Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 30 tolatka

30paro latki starające się o dzidzie

Polecane posty

masz racje Anetko to rzeczywiscie ja sie zakrecilam - matematyk a zabraklo mi logiki w mysleniu, bardzo cie przepraszam rzeczywiscie dziwny ten lek, ale moze jest cos w jego dzialaniu co nie jest opisane, lekarze maja dziwne sposoby, ja pezrz 3 miechy bralam tabl anty (choc tez mi sie to klocilo z moim pragnieniem zajscia w ciaze) i o dziwo endo mi sie poprawilo wiec moze dopytaj lekarke przy okazji niech wytlumaczy zebys byla spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kufrcze wszystkie moje koleżanki zachodzą, ja nie stosuje już od 2 lat żadnych środków antykoncepcyjnych, i nic... nie wiem co jest nie tak, niby chciałabym a boję sie, rodzina naciska, a mąż niby chce, ale mówi , trudna sytuacja materialna. Matko, ja sama też nie wiem czego chcę, wiek nakazuje mi trzeba w końcu coś z tym zrobić, a tu wiele osób przemawia za, a mąż tak nijak, jakby mu nie zależało, choć mówię mu o moim wieku. Nie wiem czy moja temp ciała, przyczynkiem do tego , że nie mogę zajść, bo od jakiegoś czasu nie mam chyba normalnej , max. 36,3, ale normalnie to 35,5. Poza tym jestem w trakcie rzucania palenia (5 lat) i walczę z tym. Co powinnam zrobić??? Moje myśłi są trochę zagmatwane...;-(((( Pomóżcie plisss!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam--kikuniu ja ich jak najwiecej zgarniam -bo zimno rzeczywiscie.Ale u mnie słonko swieci wiec zapewne w poludnie bedzie juz calkiem calkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, fajnie kikunia ze sie odezwałaś , szkodav ze nic wiecej nie napisałas , JEWEL75 - rada taka moja- rzućpalenie, ale szybko , nie rób tego przez ostatnie 5 lat i probuj, , mąz być moze chce, alesie obawia, tym bardziej ze mowisz mu o swoim wieku, wiec gdyby sie nie udawałao to pewno tylko pozor zebby potem przykrosci ci nie sprawiac, a jesli nie jest przekonany, zobaczysz ze zakocha sie w dzidzi, ajak juz ja zobczay na usg to o rany julek- wiem bo sama to przerabiałąm nawet nie dawno pisałam dziewczynom ze chcialabym wiekszego za interesowania, ale faktycznie facet to wzrokowiec, fluidki tez gorace, chociaz u mnie jescze nie tak bardzo zimno, a moze mnie tak goraco, poodbno ciężarówkom gorąco ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ a co do usg to tak- nozki są raczki są, nie ma zadnych wad, mozg idealny serduszko też , nie ma zespołu downa ani tarnera, długosci wszytkie sa takie jakie maja byc, zoładek ok nerki parcuja dobrze, wiek ciązy obliczono mi na 21 tygodni i 4 dni, moje maleństwo wazy 4,371 grama moj mąz patrzył w monitor jak zaczarowany, jak ogladalismy takie filmy na necie to mowił ze on nie ma takiej wyobrazni i nic nie widzi , wkurzałam sie wtedy, a teraz to ja mało widziaałm a on wszytko, pomijajac ze miał lepszy ekran moi był ustawiony pod okno i mimo ze były zauzje to i tak sie seiwtało odbijało az miał łzy w oczach, wieczorem jescze raz obejrzelismy sobie filmik z nasza małą , mamy 2 zdjątka bużki, lekarz stwierdził z ebardzo ruchliwe to dziecko, chyba po mamusi, w ogole nie chciała buxki pokazac, wiec uparta po tatusiu, musiałam troche pochodzic w trakcie usg zeby sie chciala przemiescic, jescze troche a to 4 d nie było by mozliwe, ale jest sliczna, ma czarne włoski, i w ogoel to najpiekniejsze dziecko jakie widziałam ale was juz chyba zanudziłam, ale same prosiłyscie o sczególy o mała sie juz chyba obudziła i zaczyna rządzić bo juz ja czuje, poźno wstaje ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyka! Chcąca bardzo -->fajnie Ci oglądac taki cudowny filmik, dzięki za radę, to fakt, rzucenie to podstawa do zdrowego organizmu, pewnie z tego powodu mam tez kłopoty z krążeniem i taka temperaturę niską. Chyba też nie moge polagać na mężu, żeby to on też bardziej mnie naciskał, bo on już chyba ma taką naturę, że do niczego mnie nie zmusza. Ale musze też wybrać dobrego lekarza ginekologa, ale niestety nie stać mnie na wizyty prywatne i dlatego