Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, którą znam z własnego doświadczenia. Przy takich obrotach jesteś płatnikiem vat, a wiadomo, że wiele sklepów odzieżowych vatu nie płaci i niestety często kupuje w cenach netto. Skoro pisałaś, że zawsze masz ceny niższe, niż konkurencja, to jak to robisz w przypadku, gdy Twój konkurent nie płaci vatu? Ja mam przeciętną marżę na poziomie 30% i jeśli chciałabym sprzedawać taniej niż ci, którzy nie płacą vat (przy założeniu, że również mają marżę 30%), musiałabym narzucać mniej nież 10%, a to przy odzieży się w żaden sposób nie kalkuluje (no chyba że w hurcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kupię za 100 brutto, to tak, sprzedaję za 130. A jak kupię za 100 netto + 23% vat + 30% marży, sprzedaję za 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drożej bym niestety nie sprzedała ze względu na dużą konkurencję i mały popyt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest źle, coś tam zarabiam na nim, ale mam swój lokal. Bez tego byłoby ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnych rzeczy się nie przeskoczy, bo jak ludzie nie mają pieniędzy, to może być najlepsza rzecz, a i tak nie kupią, bo nie maja za co :( Sklep prowadzę od 2,5 roku i sądzę, że już wypracowałam sobie dobrych dostawców (choć nie poprzestaję na nich) i atrakcyjny asortyment, ale moja miejscowość jest mała i tu mam największe ograniczenie. Dlatego ciągle szukam nowych możliwości sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
jakim cudem w Poslce można kupować bez vatu:> przeież to nie legalne w Polasce nie wolno wystawiać faktur netto dla Polakow, coś przekombinowujecie , a wiem bo wczoraj o tym rozmawialam z księgową i wiem ze sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" jakim cudem w Poslce można kupować bez vatu:> przeież to nie legalne w Polasce nie wolno wystawiać faktur netto dla Polakow, coś przekombinowujecie , a wiem bo wczoraj o tym rozmawialam z księgową i wiem ze sie nie da " Oczywiście, że na fakturę się nie da kupić bez vat. Chyba nigdy nie byłaś w Ptaku, ani w Wólce. Myslę, ze ponad połowa sprzedaży idzie tam na czarno. Jak ktoś jest na vacie, tak jak ja, to bardzo traci na takich praktykach. W większości hurtowni operuje się cenami netto i jak chcesz fakturę, to doliczają Ci vat. Jednak bardzo wiele osób kupuje bez faktury i płaci w cenach netto. I na starcie jestem do tyłu te 23%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
a no bez faktury to tak , to ok , nie tylko w Ptaku i Wólce przez neta też większość nie chce faktur , ja w to nie wnikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
jak jesteś do tyłu cenę wyższą dajesz tylko po prostu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem do tyłu w stosunku do konkurencji, która nie płaci vatu i może mieć niższą cenę sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
no każdy ma wybór działania , jedni kombinują drudzy płącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówicie że w Polsce nie można sprzedawać bez vatu a przecież jak ktoś nie jest na vacie to nie wystawi rachunku vatowskiego,na Głuchowie też wystawiają rachunki uproszczone chociaż rzadko się to zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"no każdy ma wybór działania , jedni kombinują drudzy płącą " Dla mnie ten cały system jest chory i to sprzedawanie bez faktur, albo notoryczne ich zaniżanie. Powinni się wziąć za tych co kombinują, a nie co trochę podnosić podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ale oni nie kombinują jak nie są vato-vcami albo są na ryczałcie mogą ie wystawiac faktur, tylko potem wrzucają w dzienne koszty albo nei wrzucają ale tego nikt raczej im nie udwodni ze zaniżyli dzienny utarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mówicie że w Polsce nie można sprzedawać bez vatu a przecież jak ktoś nie jest na vacie to nie wystawi rachunku vatowskiego,na Głuchowie też wystawiają rachunki uproszczone chociaż rzadko się to zdarza" Mowa była o tym, że nie można sprzedać na fakturę w cenach netto (przez płatnika vat). Oczywiście oprócz faktur unijnych dla cudzoziemców. Sprzedaż na rachunek uproszczony to zupełnie inna sprawa, bo może go wystawić tylko firma podmiotowo zwolniona z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ale oni nie kombinują jak nie są vato-vcami " Ale co to za hurtownik, który nie jest vatowcem? To jakie on ma obroty, ze nie wchodzi w vat? I jak przy takich obrotach można mianować się hurtownią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Via Andern Jeśli chodzi o kwestie wyboru towaru, to chyba musiałabym napisać referat." Mam nadzieję, ze jeszcze się odezwiesz i napiszesz coś więcej na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę prosić Via Andern o swojego maila? Chciałabym z Panią porozmawiać prywatnie :) jeśli to możliwe oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ryczałotwiec jest vatovcem i może płacić vat ale nei musi wystawiać faktur sam pisze dzienny utarg jaki był albo jaki uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
witam...myślę , że niektóre firmy z Ptaka działają w oczach US pod pozorem handlu detalicznego i od początku symulują małe , sporadyczne sprzedaże . moim marzeniem jest by wszyscy mieli jednakowe warunki podatkowe , bez żadnych ulg . oczywiście te podatki powinny być mniejsze . przy obecnym prawie podatkowym można nie być vatowcem i można nie mieć kasy , ale trzeba zacząć działalność pod koniec roku i dalej w zależności od obrotów , likwidować firmę i tworzyć nowa . potrzebna jest co najmniej jedna zaufana osoba do spółki np cywilnej . czyli raz firma jednoosobowa , potem spółka , i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do zaoferowania odzież z Turcji. Marki WAGGON i itp. Zainteresowanym mogę wysłać ofertę . Mój e-mail cocofashion@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"moim marzeniem jest by wszyscy mieli jednakowe warunki podatkowe , bez żadnych ulg . oczywiście te podatki powinny być mniejsze ." Oj, moim też, nawet nie wiesz jak wielkim i na pewno by to pomogło gospodarce, a w rezultacie nam wszystkim. To, co się teraz dzieje to parodia wolnego rynku. "myślę , że niektóre firmy z Ptaka działają w oczach US pod pozorem handlu detalicznego i od początku symulują małe , sporadyczne sprzedaże" No nie, trochę inaczej to wygląda. Prawie wszyscy mają wywieszone karteczki "tylko hurt", bo nie muszą mieć wtedy kasy fiskalnej (oficjalnie nie sprzedają w detalu), a są przecież vatowcami. A sprzedaż bez faktury w cenach netto jest na porządku dziennym, niektórzy się nawet krzywią, jak poprosi się o fakturę. Ja myślę, że tu muszą być grube układy z US i notoryczne branie łapówek przez urzędników, bo inaczej wszyscy by tak na "żywca" nie ryzykowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musi być dokładnie tak jak pisze aleksa.m, tam muszą być układy i łapówki bo to co się tam dzieje to jakaś masakra. Jak coś takiego może być tolerowane? Jak proszę o fakturę to patrzą tak dziwnie i oczywiście trzeba dopłacać vat. Do biednego Kowalskiego się przyczepią i zawsze cos znajdą żeby tylko karę zapłacić nie dość że ledwo wiąże koniec z końcem a tam taka samowolka. Czemu się nikt za to nie weźmie??? Znajoma była tam kiedyś w czasie kontroli US to 99% stoisk pozamykane, a dlaczego? Bo cynk dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×