Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beti_blu

DEKORACJA SALI ? PROBLEM ? POMOGĘ...

Polecane posty

Gość ankha12_
witam! potrzebuje pomocy w zwiazku z dekoracja sali. tez mam wesele wremizie strażackiej z ścianami jakoś biało pomarańczowymi dosyć wysoka i ma strasznie brzydki sufit. materiały sa fajne ale koszty duze wiec odpadaja wiec myslalam o zakryciu sufitu i jakies elementy na scianach z balonow moze biale, pomaranczowe, zółte ale nie wiem za bardzo w jaki sposob je ukladac na tym suficie prosze o pomoc. Pozdrawiam!!!:) danglan@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj 🖐️ ankha12_ Jeśli sala jest wystarczająco wysoka i ma tak jak pisałaś brzydki sufit,możesz zawiesic girlandy z balonów-one obniżą optycznie salę i zakryją sufit.... Z doświadczenia wiem że na salę średniej wielkości ( ok.100-120 osób ) trzeba kupic 1000 balonów,oczywiście jeśli robi się girlandy i dodatki na scianach itp... Przesyłam zdięcia które mogą Ci podpowiedziec pomysł na udekorowanie i kolory...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankha12_
ta sala jest dosyc duza bo miesci okolo 250 os. i myslalam o 2000 balonow?? dzieki bardzo Beti_blue!! pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankha12_
kurcze ale nie bardzo wiem jak sie robi te węże z balonów żeby tak fajnie sie te kolorki układały:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na 250 gości 2000 balonów będzie oki. :) A jeśli chodzi o ich wiązanie opisałam to na 1 stronie,ale oczywiscie rozumiem że tak czytając można nie wiedziec o co chodzi..? Ale proponuje nadmuchac kilka balonów i w domu wczesniej cwiczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti_blu czy i moglabys pomoc? nie przepadam za balonami chcialam dekoracje z prawdziwych kwiatow ale nie dosc ze jest dreoga to jeszcze w upal (wesel w lipcu) moze nie wytrzymac wystarczajaco dlugo) zamowilam nawet firme dekorującą sale ale nawet z nimi powinnam miec jakas koncepcje czy mozesz mi pomoc? sala jest prostokatna, w pastelowych kolorach bardzo wysoka a na jednej scianie ma jagdyby balko widowiskowy tzn po schodkach wchodzi sie na taras w polowie wysokosci sali, nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc ta czesc chyb nie bedzie uzywana bo sala jest ogromna a gosci jest 120 osob naliscie (nie wiem ilu z nich przyjdzie) wiec mozna stoly gbezp[osrednio na parkiecie ustawic jaka dekoracje za mloda para?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj marcy !!! 🖐️ Nie martw się skoro wynajęłaś firmę dekoratorską ,to powinni spotkac się z Tobą na sali weselnej i razem ustalicie koncepcję :) Na pewno mają doświadeczenie i Ci poradzą ... Ja z prawdziwymi kwiatami na sali nie miałam do czynienia ? A jeśli chodzi o dekorację za parą młodych zrobią Ci jakąś kompozycję . AHA ! I jeszcze jedno zapytaj sie może firma wypożycza materiały ,wiem że niektóre tak działają. Jeśli z prawdziwych kwiatów stwierdzisz że jest bardzo drogo ,użyj sztucznych ( zawieszone wygladają jak żywe ) :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za rady porozmawiam z ososbami z firmy oni najczesciej dekoruja materialami wiec nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaycie!Super temat-jakiego brakowało na atku-ślub!!!A Beti jest poprostu koffana!!!Fajnie,że można na kogoś liczyć!! Ja zajmuję się dekoracjami ślubnymi zawodowo i powiem beti,że masz dobre pomysły!!!!Tak trzymać!!!Jeśli pozwolisz dam Wam jeszcze parę rad! :) A więc: 1.SUFIT super wygląda tiul(lub taka siateczk-ale z materiału)bajlepiej wygląda biała(ecri trochę zżółkła się wydaje)upięta pod sufitem w rozetę a w środek tego tiulu włożone sznury oświetleniowe(mogą być takie lampki jak na choinkę)wtedy światło jest subtelne,romantyczne i eleganckie!Kamerzyści nie narzekają a goście dobrze się czują więc polecam!Ta dekoracja dobra jest i na niski sufit(wysokie upięcie+lampki-nie obniżą konstrukcji sali)i na wysoki,wtedy dajemy więcej materiału który tworzy \"zwisające\"półkola. 