Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Na naszej stronie fantastyczne tuniki w obniżonych cenach: . www.vogahurt.pl . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa miesiące i juz sie
dwa miesiące i juz sie poddajesz i zamykasz szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka78
Sklep który mam przejąć. Miasto ok,200 tyś mieszkanców. odzież firmowa Happy mum. 9fashion,Be itp. Czynsz wysoki bo sklep w centrum miasta. Dzięki za porady co do ksiąg przychodów- napewno sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Marlenka78
Ja akurat prowadzę sklep z odzieżą ciązowa w mieście podobnej wielkosci co Twoje. W moim mieście w centrum jest 5 typowych sklepów z odziezą ciazową oraz do tego sklepy które mają działy z odziezą ciązowa jak np. H&M i C&A Jakoś od dłuzszego czasu wszystkie się utrzymujemy, nie wiem jak jest u konkurencji ale chyba też dają radę bo istnieją. Na jesień zeszłego roku pojawił sie nawet 6 sklep tego typu ale chyba dla niego już nie było miejsca bo ostatnio jak przejeżdzałam tamtędy to juz go nie było albo sie gdzieś przeniósł. Sprawdź konkurencje w twoim mieście a najlepiej zeby ci znajoma dała papiery z rozliczeń z US do analizy, wtedy wziaść jakąś madrą księgową i sprawdzić na ile jest rentowny ten sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiłam gdzieś wizytówkę ale podzwoniłam i już wszystko wiem. Firma nie nazywa się NOR-BI tak się nazywa sklep. Firma to "MA-WIX" Sp. z o.o., podam jeszcze adres: 95-054 Ksawerów, ul. Nowa 32, tel. 602-304-293, 602-526-009, 694-156-636. Jest to firma polska. w PTAKU mają stoisko: Pasaż Wschodni miejsce 9, mają tego więcej ale tam jest największy. Dowiedziałam się jeszcze, że za miesiąc może uruchomią swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botox3
stokrotne dzięki! A czy byłaś może u nich teraz? Mają te sportowe żakiety w ofercie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie byłam. Ale jak kupowałam od nich sukienki to trzymali bardzo długo kolekcje więc jest szansa, że one będą. No i co do tego czy one są sportowe... mają na pewno wywijane rękawy podszewka na rękawach była w paski. Ta firma czasem ma takie promocje, że aż miło się od nich kupuje :). Co do obsługi to bywa różnie na pewno nie lubią wystawiać faktur zresztą jak większość w ptaku. U mnie marynarki tej firmy jak i sukienki cieszą się sporym zainteresowaniem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
mam pytanie? z jakim vatem wystawiacie faktury na odzież dziecięcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie Porażka
vat na odziez dzieciecą na fakturze czy na paragonie to 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gonia1976 Cześć. Prowadzę sklep od rozmiaru 36 do 54. Chętnie pogadam na tematy związane ze sklepem. Pisz jeśli masz ochotę anntures@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
ja zawsze daje 23 proc i nikt nie zwracał na to uwagi, księgowa też, dopieor mi dzisiaj jedna osoba napisał ze dziwna faktura super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie Porażka
No to wychodzi że sama działasz na swoja szkodę za duzo vat odprowadzasz od odzieży dzieciecej. Jak prowadzisz detal to pewnie na paragonie też masz 23% vat ? a poowinno być 8% Na odzież dziecięca był vat 7% od 1 stycznia tego roku skoczył na 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
nie, hurt, to widac jak wszyscy się znają ani kleinci ani księgowa słowem nie wspomnieli że coś zawyżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie Porażka
Przy hurcie dla klienta to w sumie żadna strata zapłaci więcej ale i więcej ma vat do odliczenia. Szkodziłaś jedynie sama sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
chyba czas zmienić księgową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak prowadzisz detal to pewnie na paragonie też masz 23% vat ? a poowinno być 8% Na odzież dziecięca był vat 7% od 1 stycznia tego roku skoczył na 8%" Nie jest tak do końca, bo obniżony vat dotyczy tylko odzieży NIEMOWLĘCEJ czyli do 86 cm wzrostu. Jeśli masz odzież dziecięcą od 92 cm, obowiązuje Cię vat 23%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botox3
