Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość do kwit
chyba zapomniała Pani jeszcze o doliczeniu podatku vat 22% który jako vatowiec musze zaplacić od przesyłki tak jakby to był mój zarobek, do tego dochodzi jeszcze drukowanie etykiet z adresem na koperty (taśma do drukarki etykiet też nie jest zadarmo) więc na pakowanie dojazd na pocztę zostaja dosłownie grosze, a czasami się dopłaca do przesyłki, ale niektórym na tym forum wydaje się że to drogo i zarabiamy nie wiadomo ile na przesyłkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwit
około 60% przesyłek które wysyłam to koszt 5,70 zł + koszty które wypisałam, około 25% to koszt 6,20 zł a reszta to raczej droższe przesyłki. Koszt przesyłki oczywiście jest zawsze na paragonie. I nigdy nie uznaję targowania się o koszt przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwit
ja tez sie nie targuje jak mi za drogo to najwyzej nie kupuje ale wkurza mnie to zawyzanie kosztow wysylki ,wrzuccie sobie te swoje koszty w cene produktu,za przesylke powinnam placic tyle ile faktycznie wynosi ale jak mowilam to tylko moje pobozne zyczenie bo praktyki sa jakie sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwit
Odpowiedz mi gdzie to zawyżanie kosztu przesyłki w moim przypadku ? Po doliczeniu vatu i innych kosztach które podałam ? Do kosztu przesyłki musze doliczyć 22% vat który trzeba zapłacić US, a faktura z poczty jest ze stawką ) % vat, więc sobie ani grosza nie odliczę z faktur z poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwit
0 % vat jest na fakturach z poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
XXxyyy napisz jak wrócisz z giełdy jak było, wreszcie trochę słońca za oknem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Jeszcze mogę Wam polecić pod względem sukienek firmę MODERN LINE, mają kilka punktów na Ptaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xxxy
xxxy chyba tam zamarzła bo sie nie odzywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwit
odpowiadam: czyli to ja place ten twoj koszt-czyli vaty sraty...w tym zawyzonym koszcie wysylki a nie ty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
XXXYYY po 14 godz powinna być w domu dopiero, zanim "odmarznie" to jeszcze trochę minie. Jest zimniej ba dworze niż myślałam. Opracowuję właśnie zestawienie, i żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce... :-( Rodzicie byli wczoraj na adrzejkach, sala wypełniona po brzegi, a wydawało mi się, że wszyscy będą siedzieć w domach. Mama mówiła, że 95% kobiet było ubrane na czarno, królował głównie prosty fason sukienek do kolan, na cienkich lub szerokich ramiączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Jakiekolwiek zakupy czy to na allegro, czy na giełdzie, w hipermarkecie, w sklepach sieciowych czy w małym butiku są DOBROWOLNE, i jeśli Ci coś nie odpowiada np: koszt wysyłki szukaj tam gdzie jest taniej... Jest tak duży wybór, tak duża konkurencja, że nie powienieneś mieć problemu z tanią wysyłką i tanim zakupem! Nikt nikogo nie zmusza do zakupu!!! Sama jak szukam biżuterii to szukam jak najkorzystniejszej oferty dla siebie, a jeśli mi coś nie odpowiada np: koszt wysyłki to po prostu rezygnuję z zakupu nie dręcząc sprzedawcy...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogs wife
A czy orientuje się ktoś z Was, gdzie w Ptaku można dostac jakieś cieńsze i rozpinane sweterki polskiej produkcji? Takie właśnie do sukienek... Byłam tam już kilka razy, ale nigdy nie natrafiłam na coś fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwit
Przepraszam bardzo koszt wysyłki pokrywa kupujący, cena jest odgórnie ustalona kupując u mnie zgadza sie na te warunki. A ze Państwo nas łupie nawet na koszcie wysyłki i pobiera z niego 22% vat, to jest ten koszt doliczony do ceny. Skoro vat trzeba doliczyć do przesyłki to jest doliczony i pokrywa go ten który się deklaruje go pokryć czyli kupujący i nie widze żadnego powodu zeby to sprzedajacy miał dopłacać do kosztu wysyłki. To tak jakbys zamówiła sobie taksówkę i chciała za nią zapłacić netto bo ty przeciez nie będziesz dopłacała do vatu który ma taksówkarz zapłacić we własnym zakresie. Zreszta co tu pisać co kolwiek kupujesz w jakimkolwiek sklepie i w cenie masz zawsze vat i zawsze pokrywa go kupujący bo jest doliczony do marży sprzedajacego, zobacz sobie jakikolwiek paragon ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
