Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Bogi76
Roxy to mocno trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia19
Witam! mam mały problem... jestem 12 dni przed @... od 2 dni,odczuwam ból miesiączkowy,jest on o wiele słabszy niż w czasie @ i pojawia się raz na jakiś czas,chce mi się częściej siusiu niż zwykle,mój chłopak stwierdził,że mam większy brzuszek,chce mi się ciągle spać,czuję się czasem jakbym cały dzień przewalała drzewo... czy to możliwe, że są to objawy wczesnej ciąży??? proszę o odpowiedź... z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
12 dni przed @ na pewno nie bo to czas owulacji no chyba, ze to co uznałaś za ostatnią miesiączkę było krwawieniem w ciąży a nie miesiączką, jeśli była bardziej skąpa, mniej bolesna to zrób test bo możesz być w 6 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
No to chyba i kolej na moja historie... ;) Mam 23 lata (w kwietniu) w wieku 16-19 chorowalam na anoreksje, lekrze straszyli mnie ze moge nie miec dzieci, moje okresy hmmm byly tak nie regularne ze gorzej juz byc nie moglo ;) Dlatego wcale nie dziwi mnie ze i w tym miesiacu nie zjawil sie w terminie ;) Jednak.. dzisiaj mija 14dni od terminu a ja zaczynam czuc sie coraz dziwniej... W pracy chyba polowa ludzi spytala mnie czyjestem w ciazy - ale uznalam ze po prostu musialam przytyc... Mam od tych dwoch tygodni (glownie wieczorami) bole dosc delikatne, ktore trwaja chwile i przechodza a po jakims czasie znowu przychodza i znow odchodza ;) Sa to bole w jajnikach, w podbrzuszu (choc najrzadziej) oraz w okolicach krzyza (zawsze w pierwszy dzien okresu boli mnie krzyz/nerki). Jednak jak mowie bol trwa dwa tygodnie a okresu nie ma... Piersi bola mnie strasznie przy jakimkolwiek dotyku, czuje jakby byly jakies dziwnie twardsze choc moze mi sie tylko wydaje... Bywam nerwowa (choc nigdy nie nalezalam do slodkich lolitek) Nie mam w ogole ochoty na seks choc zawsze go lubilam, spac moglabym i po 15 godzin na dobe, zawsze lubilam ale bez przesady, teraz budze sie o 11 i znowu jestem zmeczona ;) Stad moje przypuszczenia o ciazy ;) Jednak nie chce sie nastawiac bo probuje z moja gorsza polowka juz od ponad dwoch lat i jak do tej pory nam sie nie udalo... :( Stad tez prosze o rade, czy uwazacie ze to MOZE BYC CIAZA ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
Dodam jeszcze tylko jedno, pale fajki, moze nie jakos specjalnie duzo ale po prostu zawsze to lubilam a teraz nawet po dwoch buchach od mojego Kochanie, chce mi sie wymiotowac i czuje jakbym miala cos dziwnego w calym przelyku (moze to i zgada - nie wiem, nigdy zgagi nie mialam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziołka
a test robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
koziolka, nie, za bardzo sie boje ze znowu bedzie jedna kreseczka.. Po ponad dwoch latach naprawde czlowiek juz traci nadzieje i po kazdej nie udanej probie zamyka sie w sobie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziołka
Zrób, po co żyć w niepewności? Ja jutro robię, chociaż nie wiem czy nie za wcześnie. Ale już nie mogę wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
Myslisz ze moje objawy moga byc objawem zapuchniecia ? ;> Bo jesli znowu nic i znowu pojde do lekarza ze mi sie nie udalo, a on znowu mi powie ze w Angli mnie nikt nie przebada do 25roku zycia to chyba go uderze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziołka
Myślę że mogą, ale tak czasem się dzieje, że jak bardzo chce się tej ciąży to trochę człowiek sobie wmawia niektóre objawy i niepotrzebnie podsyca emocje. Tak jak ja :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
Dlugo juz sie starasz o brzuszek? ;> Ja przez ostatni czas juz nawet darowalam sobie starania a nawet pomyslalam ze skoro dzidzia nie przychodzi to moze nie jestem jeszcze gotowa... jutro do pracy a po jutrze rano....test ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziołka
Niedługo, i nie do końca się bardzo staram, ale kochamy się bez zabezpieczenia i nie ukrywam że ciąża bardzo by mnie ucieszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia19
wcześniejsza @ była normalna tylko,że nie bolesna... pierwszy raz się z tym spotykam... nigdy mnie nic nie bolało w czasie owulacji... bóle @ miałam dzień przed @ lub w ten sam dzień,czasem się zdarzało że w ogóle.... dzisiaj od rana boli mnie brzuszek,jak wstałam miałam wrażenie jakbym miała zwymiotować... może to nie ciąża tylko coś innego mi dolega... co o tym myślicie??? Blogi76 dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
xinacra ja miałam bardzo podobne objawy na początku ciąży, do tego biały ciągnący śluz i uderzenia gorąca, tzrymam kciuki za pozytywny test i przesyłam ciążowe fluidki - wszystkim staraczkom @@@@@@@@@@@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam wszystkie diewczyny:-). Zaczęłam już 24 tydzień ciąży i dzisiaj robiłam krzywą cukrową. Do jutra będę żyła w niepewności czy nie mam cukrzycy ciążowej tak jak miała moja bratowa. Ogólnie jest wszystko dobrze tylko bolą mnie strasznie plecy. Xinacra mślę, że możesz być w ciąży, równiez proponuję teścik. Ja robiłam w 10 dobę od spodziewanej miesiączki i wyszły dwie grube krechy:-). Trzymam za Ciebie i za koziołka kciuki :-))). Jak tylko się dowiecie od razu piszcie. Pozdrawiam wszystkie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Bogi mam pytanko czy badanie na PRL (prolaktyne)musze zrobic dokladnie 20 dnia cyklu czy moze byc 19 lub 21? bo akurat 20 wypada w niedziele i przychodnie sa zamkniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia19
do Bogi76 pojawiła się u mnie ciągnąca wydzielina w białym kolorze,kilka dni temu też tak miałam w sporych ilościach(a zwłaszcza po stosunku...cała prezerwatywa była biała)... z innych wypowiedzi wywnioskowałam że może być to ciąża... myślisz że u mnie też tak może być??? piszę na forum,bo widzę,że sporo o tych sprawach wiecie,a ja niestety nie mam doświadczenia, a do lekarza nie chcę na razie iść... proszę o odpowiedź... troszkę się stresuje...:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softi
Witam wszystkich, jestem nowa na tym forum. Mam pytanie... Kochałam się z moim chłopakiem 15,16,17 stycznia, potem 22 i 25 stycznia. Wszystkie te stosunki były bez zadnego zabezpieczenia i za każdym razem mój chłopak dochodził we mnie. Przeważnie okresu dostaje 4ego , ale ostatnio pojawił się 9ego stycznia. Więc te dni stosunkow były to dni płodn. jakie moze byc prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy ? od 3 dni odczuwam lekkie kłucie pod brzuchem, jakby w jednym z jajników. Dzisiaj zrobiłam test i wyszedł negatywny, czy to nie zawczesnie? kiedy mogę zrobic test bhcg? zalezy mi na szybkim wykryciu czy ejstem w ciazy.. czekanie do dnia miesiaczki mnie wykonczy prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
dziewczyny pomocy. Jestem w 9 tc mam temp 38,1, zapchany nos i samopoczucie paskudne. wiem,ze mozna paracetamol ale raczej nie chce faszerowac sie lekami.Moze znacie jakies domowe sposoby na zwalczanie przeziebienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik-27
emilaek1 ja jestem w 24 tygodniu i ostatnio byłam przeziębiona. Może mój sposób nie jest smaczny, ale przeszło mi po 3 dniach. Robiłam sobie gorące mleko z czosnkiem i trochę masła. Mam nadzieje, że i Tobie pomoże. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
200 ml gorącego mleka, ząbek czosnku i płaska łyżka miodu, a na kanapki masło czosnkowe (pół kostki masła szczypta soli i ząbek czosnku) my takie masło jemy często zimą bo jest dobre i zdrowe, czosnek i miód to naturalne antybiotyki, no i oczywiście łóżko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
dzieki dziewczyny ale ta mikstura mi nie odpowiada,prawie wymiotowalam.Za to maslo czosnkowe jak najbardziej,zwlaszcza z tostami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeniepokojona...
