Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Hej ja miałam to samo, na początku koło 4tc denerwowało mnie wszystko co zapinałam poniżej pasa, do tego stopnia ze pojechałam kupić sobie spodnie dresowe ciążowe i w nich biegam po domku. Teraz jest 7tc i jest lepiej juz mi nie przeszkadza tak bardzo, troche to dziwne ale tak jest ;), dziwne bo myślałam ze tylko ja tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcisko, a łykasz jakąś nospe na te swoje bóle brzucha? czy to takie lekkie bóle? ja dzis mam usg genetyczne... i chyba jajko zniose do wieczora.. taka jestem niespokojna i ciekawa... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witam, ponieważ zaczelismy z meżem poważniej myśleć o powiększeniu rodziny po naszej 1szej nieudanej próbie postanowiłam zasięgnąć szerszej wiedzy o przygotowaniach do zajscia w ciążę, itp. i natrafiłam na dziwny artykuł o tyłozgięciu macicy. Lekarz wypowiadał się na ten temat w odpowiedzi na pytanie jakies kobitki. Może to głupie, ale chciałam zasięgnąć porady tutaj. Na różnych forach wypowiadały się dziewczyny, które mają z tym problem i jednym z objawów było wypływanie spemy po stosunku. Ja w sumie tak mam i zastanawiam się czy to może mi przeszkodzić w ewentualnym zajściu w ciążę. Nie schizuję, gdyż jak do tej pory żaden ginekolog nie wykrył czegos takiego u mnie. Pytam z czystej ciekawości czy któraś z was coś wie lub miała styczność z tym. Naczytałam się już dużo o proponowanych pozycjach, leżeniu na brzuchu albo z nogami do góry po stosunku i sama nie wiem co o tym myśleć. Pozdrawiam wszystkich i życzę duzo zdrowia dla fasolek i szczescia dla tych starających się. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcisko, nospe można.. ja dostawałamją w szpitalu 3x dziennie. Bóle w ciąży przypominające te miesiączkowe są podobno szkodliwe dla dziecką .. ale to wszytsko zalezy jak cię boli.. mi teraz zdarza sie pobolewanie brzucha ale jest to lekki ból i jest to raczej macica. Ale miałam tez boel takie jak na @ i było to 3 tyg temu i wtedy łykałam nospe - tak zaleciła mi gin. Tamen ból był duzo silniejszy..! Najlepiej skonsultuj sie zlekarzem ...moze zadzwon do niego ale nie lekcewaz tego bolu... fadeintoyou, mnie na którymś początkowym badaniu usg gin zapytał czy mam tyłozgiecie? zdziwiłam sie bardzo bo zaden inny gin nie zwrócił na to uwagi.. no ale moze mam. W ciąze zaszłam za pierwszym razem, dokładnie wiem kiedy i przy jakiej pozycji.. potem jak sobie czytałam o tyłozgięciu to wyszło ze kochalismy sie w DOBREJ pozycji i moze dlatego zaskoczyło za pierwszym razem.. ..tak wiec fadeintoyou, głowa do góry i do roboty.. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Dziekuje Janka za szybka odpowiedz. Raczej nie naleze do osob, ktore u siebie dopatruja sie wszystkich znalezionych chorob czy przypadłosci. Tak naprawde to do wrzesnia nawet nie myslelismy z mezem o dzidzi, gdyz chcielismy nacieszyc sie soba (znamy sie dopiero 2 lata a malzenstwem jestesmy 2 m-ce). Dopiero jak lekarz zasugerowal podczas rutynowego badania, ze moge byc w ciazy i zaczelismy o tym rozmawiac i narecac sie nawzajem, a potem dostalam okres to jakos tak psycha mi padla i od jakiegos tygodnia, poltora zaczelam mocniej myslec o byciu mama. Chyba instynkt macierzynski mi sie obudzil bo chcialabym bardzo zostac mama. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna8717
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.A czy w zwykłym badaniu krwi może wyjść to czy się jest w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie,badanie na ciążę-to badanie z krwi hormonu beta hcg . Czy któraś z was wymiotuje??Ja znów wymiotowalam :( już myślałam,ze mam to za sobą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczynki! Ja przeżyłam wczoraj badanie usg genetyczne.. wszystko w normie... a wrażenia - coś cudownego! Zwykłe badanie krwi moim zdaniem nie wykaże ciąży - tylko beta hcg! Pełana Nadzieji, nie wymiotuje... ale domyślam sie ze znowy poszalałaś?? Dobiegłaś do łazienki czy znowu miałas wiecej sprzątania :)??? Nie martw sie konczysz 3 m-c wiec z wymiotami powinnas niedługo sie pożegnać!! Dasmusa, jak przygotowania do uroczystości...???? MIłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To cieszę się że wszystko ok:)) A to usg genetyczne to trzeba koniecznie zrobić?? Czy tylko w określonym przypadku?? Ile kosztuje takie usg?? Ja wczoraj odebrałam wyniki badań!! Nie chcę narazie wpadać w panikę ale pare wyników odbiega trochę od normy, ale może w ciąży to normalne, poczekam na opinię lekarza!! A może wiecie jak to jest z toksoplazmozą bo wyszło mi że IgG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To