''U mnie koszt przesyłki to 9 zł za list polecony ekonomiczny lub 10 zł za list polecony priorytetowy nie zaleznie od ilości kupionych przedmiotów. I nie miała bym zamiaru dopłacać do Pani przesyłki.'' Ile?! Ale rżniesz ładnie klientów aż huczy! :D hah Kobieto u mnie 10 zł to kosztuje paczka priorytet! Normalny list polecony priorytet to u mnie w sklepie koszt 4-7zł, 4zł za drobnicę np kolczyki, błyszczyk, puder itp a 7zł za ubrania np koszulka, bluzka itp, 10zł to paczki np buty, bluza, spodnie, pobranie priorytet 15zł... Koszt koperty to 50-70gr, kartonu ok 2,50zł... Normalnie wstydziłabyś się pisać że 10zł za list kasujesz ludzi, od razu widać jak tniesz na tym !!! Ale cóż.. do mnie klient wróci, a do ciebie... ;) Czarodziejka, moje drogie- jestem, jestem :) U rodziców byłam po giełdzie. Nie tak żle dzisiaj ale i nie super- ok 200zł utargu, ale mało ludzi było (o dziwo) i tylko łazili i oglądali :/ Na szczęście moja przyjaciółka tam sprzedaje z chłopakiem i dużo śmiechu było :D Także spoko luzy rajtuzy poza tym że było chyba -20 i wymarzliśmy jak norki na biegunie :D ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwit
no mowie przeciez ze ja ci doplacam te vaty straty :P to juz sie tak nie uzalaj!....a to niesprawiedliwe wg mnie niby nie musze kupowac,wiem ,jestem swiadoma ILE za przesylke place bo czytam nim kupie,jestem niejako do tego przymuszona chcac posiadac dany towar....niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
No tak, jak się chce coś bardzo kupić to się przełknie oko na drogą przesyłkę, ale moim zdaniem to nie fair tyle brać, bo ludzie nie są głupi i każdy wie że sobie doliczasz... Bo wcale list priorytet nie wychodzi 10zł. I też uważam że jeśli faktycznie ponosisz większe koszta to powinnaś to sobie dodać do ceny produktu, bo klient raz kupi u Ciebie a potem poszuka kogoś kto go nie orżnie na wysyłce. ''bo kupujacemu bo kupującemu się wydaje że koperta , pakowanie i paczka sama się nosi a pocztę , też bym anulowała transakcje gdyby ktoś tak zrobił'' Jestem i kupującą i sprzedającą i wiem ile wynosi wysyłka. I jeśli kupuję np błyszczyk do ust to wiem, że pan/pani da za kopertę 50gr i za wysyłkę pare groszy bo to lekkie, no maksymalnie 4zł wyjdzie całość- i jak mi ktoś za to krzyknie 10zł to bym się w twarz zaśmiała... Co on to z Chin wysyła?! I nie, nie wydaje mi się że samo się robi bo robię to codziennie, taką mam pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie tez jest wysylka
8,5 zł ekonomicznie, 10 priorytet ale dla odzieży cięższej niż pół kilograma, niestety tak duża koperta nawet w hurcie nie kosztuje 70 groszy, doliczam jedynie za kopertę 1 zł, wg cennika list tyle wychodzi, a gdyby miala uwzglednic vat to byloby jeszcze wiecej, natomiast na drobnice mam okolo 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xxyyy
Ja nie sprzedaję kolczyków itd. mnie przesyłki kosztują tak jak pisałam przeważnie 5,70 zł lub 6,20 zł i więcej jeśli wysyłam np. płaszcz czy kurtkę lub wiecej przedmiotów i ja jako vatowiec muszę do kosztu przesyłki doliczyc 22% vat a Tobie ten koszt odpada. Poza tym u mnie 40-50% kupujących kupuje za jednym razem wiecej przedmiotów a ja nie mam czasu wyliczać kazdemu koszt wysyłki z osobna bo zdaza się ze jednego dnia zejdzie ponad 50 przedmiotów.. Druga sprawa powodowało by to opóźnienie bo klient by czekał az mu wyliczę koszt przesyłki a tak odrazu wpłaca niezaleznie ile przedmiotów kupil i ile ważą 9 zł za przesyłkę poleconą ekonomiczną , 10 zł za przesyłkę polecona priorytetowa lub 13 zł za kurierską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xxyyy
No tak, jak się chce coś bardzo kupić to się przełknie oko na drogą przesyłkę, ale moim zdaniem to nie fair tyle brać, bo ludzie nie są głupi i każdy wie że sobie doliczasz... Bo wcale list priorytet nie wychodzi 10zł. I też uważam że jeśli faktycznie ponosisz większe koszta to powinnaś to sobie dodać do ceny produktu, bo klient raz kupi u Ciebie a potem poszuka kogoś kto go nie orżnie na wysyłce. A dlaczego ja mam vat który płacę za przesyłkę wliczać do kosztu towaru ? Jakos nie zauważyłam zeby klienci ode mnie uciekali ze wzgledu na koszt przesyłki, jedyne to mnie wkurza to ocena od nich za koszt przesyłki bo mam 4.9 a pozostałe 3 oceny 5.0 A ja na przesyłkach naprawde nie zarabiam no chyba że jakieś groszowe sprawy, ale żeby to nazwać rżnieciem klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do xxyyy
