Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość privat
Witam, ja natomiast kupuję na sztuki, oglądając każdy pakiet co najmniej 1/3 rzeczy nie odpowiada mi. Przeglądam gazety, odwiedzam galerie - śledzę na bieżąco modę i wybieram tylko to , co jest modne i na czasie - lub nieśmiertelną klasykę. Marża różnie - 50%-100%-150% zależy od tego co kupię i jak mniej wiecej wygląda cena danej rzeczy na rynku w podobnej lub tej samej marce. I jeszcze jedna myśl jaka mi się nasuneła - kwestia przyzwyczajenia klienta do cen w sklepie - jeśli nauczycie klientów,że macietylko tani towar, nie kupią u Was droższego. Ja mam np. tanią młodzieżówkę typu NEW YORKER i bardzo drogą Miss Sixty - sprzedaje się jedno i drugie z tym ,że tuniki np Bershka sprzedaję po 29-39 zł a Miss Sixty po 120-160 zł. i zgadnijcie o co częściej pytają - o te markowe drogie rzeczy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Witam, widze,ze wszedzie tendencja jest podobna. U mnie rowniez poczatek tygodnia bardzo dobry, a wczoraj juz marnie- nie wspomne o dniu dzisiejszym. Moze ladna pogoda zacheca do spacerów po parku, a nie po sklepach? Juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca_w_branży
wiecie, że u mnie dokładnie tak samo :) początek ok, a wczoraj i dzisiaj marniutko. myślę, że powinniśmy być dobrej myśli, bo zbliża się jesień każdy chce coś nowego, a ceny w galeriach nie zachęcają do zakupów... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
dzisiaj ,naprawde,sami ogladajacy - juz ich nazwalam "apacze" bo na pierwsze pytanie zawsze odpowiadaja "a...patrze tylko" :) trzeba sobie jakos czas umilic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie przytoczyć tutaj jedna z wypowiedzi internautów na podobny temat: Prowadzenie biznesu jest coraz bardziej skomplikowane. Konkurencja rynku jest nieubłagana rządząca się niezmiennymi zasadami w celu uzyskania jak największych zysków. Przeglądając specjalistyczne portale łatwo można dojść do wniosku, że wielkie korporacje wygrywają z małymi biznesami. Wygrywają to znaczy eliminują ich z rynku czyli pozbywają się konkurencji. Dlaczego wygrywają? Ponieważ dysponują narzędziami i wiedzą którymi mały biznes nie jest w stanie dysponować. Małe firmy, (przeważnie jednoosobowe, właściciel), musi się znać na wszystkim od zaopatrzeniowca poprzez księgowego a skończywszy na analityku finansowym. Niestety nie ma takich możliwości ażeby jedna osoba znała się dobrze na tym wszystkim. Z drugiej strony w dużych korporacjach, (np. supermarketach), koszty wygenerowania zysku na danym towarze są wielokrotnie niższe niż w małych biznesach . Mam na myśli tutaj stosunek kosztów utrzymania biznesu do wysokości dochodu netto. (tłumacząc to w najprostszy sposób). Z drugiej strony duże korporacje mają o wiele większe możliwości marketingowe. Upraszczając wygląda to tak mniej więcej. Kupujesz tanio (A), sprzedajesz drogo (B), potrącasz wydatki (C)i otrzymujesz zysk nett (D), czyli B-A-C=D ale w przypadku małego biznesu musi być jeszcze jedno założenie, że np. D musi być większe niż np. 3000zł (D>3000). Bo jak będzie mniejsze to biznes się nie będzie opłacał. Oczywiście dotyczy to konkretnej ilości towaru sprzedanego w określonym czasie np. jednego miesiąca. To są podstawy założeń ekonomicznych każdego biznesu. Dlaczego więc w praktyce jest to tak trudno osiągnąć? Ponieważ duże korporacje opierają się na statystykach i rachunku prawdopodobieństwa a ta metoda w małych przedsiębiorstwach