Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Ja tak tylko na chwilę, podizkować za superfoty (zdecydowanie najlesze te z \"pierwszego rzutu\" ;) Ksiądz nie ma kurcze prawa wyciąć takiego numeru z kosztami. Odesłał Cię do proboszcza?? To idź do proboszcza!!! Nie ma prawa - wg prawa kanonicznego i już !!!!! Matko, jak mnie to zawsze wkurza!!! Ma prawo poprosić o zwrot kosztów np. zużytych mediów (choc co tam się na tym ślubie zużyje), za ewentualny wystrój, gdyby kombinował go sam, za organistę - ale majątek za wypełnieni normalnego \"służbowego\" obowiązku to kpina!!!! nie dajcie się, dziewczyny. To są normalni ludzie, zdażają się palanty i trzeba postępować jak z normalnymi ludźmi tudzież palantami. Najwyżej pójdziecie do innej parafii. Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja tylko na chwilkę, żeby upomnieć się o zdjęcia i poinformować, że jeśli do końca tygodnia ich nie dostanę, to stronki nie będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowa-brunetka
Cześć dziołchy:) Pojawiam sie i znikam ale niestety mam jeszcze przed slubem do zaliczenia ostatni rok studiów 7 egzaminów ..wiec czas to pieniadz dla mnie teraz:) A co do ksiedza mi sie udało mam slub w małej parafii u ksiedza który jest poniekad znajomym mojej mamy..sam powiedzieł ze damy ile bedziemy miec. I poiem nawet ze swoja postawa sprawił ze jak tylko bede mogła to dam wiecej:) tym bardziej ze poszedł mojemu na reke i zapomniał o tym iz nie chodził w liceum na religie! a to juz ze 3 dni nauk mniej...gdyby nie to musiałby chodzic na dodatkowa religie..a tak biedactwo ma to z głowy:) A i mam jeszcze jedno zapytanie Same sie malujecie tudziez malujecie pazurki czy zdajecie sie na fachowców? ja sie zastanawiam ...po tym jak dowiedizałam sie ze za slubny makijaz bioro w granicach 100zł a za próbny połowe ceny. tym bardziej ze co to za makijaz lekki cien i tusz na rzesach... co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem takiego samego zdania jak zabulinka ;) katka, świetne fotki (emaile), ale się uśmialam. masz za to kwiatka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🖐️ Ale mamy piekny dzien - postanowilam sobie, ze bede teraz do pracy chodzić na nozkach - albo wysiadać 2 przystanki wcześniej :)) dla lepszej kondycji.... :D Wiecie macie rację z tymi bucikami Rylko, ja kupilam czarne szpilki Rylko (co prawda nie na ślub) ale sa mega -wygodne i świetnie wykonane - az chce sie je zakladać Z tymi kosztami slubu to mnie zastrzeliłyście! jej - ja myśle dać ksiedzu 300 zł, organistce - 150, kościelnemu - 100 Zabulina ma racje, jak ksiądz moze mowić ile ma sie mu dać ?? Skandal! Katka - dzieki za fajne fotki przeslane na maila :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabulinko, Ty bedziesz wiedzieć na pewno: czy druga spowiedź przedślubna jest dzien przed ślubem???? Czy moze sie odbyć wcześniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do makijazu to ja wlasnie jeszcze nie ustalilam tej kwestii, ciagle sie zastanawiam. ale chyba zdam sie na profesjonalistów. napewno pojde do fryzjera i na maniukir ale bede swoje pazurki malowac jakos sliczne, no a co do makijazu to wlasnie sie waham, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki- tak my się tam możemy umawiać, że mają rozsyłać, ale przecież jak ktoś nowy, to nie będzie wiedział:D bo nie przeczytał twojego postu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly - druga przedslubna dzien przed albo w dniu slubu - tak mamy napisane na karteczkach do spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko - to ja bede kopiowac co jakis czas tego mojego posta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że może się odbyć wcześniej - ale my poszliśmy dzień przed, bo z tego stresu człowiek traci co i rusz panowanie nad sobą i można nieźle nagrzeszyć nawet w jeden dzień;) a tak - to jest moment zadumy i wyciszenia. Mnie