Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Dziewczynki, to ze lekarka powiedziala Diabelkowi, ze Mala szybko rosnie, to nie znaczy, ze powiedziala, ze ZA szybko ;). Skoro szybko rosnie to normalne, ze ma wieksze zapotrzebowanie na rozne rzeczy, typu witaminka. Ale zgadzam sie, ze takie gadanie niektorych, ze dziecko jest za duze to glupota (bo jak za malo przybiera to problem jest). Oczywiscie tak malutkie dziecko, przy starszakach to co innego. Z reszta to roznie bywa. Bratanica P w wieku roku wazyla 12 kg, a siostrzenica 9,3. Tylko ta mlodsza wlasnie po roku zaczela nadrabiac i w wieku 2 lat juz nie bylo takiej roznicy- ta pierwsza duzo nadgonila, a ta druga niewiele sie rozrosla ;). Obydwie zdrowe jak ryby. Kazdy jak mowicie ma swoje tempo :). No wlasnie- Holly i Maniusia to chyba sobie razem gdzies poszly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No to co:) 🌼 .. a co Ty tu robisz o tej porze, nie lepiej to iść się raz wyspać porządnie, hmmm????? a`propos rośnięcia - 20parę lat temu moja mama z naszą sąsiadką taki sobie konkurs urządziły (chyba nieświadomie, ale czułam bardzo wyraźnie, że w nim uczestniczę:P ) która z ich córek szybciej rośnie - ja czy niejaka Ala :P i było śmiesznie, bo raz ta, raz ta;) w końcu Ala wygrała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, w zasadzie uwazam,ze lekaka jest ok, mala rosnie szyko i obawa lekarki bylo np to,ze bedzie jej ciezej np podnosic glowke... ale wszystko jest ok, lepiej,ze przybiera szybko,niz jak na poczatku bardzo slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabu- pewnie, ze lepiej by bylo isc wczesnie spac. Tym bardziej, ze dzisiejsza noc znowu nieprzespana. 😴 Ale ja nie umiem jakos sie zorganizowac na wczesne chodzenie spac i w efekcie mimo, ze zawsze mam zamiar i postanowienie polozyc sie wczesnie, to kladziemy sie spac ok polnocy :o. Czas tak szybko leci wieczorami! Diabelku- ile Natalka wazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co - rozumiem, czas leci duużo szybciej, jak jest się wreszcie azem.. najbardizej lubię te chwile przed snem, jak sobie leżymy przytuleni i gadamy, i one zawsze zlatują tak szybko.. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie na odwrót
Witam! Dziewczyny, czy macie moze jakieś e-booki dotyczące macierzyństwa? Kiedyś Kasiak coś chyba o tym wspominała, ale nie mogę znaleźć tej strony...a może jakieś kołysanki, piosenki, bajki? Jak tak, to bardzo proszę w wolnej chwili, podeślijcie prawie-mamie;) creative101@interia.eu Z góry dziękuję🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu- no wlasnie. Jak P wraca to czas tak szybko leci, ze szok :) Kasiu- slowko odnosnie maty :). Nie wiem czy Kubus sie nia dlugo nacieszy ;). Gabi juz od jakiegos czasu ja rozwala na calego ;). Ciagle musze te palaki stawiac na nowo, bo chwila i ona je powala- czy to rekoma czy nogami- myk i juz ;). Ale moze to tylko ja mam takiego rozrabiake ;). Ostatnio polozylam ja na mate, a ta hop przez pol pokoju przewedrowala do miejsca, gdzie stala moja torebka, otwarta i wyciagnela mi z niej co sie dalo :). Nawet zdazyla jakies papiery juz pomietolic i podrzec (na szczescie zbedne ulotki) ;) zdecydowanie na odwrot- witaj. Gratulacje, to po pierwsze :). Nie wiem dokladnie o jakie ksiazki o macierzynstwie masz na mysli. Bo generalnie najbardziej poszukiwane przez swiezo upieczone mamy z reguly sa: \"Jezyk niemowlat\" i \"Usnij wreszcie\", z nadzieja, ze znajdzie sie w nich zlote rady na wszystko ;). \"Jezyk niemowlat\" mam w domu, ale wiem, ze Kasiak miala na pewno jako e-book. Sama natomiast moge Ci przeslac \"Usnij