Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Eva-Natalie
Cześć dziewczyny:-) jestem tu nowa. Ostatni okres miałam 21 lutego, a 23 marca wyszedł mi test ciazowy pozytywny, ale druga kreska była bardzo słaba. Dziś rano zrobiłam drugi test i też 2 kreski:-) druga jeszcze trochę bledsza, ale już wyraźniejsza niż ostatnio. Mam bóle w dole brzucha, czasem dość silne, ale z poprzedniej ciąży pamiętam, że tak boli rozciągająca się macica. Do tego bolą mnie bardzo piersi. Na początku same brodawki były wrażliwe, a teraz całe piersi dają w kość;-)Nie byłam jeszcze u lekarza. Myślę, że wybiorę się po świętach w piątek, żeby mieć szansę na bijące serduszko. Mam nadzieję, że wszystko jest ok, bo 22 marca dzień przed pierwszym testem podnosiłam swojego synka i coś mnie okropnie zabolalo w krzyżu z silnym promieniowaniem do dołu brzucha, aż nie mogłam się wyprostować. Później tak samo mnie bolało nawet jak kaszlalam. Od tego czasu oszczędzam się, nic nie dźwigam i bóle minęły. Nie wiem czy w związku z tym nie powinnam wcześniej iść do lekarza. Co sądzicie? Nie mam żadnego plamienia i teraz czuję się ok. Pozdrawiam Was wszystkie dziewczyny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva-Natalie
Przepraszam, że tyle razy mi się to pojawiło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Eva :) gratulacje dwóch kreseczek! Moim zdaniem jeśli dobrze się czujesz i nie masz plamienia to nie ma po co iść do lekarza. Mnie tez na samym początku bolal brzuch, chwilami nawet bardzo dlatego duuuzo odpoczywalam i lezalam- właściwie do 7 tyg potem tez się oszczedzalam ale już przynajmniej coś w domu zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Eva jeśli wszystko w porządku nie musisz iśc. Chociaż powiem ci że ja jak zrobiłam test zaraz na drugi dzień biegłam do lekarza okres spóźniał mi się 6 dni jak robiłam test. A poszłam tak szybko bo brzuch mnie pobolewał bo mam 3 letnią córeczkę i często ją nosiałam dostałam luteinke i jest dobrze. Mała wie że mama nie może jej nosić bo ma dzicie w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva-Natalie
Dzięki dziewczyny. Chyba macie rację:-) Jakoś postaram się poskromić emocje i wytrzymać do przyszłego tygodnia. Ja właśnie też mam 2,5 rocznego synka, który waży prawie 16 kg i jak go podniosłam to mnie tak w krzyżach zabolało i promieniowanie do podbrzusza, że myślałam, że piorun we mnie strzelił. Okropny ból. Myślałam nawet, że pojadę natychmiast do lekarza, że może cośzłego się stało.... ale nie miałam jeszcze pewności co do ciąży, więc dlatego nazajutrz zrobiłam pierwszy test i wyszedł mi pozytywny:-) A później nie podnosiłam już małego i wszystko jest ok. Lekkie pobolewania w podbrzuszu, ale to jest w ciąży normalne. A Wy jak się czujecie dziewczyny? Mondziula, a jak Twoja córeczka zareagowała na wieść o maluszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam wszystkim! Witam nowe dziewczyny! U mnie ok, leże, ostatnie prania porobione, prasowanie zostalo mezowi, nie dlugo bede torbe pakowac, juz wkroczylismy w 8 miesiac. Pachwiny bola, miednica, czasem brzuch ale bez tragedii. Nastepna wizyta 11 kwietnia, juz sie nie moge doczekac! Co do in vitro- temat rzeka dziewczyny, wazne ze cos sie rusza w tym kierunku. PiS bedzie na pewno gadal co swoje, ale moze inni sie nie dadza. 3mam za to kciuki z calych sil, bo byc moze sama za 2 lata z tego skorzystam, zobaczymy. Maaaalusia to prawda, wiele zarodkow zostaje usunietych samoistnie, kobieta nawet nie wie o ciazy, zarodki z in vitro tez są bardzo mlode maja 2-5 dni. Daj znac jak po wizycie, a co do brzucha to sie nie przejmuj, u mnie juz troche bylo widac ale tez nie szczegolnie, bardzoej kg i tluszczyk niz dzidzię :P mondziula to prawda, wiele osob nie ma pojecia o tym czym jest in vitro i dlatego ich takie zdanie...jestesmy jeszcze w buszu niestety. Ty masz wizyte 3 kwietnia a ja 11, 3mamy kciuki na