musze czekac na podbicie legitymacji przez pracodawcę (który niestety jest w innym mieście) a dopiero potem udam się do ginekologa, którego juz mam nadzieję obrałam wstępnie. Kiedyś chodziłam do faceta, miałam takie problemy 3 lata temu , ze pól roku nie miałam @i wywoływał mi środkami antykoncepcyjnymi Rigevidonem i Novynettem. Udało sie i teraz mam normalnie @, ale zraził mnie tym, ze jak zapytałam o starania się o dziecko, to czy nie powinnam zrobić sobie wcześniej badań na: toksoplazmozę, cytomegalię, listeliozę i badania serologiczne (tak zalecał mi mój brat, co niedawno jego żona rodziła w wieku 35 lat). Ginekolog-facet uśmiał się tylko i powiedział że to przewrażliwienie i za dużo się oczytałam, bo tego wszsytkiego sie nie robi przed ciążą. Tylko ewetnulanie w czasie. Trochę sie zraziłam tym, bo dlaczego nie mogę sprawdzić swojego organizmu wcześniej by uniknąc ewentualnych nieprawidłowości rozwoju dziecka. Jak to u Was było??? Czy robiłyscie jakieś badania przed zajściem??? Biorę Folik oczywiście, a co jeszcze brałyście, by ogranizm dobrze funkcjonował i sprzyjał temu poczęciu? Pozdrawiam wszystkie Was i wysyłam Wam też słoneczne i gorące fluidki;):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):)--fluidki sa od ciezarnych ...ale dzieki dzieki:D ja biore tez folik,witaminke E,Falvit i oeparol od @ do owu. Robilam test na obecnosc przeciewcial na rozyczke.Toxo mozna zrobic juz bedac w ciazy ale wczsniej nie zawadzi.Lekarz w rejonie nie chce kireowac bo to badanka kosztowne prywatnie od 30do 50 zł kazde. Dobrze mierzyc temperture to pozawal poznac cykl i stwierdzic kiedy jest owulacja.:)-ja kozystam tez z testow owulacyjnych:) Aha staram sie o drugie Chcaca-->:):):)...no ta relacja to cos...az milo sie czyta a Ty gluptasku myslalas ze bedzie komus przykro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki olinku, fajnie Ci ze już starasz sie o drugie baby, widziałam ze bywasz tez na innym topiku ;);):):) na pewno jesteś obeznana w tych sprawach:) i wiesz jak to sie przechodzi, a mam pytanko czy ten test owulacyjny to można zakupić w aptece? i ile kosztuje? słyszałam że bywaja kobiety co mają owulację kilka godzin i dlatego trudno jest utrafić ten moment, bo można sie minąć , czy to prawda i czy można zbadać dokładnie takim testem kiedy jest kulminacja owulacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEWEL75 , ja brałam tylko folik, jesli chodzi o badania to rozyczke juz miałam, na toxo sie nie badałam, ale podobnie jak ty chodziłam do przychodni- kasa, i jak wiadomo w przychodni nie zlecaja takich badan, natomiast poniewaz lecze sie u roznych specjalistow, to owszem bylam wczesniej ,i z tarczyca i u okulisty i u stomatologa, a poniewaz mam problemy z nerkami, konktertnie z jedna to tez sie przebadałam, jadłam wczesniej rozne leki, ale za zgoda lek odsatwiłam je , teraz biore tylko na tarczyce i to zwiekszona dawke bo jest nas dwie a co do toxo to lezłąm w szputalu z dziewczyna , ktora miała martwy płod ile ka sie nadenerwowałam przy okazji bo tez trafiłam z krwawieniem, spotkałam sie z jia moze ze 2- 3 tyg temu w miescie, i wyobraz sobie ze zrobiła sobie badania na toxo i okazałao sie ze jest chora stad martwy dzidzius, z kolei zona mojego kuzyna wiedzeac ze chca dzidzie przebadała sie, ale z nia nie było problemu bo pracowała wczesniej w schronisku dla zwierzeat wiec dostała skierowanie tez chora, ale sie przeleczy i do dzieła, tak wiec jak widzisz nie ma reguły, ja sie nie badałam a jest ok ale sie rozpisałam a teraz ide gotowac obaidek bo ok 15 mężus mój wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez wlasnie dopiro ze sklepu przylazlam i za jakis obiad sie biore:) Jewels-owszem jestem jeszcze na jednym Topiku.Czasem zadazy mi sie skrobnac cos tez na takich na ktorych ogolnie nie jestem:) Test kupuje sie w aptece.Ja olace 30 zl. ale sa tez drozsze.Jest 5 testow w pudeleczku i nstrukcja. Ale zaznaczam to co mi powiedziala ginka.To ze test jest pozytywny czyli wykarze skok Hormonu LH(pojawia