nie pracuje. Równocześnie duże korporacje maja o wiele większe szanse obcinania kosztów czego małe firmy nie maja, a nawet jak mają to w bardzo ograniczonym zakresie. Kolejnym wąskim gardłem jest ilość klientów, (kupujących) Male firmy, (mam na myśli posiadające fizyczną lokalizację), nie mają w dostatecznym stopniu możliwości rozbudowania zaplecza swojej klienteli. Przykładem, że tak się właśnie dzieje są wypowiedzi na tutejszym forum. Ciekawostka jest natomiast, że w tych kilkuset wypowiedziach praktycznie nie ma dyskusji na temat analizy przyczyn takiego stanu rzeczy. Wypowiadający się dzielą się swoimi spostrzeżeniami, (kłopotami) a nie szukają rozwiązań, oczekując od innych forumowiczów, że może ktoś im da jakieś genialne rozwiązanie. Mam więc proste pytanie? Czy ktokolwiek z zabierających na tym forum głos skorzystał praktycznie cokolwiek z tego wątku? Obawiam się że nie. Dlaczego? Bo to forum jest anonimowe zarówno tematycznie jak i osobowo. Każdy chce być anonimowy i rozmawiać jak najmniej konkretnie, (bo niby konkurencja). Czyli zasada "każdy sobie rzepkę skrobie" . Jesteśmy z natury indywidualistami ale niestety w wolnym rynku jest coraz mniej miejsca na indywidualizm. Korporacje to bardzo dobrze zorganizowane "społeczności ekonomiczne", które ażeby nie wypaść z gry również ciągle poszukują sposobów na łączenie się z innymi aby być jeszcze większymi i eliminować przez to swoja konkurencję. Taką sama zasadę muszą przyjąć początkujący w biznesie. Organizować się miedzy sobą począwszy od tworzenia grup wymiany doświadczeń ale w taki sposób ażeby praca w nich wszystkim przynosiła wymierne korzyści a nie oczekiwać korzyści tylko dla siebie. To nie mogą być fora publiczne, anonimowe. To muszą być rozmowy prowadzone pomiędzy konkretnymi osobami. Tak to niestety dzisiaj pracuje. I jeszcze jedna uwaga. Sukces biznesie osiąga się zbierając jak najwięcej doświadczenia. Praktycznie nigdy nie osiąga się sukcesu w pierwszym założonym przez siebie biznesie. Początkujący zawsze muszą popełniać błędy co czasami doprowadza do upadku biznesu Ale nie można się załamywać wyciągać tylko wnioski i zakładać kolejny biznes. Tylko praca i cierpliwość jest tutaj najlepszym doradcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeja
Klejnociku masz trochę racji, ale większość się obawia że jak tylko coś napiszą czy cuś to zaraz ich interes runie. Ja nie mam takiego przekonania, może błędnie, ale nie mam. Sierpień będzie kiepski obawiam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeja Nie trochę ale bardzo dużo racji. Z ta obawą że runie to wielka przesada. Najważniejsze jest to żeby zrozumieć że w dzisiejszych czasach wiele się samemu nie osiągnie. Napisałam w interesie dużych firm zawsze leży wykańczanie małych firm. dlatego jedynym wyjściem jest organizowanie sie drobnych przedsiębiorców przeciwko dużym innego wyjścia nie ma. Na zachodzie a szczególnie w USA dawno to sprawdzono że to jedyny ratunek wiec po co w Polsce wyważać otwarte drzwi zamiast korzystać z wypracowanych lepszych metod na prowadzenie własnego biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Zgadzam sie z przedmówca. Chociaz z drugiej strony prowadzenie butiku z odzieza jest moim pierwszym biznesem i absolutnie nie zamierzam sie poddac :))) mimo,ze czasem bywa bardzo trudno. Sama na poczatku popelnilam wiele bledow , ktore sporo mnie kosztowaly ale coz... wtedy uwazalam ,ze robie slusznie. Prawda jest,ze z korporacjami sie nie wygra i