2.ŚCIANY jeśli macie brzydkie ściany(np remiza)a chcecie stworzyć elegancką salę to tak jak radziła beti zrezygnujcie z papierowych ścian itp(tak jak ktoś tu wyżej pisał)to będzie wyglądało sztucznie,jak teatrzyk dziecinny,nie odda klimatu wesela,tylko teatru lalek.Najlepiej tak jak beti pisała kupić tkaninę najlepiej w mocnym kolorze(bordo,metaliczny brąz,stare ciemne złoto)i taśmy takie jak do fieranek,przyszyć to i udrapować w równe fale,przymocować to do sufitu(są takie taniutkie metalowe szyny,ok 5zł/m.)i na to jeszce zrobić ok 10cm. nakłądkę od góry np.wycięta w fale.Przy Państwie Młodych materiał ze ścian można przeciąć i upiąć po bokach odsłaniająć środek który można ozdobić wg.uznania. 3.KOLUMNY-raczej balonami nie ozdabiać(chybaże sala jest potężna,wielka a kolumy cienkie i długie)bo zmniejsza salę optycznie,najładniej wychodzi A)kupić pędy liści sztucznych(takie liany)powplatać gdzieniegdziej kwiaty jednego rodzaju ułożyć na kolumnie okręcając na ukos i gdzie niegdzie oplatać odnogi tych pnącz z liśćmi. B)tiul(o którym pisałam wyżej)lekko poskręcać i też po ukosie opleść kolumnę,w ten tiul można włożyć lampki,pnącza liści,kwiaty,płatki kwiatków gdzie niegdziej. 5.KWIATYhit sezonu-dekoracje z polnych kwiatów lub egzotycznych(w zależności od otoczki wesela-sala,kościół itp)polne kwiaty-tu króluje słonecznik-prosta dekoracja w kościele to upięcie kokard przy ławkach i jeden wielki słonecznik z łodygą-pasowałoby do tego by bukiet Panny Młodej był z polnych kwiatów i miał element słonecznika,wiązanka na auto też z tym motywem. 6.SAMOCHÓD dekoracja auta-polecam żywe kwiaty a nie banalne oklepane sztuczne stroiki z plastykowymi kokardami na klamkach auta,czy pluszowe misie które królowały w latach 90,można ewentualnie umocować na masce auta kompozycję z rozsypanych drobnych kwaitków,które tak jak \"każe\" im wiatr z maski wędrują na boki auta,można też zachaczyć szyby.Limuzyny są modne,ale nie wyjątkowe,polecam stare zabytkowe auta,czy bryczki-też trzeba dobrać do stylu imprezy 7.BALONY o girlandach nie piszę bo każdy wie o co chodzi,inne sposoby na BALONY to A)na hel,zawiązać wstążeczkę,przeciągnąć czymś ostrym by się lekko pokręciła i puścić balony na sali tanecznej.B)nahel upiąć na żyłce jeden obok drugiego,tak by tworzyły linię prostą potem przymocować popuszczając by środek linki z balonami uniósł się do góry jak łuk-zawsze wyjdzie prosty łuk obojętnie jakbyście nie umocowały!! Jeśli chodzi oKOLORY to modne są takie jak powiedziała beti czyli bordo ze zlotem lub bielą-biel jest na slubach zawsze na czasie,teraz królóje stare złoto z ecri,odradzam połączenia pudrowego różu z bielą-już nie modne a poza tym mdłe bez akcentu,chybaże róż bardziej wyrazisty.Sala ma być elegancka ale nie mdła-taka napewno nie utkwi w pamięci gości!Musi mieć wyraz,nie może być \"rozmyta\" Ale się napisałam.....Życzę przyszłym Pannom Młodym niezapomnianego przyjęcia i przede wszytskim wspaniałego życia już po ślubie!Ukłon w stronę beti,że poświęca czas i dobre pomysły innym!Oby wielu było takich życzliwych ludzi jak ona! POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!