Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość kanutka
W sumie to zależy czym się handluje, co się wybiera do swojego sklepu, bo jednak nie wszyscy są tu i tu. W Ptaku jest np. producent garniturów i krawatów (dla dzieci i dorosłych) i on ma tylko w Ptaku stoisko, a gatunek materiału z którego jest gajerek jest super. Wysyłają mi towar na telefon;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
i jest wiele innych firm których nie ma na bazarach owszem czsami ptak nie jest najtanszy ale wystarczy lekko obnizyc marże na niektórych produktach i zachecic do powrotu klienta innoscia towaru jak dla mnie warto jestem na rynku tydzien a niektóre klientki widze poraz3 wiec chyba warto jeżdze towar 2 razy na tydzien raz wólka innym razem ptak... Juz nie biegam po roznych sklepach udaje sie do tych gdzie wiem ze wejde i kupie i napewno sie sprzeda I dodam ze jak rozpoczynałam w tym małym mieście wszyscy mi mówili ze tu jest naprawde trudno z odzieża, raz przeszłam sie po miescie i faktycznie w zadnym sklepie nic mnie nie zainteresowało chodziło o dobór towaru ... Nastepnie poszłam do kosmetyczki niby na paznokcie a raczej na wypytki, Mloda pani stwierdzila ze ona nie robi zakupów tu ponieważ nawet jak by chciała to i tak nic by nie dostala.... Dodam ze na przeciwko jest odzież damska i od 1,5 tygodnia manekin wystawiony przed wejsciem ma tą sama odzież ( napewno niezachęcającą ) wiec czasami wystarczy troche trudu ale napewno sie oplaci Pózniej jak znajde czas napisze co warto teraz kupic co jest na topie co zchodzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
Jagna - czekam na relację :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KANUTKA
hejka widze że mamy podobny asortyment , ale ja jeszcze nie byłam w Wólce i mam obawy przed jeżdzeniam tam, bo ode mnie trochę daleko. Czy mogłabyś napisać jakie tam są rzeczy dla dzieci - wiesz czy jakość ich jest choć odrobinkę lepsza od chińskiej ? Do tej pory kupowałam głownie w PTAKU tureckie bluzeczki i takie tam, oraz mam dużo polskich firm . Jest tylko problem ze spodniami zwłaszcza dla dziewczynek i chłopców jeansowych lub sztruksowych. Czy to można dostać tam w Wólce, a moze w Ptaku lub tUSZYNIE TEZ MOŻNA TYLKO JA NIE WIEM GDZIE ? Kurczę nie ma tu nikogo z Wrocławia ????/ Pozdrawiam noemi.d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
wiec napisze dla zainteresowanych : kolory panujące to beż popiel czarny kremowy a także morski SPODNIE w tym sezonie panują rurki( z wszytymi u góry gumami lub szerokimi paskami) a także alladynki lub eleganckie sopodnie lekko poszerzane na biorach które mają takie delikatne zakladki i calkowice zweżane ku dolowi SPÓDNICE jak dla mnie klasyka olówkowa ( moze być także z zaszywkami ) i także krótkie lekko bombkowate z ostatnią warstwa zweżaną SPODENKI takze dziewczyny chodza najlepiej kupować czarne z matowego lub połyskującego materialu oczywiscie z lekko przedlużaną nogawką ) proponować np w zestawieniu z czarnymi zamszowymi plaskimi kozakami kryjacymi rajstopami i ponczem np z królika :-) BLUZKI I TUNIKI SUKIENKI w tym sezonie kolory czarny, visone ( czyli beż ), popiel, i podobno morski ale nie lubie tego koloru i sie w to nie ładuje. Ładnie mi sie sprzedaja bluzki z akcentami kwiatowymi wyszywanymi np szyfonem, wszyte w częśc bluzek koronki a także tiulu, bluzki z czesciami futerek także naturalne wszyte zarówno przy kolnierzach a takze np przez całą dlugośc bluzki, surowe srebrne zamki wszyte nie tylko w miejscach gdzie powinny byc, wszyte elementy skajki jako czesc np sukienki, trend oficerski czyli metalwe guziki dwurzedowe KURTKI PLASZCZE FURERKA podobnie jak bluzki, lączenie np flauszu i sklajki, futerka z wszytymi ściągaczami paskami skórzanymi, plaszcze dwurzedówki kożuszki, a także wersje 3/4 rekaw CZAPKI jak wspominałam wczesniej pilotki uszatki a także wełniane czapki dopasowane do głowy SZALIKI koronki falbanki elementy metalowe jak i kryształowe wyglądające jak biżuteria REKAWICZKI napewno z ozdobami z wycieciami kokardkami a także dlugie aż do łokci zeby można bylo zakladać odziez wierznią 3/4 TOREBKI w reke z zapieciem takim staroswieckim czyli metalowy przekladany kluczyk przekreceny, lub torby ma ramie dość duze lub torebki typu worki z nubuku, takze wszyte futerka BUTY nubuk lub skóra niskie lub na szpice najlepiej drewnianej z podwyższonym przodem i srednio ostrym czubkiem najlepiek z jkimś detalem czyli srebrnym lub złotym logo firmy to chyba wszytko napisałam co zchodzi i podoba sie w moim sklepie mam nadzieje ze bedzie wiecej ludzi dzielących sie swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklepowa
u mnie jest szał na sukienki dzianinowe pod każdą postacią, z golfem, w łódkę, wzorzyste i gładkie, do tego swetry typu nietoperze, jegginsy (każdy kolor i wzór), kurtki z dużymi kołnierzami, kominy i szale nie chcę studzić waszego optymizmu ale w tym okresie roku (październik-grudzień) duże utargi są standardem... gdyby tylko utrzymały się na takim poziomie przez cały rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
dzięki za tak szczegółowe opisy :)) jadę w piątek po towar, tak więc na pewno Wasze uwagi mi pomogą, napiszę wtedy co przywiozłam i jak mi się sprzedaje, życzę duuużych utargów i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
do sklepowa wiadomo ze najlepsze misiace ale skoro są najlepsze nalezało by je w 100% wykorzystać i starajmy sie utrzymac optymistyczną admosfere.... Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie dominujące kolory tego sezonu to różne odcienie beżu - raczej ciemniejsze, później szarość - ale mniej niż w zeszłych sezonach, dużo mniej niż w zeszłych latach schodzi u mnie czarnego. Natomiast hitem obok beżu jest granat, te kolory zresztą świetnie ze sobą współgrają. Oprócz tych dominujących kolorów wymieniłabym jeszcze morski, fiolet, fuksja oraz wracającą do łask czerwień. Na futra też jest trend, najbardziej to widać w dodatkach: wykończenia swetrów, poncza, kamizelki, czapki (oczywiście pilotki rządzą), szaliki, paski, torby a nawet buty. Buty najlepiej sprzedają się oficerki klasyczne, dopasowane do łydki, botki na płatkiej podeszwie, dużo jest zamszu, choć wiadomo, że nie jest zbyt praktyczny, bardzo podobaja się koturny, u mnie hitem są też botki na obcasie i drewnianej platformie z kożuszkiem, no i mamy kolejny trend........kożuch, kupiłam ostatnio fajny model z kapturem i chyba muszę powtórzyć. Jeśli chodzi o spodnie, to zdecydowanie legginsy wszelkiego typu (klasycznych spodni sprzedaje się coraz mniej), najnowsze to łączone ze skajką lub zamszem. Sukienki i tuniki dzianinowe (ostatnio znalazłam producenta dużych rozmiarów - ma świetne fasony niespotykane gdzie indziej - jak jest ktoś zainteresowany, proszę pisać na maila). Torebki najlepiej sprzedają się listonoszki różnych formatów oraz kuferki i klasyczne , pasujące do wszystkiego modele. Mnóstwo sprzedaję też takich taniutkich przewieszanych małych torebeczek (8 zł w hurcie). Jeszcze dodam może bluzki i golfy z tiulu pod sweterki, tuniki itp. u mnie idą jak woda. Warto mieć w sklepie oprócz tych wyszukanych, również klasyczne, które pasują do wszystkiego, tak jak np. golfy i bluzki w łódkę - zarówno do sweterka jak i pod żakiet. Oby te dobre miesiące i utargi trwały jak najdłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
tak sobie przeglądam zeszłe lata tego tematu i tu chyba opymistycznie nigdy nie było czy pazdziernik czy nie .... Tak czasami sie zastanawiam czy ludzie w handlu celowo narzekaja zeby im konkurencja nie wzrastała ????.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
a ja mam trochę inne zdanie...u mnie czerwiec i lipiec był o niebo lepszy niż październik, no ale może to tylko u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jagna841 "Tak czasami sie zastanawiam czy ludzie w handlu celowo narzekaja zeby im konkurencja nie wzrastała ????....." Prawda jest taka, że z roku na rok handel jest coraz trudniejszy, coraz więcej super- i hipermarketów, centr handlowych i tam ludzie głównie chodzą, a właściwie jeżdżą po zakupy. Koszty rosną w zastraszającym tempie, a marże niestety maleją. Kto ma porównanie z późnymi latami 90-tymi tak do 2006 roku, ten wie, o czym mówię. Wielu osobom z patrzącym z zewnątrz wydaje się, że to świetny interes, ale mając pracownika lub pracowników, to naprawdę większość miesiąca pracuje się na koszty. Mojej byłej pracownicy też się tak wydawało, widząc jakie są utargi i postanowiła zrobić mi konkurencję. Właśnie wisi u niej kartka, że sklep działa tylko do końca miesiąca - wytrzymała rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 111
O Boże !!! Dziewczyny dzięki, aż się chce mysleć o tym biznesie... Wcześniej rzeczywiście było tak ponuro, że zastanawiałam się, jak to możliwe, że wszyscy narzekają a nikt nie zamyka (przynajmniej u nas) Jagna 841 - dzięki za optymistyczne podejście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifajka
i o to tu chodzi .... do jagna841 - jestes kopalnią wiedzy . Własnie jade dzisiaj po towar iiiiiiiiii nie miałam pojecia co przywieść Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aleksa m. Mogłabym prosić o namiary na tego producenta dużych rozmiarów o którym wspomniałaś ? mój mail- tusia71@poczta.onet.pl Powiem szczerze że w tuszynie , głuchowie w ptaku jeszcze nie byłam ale po lekturze waszych wypowiedzi chyba się wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butik1 ja też październik mam taki średni i te letnie miesiące były lepsze. Z jakiej części polski jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
to właściwie tak powinno wyglądać ze powinnismy sie wymieniać poglądami wam też zecze wysokich utargów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
ja jestem z południowo- zachodniej Polski, tak wić do Głuchowa mam daleko, ponad 300 km, ale nie daję się:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
myślałam też o butach, ale jak widzę te ogromne sklepy z butami, wybór fasonów, to zrezygnowałam, bo boję się,że nie dam rady, a tak na marginesie Jagna, to jak duży masz wybór butów, tzn ile fasonów, rozmiarów, bo jeszcze nie powiedziałam w tej kwestii ostatniego słowa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
mam może 10 róznych fasonów w niewszystkich rozmiarach takie poprostu jakie dostałam a tłumacze sie klientom tak Butik = pojedyncze rzeczy niepowtarzalne tyle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do BUTIK
hej czy ty czasem nie jesteś gdzieś z dolnego śląska? może byśmy razem jeżdziły do tej Łodzi ? Będzie taniej ... noemi.d - agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
raczej z górnego:)) - Jagna jesteś nieoceniona, nareszcie ktoś udziela konkretnych wyjaśnień, a nie tylko narzeka na dzisiejszy handel, Jagna - wielkie dzięki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecena
A co robicie z ciuchami z którymi nie trafiłyście w gust klientek i ciuch wisi już dłuuuugi czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
przecena i to za cene kupna lepiej zbyc sie czegos niz ma zalegac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszczie cos sie dzieje....popieram inicjatywe! Zreszta to jest to co pownna kazda z was robic-wprowadzac nowosci-klientki chca kupic cos ciekawego i wiele z nich kase chetnie wyda,ale na vcos na co warto wydac a nie na bazarowe szmatki,ktorych wszedzie pelno. Duzo mlodych kobiet chce sie ladnie i inetresujaco ubrac. Dajcie im i sobie szanse-to dla obu stron napewno bedzie interesujace. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifajka
Ja dodatkowo rozszerzyłam swoja działalność o usługi krawieckie iiiiii doba okazała sie za krótka. Strzał w 10. Nie odsyłam klientek jak e spodnie są za długie tylko robię to sama Paniom się to i pdoba i opłaca bo nie muszą ganiać po całym mieście .A za chwilę wracają z koleżanką bo się zepsuł zamek i tak jedna Pani drugiej Pani a ja mam naczynsz. Zyczę wszystkim pomysłów . podobnie jak jagna nie magazynuję towaru jak za długo wisi robię "PROMOCJA" (zresztą jak wszędzie) i mam odzyskaną kasę I miejsce na nowe cuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanutka
do noemi: JAk pisałam wcześniej, jeżdźe do Wólki do centrun EACC gdzie można kupić tureckie rzeczy, bardzo dobre gatunkowe i wcale nie drogie. umnie schodzą one bardzo ładnie, kurtki np kupowałam w ASG, bo w EACC nie było nic ciekawego. Warto jeszcze pójść do polskiego centrum hurtowego (z tyłu EACC), tam też są polscy producenci i nie są wcale drodzy i gatunek pierwsza klasa. Z Tuszyna biorę polskie rzeczy gdzie potrzeba mi tylko chodliwych rozmiarów. Jeżdżę raz tu raz tu,bo tak mi pasuje. Jestem na rynku ponad rok i u mnie jak najlepiej, nie miałam jeszcze dnia na 0. Życzę powodzenia w biznesie, bo w małych dzieciaczkach najlepsi klienci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notak
nareszcie cos sie dzieje , bo tak zawsze jest tuz przed swietem zmarlych w ciuchach. ale jak sie teraz ludzie obkupia to zaraz beda ciulac na swieta i gwiazdke,a ciuchy beda kupowac gdy pierwsze cieplo poczuja ,czyli przed swietami wielkanocnymi. u mnie teraz tez rewelacja ,moze uda sie na niesezon zarobic i jeszcze cos zostanie ,czego i wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×