to prawda jak kupują hurtem wręcz to strata czasu, lepiej zrobić jedną uśrednioną wysyłkę niż podawać każdemu osobno, poza tym zazwyczaj klienci się nie pytają ile mają wpłacić jak kupią więcej tylko wpłacają tyle ile podane w aukcji, nawet jak sztuk jest więcej i przesyłka będzie ciezsza szkoda sie bawic w takie rozdrabnianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
''A dlaczego ja mam vat który płacę za przesyłkę wliczać do kosztu towaru ?'' A dlaczego nie? Może po to aby przesyłka wyglądała chociaż na tańszą i realniejszą. ''Jakos nie zauważyłam zeby klienci ode mnie uciekali ze wzgledu na koszt przesyłki, jedyne to mnie wkurza to ocena od nich za koszt przesyłki bo mam 4.9 a pozostałe 3 oceny 5.0'' Widzisz, Ty masz ocenę 4.9 a ja mam 5.0 i to na wszystkie punkty. Fakt, ja mam pewnie mniej komentarzy, ale jestem wręcz pewna że te 5.0 spokojnie utrzymam, chyba że konkurencja na mnie siądzie ;) ''to prawda jak kupują hurtem wręcz to strata czasu, lepiej zrobić jedną uśrednioną wysyłkę niż podawać każdemu osobno, poza tym zazwyczaj klienci się nie pytają ile mają wpłacić jak kupią więcej tylko wpłacają tyle ile podane w aukcji, nawet jak sztuk jest więcej i przesyłka będzie ciezsza szkoda sie bawic w takie rozdrabnianie'' Uśredniona jest oszukiwaniem klienta bo płaci nie za swoją wysyłkę tylko dopłaca też do cudzych jeśli jego wyjdzie taniej niż zapłaci za to. Ja przy wystawianiu aukcji szacuję na oko ile wyjdzie wysyłka- co to za problem? W tej wpiszę 4zł, tej 7zł i klienci wpłacają... Wiedzą że jak kupują kilka rzeczy to trzeba zapłacić raz za wysyłkę i policzyć tą najwyższą z pośród wygranych przez siebie aukcji. Macie ludzi za debili chyba :( Klienci nie pytają bo sami wiedzą, chyba potrafią czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xxyyy
chyba jeszcze za malo sprzedajesz i nie wiesz jacy sa ludzie ciekawe czy jakbys sprzedawala po kiladziesiat przedmiotow dziennie to bys tak mowila, moze keidys sama zobaczysz ze klient nie wplaci ci najwyzszej wysylki tylko wlasnie celowo ta najnizsza i robi tak 70% kupujacych a przy takiej ilosci zamowien nie ma czasu na upomnienia o doplate oczywiscie sa tacy co wplacaja jak trzeba lub pytaja, ale to mala czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Zdarzało mi się że klienci płacili za mało ale wystarczył jeden e mail i nie było problemów- dopłacali. W regulaminie mam jasno napisane- jeśli zostanie wpłacona tylko część pieniędzy za towar i za wysyłkę, wtedy wysyłka zostaje wstrzymana do czasu uzupełnienia kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA w tym temacie
Dopiero zaczynam w tym interesie i mam pytanie. Zamierzam również sprzedawać poprzez allegro. Mam kasę fiskalną. Czy po sprzedaży np. sweterka 1 szt, nabijam na kasę wartość tego sweterka a co z kosztem przesyłki? Czy na kasie fiskalnej powinnam mieć taka pozycję jak przesyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś kupował kiedyś pakiety odzieży outlet? Gdzie najkorzystniej,żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Ja kupowałam i bardzo szybko mi zeszły ale miałam chodliwe marki- h&m, asos, amisu, atmosphere itp. Towar dobrej jakości, w dobrej cienie, chodliwy. Jeśli sprzedajesz stacjonarnie to podam Ci namiary na e maila. Możesz też na Allegro zerknąć, wiele outletów tam się ogłasza w dziale hurtowym i można fajne aukcje znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do morelka kupowałam odzież outlet w pakietach w hurtowni konkret z w=wy można pakiety obejrzeć na stronie szczerze jednak powiem , że nie wiem czy jeszcze się zdecyduję , bo odzież jest mieszana i czasem ze sweterkami lub kurtkami masz letnie bluzeczki a płacisz za sztukę ja byłam u nich i przeglądałam każdy pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do NOWA w tym temacie "Dopiero zaczynam w tym interesie i mam pytanie. Zamierzam również sprzedawać poprzez allegro. Mam kasę fiskalną. Czy po sprzedaży np. sweterka 1 szt, nabijam na kasę wartość tego sweterka a co z kosztem przesyłki? Czy na kasie fiskalnej powinnam mieć taka pozycję jak przesyłka?" Oczywiście na kasie fiskalnej musisz nabić koszt przesyłki - może być jako "przesyłka". Stawka vat jest 22% (na poczcie 0%), więc żeby nie dokładać do przesyłki z własnej kieszeni, powinnaś nabić na kasie jej koszt podwyższony o te 22%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do NOWA w tym temacie
Tak jak chcesz robić wszystko legalnie to na kasie fiskalnej zrób sobie pozycje przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×