🖐️ Martushia - od wczoraj mam awarię poczty ,więc prześlę emeila jak tylko będe mogła .:) Supergirl 12 - dzięki za pochlebstwa w moją stronę . Staram się pomóc na ile mogę...:) Przyznam że nigdzie nie spotkałam się z dekoracją połączenie tiuli ze światełkami,pomysł wydaje się extra.:) Jeżeli chodzi o koncepcję materiały zawieszone na ścianach ,to do sal typu remizy strażackie lub ogródki działkowe pasuje.ale wcześniej radziła bym zapytac sie czy można przymontowac szyny. Wiem że na niektórych salach jest zakaz wiercenia nowych otworów...? Kolumny z oplatającymi lianami świetny pomysł,też już myślałam o czymś takim ale jeszcze nie miałam okazji na realizację..:) Co do dekoracji kościołów i samochodów zgadzam się w 100 % z Supergirl .Na samochodach już dawno przestały byc modne wszelkiego radzaju pluszaki a i kokardy ( zależy jakie) też... Lepiej kupic na giełdzie kwiatowej żywe kwiaty ala rumianek poobcinac łepki i na taśmę dwustronną przyczepic do maski samochodu. A jeżeli koniecznie chcecie użyc taśm to elegancko i dobrze prezentują się taśmy materiałowe kupione w pasmanterii.. Pozdrawiam serdecznie Supergirl że zechciała podzielic się swoimi pomysłami..:) Jeśli możesz wyślij mi fotki odnośnie materiałów i światełek..? AHA ! Może na forum znajdą się ludzie którzy sami dekorowali sobie sale weselne i mogą podzielic się pomysłami z przyszłymi niowożeńcami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ze mnie gapa nie podałam adresu Supergirl już to naprawiam :D dekoracje_betii@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
beti_blu, kochana, czy mozesz napisac cos o przystrojeniu miejsca siedzenia Panstwa Mlodych, moze masz jakies pomysly ciekawe? powiem szczerze, ze chyba jeszcze nie widzialam sposobu przystrojenia tego miejsca, zeby nie bylo kiczowate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam rózne sposoby . Moje koleżanki najczęściej wybierały serca z dwoma przeplotami z balonów,ale jeśli komuś się to wydaje za bardzo kiczowate to najlepiej wygląda jak napisałam wcześniej tło z materiału. Oczywiście nie tak po prostu powieszony materiał i cześc...:) Można naprawdę pięknie udrapowac i już sam w sobie jest efekt,na to może kwiaty sztuczne lub prawdziwe. Spotkałam się również z cytatami ,ale nie na planszach,tylko zamówic w sklepie z reklamami i juz oni wycinają szablony na samoprzylepnej folii. Ale osobiście podoba mi się serce z samych łepków kwiatów np;białych róż,pięknie to wygląda. POLECAM 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ups 1 2 3
Świetny topik :) :) :) :) :) :) Brakowało takiego na forum "Śluby i wesela " Gratulacje Beti Blu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co się dzieje czy już nikt nie ma pytań ??? :) Czy nikt nie może się podzielic ze swoimi pomysłami..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataP
Witam Wszystkich Wasze pomysły są bardzo ciekawe. Ja pół roku temu zdobiłam salę siostrze, a za pół roku będę musiała przystroić sobie ;-) Znam już mankamenty tej sali co zdecydownie pozwoli na uniknięcie błędów. Jednk największym problemem jest wiązanie balonów i nie w rozumieniu girlany, czy łuki ale zrobienie pentelki na końcu. U siostry na weselu było 400 balonów i dwie osoby z obtartymi palcami. Może jest jakiś sposób,jakieś urządzonko do robienia pętelek bo ja jestem przerażona na samą myśl o wiazaniu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Beata 🖐️ Prawdą jest że wiązanie balonów początkującej osobie może przysporzyc obdarciem palców. Sama pamiętam pierwszą dekorację gdy miałam tak zdarty palec że nie mogłam następnego dnia pisac :) Najlepiej wiązac jeden balon z drugim za jego końce \"jak sznurówkę\" Nie dmuchac balona maksymalnie bo to powoduje że końce są krótsze,jeśli z balona robi się \"gruszka\" to znak że już ma za dużo powietrza. Rozciągnąc końcówki i związac na pęk. wtedy do girlandy potrzebne ci będą dwie takie pary balonów i nawleczenie w jednym poziomie na żyłkę lub ślizki sznureczek. Ale do zrobienia 4 girland aby pod sufitem się skrzyżowały 400 balonów to stanowczo za mało...:) Są w sklepie dostępne plastikowe zaciski do balonów ale one nie spełniają funkcji przy robieniu girland,mogą się przydac do zrobienia tz.żyrandoli... Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataP
Wielkie dzięki za ten pomysł ze "sznurówką" mam nadzieję, że do września przyjdzie mi jakiś pomysł zawiązywania pętelki na pojedynczym balonie jak coś wymyslę to stanie się hitem ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko80
czy w dekoracji sali weselnej musza byc balony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko80
problem polega na tym, ze w lokalu gdzie bedzie moje wesele powiedziano mi ze oni mi przygotuja wystroj w kolorach jakich chce miec tylko oni zdobia balonami jesli chce je miec to musze sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danulla
Witaj beti-blu Czy mogłabyś wyjaśnić mi na czym polega tzw.żyrandol. Byłabym ogromnie wdzięczna za przesłanie kilku fotek z twoimi dekoracjami.Serdeczne dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko-jeśli nie chcesz miec balonów,choc te fajnie wyglądają jeśli się je z efektem powiesi (nie tak pojedynczo) ,nie wiem może właściciele mają już praktykę i bardzo fajnie im to wychodzi.:) Możesz od siebie spróbowac z kwiatami sztucznymi ,materiałami jeśli nie chcesz miec balonów :) Pozdrawiam 🖐️ Danulla do Ciebie fotki juz wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalinka
co znaczy nawlec balony na żyłke lub sznurek. nie wiem jak to zrobic. zawiazuje 2 pary balonów po 2 szt i potem oddzielna nitka przywiazac do tej zyłki??? prosze o pomoc!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka24
Witam, Czy mogłabym poprosić o zdjęcia girland? W czerwcu wychodzi za maz moja siostra i dekoracją zajme się ja. Sala jest nowa, na ścianach sa namalowane kwiaty i wyglada to bardzo efektownie, wiec zależy mi jedynie na jakiejś skromnej dekoracji sufitu Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja też mam pytanko:) moja sala jest w restauracji gdzie wystrój jest a\'la (nie wiem jak to się pisze?) Ludwik XVI no wiecie takie stare meble z powyginanymi nóżkami;) pięknie, naprawdę. Dekoracja balonami odpada na 100 %. Myślę o kwiatach ale te z kolei są drogie. Może miałabyś jakiś pomysł? a dodam że sala jest raczej mała na około 42 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Michalinka🖐️ Rozciągasz żyłkę najlepiej między dwoma krzesłami na taką długośc jaką ma byc girlanda. Dwa nadmuchane balony związane ze sobą końcówkami (jak sznurówkę)n tworzą jedną parę. Na jedno \" piętro\" girlandy potrzebne mi są dwie pary balonów,nawlekam tak aby pary były skrzyżowane i żyłka znajdowała się w środku . I tak nawlekamy następne \"pietra\" balonów,tylko dociskamy balony w przerwy między poprzednimi. Jak pisałam poprzednio , wcześniej zrobic próbę. Starałam sie wytłumaczyc najlepiej jak mogłam ...:) Witaj Blanka24 🖐️ oczywiście że pare fotek wyślę. Jeżeli chodzi o salę w stylu Ludwika ,jęsli można proszę o wysłanie zdięcia tej sali . Wtedy będzie mi łatwiej ocenic,bo przyznam że nie zetknęłam się z tak elegancką salą. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalinka
oki to kojarze ale chodzilo mi o to sposob umocowania par balonow do zylki. po prostu je dowiazujemy czy jakoś zaciskami zaciskamy czy nie wiem jak to technicznie ma wygladac. sorki zaz zawracanie glowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×