sie przed owulacja) jeszcze nie znaczy ze jest sama owulacja.Tego test nie wykarze.On tylko wykazuje skok LH czyli w pzyblizeniu w ciagu 24-36 godz. ta owulacja byc powinna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcąca bardzo--- tak sobie mysle, ze chyba jednak warto zrobić badania, fakt kosztują, ale dzieki temu będę miała pewnosć, że jest ok albo nie i wtedy trzeba będzie sie podleczyć.Fajnie Ci że jesteś w domciu i pichcisz obiadek dla siebie ,dzidzi i mężusia, smacznego Wam życzem!!!!;):):):):)ja niestety jeszczek w pracce;( chciałabym mieć tak wolne dłużej, aż mi się marzy... No ale przede wszystkim wybiorę się do porządnego lekarza i zobaczymy co mi powie. olinek-- no właśnie poczytałam sobie o tych testach , podobno na allegro są tańsze. Może spróbuję w następnym cyklu, bo teraz to juz za późno. Aczkolwiek jak też tak poczytałam, to najlepiej ze śluzu określić dzień płodny, a to wymaga obserwacji i zapisywania. Temp też chyba warto mierzyć. Muszę się wziąć za siebie;):):) Tobie też smacznego obiadku życzę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje diamenciku:)-mam nadzieje ze wyjdzie smacznie.Zapiekane warzywa i piersi z kurczaczka z Pesto pomidorowym i mozarella:) Ja mierze tempke zawsze rano-ale to tez dopiro po kilku cyklech mozna zauwazyc jak sprawa wyglada :) Niech Ci zleci ta praca raz dwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEWEL75 - niby tak, wszystko ma swoje dobre i złe strony,a zła jet to , że nie wroce juz do pracy w tym roku, niestey lekazr nie bardzo chcial mnie puscic, w 13 tyg- szpital itd, jestem nauczycielem, w ciaze zaszłąm w czerwcu, wiec od wrzesnia juz nie psozłam do pracy, nie wiecz czy to dobrze, z jedenj str tak bo odpoczywam itd ale z 2 gdyby do konca bylo ok bylabym wszkole , ale nie narzekam , szcyt szcescia, a zaraz przychodza moi rodzicer ogladac wnusie na filmiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny,witaj jewel, jewel-ja niestety nie moge udzielic ci informacji o badaniach,bo nie jestem w polsce.Dla mnie to co pisza dziewczyny jest czasami czarna magia. chcaca-to fajne,co napisalas o malenstwie.Co to byl za monitoring?3D? Dostaje sie filmik z tego?I mozna tak stwierdzic z dokladnoscia ,ze nie ma wad rozwojowych?Bo mi powiedzieli lekarze,ze zeby wykluczyc downa na pewno musze zrobic badanie wod plodowych. olinek,kikunia,pluszka,aneta -pozdrawiam,inne dziewczyny naturalnie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
witam 🌻 Chcąca bardzo czy dobrze się wczytałam byłas na usg 3 d? ile kosztuje i gdzie robiłaś? pozdrawiam wszystkie starające się i postarane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
NICK..........IMIĘ.......WIEK...... MIASTO... ............... TESTUJEMY julk_a..........Sylwia......31.........Sz-n..........................18.10 smuuutaska...Wanda.....31........K-ów..........................16.08 pluszka........ .Beata.....31.........R-in....... zawieszone przymusowo olinek...........Beata ....30..........K-ów........................30.10 Aneta30....... Aneta.....30..........K-ów............starania zawieszone Agatje.......Agnieszka...33.........Wellen/Belgia................ ??? anik 31.......Ania..........31.........Mielec........................30.10 KOBIETKI W CIĄŻY NICK ..........IMIĘ........TYDZIEŃ CIĄŻY.................TERMIN PORODU ellulka .........Ela...............21.............................10.12. majka74......Majka............17..............................21.12 . kikunia8.......Kinga......... ....8...........................25.01.07 nella76 .......Milena..............8............................27.01 Chcąca bardzo...... Aga....... 20............................28.02 pafnucy...........Monika....... 