chyba nikt nawet nie probuje z nimi konkurowac ale znam kilka przykladow sklepow ,ktore od lat zajmuja sie sprzedaza odziezy i to w poblizu galerii i swietnie sobie radza. Co wiecej butiki te maja w swojej ofercie towary drogie ale unikatowe , bardzo dobre jakosciowo. Stworzenie takiego butiku jest moim celem - od kilku miesiecy eksperymentuje z asosrtymentem - sprawdzam co sie sprzedaje a co zalega na wieszakach, co ludzie szukaja, kto wchodzi do sklepu, jaki jest przedzial wiekowy klientów i po kilku miesiacach dochodze do wniosku iż : glownie do sklepu zagladaja ludzie powyzej 30 roku zycia, w wiekszosci kobiety, poszukujace rzeczy "pieknych" - pieknych w znaczeniu klasycznych ale innych od galerianej masówki, dobrych jakosciowo, z tym "czyms". Cena tak naprawde nie ma dla nich wiekszego znaczenia- rzecz musi sie podobac. Dlatego teraz na koniec miesiaca wyprzedaje kolekcje letnia i zaczynam nowy etap z niesmiertelna klasyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość privat
Dziewczyny, jesli chodzi o pewne chwyty sprzedażowe - zauważcie kiedy wielkie galerie, sklepy robią wyprzedaże i kiedy wprowadzają nowe kolekcje, robienie wyprzedaży teraz - to tzw musztarda po obiedzie - ceny w sklepie muszą być tak skalkulowane aby i tzw"wyprzedaz" towaru była atrakcją dla klienta i generowała dochód sprzedającemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Wiem,wiem... widzialam w MaxMarze plaszcze jesienne w lipcu co wydaje mi sie lekka przesada. Natomiast wyprzedaz robie tak pozno gdyz tak naprawde niewiele towaru zostalo mi na sklepie, a dopiero w przyszly piatek mam mozliwosc zatowarowania. Robiac wyprzedaz nawet na poczatku sierpnia pozbylabym sie rzeczy,ktore do dnia dzisiejszego sprzedalam po normalnej cenie. Przypuszczam,ze mam troche inna sytuacje bo prowadze butik na ulicy gdzie jest masa turystów a oni w sloneczny dzien nie potrzebuja swetra,kiedy na zewnatrz jest 25 stopni - kupuja stosownie do temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka99 Na WSZYSTKICH jest sposób na korporacje również Tylko że nie w pojedynkę Mankamentem polskich biznesmenów jest to ze zawsze chcą robić wszystko sami. Brak zaufania do innych i brak umiejętności pracy w grupie odcina ich od korzystania z doświadczeń innych. i kładzie na łopatki wiele biznesów. Zresztą na pewno sama zauważyłaś jak trudno się z ludźmi pracuje w Polsce <stopka>Piękna, oryginalna i niezwykła biżuteria wcale nie musi być droga.</stopka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Ale jak zaczac pracowac w grupie kiedy wlasnie kazdy chce sam? Wspolpracuje w Polsce z hurtownią, ktora dzieli sie ze mna swoim doswiadczeniem na temat sprzedazy (sami posiadaja swoj sklep stacjonarny ale w innym miescie), rozmawiam z wlascicielami innych sklepow na swojej ulicy, chce zasiegnac opinii innych, nauczyc sie czegos, wiec w pewnym sensie pracuje w grupie. Nie za bardzo rozumiem jednak jak inaczej male firmy , butiki moga razem wspolpracowac aby stawic czola korporacjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka jak masz gg to podaj i powiedz kiedy masz chwile czasu możne się uda pogadać to nie jest dyskusja na publiczne forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
GG 9856432, jeszcze godzine jestem w pracy ,wiec mozemy porozmawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeja
Biedronka mam podobne obserwację co ty. Klasyka na 1 miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurza stopa....