cieszę się że wszystko ok:)) A to usg genetyczne to trzeba koniecznie zrobić?? Czy tylko w określonym przypadku?? Ile kosztuje takie usg?? Ja wczoraj odebrałam wyniki badań!! Nie chcę narazie wpadać w panikę ale pare wyników odbiega trochę od normy, ale może w ciąży to normalne, poczekam na opinię lekarza!! A może wiecie jak to jest z toksoplazmozą bo wyszło mi że IgG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Hejka, fadeintoyou, ja tez jestem niedawno po slubie, od czerwca. Od lipca staramy sie o dzidzie, ale narazie nic, mieliśmy za soba 3 nieudane próby. Teraz jest 4 cykl i zaczynam sie zastanawiac jak to będzie. co do tyłozgięcia to słyszałam rózne opinie, raz że to utrudnia zajście w ciąże, a raz że nie to ma absolutnie żadnego wływu i bądz tu mądry. Jesli chodzi o to ze po stosunku dochodzi do wypływania nasienia, to dobrym sposobem jest uniesienie nóżek do góry lub nawet zrobienie świecy :-), ale u mnie ten problem tez sie pojawia. Czy u was dziewczyny tez tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie, ja także mija czytałam różne wypowiedzi na temat tyłozgięcia - ale przeważały te że to nic nie przeszkadza ani w zajściu ani w donoszeniu ciąży, więc chyba nie ma się co tym przejmować. My tak jak pisałam wcześniej do września w ogóle nie myśleliśmy o byciu rodzicami, choć już się nie zabezpieczamy i od zbliżeń nie stronimy. Po prostu co ma być to będzie - choć mam nadzieję, że jednak niedługo będziemy mieć miłą niespodziankę. Podobno oprócz zadzierania nóg do góry można kłaść się na brzuszku z poduszką pod pupą, ale dla mnie troszkę dziwnie byłoby tak leżeć zamiast przytulić się do męża. Niestety przeziębienie się pogorszyło i wczoraj kierownik wysłał mnie na urlop i kazał dzisiaj siedzieć w domku. Tylko problem w tym, że ja nie umiem tak siedzieć bezczynnie i już mnie nosi ;) Mija a jak długo jesteście z mężem??? Życzę wam powodzenia w 4 cyklu i pochwal się jak już zostaniesz dumną mamą. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o tyłozgięcie to dziewczyny nie martwcie się się moja siostra ma tyłozgięcie macicy a urodziła już trójkę pięknych i zdrowych dzieci i z zajściem w ciążę nie miała większego problemu:)) Także głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoyo21
do Czarnej8717 Raczej małe prawdopodobieństwo, że to wyjdzie w zwykłym badaniu krwi. Zależy to co będziesz badać ale w standardowym nie ma możliwośći wyjść. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcisko, no a co z tą twoją toksoplazmozą? jaki mas zten wynik bo chyba cis ie nie zamiescił. ja dzis tez robiłam ale dopiero w przyszłym tyg bede miała wynik. A coz pozostałymi wynikami? Mi np wyszło ze mam anemie ale gin mnie uspokoiła ze w ciazy czesto tak jest i kazała mi lykac zelazo. odnosnie tego usg genetycznego to robi sie je miedzy 11-13 tyg ciąży! ja akurat chodze do takiej poradni ze mam dwa takei badania za darmo, dlatego nie wiem ile to kosztuje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IgG < 0,130 {U/m} Normy:ujemna: < 1, wątpliwa:1-30, dodatnia: > 30 a IgM 0,1 Normy: Ujemna: < 0,8, wątpliwa:0,8-1, dodatnia: > 1,0, Ag HBS ujemny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Dzien dobry :) jak tam samopoczucie w sobotni poranek?? mnie maz dzisiaj zostawil rano i pojechal pomoc w przeprowadzce - tak wiec mam jakies pol dnia tylko dla siebie. Chyba wykorzystam to na jakas kosmetyke, jak makladam maseczke przy mezu to sie smieje, ze jakis potwor zabral mu zone ;P w koncu nasze samopoczucie jest najwazniejsze :) pozdrawiam, buziaki :) ewa jak tam wyniki, wszystko w porzadku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na innym forum zapytałam o te wyniki na tokso i dowiedziałam się że jest wszystko ok bo oby dwa wyniki są ujemne :)) Trochę się uspokoiłam:)) Co do innych wyników to nie odbiegają od normy, ale to już zapytam lekarza, wizyta dopiero za tydzień!!! Tylko jakieś płytki krwi P-LCR I MPV są trochę wyższe niż norma!!! Ale narazie nie wpadam w panikę zobaczymy co powie lekarz!!! Ja też dzisiaj miałam przedpołudnie dla siebie!! Mąż wybrał się na grzybki:)) Chciał żebym pojechała z nim ale jakoś nie miałam ochoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Ciesze sie ze wszystko z twoimi wynikami w porzadku. Czasami dobrze jest miec troche czasu tylko dla siebie, a i maz wtedy ma szanse zatesknic za zona. Moj teraz wasnie spi. Przeprowadzka u wujka tak go zmeczyla biedaka ze zjadl tylko obiad i padl ze zmeczenia. Niech sobie pospi teraz to bedzie mial sily wieczorem na male conieco ;) milego popoludnia, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×