wzajem??? :) No i u Cb za płec- co bys chciala???? Maluusia nie martw sie, to juz II trymestr wiec mozna farbowac wlosy :) Byle nie super hiper mocnym rozjasniaczem blond ;) No takie spodnie ciazowe sa bardzo przydatne, nie obylabym sie bez nich teraz. Mondziula leginsy o tak :) Tez chodzilam caly czas, teraz czekam az bedzie cieplo, a o kozakach moge zapomniec- poza tym- chce wiosne! Ja nosze teraz buty plaskie, babcine, na rzepke hehe;P misia musisz zrobic test- daj znac jak wynik :) chociaz najlepiej test robic w dniu spodziewanej @, bo wczesniej moze wyjsc bledny wynik. Co do wydzieliny to ja tak mialam- wiem dokladnie kiedy doszlo do zagniezdzenia, ale ja jestem po in vitro. Co do zyl to tez mam ich duzo, duzo ale pojawily sie jak juz wiedzialam ze jestem w ciazy. Maaalusia jakie tam siwe wlosy;) wydaje Ci sie! misia wiesz, ja 4 lata sie staralam i co miesiac mialam wszystkie objawy. Sutki moga ale nie musza byc objawem. a beta rzeczywiscie drogo. Eva-Natalie gratuluje kreseczek :)) Uwazaj na siebie, nie dzwiga, moze maluch jakos zrozumie ze nie mozesz go nosic. A juz ten bol przeszedl?- jak tak to idz do lekarza ta jak jestes umowiona :) no chyba ze bardzo sie niepokoisz.- czesto tu sie cos psuje i wiele razy wyskakuje to samo- nie przejmuj sie:) Wszystkiego dobrego kochane, odezwe sie za jakis czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha ja rok temu o tej porze byłam na identycznym etapie ciąży co Ty teraz ;) Boże jak ten czas leci,za dwa miesiące Zuzia skończy rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva moja Oliwka cieszy się bardzo mówi że będzie spała z dzicią i ją kąpała hehe. Mówie jej że jak pójde po dzicie do pani doktor to z tatą zostanie a ona nie idzie z mamą hehe. Troszkę się martwię że będzie płakać za mną jest nauczona mocno ze mną ale mam jeszcze 8 letnią Julkę więc mam nadzieje że będzie dobrze. :) Aisha no ja mam wizytę 3 kwietnia więc trzymamy kciuki na wzjem hehe co do płci nie ukrywam że chcielibyśmy synka teraz już dwie laseczki mamy :) ale zobaczymy co będzie najważniejsze żeby było wszystko dobrze i zdrowe. Ty już tak dajeko hehe ja Oliwkę rodziłam w maju a już masz wyszystko do małej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunka111
Witam wszystkIE przyszłe mamusie.Zacznę od tego ze 14 lutego powinnam dostać @ .. czekałam do 19 lutego,ale nie przyszła.Zrobiłam test ciążowy 19 lutego wyszedł pozytywny chociaż druga kreseczka byla o wiele jaśniejsza.Na drugi dzień powtórzyłam i juz wyszła o wiele ciemniejsza.Jedynym obiawem który mam to bardzo bolące piersi.U lekarza jeszcze nie byłam ale zamierzam wybrać sie na początku kwietnia bedzie to z moich obliczeń 7 tydz ciązy od ostatniej@Ps obecnie jestem za granicą i mam lekkie obawy tutaj isc do lekarza no ale cóż trzeba to trzeba..mam nadzieje ze wszystko bedzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunka111
jeszcze dodam ze bardzo sie cieszę ze znalazłam taka właśnie stronkę :-) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunka111
na pierwszym moim wpisie walnęłam gape bo 14 marca powinnam dostać @ a nie (14 lutego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva-Natalie
Lunka, to gratulacje! Jesteśmy na podobnym etapie, bo ją powinnam dostać okres 21 marca. idę do lekarza w przyszły piątek po świętach - serduszko powinno już miejmy nadzieję wtedy bić. Aisha czekaj cierpliwie, bo już,niedługo będziesz tuliła swoje ukochane dzieciątko, a to najpiękniejsza chwila na świecie:-).... Mondziula, nie martw się. Myślę, że Oliwia będzie bardzo podekscytowana, a obecność Julii będzie dla niej dużym oparciem. Dziewczyny, mam okropny katar, co można stosować w ciąży, żeby sobie ulżyć, bo nos mam całkowicie zatkany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunka111