wreszcie\" mailem (z reszta zaraz to zrobie). Osobicie jednak uwazam, ze te ksiazki sa zbedne. Rozmawialam z psycholog dziecieca i niezbyt pochwala niektore metody tam polecane. Naprawde kazde dziecko jest inne i Ty jako matka bedziesz je najlepiej znala i najlepiej bedziesz wiedziala jak sie nim zajac. Generalnie w \"Jezyku niemowlat\" chodzi o to, zeby dziecku usystematyzowac dzien. I to jest bardzo sluszne, tylko, ze to przychodzi z czasem. Jasne, ze od poczatku mozna wprowadzic np kapiel o stalej porze czy spacery, ale na pewno nie jedzenie i to jeszcze z okresleniem czasu jedzenia ;). Przynajmniej nie jesli zamierzasz karmic piersia. Nie wierz w bajki tego typu, ze dziecko (noworodek) piersiowe powinno jesc co 2,5-3 godz. To normalne, ze na poczatku dziecko wisi na piersi- ma potrzebe bliskosci, ssania i laktacja przede wszystkim musi sie ustabilizowac. Nie dawaj smoka. To wszystko sie ustabilizuje. A przede wszytskim- kieruj sie instynktem, podpowie Ci jak postepowac z Twoim dzieckiem. Mam jeszcze bardzo fajna muzyke dla dzieci z Baby Einstein- wyciszajaca i relaksujaca muzyka klasyczna dostosowana dla dzieci. Tylko tego jest duzo (mama zgrane chyba z 10 plyt), maz ma to na pendrive, sama musze to jeszcze przejrzec i chetnie wysle Ci choc kilka kawalkow. Pozdrawiam i zycze lekkiego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj pod tym linkiem ściagniesz książkę \"język niemowląt\" http://rapidshare.com/files/42464280/jnth.pdf A tu są kołysanki bardzo ładne :) teraz już ich małemu nie puszczam bo nauczyłam się na pamięć i sama śpiewam Kubalkowi :) http://rapidshare.com/files/42463515/Mini_Mini_Kolysanki-PL-2006-B2RPL.rar Ale co prawda to prawda instynkt wszystko Ci podpowie co i jak, a i nie bój się więź między matką a dzieckiem szybko się zaciska :) Poza lekturami na temat dzieci bardzo lubię oglądać na tvn style "mamo to ja" bardzo mądry i fajny program. Tak więc polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co bardzo proszę jak bys mgła to podeslij mi tą muzyke relaksacyjną :) z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, jasne, ze podesle :). I tak bym chetnym zaproponowala przeslanie, tylko sama musze w koncu to zgrac :). Gdyby tak doba miala 48 godzin ;). Ale obiecuje podeslac, kto wie.. Moze Einstainy nam wyrosna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale się poryczałam 😭 dzięki portalowi \"Nasza-klasa\" odnalazłam swoich znajomych z podstwówki i liceum!!! JEJKU!!!! Niektórych ludzi nie widziałam od prawie 10 lat. Dzięki naszej klasie planujemy klasowe spotkanie na 10 lecie ukończenia szkoły podstawowej!!!! Znalazłam nawet przyjaciółke ze szkolnej ławy, z którą straciłam kontakt po ukończeniu szkoły. RANY ALE CZAD!!!! Ona również wyszła za mąż, teraz strasznie żałuje że nie było jej na moim ślubie, szkoda że tak pźno się znalazłyśmy no nic czas nadrobić zaległości :) A Wy co sądzicie o tej stronie??? Pewnie niektóre z Was uznają to za abyt nierozsądne, ale mnie się to okropnie PODOBA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Usłyszałam Wasze nawoływania i przybyłam :) :D Jestem kompletnie, nie na bieżąco, ale chciałam podziękować za wszystkie fotki, kóre w tym czasie otrzymałam :) Zajęta byłam okrutnie w ostatnim czasie, jak się okazuje rozpoczęcie 2008 nie oznacza dla mnie taryfy ulgowej :) W przyszły weekend jedziemy do Zakopca na skoki. Dawno tam nie byłam i cieszę się, ze spędzę w tym pięknym miejscu aż 3 dni. Co do NK - to ja jestem tam już od dosyć dawna. Uważam, że to fajna perspektywa w kontekście odnalezienia ludzi ze szkoły. Ja za rok będe już 10 lat po