Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

..a jak tak myślę, to na taki mokry ryż może mogłaby pomóc odrobina mąki jako \"kleiwo\"..? Ewentualnie mąka zmieszana z jajkiem..? Jak już mówimy o tego typu \"kotletach\", to ja dziś zrobiłam coś, co polecam, a przepis znalazłam gdzieś na Kafe, jeno go zmodyfikowałam :classic_cool: puszka kukurydzy 2 jajka 2 łyżki mąki cebula ser żółty sól wegeta odrobina przyprawy \"fix do spaghetti bolognese\" (opcjonalnie;) ) Cebulę pokroć dość drobno, zeszklić. Puszkę kukurydzy otworzyć, odsączyć. Kukurydzę do michy. Do tej samej michy - cebulę, jajka, mąkę i przyprawy, oraz starty na grubych oczkach ser żółty. Wymieszać. Rozgrzać na patelni oliwę, na gorącą oliwę nakładać dużą łyżką porcje \"kotletowe\" masy. Przykryć, podsmażyć do zrumienienia. Przewrócić na drugą stronę i to samo. Podawać z sosikiem grzybowym Knorra (hehe, wiwat sosy w proszku;) ), albo dowolnym innym, albo nawet z samym ketchupem. Pycha i błyskawiczne. Hehe, a ja dziś się zmartwiłam, że zapomniałam kupić szczypiorek do naszego tradycyjnego niedzielnego śniadania, a tu patrzę - w kącie koszyka z warzywami zapomniana cebula wypuściła mi ladniutki pęczek zielonej cebulki :D Niezbyt to dobrze świadczy o porządku w mojej kuchni, ale... to się nazywa \"INTELIGENTNE ZOPATRZENIE W TWOJEJ KUCHNI\", a nie jakaś tam gadająca lodówka :D potrzebne składniki po prostu wyrastają w kącie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanuje Wasze zdanie :) ale ja inaczej do tego podchodzę i nie uważam aby była w tej kwestii nie rozsądna ;) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, prawda jest taka, że jak chciałybyśmy się zabezpieczyć przed podglądaczami, to nie powinnyśmy nawet tych zdjęć trzymać na komputerze podłączonym do internetu. Dla kogoś, kto zna się na rzeczy włamać się na domowy komputer to żadna filozofia. zabu ja marzę o takich fotkach (w roli modelki oczywiście :P ) i postanowiłam, że jak będziemy mieli dzidziusia, to zrobimy sobie takie rozbierane rodzinne zdjęcia :D Jeszcze tylko muszę Pawła przekonać do tego pomysłu. Nie będzie łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko- nie do konca zrozumialas co mialysmy na mysli. Nie chodzi mi o zabezpieczenie sie przed wlamaniem na kompa. Jesli chodzi o zdjecia dzieci to raczej nikt nie wlamuje sie po to, by je zdobyc. Raczej szuzka czego innego. Po co ma sie wlamywac komus skoro miliony zdjec malych dzieci umieszczone jest dla ogolu w internecie?? Ma od reki jak chce. Chodzilo wlasnie o jakies glupie przerobki zdjec np i rzeczy tego typu, o ktorych nie chce tu juz pisac. Bo i po co, kazdy ma swoje zdanie i tak i robi jak mu sie podoba :). Te zdjecia rozbierane to razem z dzieckiem?? Bo tak to zabrzmialo.. Czy po prostu w stanie blogoslawionym, jak dzidzius jeszcze bedzie w brzuszku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie dzis glowa bolala i jakas spiaca bylam ciagle :o. Dopiero teraz wieczorem po dlugiej kapieli lepiej sie poczulam. Wiecie co, jeszcze odnosnie tych zdjec ;). Tylko slowko. To nie jest tak, ze mam jakas totalna obsesje, choc przyznaje, ze jestem dosc ostrozna z niektorymi rzeczami, bo po prostu mam bardzo bujna wyobraznie. I chyba jestem w stanie wyobrazic sobie wiecej rzeczy niz niektorzy ;). To czasem zmora. Ale walnieta pod tym niepokazywania mojego dziecka calkiem nie jestem :P. Co prawda nie zalozylabym Gabi bloga i nie wklejala tam jej zdjec, ani rzeczy typu bobasy czy fotosik, gdzie prowadzi sie niejako album tez nie wchodza w gre. Ale jestem sobie na innym forum o macierzynstwie generalnie, gdzie kazdy musi byc zalogowany, moderatorzy naprawde depcza po pietach ;) i nie ma takiego chamstwa, jakie zdarza sie na kafe. Bo nikt pomaranczka byc nie moze. No i tam wklejanie zdjec jest powszechne bardzo. Jest tam jeden topik, na ktorym sobie pisze z dziewczynami i raz czy dwa razy wkleilam jakies pojedyncze