Eva-Natalie dziekuję i również gratuluję:-) co do kataru to mysle zebyś raczej nic nie brała na własną ręke.. idz do apteki powiedz ze jesteś w początkującej ciązy ..znają sie na tym,coś doradzi:-).Zawsze brałam na katar Xylometazolin 0,1 % ale własnie wyczytałam zeby go nie stosować na poczatku ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva ja na początku ciąży brałam sinupret tabletki na katar 4 razy dziennie po 2 tabletki byłam 6 tydz wtedy moja lekarka mi kazała to bez recepty kupisz . To są ziołowe bo kropelki sinupret zawierają już alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny dawno mnie tutaj nie było :( widzę ze duzo nowych osób się pojawiło ;) od kilku dni boli mnie dosc mocno podbrzusze i pachwiny :( duzo odpoczywam i jakoś daje radę, mała jest aktywna za nas dwie :) Aisha co u Ciebie? jak Twoj cukier, unormował się? Karola 2812 a jak u Ciebie? dobrze się czujesz? Dziewczyny Wszystkiego Najlepszego na Swięta Wielkanocne, dużo radości, miłości no i oczywiście słońca bo tego ostatnio najbardziej brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo mapeffka również życzę ci spokojnych świąt i wam wszystkim dziewczyny :) No właśnie Karola co tam u ciebie dawno się nie odzywałaś w porządku wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam, mialam wczoraj w nocy skurcze....alez sie przestraszylam. Na szczescie kolejna noc ok i do teraz spokoj. Odpoczywam ile sie da, musialam tylko wstac na chwile wyprac kilka ubranek, bo pakowalismy z mężem dziś torbę do szpitala- oj jest tego! Jeszcze moje jakies drobiazgi i bedzie wszystko. dosiach no czas leci kurcze :) mondziula to fajna ta Twoja córka! no ja dopiero 11 kwietnia ta wizyta, chyba sie nie doczekam! No to 3mam kciuki za synusia :) No ja tez termin na maja mam, no wlasciwie wszystko mam, recznik tylko jeszcze idzie poczta i laktator, no i staniki do karmienia. Mam nadzieje ze nie zapomne o niczym. lunka witaj! gratuluje :) Czekamy na wiesci oficjale po wizycie lekarskiej! Eva- Natalie &&&&&&&&&&&&&&& za wizyte po swietach! A co do kataru to wlasnie jak zapytasz kogos w aptece to na pewno ci cos dobrego doradzą. mapeffka no odpoczywaj, ja tez strasznie cierpie na bole krocza, pachwin- tragedia. przynajmniej rwa kulszowa nie łapie. Dzięki za zyczenia Wielkanocne- dla Cb tez wszystkiego co najlepsze! i dobrej pogody...u nas wlasnie sypie niemilosiernie....mapeffka no cukier zalezy kiedy- raz lepiej, raz troszke ponad norme, ale juz wiem ze na pewno nie bede brac insuliny :) Karola wlasnie co u ciebie? nie odzywasz sie ostatnio. Dla wszystkich dziewczyn Wesołego Alleluja! Odpoczywajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha to już 8miesiąc?Jak szybko zleciało:)Kochana ja w 8 miesiącu miałam takie bóle brzucha, skurcze ,bóle pleców itd.w nocy nie spałam w ogóle a urodziłam w terminie.Teraz to już Ci zleci szybko i zobaczysz malutką o której tak marzyłaś:):):)A u nas są już trzy ząbki!!Ala rośnie jak na drożdżach waży 10kg jest małym pulpecikiem hihi...Siedzi sama i mówi ta-ta. uwielbia bawić się zabawkami niedługo skończy 8miesięcy!Daje tyle szczęścia i radości jak nikt i nic na tym świecie niedługo Aisha przekonasz się jak to jest być mamą cieszę się bardzo że Ci się udało bo wierzyłam w Ciebie:)Gratuluję wszystkim dziewczyną dwóch kreseczek i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia witaj! dzieki za slowa otuchy :) Wesolych Świat dla calej rodzinki! No to Ala rosnie jak na drozdzach- super! O tak juz sie nie moge jej doczekac, ale wolalabym urodzic o czasie, bo Magda jest jeszcze malutka, choc czuje ze rosnie z dnia na dzien- normalnie jakbym jakiegos guza w brzuchu miala hehehe. Ja dalej w wyrku, ugotuje tylko barszcz bialy na jutro i tyle. Maz robi zakupy, poszedl ze swieconka, jeszcze sprzatanie go czeka. Tylko ta pogoda...u Was tez tak paskudnie? Przynajmniej nie pada snieg! (jak narazie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie! Wlasnie jestem w 49 dc. W tygodniu, w ktorym miala