Ponawiam prośbę o porównanie Ptaka i Maximusa - może być tu, może być na maila, bardzo proszę, w oba miejsca mam podobnie daleko, a muszę wybrać korzystniejsze - głównie szukać będę odzieży "Italy" "France" , interesują mnie takie firmy jak Papillonne, Millenium, Vera Lucci itd. botox3 @ wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aleksa.m Jeśli księgowa nie wie to proponuje spacer do US. Tan się dowiesz wszystkiego a jak Cię złapią na pewno dostaniesz kare. Dowiedz się o VAT potem zapytaj się co musisz zrobić jeśli wystawiasz paragony z złym vatem. Dobrowolne poddanie się karze może spowodować brak kary, albo symboliczna kara na pewno będzie niższa niżby Cie złapali. Więc nie ma się co zamartwiać tylko iść i jak najszybciej wyjaśnić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to są tylko faktury to sprawa wygląda tak: Do każdej faktury korekta wysłać do klienta. Księgowa umie zrobić korekty, jeśli za mało było zapłacone US to trzeba będzie dopłacić + odsetki jeśli za dużo to nie wiem :). Tak czy inaczej zmienić księgową i spacer do US :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu jest wzór faktury korygującej http://www.aiptech.pl/dokumenty/wzor/nowe/Faktura_VAT_korygujaca.pdf A tu przydatne informacje :) http://fakturavat.org.pl/faktura-korygujaca Jeśli nie ma pomyłki na kasie fiskalnej to wysyłamy fakturę korygującą za potwierdzeniem odbioru. Musi być za potwierdzeniem bo nie odsyłają. Resztę zrobi księgowa chodzi o poprawę w rozliczeniu. Poczytaj sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
ja mam tylko hurt zadnych paragonow zadnje kasy fiskalnej , zadnego detalu i nikt az do dzisiaj tego nie kwestinował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do green-dworcowa Rzeczywiście odpowiedź była nie do mnie, ja próbowałam pomóc w tym temacie. I problem też był trochę inny, bo wyglądało na to, że podatek został nadpłacony, a nie odwrotnie. W przypadku nadpłaty Urzędy Skarbowe nie karzą :) Dzieje się tak tylko w odwrotnym przypadku, więc zainteresowana nie musi poddawać się karze. Pozostaje tylko do wyjaśnienia kwestia, czy rzeczywiście nadpłaciła vat. do "mam pytanie?" Jakie rozmiary odzieży sprzedajesz? Obniżony vat obowiązuje do 86 cm wzrostu włącznie. Jeśli masz tylko większe rozmiary, wszystko było w porządku i poprawnie naliczałaś vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie?
i takie i takie ale w sumie częściej dla większych dzieci , od 2 lat wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbozennka82
Witam! Ja mam takie pytanie- czy spodnie jeansowe, gniecione a'la bombki, rurki, niemarkowe ale dobre jakościowo w cenie 95 zł to według was wygórowana cena? Bo mi już ręce opadają jak słysze niektóre komentarze... Albo ludzie sa zacofani albo ja naiwna :-( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w detalu czy w hurcie?
w detalu czy w hurcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbozennka82
w detalu oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w detalu czy w hurcie?
za taka cene to juz wranglery mozna kupic albo lee nie dziwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cza-maa
oczywiście, że nie jest to drogo :-) cena raczej normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la chatton
Kochani, czy ktoś współpracował z VERA LUCCI? Odnośnie dotacji na sklep internetowy, pytałam Was kilka dni temu. Prowadzę sklep stacjonarny, a chciałabym też uderzyć w internet (allegro nie chcę, bo koszty mnie zjedzą), więc dofinansowanie chciałabym tylko tak naprawdę na założenie strony internetowej, a nie na sprzęt, czy na towar -bo to posiadam. Czy wie któraś coś więcej na ten temat? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi. I czekam na info w sprawie Vera Lucci.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×