Ciągle mam wypryski. Nie wiem co mam robić. Ile czasu trzeba czekać aby zniknęły te wykwity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
po użyciu srebra nanokoloidalnego jakięs 2-3 dni wykwity skórne powinny znikac i gorczka wracac w granice 36,6,wiec to nic takiego ta Ospa:)ale wy sie tu straszycia tą Ospa,jakby to conajmniej trąd był:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 2000
nie straszymy tylko odpowiadamy na pewne wątpliwości...a co jak ktoś jest uczulony na srebro... 8 lat walczę z bliznami na twarzy,pochłonęło to nie tylko ogorm czasu ale i funduszy i naprawdę dla mnie wizja kolejnych blizn jest przerażająca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
Bo to tak jest jak sie chodzi po lekarzach,to pozniej tego skutki w postaci blizn,np,a kto jest uczulony na srebro????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 2000
nie tak to już jest,tylko im więcej człowiek sie dowie tym jest bogaszy o tą wiedzę...i gdyby nie fakt szukania różnych form laseru,w najlepszych gabinetach w Polsce do pozbycia się blizn, pewnie smarowałabym sie tym srebrem albo myła szarym mydłem czekając na cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoi11
Możecie mi jeszcze powiedzieć, w jakim tempie przebiega znikniecie czerwonych plam z ciała. Bez użycia srebra. I cz po 2 tygodniach można już w końcu wyjść z domu. Bo ja już szczerze mam dośc siedzenia w domu jak w wiezieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoi11
Możecie mi jeszcze powiedzieć, w jakim tempie przebiega znikniecie czerwonych plam z ciała. Bez użycia srebra. I cz po 2 tygodniach można już w końcu wyjść z domu. Bo ja już szczerze mam dośc siedzenia w domu jak w wiezieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
No włąśnie iza 2000,gdybys sie smarowała i piła sreberko to popatrz ile czasu i pieniedzy by Ci zostało w portwelu,a nie musiałabys sie teraz zadnymi bliznami przejmowac,a Ty najpierw dopuszczasz do blizn a pozniej latasz i szukasz pomocy by je usówać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
Unikasz srebra Momoi11,bo za wczesnie bys musiała wyjsc z domu????a to moze ,zapytam inaczej,po co Ci taka długa przerwa w wychodzeniu z domu????bo widze ze ospa i złe leczenie Ci temu słuzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoi11
Po prostu nie wiem jak działa to srebro i co to tak w ogóle jest. Jestem alergikiem wiec się tez trochę boje używać takich wymysłów. Zresztą lekarz nic o tym nie wspominał twierdząc ze samo przejdzie. ale ja po 8 dniach nie widzę żadnych zmian na ciele nawet chyba mam jeszcze tego więcej. Także proszę was abyście powiedzieli jak się pozbyliście tych plam i Chrostek i ile czasu wam to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to już jest
O widzisz ,srebro równiez działa na alergie,wiec masz dwa leczenia w jednym,lekarz nie wspomni o srebrze bo z tego nie ma pieniedzy,przedstawiciele firm farmaceutycznych przychodza do lekarzy od zaplecza,i tam podpisuja umowy sprzedazy,za to maja darmowe wczasy z rodzina,dwutygodniowe na majorce np.a ze srebra nie maja nic wiec jak myslisz????a czy jestes uczulona na srebro czy nie mozesz łątwo sprawdzic,jezeli nosisz jakies srebrne gadzety,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to już jest
No włąśnie srebrem nanokoloidalnym sie pozbyłam smarujac i pijac srebro,juz po 3 dniach było super,masz tyle informacji w necie ,poczytaj,opinie nawet profesorów med,jezyli lekarz jest Ci do tego potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
a czy ty pijesz jakieś "srebro" z atestem czy kupujesz to COŚ w plastikowych butelkach i czy wiesz jak to działa na twoje nerki? kiedyś się pewnie dowiesz... czy jak kupowałaś to ci tylko zachwalali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak to juz jest
Nikt mi niczego nie zachwalał.sam do tego doszedłem,,nerki sa czyszczone przez atomy srebra ,jak równiez wątroba,ja juz wiem,niczego nie musze sie dowiadywac,oczywiscie kazde sreberko ma atest,a jakze inaczej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×