pojawic sie @ pojawily sie doslowni 2 skrzepki brazowego sluzu z krwia. Nastepnie raz bolal mnie brzuch jak na @ ale sie nie pojawila. Nie bardzo moge spac na brzuchu, bo czuje dyskomfort. Dzis tez czulam bole przed @ i nic. Co jakis czas czuje tj laskotanie macicy. Robilam 3 testy - tydzien po terminie @ negatywny, 2 tyg po negatywny i w ten weekend i wyskoczyla 1 kreska. Po ok 30 min wyrzucajac test zobaczylam delikatna 2 kreske prawie nie widoczna. Teoretycznie po 10 min od zrobienia testu nie mozna brac go pod uwage. Dzis znow czuje bole @ a brzuszek spuchl. Za 2 dni ide do lekarza ale nie wiem co myslec. Czy moze pojsc jszcze jutro na bhcg czy juz sie wstrzymac. Nie wem czy przy ew ciazy lekarz juz bedzie w s anie postawic jednoznaczna diagnoze...... Troche zmartwiona.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia181
wiam was w wielkanoc robiłam 2 testy i wyszły negatywne nie wiem czy to może za szybko bo @ powinnam dostać pojutrze czuje się jakas taka troche spuchnięta widze że przytyłam ale zwłaszcza w brzuchu i nie moge spać na brzuchu czuje taki dyskomfort pozatym piersi mnie troche pobolewają tak więc czekam na @ czy przyjdzie czy nie jutro powinnam dostac plamienie tak zawsze mam dzien przed @ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agacior idziesz juz do lekarza wiec moze on Ci cos powie, z bhcg no jesli chcesz sie upewnic to zrob :) misia zrob test jeszcze raz w terminie spodziewanej @ albo nawet kilka dni po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie.. czy moze ktoras z was tez tak miala. Nie mam okresu juz 11 dni.. robilam juz 6 testow , i wszystkie negatywne. Co to moze byc? Nie czuje sie na orkes tak jak zawsze.. chwilami jajniki bola mnie tak jak rpzed okresem , a piersi bola caly czas, ale tylko jak dotykm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie.. czy moze ktoras z was tez tak miala. Nie mam okresu juz 11 dni.. robilam juz 6 testow , i wszystkie negatywne. Co to moze byc? Nie czuje sie na orkes tak jak zawsze.. chwilami jajniki bola mnie tak jak rpzed okresem , a piersi bola caly czas, ale tylko jak dotykm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocomi nick witaj, wiesz rozne moga byc przyczyny spoznionej @- wyjazdy, hormony itp. albo ciąża. Zrób sobie test ciążowy z krwi- będziesz miała pewnosc, kosztuje okolo 25-30zł, ale nie myli się, albo od razu do lekarza, ale on też zapewne zaleci bhcg zebys wykonała, bo jeszcze bardzo wczesnie na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia181
hej dziewczyny ja w nocy okropnie się czułam zasnęłam dopiero po 3 rano było mi niedobrze dół brzucha mnie pobolewał wogóle nie wiem czy to wzdęcie czy co ale strasznie brzuch mi wywaliło i wogóle jakaś taka strasznie pełna się czułam teraz pije kawe i znów czuje że mi brzuch wysadza eh nie wiem czy jutro przyjdzie @ czy nie pobolewa mnie dół brzucha okaże się jutro a co tam u was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia181
wiecie co masakrycznie się czuje od samego rana mam takie nudności ze wytrzymać nie moge nawet obiad mi się cofa i zgaga zaczeła mnie przez to palić mierzyłam teraz temperature w poch. i mam 37,8 :/ a co tu dziś tak cicho nikt nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobietki :) jeszcze troszkę i wizyta trzymajcie kciuki :) odezwę się wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny,ale mam u was zaległości,że raczej nie nadrobie:( U mnie ok.brzuszek rośnie.We wtorek wizyta i dowiem się jak wyszły badania prenatalne-troszkę się boję,ale mam nadzieję,że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem po wizycie niestety nie znam płci :( maleństwo miało pępowinę miedzy nóżkami. W poniedziałek ide na usg prenatalne może się dowiem :) A następna wizyta 29 kwietnia :) Karola super że u ciebie wszystko dobrze :) który to już tydzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×