strasznie wkurzają te historie z opłatami. Już Wam to chyba pisałam - ja jestem katoliczką i takie chece godzą w moja godność osobistą jako osoby przynależnej do kościoła, w którym posługę mogą pełnic tacy ludzie! My tam nie płaciliśmy prawie nic, choć mieliśy mszę w koncelebrze na 4 księży, bo każdy z naszych zaprzyjaźnionych księży bardzo chciał sprawować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mogliśy iść wcześniej, ale tak, jak mówię - moim zdaniem to dobry pomysł, żeby urwać isę z domu na chwilę dzień przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka_u dzięki za świetne zdjęcia ;) rewelacja!!! Natalia dzięki za zdjęcia :) fajna z Was para. Do do księdza to też byłabym za tym aby zmienić parafie. Dziewczyny tak się rozleniwiłam tym wszystkim, najpierw tymi świętami, teraz przez ostatnie parę dni nic nie robiłam tylko łaziłam po mieście, że zapomniałam o szkole :O mam pracę do napisania na temat ankiety a tu kapa nic nie mam dziś muszę śmigać do bibloteki i wypożyczyć jakąś księgę i pisać. Mam nadzieję, że do rana zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie, jak spisywalismy protokól przdslubny to ksiadz zapytał wprost czy mieszkamy razem - no to nie kłamalismy i on powiedział, zw w takim razie to jedna spowiedz tylko obowiazuje, co to oznacza i czem tak? to my mamy isc do tej drugiej czy pierwszej tylko? pomyslelismu z J. ze i tak pojdziemy chyba 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki - tak - pierwsze słyszę. Pewnie chodzi o to, żebyście poszli tylko do tej drugiej, bo jeśłi mieszkacie razem, to macie ziwększone ryzyko \"niewytrzymania\" z niegrzeszeniem... a tak - np. w dniu ślubu spowiedź, nie zdążycie nagrzeszyć, a do domu wórcicie już jako \"legalna\" para, hehe....ale tak tylko zgaduję.... bo pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki to jest właśnie tak jak napisała zabulina. Nie ma sensu, żebyście szli wczesniej, bo warunkiem dobrej spowiedzi jest postanowienie poprawy, a wy przecież i tak razem do tego wspólnego mieszkania wrócicie. Taka spowiedź i tak byłaby nieważna, skoro nie macie zamiaru nic zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki tak, ja też pierwsze slysze. kasztanowa, ja się calkowicie zdaje na profesjonalistów ;) makijaż u mnie kosztuje 60 zl, próbny 30 zl, fryzjer 50 zl, próbny 30 zl, a pazurki i tak bedę robić, bo na codzień też nosze tipsy. narzeczona i marchewa - czekam na zdjęcia ;) i na Twoje kasztanowa również, bo chyba nie dostalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no naprawde itez mnie zatkało, przypomniało mi sie jak holly zapytała o spowiedz i ci nasi znajomi co idziemy do niech 10 czerwca na wesele tez maja isc raz do spowiedzi - ksiadz im powiedział, oni sa po cywilnym i maja 1,5 roczna córeczkę, to znajomy ksiadz i myslałam ze dlatego no i oni wiadomo - dziecki i w swoetle prawa małzenstwo, ale my? tak wiec kobietki - wynika z tego, że wystarczy powiedziec, że sie mieszka juz razem i 1 spowiedz z głowy. zabulino - wlasnie to jedyne logiczne dla mnie wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak agatko ale my postanowilismy do ślubu \"niegrzeszyc\" ja juz bylam przed swietami u spowiedzi i jak do tej pory sie \"trzymamy\":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki a powiedzieliście mu o tym? Jeśli tak się sprawa ma no to rzeczywiście możecie chyba iść normalnie, 2 razy do spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przytaknelismy, ze razem mieszkamy i ksiadz powiedzial ze jedna spowiedz to ja mu powiedzialam, ze juz przed swietami bylam u spowiedzi i ze mamy postanowienie to on juz nic nie powiedział.... no i chyba pojdziemy 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki marchewa-ewa, czekam i ojej :(dopiero w poniedzialek przeczytam (jesli odkopie:P wsród tysiaca postów::P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×