maturze, więc fajnie jest odnowić kontakt z ludźmi o podstawówce nie wspominając :P Ale jeśli o dane tam zamieszczane, to muszę powiedziec, ze wywiadu byśmy już nie zrobili :P :P :P :classic_cool: pozdrawiam wszystkie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly no nareszcie!!!! Witaj!!!! No dokładnych danych też bym nie podała ;) imie i nazwisko wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly- 🖐️ super sprawa taki wypad na skoki :). Fajnie, ze wpadlas 🌻 Kasiak- rozumiem, ze z tym \"Pewnie niektóre z Was uznają to za abyt nierozsądne..\" pijesz do mnie, bo to moje slowa byly. Tylko donosnie czego innego. W naszej klasie zarejestrowalam sie juz jakis czas temu i uwazam za fajna sprawe- jak pisalam, nie mam problemu z ujawnianiem wlasnej osoby. milego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co do nikogo nie pije ;) po prostu wiem, że miałaś własne zdanie na ten temat i już. Ja to szanuje i rozumiem. A co do ujawniania się na łamach Naszej klasy to odsłaniamy się przed osobami, które Nas znały, znają i znają Nasz adres, nr tel itd... jak np koledzy ze szkolnej ławki dobrze wiedzą gdzie mieszkamy, gdzie mieszkałyśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć ostatnio było głośno o tym, że niby poufne informacje o użytkownikach NK zostały skradzione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Holly :) Tak myślałam, że pewnie masz urwanie głowy 🌼 ale weekend zapowiada się fajnie;) Kasiak, co do NK :) Ja już jestem po fazie zachwytu;) i już rzadziej tam zaglądam. Moja klasa z liceum przez NK zorganizowała spotkanie, na którym od razu napisałam, że niestety nie mogę być. I dziwnie się zrobiło potem, bo zdaje się że mało kto przyszedł, a ci, co przyszli, zwłaszcza była przewodnicząca, chyba zapomnieli, że już nie mają 17lat i później na portalu strasznie zwyzywali tych, co obiecali przyjść, a się nie pojawili :P dziwie się ludzie "uwsteczniają" ;) a mi to pozostawiło niesmak. Trzymajcie kciuki, jutro wielka sesja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba trzymam kciuki (choć już pewnie po jesteś ) :) Kasiak mi się te linki nie otwierają. Jakbyś mogła to sprawdź je, bo dla szwagierki chciałam. zaba a co do mojej pracy... doszłam do wniosku, że taka forma pracy mi nie odpowiada. Wolę etat :) Ja jestem na NK zarejestrowana, ale nie odczuwam z tego powodu euforii jakiejś. W ogóle ja mam do tego taki stosunek, że to są dla mnie w tej chwili obcy ludzie. Z tymi, z którymi chciałam, mam kontakt, a reszta szczerze powiedziawszy mnie mało obchodzi. Nie mam potrzeby odgrzewania znajomości ze szkolnej ławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane :) Wznieśmy i wychylmy kielichy (karmiące Mamy - bezalkoholowo;) ) za Alexa, synka Marcy:) Witaj, Alex!!! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Witamy po Tej Stronie Brzucha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ale sie wstrzelilam- wlasnie pije Zywca niskoalkoholowego (1,1% ;) ) :D Gratulacje Marcy! 🌻 Rosnij zdrowo Alex, witamy na swiecie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) w końcu się zebrałam i do Was pisze. Już się bałam że o mnie zapomniałyście :) Ja od stycznia zmieniłam stanowisko i pracuje w całkiem innym dziale, bardziej ukierunkowanym na moje skończone studia. To tak w ramach wytłumaczenia się z nieobecności ;) postaram się jak najszybciej nadrobić zaległości, pierwszą stronę już przeczytałam :) Marcy - GRATULUJE 🌼 🌼 🌼 i czekamy na zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej !!! marcy gratulacje :) Prześlij koniecznie foty :) Maniusia - milo widzieć w końcu :D Fajnie, ze robisz teraz to, co jest związane z Twoim wykształceniem :) miłego dnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Maniusia!!! :D Gratulejszyn!! 