18.............................16.03 Czarna31 ......Beata...........8..............................19.05 STARANIA ZAWIESZONE CZASOWO genewa.........Dorota....35.........S-rz atena32........Aneta......32.........R-sko Castopea.......Kasia......34........Mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e.c 🌼 , jest to usg 4 wymiarowe, najlepiej na zespoł downa zrobic takie w 12 tyg ciazy, na przeziernosc karku, ale etraz tez dało sie to zrobic, mierzy sie odpowiedniorozne roznosci malenstwa pafnucy to było usg 4 D, dostalismy zdjecia i takie kolorowe( w sumie żółte) i zwykłe, i film - nagranie z całego badania, dzis włąsnie ogladali go moi rodzice, i dostaje sie bardzo dokładny opis badania , jak wygladaja bnerki zoładek , pecherz moczowy , twarzoczaszka, serce, konczyny itd, badanie robiłam w krakowie, ul. Na Błonie 1( na Bronowicach. koło pętli) , koszt: 10 zł nagranie filmu, całośc usg 4 D z badaniem genetycznym , oznaczenie markerów genetycznych - 280 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura_28
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym mierzeniem temperatury. Kiedy jest owulacja? Wtedy gdy temperatura jest wyższa?? Nie znam się totalnie na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik31
Czesc dziewczyny! Laura moze ktos inny Ci pomoze bo ja tez sie na temp.nie znam----- wiem tylko ,ze trzeba ja mierzyc codziennie o tej samej godzinie---co niestety przy mojej pracy na nocki nie jest mozliwe ale tez chetnie sie dowiem teraz zmierzylam i mam w 22 dc. 37,1 nie wiem czyzby jakies chorobsko sie wykluwalo? Olinek ja tak pytalam o ten tescikze wzgledu na lutine co biore bede musiala zrobic wczesniej bo mi gin jak nic nie wyjdzie kazal w poniedzialek przerwac o JAk wyjdzie to kontynuowac wiec pewnie w poniedzialek go kupie tez ostatnio mam tyle zajec ,ze nie moge wyrobic na zakretach ale zaraz musze sie zabrac za sprzatanie----super bodziec do sprzatania----kolezanka ma wpasc na kawke po 9.00 no i zakupy---wczoraj mnie nie bylo caly dzien w domu to wyjedli z lodowki co sie dalo potem obiad---lekcje z Daria--potem moj ang. i do pracy kolowrotek pa buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura- przesyłam ci info na temeat metody termicznej- mierzenia tempki Metoda termiczna Metoda ta polega na dokonywaniu codziennych pomiarów temperatury ciała kobiety (pomiar podstawowej temperatury ciała - PTC), rano przez ok. 5 minut przed wstaniem z łóżka o tej samej porze, najlepiej tym samym termometrem, w pochwie, odbycie lub jamie ustnej i zapisywaniu otrzymywanych wyników. Powstaje w ten sposób wykres, który charakteryzuje się tym, że w pierwszych dniach po miesiączce temperatura ciała jest niska, następnie następuje gwałtowany wzrost temperatury i faza utrzymywania się temperatury (przynajmniej przez trzy dni) na podwyższonym poziomie, gdzie 6 dni wstecz i 3 dni po dniu wzrostu temperatury przyjmuje się jako dni płodne, pozostałe to dni niepłodne kobiety. Jest to metoda jednowskaźnikowa, podczas stosowania, której wykorzystywane są pomiary, tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Warunki pomiaru PTC: po kilkugodzinnym śnie (co najmniej 3 godz.), tuż po przebudzeniu się; codziennie o tej samej porze (wahania nie powinny przekraczać + 1 godz.), w tym samym miejscu (w pochwie, odbytnicy lub w jamie ustnej - pod językiem), tak żeby zbiornik rtęci termometru ze wszystkich stron był otoczony błoną śluzową; przez co najmniej 5 minut w pochwie lub odbytnicy, a pod językiem przez minimum 8 minut; wynik pomiaru PTC winien być od razu zapisany na karcie obserwacji cyklu, a każdy cykl zapisany na osobnej karcie. Można pominąć pomiary PTC w czasie 4 pierwszych dni cyklu. Ponadto na karcie obserwacji cyklu należy odnotowywać wydarzenia mogące zmieniać PTC: zmiana ustalonej godziny jej pomiaru, zmiana termometru, objawy choroby infekcyjnej (katar, kaszel, bóle gardła, bóle mięśniowe itp.), stosowane leki, wypity wieczorem alkohol, duże obciążenia psychiczne lub fizyczne, stres. Metoda termiczna ścisła ogranicza się do korzystania z pomiarów PTC i pozwala jedynie na rozpoznanie okresu niepłodności poowulacyjnej niezależnie od długości cyklu. Rozpoczyna się on 4 dnia znamiennie podwyższonej PTC, tzn. podwyższonej, co najmniej o 0.2° C przez cztery kolejne dni w porównaniu