wchodzę na topik, piję kawkę, podczytuję, robi się ciekawie i....wielki KLOPS:)... dziewczyny, przeniosły się na na priva. Szkoda, też chętnie dowiedziałabym się czegoś nowego ale może innym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklepowa
Czy ktoś z was handluje torebkami damskimi? Jeśli tak to w jakich mniej więcej cenach macie towar w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Ten priv jeszcze nie doszedl do skutku,wiec nic straconego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjjjjjjjjj
Prosze Was o pomoc. Tak jak Wy prowadze wlasny sklep z ubraniami - zaczelam 2 m-ce temu. Nie wiem jednak jak rozwiazac kwestie reklamacji... Otoz kupilam w pewnej hurtowni w maju troche ubran, wszystko fajnie, bylam zadowolona. Wsrod zamowionych rzeczy byly takze tuniki - wzor zebry - czarno-biale. Wisialy w sklepie dosc dlugo, nikt specjalnie sie nimi nie interesowal, az nagle w ciagu jednego dnia sprzedaly sie 3 sztuki. Wszystko byloby super gdyby nie to, ze juz dwie klientki wrocily z reklamacja, otoz tunika farbuje skore ! Nie wiem jakas felerna partia ! I co ja mam teraz z tym zrobic ? Czy hurtownia od ktorej kupilam te tuniki ma obowiazek zwrocic mi pieniadze ? Jak to rozwiazac, prosze pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw ktoś sugeruję, że na forum powinno się wymieniać doświadczeniami, dyskutowac o wszystkim, a później jednak przenosi dyskusję na obszar prywatny. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia2310
Niech Ktos odpowie "pani hejjjj" bo tez jestem ciekawa. Z ciekawoscia sledze to forum i jestem paniom wdzieczna za wiele opomocnych wskazowek. Pozdraiwam wszystkie dzielne "butikowiczki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
No wlasnie, rowniez zachecam do odpowiedzi na pytanie. Sama , na szczescie, nie mam poki co podobnych sytuacji ale chetnie poczytam co robic w razie gdyby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia2310
Mam tez jeszcze jedno pytanie - czy macie u siebie w sklepie jakis specjalny rodzaj oswietlenia? Z wlasnego doswiadczenia wiem ,ze w odpowiednim swietle wyglada sie lepiej lub gorzej , wiec swiatlo padajace na ubrania powinno byc...-no wlasnie: jakie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeja masz rację jak sama widzisz niewiele osób ma chęci na analizowanie szczegółów. Nie wiem dlaczego? Słyszałam, że powodem jest obawa przed konkurencja ale to totalna bzdura. czasami się zastanawiam czy nie przejść na jakieś inne forum gdzie będą pisać tylko osoby co naprawdę chcą rzeczowo dyskutować o szczegółach i pomagać sobie koncepcyjne na wzajem. Moim zdaniem teraz nastały trochę ciężkie czasy szczególnie dla małych biznesów. Teraz ludzie szukają tylko najtańszych rzeczy więc trzeba im dać to co chcą. Należy się tylko zrobić rozeznanie jakie towary są najbardziej chodliwe w danej okolicy. Poszerzenie asortymentu też jest jakimś wyjściem. Proszę pamiętać, że dla kupującego ważne jest ile pieniędzy płaci z własnego portfela. czasami 22% jest rozstrzygająca kwestią opłacalności towaru. Warto by było pomyśleć o opcji jego ominięcia. Kolejna kwestią są towary sezonowe albo bardzo podatne na trendy mody, również towary o których zakupach decydują emocje kupujących. jest wiele czynników którym warto się przyjrzeć bliżej i wymienić o nich własne doświadczenia.klientela jest różna jedni się nastawiają na najtańsze zakupy a inni na coś wyjątkowego. Jedni i drudzy kierują się kompletnie inna mentalnością. Więc zależny do jakich klientów się ma możliwości dotrzeć. Klienci są często nieprzewidywalni w swoich postępowaniach więc nie należy się tym za bardzo przejmować. Biedronka99 jednak myślę że prywatne forum jest dobrym pomysłem Pomyśle o tym. Na takim forum dziewczyny będą pisać bardziej otwarcie i szczegółowo to możne przynieść dla nas większe efekty w dyskusji. każdy ma jakieś problemy jak je wyłuszczy szczegółowo to może wspólnie znajdzie się rozwiązanie i jeden drugiemu pomoże. :-) Hania2 właśnie z tego powodu warto przenieś na obszar prywatny ażeby zachęcić wypowiadających się do bardziej konkretnych wypowiedzi. jak widać na publicznym forum ludzie jednak maja opory. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu. Ps. na tym forum nie można np. wysyć zdjęć co w naszym przypadku w przyszłej szczegółowiej dyskusji może być poważnym utrudnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość privat
Witam ponownie, mam do Was pytanie - w jakiej cenie kupujecie w hurcie torebki? Mam możliwość zakupu włoskich "bezfirmiennych" torebek - listonoszek z eko zamszu w cenie 30zł brutto lub mexx-a z eko skóry w cenie ok 40-60 zł sztuka. Jak myslicie czy to są dobre ceny?? Poszukuję jeszcze hurtownii biżuterii w stylu - pandora, zależy mi szczególnie na bransoletkach i charmsach - możecie kogoś polecić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowanaPOCZATKUJACA
HEJ JA ZNALAZŁAM TAKI ADRES http://www.katherine.pl/ zamówiłam sobie bransoletki śłiczne ładniejsze jak na zdjęciu minimalne zakupy 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) mam pytanie do tych ktorzy juz dlugo siedza w tym temacie:) czy pazdziernik jest dobrym okresem na otwarcie butiku? jesli tak to czym go najlepiej zatorowac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość privat
zdesperowana poczatkujaca dziekuje, sprawdze :) * malwaaa ja jestem akurat poczatkujaca , ale moim zdaniem dobrze powinny sprzedawac sie sukienki na rozne okazje, dzianiny i grubsza odziez - plaszcze, kurtki. Na Twoim miejscu otworzylabym jeszcze we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do privat
mam w sprzedaży teraz dwa wzory torebek mała i duża marki Pieces , cena na metce 17 euro , w cenie 19,99 zł hurtowej , jak podasz e-maila to wyślę ci fotki ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się podzielić jeszcze jednym doświadczeniem z zakresu prowadzenia biznesu. Biznesu uczymy się cały czas i ciągle czegoś tam nie wiemy. Dlatego tak ważna jest wymiana doświadczeń pomiędzy osobami prowadzącymi biznes. Ale proszę nie zapominać, że biznes to robienie pieniędzy. Wszelkie spotkania biznesowe mają przynosić korzyści wszystkim uczestnikom. Inaczej to spotkania takie są chybione i bez sensu. Nikt w biznesie nie będzie marnował swojego cennego czasu. Co innego jest spotkanie towarzyskie i poplotkowanie o biznesie dla przyjemności a co innego spotkanie biznesowe i dyskusja na temat problemów biznesowych i poszukiwania ich rozwiązań Forum tutejsze jest właśnie takim przykładem spotkań towarzyskich, można się na temat biznesu wypowiedzieć ponarzekać o cos zapytać ale nic poza tym. Nie możecie oczekiwać, że znajdziecie tam jakieś cenne dla Was informacje. Na to forum wchodzi się w wolnych chwilach pisze się parę zdań i się ucieka. Natomiast o biznesie rozmawia się godzinami omawia wszelkie detale w problemach a to forum nie jest miejscem na takie dyskusje. I najważniejsze dyskutantów zawsze traktuje się jako partnerów biznesowych. A tutaj ja takich założeń nie widzę. Dlatego te osoby które chcą konstruktywnie rozmawiać o biznesie i oczekiwać z tych rozmów korzyści powinny prowadzić dyskusje na forum takim które stwarza ku temu odpowiednie warunki. Jak to powinno wyglądać to przeczytajcie więcej tutaj: wątek BUTIK, bo nie chciałabym się zbytnio rozpisywać na tutejszym forum. http://pie-pl.org/index.php?option=com_kunena&Itemid=65&func=showcat&catid=16 Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×