🌼 Hej Holly! :D 🌼 Agatka, ja już "po" .. :) Było świetnie. Co prawda wtrąbiłyśmy we dwie całą butelkę Muscata, ale głównie dlatego, że był pyszny, a - z oczywistych względów - w pokoju miałyśmy bardzo gorąco ;) kwestie krępacji rozwiązały się same i w zasadzie w pierwszej sekundzie. Pochlebiam sobie, że i moje podejście coś w tej kwestii pomogło. Zdjęcia wyszły cudne... naprawdę, wybaczcie, że się tak chwalę, ale niestety nie mogę ich podesłać, a chcę to z siebie "wyrzucić" ;) bo trochę miałam obaw - to naprawdę trudny temat, jeżeli nie chce się go zrealizować sztampowo albo wulgarnie. Tak więc - udany weekend:) ..a jak tam u Was..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, widzę że tu raczej spokojnie :) Nareszcie skończyłam Was czytać :) tak szczerze to obawiałam się tu wejść po takim czasie, bo wyobrażałam sobie multum stron przez które musiałabym przebrnąć żeby być na bieżąco. A tu prosze, wcale dużo nie było ;) Nawiązując do przepisów, które przyznam się pozwoliłam sobie wydrukować ;) , mam pytanie. Macie może jakiś pomysł co można ugotować w miarę szybko? Dziś chodzi u mnie ksiądz, dokłądnie niewiem o której do nas dotrze, a coś po pracy zjeść trzeba :) jakby coś Wam wpadło do głowy, to z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe maniusia witaj :) Szkoda, że tak późno Cię przeczytałam, bo ja znam multum szybkich przepisów. Tylko takie uznaję :P zaba cieszę się, że jesteś zadowolona ze swojej pracy. Szkoda, że nie możemy jej podziwiać, ale rozumiem. Ja też bym nie chciała, żeby moje akty krążyły po sieci :) A u nas po staremu. Akurat ostatnio spotykam sporo dawnych znajomych, więc czeka nas parę spotkań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniusia, z szybkich to właśnie te placki kukurydziane;) Agatka, a może w takim razie wlepisz tu jakiś swój ulubiony przepis superszybki? :classic_cool: No to co - wpadłam uprzedzić, żebyś się szykowała na jutro - od rana dziś strasznie boli mnie głowa. Holly, bezwstydnico, mogłabyś coś więcej napisać, co u Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ maniusia, maniusia- cos mi sie kojarzy, ale za dobrze to ja juz Cie nie pamietam ;) :D gratuluje pracy w nowym dziale :) 🌻 Z szybkich dan (choc juz po czasie to pisze) to ja zawsze robie makaron do spaghetti, albo jakis zwykly typu kokardki i do tego sos gotowy- slodko-kwasny lub chinski. Niezbyt wymyslne, ale ja to lubie :) :P. I jakie szybkie :D Agatka- no wlasnie, dawaj no tu kilka super szybkich przepisow :) Zabu- super, ze sesyja wyszla jak trza, a nawet lepiej :). I tez zaluje (choc rozumiem), ze nie mozemy sobie zerknac ;). No nic- pozostaje nam wyobraznia :D. Czyli jutro czeka mnie bol glowy, super :o ;). A, mialam Cie jeszcze tak spytac z ciekawosci. Ostatnio pisalas, ze masz sporo zdjec osob slawnych. I tak jestem ciekawa (a co :P ) na jakiej zasadzie im te zdjecia robilas? Niczym paparazzi? ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🖐️ Wpadam na chwilkę :) Żabu bardzo chętnie napiszę coś więcej :P ale chyba nie ma co ... Moje życie strasznie nudne jest ostatnio i wypełnione głównie pracą :) Jutro jeszcze mam urlop, urywamy się na skoki i zostajemy w Zakopcu aż do niedzieli, więc dzisiaj odwalam w pracy dzień jutrzejszy :) Obiecuje, ze jak wrócę to wystosuje długasny post :D Maniusia, Agatka 🖐️ Kasia 👄 - jak widać netowe spotkania nie jedno mają imię ;) :D :P buziaki i miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×