z dniami poprzedzającymi. Jeżeli skok temperatury jest niewyraźny, wówczas koniec okresu płodności oznacza się za pomocą tzw. linii granicznej (wg T. Kramarek). Jest to linia, jaką przeprowadza się przez najniższe punkty ustalonej temperatury fazy wyższej, z pominięciem punktów przejścia temperatur z poziomu niższego na wyższy i spadku przedmiesiączkowego. Kolejne 3 dni wyższej temperatury, kończące okres płodności, powinny znajdować się na lub powyżej linii granicznej z poprzedniego cyklu. Okres niepłodności utrzymuje się aż do następnej miesiączki. W związku z rozwojem metod pozwalających na rozpoznawanie niepłodności przedowulacyjnej, bywa obecnie stosowana niemal wyłącznie u kobiet z krótkimi cyklami, kiedy i tak nie ma niepłodności przedowulacyjnej. Wskaźnik zawodności metody termicznej ścisłej jest niski i wynosi 0,8 do 1,2. Metoda termiczna rozszerzona, oprócz rozpoznawania niepłodności poowulacyjnej (jw.), uwzględnia wyznaczanie okresu niepłodności przedowulacyjnej na podstawie znajomości czasu trwania, co najmniej 6-12 poprzednich cykli lub fazy niskiej temperatury. Taka kalkulacja jest stosowana także w metodach objawowo-termicznych, ale łącznie m.in. z obserwacją objawu śluzu, co daje im przewagę efektywności. i przesyłam wam tez fluidki ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka hejka Fajny dzioneczek dziś bo takie słoneczko dogrzewa pięnie no i piąteczek w końcu :) E.C.--widzisz takie są realia polskiej służby zdrowia;) nie przejmuj się @, na pewno za któryms razem się uda, staramy się dalej ;) olinek---dziś mierzyłam temp rano ok. 7 i nie wiem czy to normalne mieć 34,4 st.zobaczę jutro jak to będzie... pafnucy100 --- gdzie można się wpisac na Waszą listę starajacych się, czy mogłabym dołączyć??? Chcąca bardzo--- mam nadzieję, że wszystko sie u Ciebie ułoży, a pewnie rodzinka szaleje z radości jak już widzi takie maleństwo w brzuszku, też chciałabym zrobić taką ciudowną niespodzianke na święta moim bliskim, no i sobie :) kurcze a co do mierzenia tej temp, to dla mnie troche skomplikowane, hmm... nie wiem ale musże to bardziej rozgryść, a może ktoś z WAS korzystał z takiej stronki: http://mediweb.pl/npr/users/logon.php lub http://28dni.pl/??? może to pomaga dużo i ułatwia ???? Gorące i słoneczne buziaki przesyłam Wam wsztystkim ;):):):):):>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEWEL75 - chyba mnie zle zrozumiałąs , u mnie jus wszytko jest super, a co do tej tempki, to wpisz sobie w google termincza metoda planowania rodziny , dzuo jest stronke, moze na ktorejs bedzie przystepniej napsiane, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
JEWEL75 kopijujesz tabelkę, wklejasz w okienko w którym piszesz na forum i dopisujesz się na końcu :-) Chcaca dzieki za odpowiedź, tez chyba zrobię takie USG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witam nową koleżankę Jewel75🌼 nie zmieniam jeszcze danych w tabelce bo nie wiem co z ta moją @. Od poniedziałku przez 2 dni miałam potworne bóle brzucha, takie których nigdy wcześniej nie miałam. I byłam pewna że w najbliższych dniach dostanę @ a tu nic. W czwartek wzięłam ostatnią tabletkę duphastonu i myślałam, że na drugi dzień dostanę (bo temp. spadła) a tu nic. Możliwe, że po tym duphastonie wydłużył mi się cykl bo między innymi też po to go brałam. A dziś tepm. skoczyła o 2 stopnie i tylko małe plamienie i znowu nic. Nie wiem co myśleć. Gdyby była to ciąża to temp. by nie spadała prawda? Więc wnosek taki, że jednak cykl mi się wydłużył i @ może przyjść jutro a nawet jeszcze dziś. Pozdrawiam i życzę miłej soboty❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik31
Witam, witam to w ciazy temp.sie zmienia? ja nigdy te metode nie sprawdzalam bo mam prace zmianowa,12-godz. i wogole nic nigdy nie moge zaplanowac piekna pogoda dzisiaj a mnie po nocy boli glowa i jeszcze mam isc za godzinke do kolezanki ogladac jej 3 tygodniowa corcie aaaa i wogole jestem dzis klapnieta nie zanudzam Pa Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×