fotki Gabrysi ;). Po prostu tam czasem sie zapomina, ze jest sie publicznie. O kurcze, znowu zmeczenie mnie dopadlo. Chyba relaksujacy wplyw kapieli przestal dzialac. Czas odpoczac porzadnie :) ps Gdzie Maniusia, Wi, Holly itp, itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo, No to co - jak to z nami i naszymi bólami głowy było? Która była przed którą? Jeżeli to Ty byłaś pierwsza, to jutro mam przerąbane. Jeżeli to ja byłam pierwsza - to już za mną, wczoraj mnie bolała, ale niezbyt mocno:) O bezpieczeństwie to by można było długo, ale chyba nie ma po co;) No to co - wybujala wyobraźnia to cos, co nas łączy. Ja np. nienawidzę jeździć samochodem, bo podczas każdej jazdy mam ze trzy - cztery wizje wypadków albo potrąceń pieszych :P taka moja zmora :o No i wolę zawsze dmuchać na zimne.. myślę, że jestem ostrożna z natury. Taka asekuracyjna, nieciekawa osobowość;) Własnie, co z Holly, Wi, Mainiusią? Dianusia raz się wpisała i też znikła - może znowu mnie usłyszy :) Buziaki i dobranoc 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba bylas pierwsza, wiec masz odbebnione ;) Taa, ma sie przerabane z ta wybujala wyobraznia. Nieraz jak jedziemy do tesciow (jedzie sie ok godziny-1,5) to P mowi, zebym sie zdrzemnela. A ja nieee. Nie moge, musze go pilnowac jak jedzie ;). I zawsze sie smieje, ze jakby co wole zginac swiadomie, zeby jeszcze w ostatniej chwili rzec, ze zaluje za grzechy ;). Wlasnie skopiowalam sobie Twoj kukurydziany przepis :). Brzmi fajnie, na pewno wyprobuje! Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej można sie dołączyć??U mnie ślub dopiero w przyszłym roku ale jestem zielona w temacie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co te zdjęcia to z dzieckiem :) A \"rozbierane\" to tylko przenośnia, chodziło mi właśnie o artystyczne akty. Kurczę, komputer nam wysiada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa Rayla witaj :) Jasne że można, tylko że to już raczej nie jest topik o przygotowaniach do ślubu :) Ale jako już doświadczone mężatki chętnie służymy radą :) Napisz, kiedy macie ślub, skąd jesteś i w ogóle coś więcej o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayla witaj :) tak jak pisze Agatka my na tym topicu jesteśmy już po ślubie (w tym roku stuknie 2 lata) ale witaj i pisz kiedy ślub? No to co :classic_cool: każdy ma inne poglądy na różne tematy :) tak więc wrzućmy na luz i dajmy już spokój bo i tak do niczego to nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam radości
związanych z tą stroną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayla- witaj :) jakby co sluzymy rada nie mam radosci- :D ;) Kasiak- no ja dyskutowalam na luzie :) to, ze ktos ma inne zdanie nie podnosi mi cisnienia :P ale sama juz napisalam, ze temat czas skonczyc Ale jestem niewyspana 💤 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole Kasiu to ja sie ciesze, ze wstawiasz zdjecia Kubolka ;). Lubie go ogladac :) :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane! 👄 No to co - a kiedy będzie nowa dostawa zdjęć Gabi, hmmm????? Mi aż tak bardzo nie zależy na świadomym umieraniu, i zamykam oczy - przyznaję się ;) agatka - akt rodzinny, oj, duże wyzwanie:D o ja pierniczę, wyobraziłam sobie, że to ja namawiam do tego mojego M :D Kasiak, a napisz coś o tej nowej pracy mężowskiej? Jak tam się sprawa rozwinęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu R ma wyjechać z początkiem lutego :( ale już mamy obraną strategie :P on tam jedzie i szuka przytulnego mieszkanka na wynajem :D a ja z Kubalką jedziemy do niego :D prawdopodobnie nie będzie w Pile a nad morzem \"gdzieś\" gdzie ma się dowiedzieć z początkiem lutego. Firma ma pare przetargów i nie wiadomo jeszcze które się udadzą. Czy jakoś tak, nie znam się na tym mam nadzieję, że nie pomieszałam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, Kasiak, super! :D To rozwiązanie, któremu ja kibicowałam :classic_cool: i będziecie wreszcie SAMI.... bosko! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej podoba mi się to słowo \"SAMI\" :D O TAK TAK TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, bylysmy dzis z malutka u lekarza uffffffffffffff, na razie nic sie nie dzieje zlego z ta rzecza,z ktora bylysmy, kontrol za 2 miesiace... kasiu,ile kubus teraz wazy i jak u niego z witamina d? buziak dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diabełku Kuba waży coś ponad 8 kg :) z witaminą jest ok, ale nie wiem dokładnie o co chodzi :O Po badaniu krwi wyszła mała anemia z Cebionmulti zwiększyliśmy do 5 kropel, bierze żelazo w syropku i tak przez miesiąc, a raczej przez 2 tygodnie jeszcze a tak poza tym jest ok :D mocz w porządku tak więc tylko się cieszyć. Z Kuby ruchliwiec niemożliwy :P już opanował obrót z pleców na brzuch to ciągle by się tylko przewracał a i palce od stóp ciągle lądują w buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Diabelku- super, ze z Natalka ok 🌻 zagladaj tu do nas czasem Kasiak- swietna wizja zamieszkania samemu :). Ja mimo, ze czasem marze, by miec np mame choc na godzinke dziennie, albo, zeby mi ktos np raz na jakis czas obiadek ugotowal :P, to nie zamienilabym sie za nic. Ciesze sie ogromnie, ze mieszkamy sami. Mysle, ze z wit d Diabelkowi chodzilo o to ile Kubolek jej dostaje. Ale moge sie mylic ;) Zabu- zrobilam wczoraj te kotleciki z kukurydza :). Mniamusne, tylko troche mi sie rozwalaly przy przewracaniu ;). Wczesniej pisalas czy tych ryzowych nie mozna bylo zagescic maka- ano pewnie mozna, tylko ja na to wpadlam jak juz wszystkie byly w panierce, a niektore nawet na patelni ;). A Gabi robi \"papa\" i jak jej bije brawo to sie strasznie z tego cieszy :). No i uwielbia muzyke, najlepiej zywa :). No i \"ogorka wasatego\" :classic_cool: Podryguje sobie niezle przy muzyce :D. I uwielbia jak tanczymy sobie jak mam ja na reku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminy D3 Devikap dostaje 2 krople a CEBIONmulti 5 kropel. Mamy go zmiejszyć na 3 krople po zakończeniu \"żelaznej kuracji\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojo,chyba zamieszlam,chodzilo mi o to,ze lekarka powiedziala,ze moja mala szybko rosnie, na razie bierze 1 kropelke wit d, powinna brac wiecej ze wzgledu na swoj przyrost wagi,ale ciemiaczko za szybko nie moze sie zmniejszyc, wiec powiedziala,ze tzreba bedzie jakos wyposrodkowac to wszystko, stad moje pyt ile kuba wazy i ile biezrze witaminki d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu,a mieszkanie samemu to BAJKA!!!!!!!!!!!!!!!! zobaczysz, jak jest super, mozna sie z mezem poklocic i kochac, ugotowac obiad albo nie, chodzic w ubraniu, nie chodzic, sprzatc nie sprzatac,a jak nalot tesciowej, to wszystko uporzadkowac,a nie codziennie sluchac komentarzy, co jesz, co robisz itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diabełku pamiętam jak pisałaś mi o swojej lekarce, a raczej lekarce Twojej malutkiej :) dziwna babka :O dziwią mnie takie osoby które uważają, że dziecko je za dużo i za szybko przybiera na wadze. Każde dziecko jest inne jak i potrzeby inne. Jedne je więcej i szybciej rośnie inne je mniej i mniej przybiera na wadze. Przecież nie weźmiemy dziecku butelki kiedy jeszcze chce jeść i nie powiemy to już za dużo koniec jedzenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Kasiak - dobrze mówisz, każde dziecko ma swoje tempo... ale też czasami coś tam lekarz może zauważyc, tylko to musi być dobry lekarz.. a o takich coraz trudniej... diabełku, super, że Malutka zdrowa ❤️ No to co - chyba trzeba sobie \"obczaić\" te proporcje składników, mi się nie rozwalały wogóle, ale pewnie wystarczy inny gatunek sera i już jest inaczej... ale grunt, że smakowały, choćby i w częściach :classic_cool: Holly!!!!! Gdzie się schowałaś??? Agatka - a jak tam Twój business? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×