Dziewczyny pomóżcie... boli mnie brzuszek(ból miesiączkowy),jajniki czasem dają o sobie znać,czasem czuję jakby coś ciągnęło w dól,jestem zmęczona,chce mi się spać,bolą mnie piersi,częściej niż zwykle chodzę do wc a do @ zostało mi jeszcze sporo(dokładnie 4-go jest termin @)... i nie wiem czy to coś niepokojącego ale od kilku dni zauważam na bieliźnie białą lekko ciągnącą się wydzielinę...wcześniej raczej się nie zdarzała... jednym słowem czuję się beznadziejnie... pomóżcie... co to może być...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi 76
roxi określenie prawidłowego dnia do pomiaru prolaktyny nie jest takie proste jakby sie mogło wydawać bo zależy od tego kiedy masz owulację. Generalnie im dłuższy cykl tym owulacja później i tym później robi się PRL. Prolaktyna norma: 27-525 mIU/ml (1 ng/ml=20mIU/ml) Czas badania: faza lutealna 7-8 dni po owulacji , na czczo (czas jest liczony dla prawidłowego 28 dniowego cyklu, w którym owulacja następuje w 14 dniu cyklu. Jeśli masz krótsze cykle mozesz badanie zrobić wcześniej, a jeżeli dłuższe to później, najlepiej uzgodnić z lekarzem i zrobić to po usg jajników aby wiedzieć w jakiej fazie dokładnie jesteś i kiedy była owu. Dużo też pomaga obserwacja cyklu - temperaturki itd. Prolaktynę bada się również w pierwszej fazie cyklu ale to zależy jaki jest powód badania i co chce się sprawdzić. W przypadku obrazu klinicznego wskazującego na problemy z prolaktyną warto również wykonać badanie z obciążeniem 1 h poza zażyciu MTC (metoklopramid) Poniżej masz jeszcze trochę info o PRL Prolaktyna jest hormonem przysadki. Jej podwyższone stężenie obniża poziom gonadotropin (zwłaszcza LH), zaburza mechanizm owulacji i prowadzi do niewydolności fazy lutealnej. Jej poziom jest względnie stały w cyklu miesiączkowym, lecz ulega zmianom w dobowym i jest wyższy nocą w porze snu. Stężenie prolaktyny podnosi się podczas stresu, w czasie urazu, po posiłku oraz w ciąży. W celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych wyników prolaktynę należy oznaczać na czczo lub przynajmniej 3 godziny po posiłku i po kilkuminutowym odpoczynku. Badanie prolaktyny należy wykonywać po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik. Poziom prolaktyny może również podwyższyć współżycie oraz badanie piersi, z których należy zrezygnować przynajmniej na 3 dni przed planowanym badaniem. Najlepiej przeprowadzić badanie wraz z tak zwanym obciążeniem(po przyjęciu metoklopramidum) co może wskazać na hiperprolaktynemię czynnościową, którą stwierdza się, jeśli wynik po obciążeniu wzrasta ponad 10 razy. Jeśli wzrasta od 5-10 razy jest to łagodna hiperprolaktynemia czynnościowa i tylko w nielicznych przypadkach się ją leczy. Hiperprolaktynemia czynnościowa powoduje niewydolność ciałka żółtego,niepękanie pęcherzyków Graffa i zaburzenia miesiączkowania, mlekotok, jak również obniżenie libido, wahania nastojów i nasilony PMS. Najcześciej leczy się hiperprolaktynemię przy pomocy Bromergonu lub jego zamienników, zawierających Bromokryptynę. Leczenie może trwać do kilku lat. Przyjmowanie Bromergonu rozpoczyna się stopniowo ze względu na możliwość występowania skutków ubocznych w postaci nudności i wymiotów. Objawy takie jak nieregularne cykle i laktacja ustępują zwykle w ciągu 1-2 miesięcy od rozpoczęcia leczenia. Uwagi: 1. Hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynnością tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć. 2. Leczenie łagodnej hiperprolaktynemii daje dobre wyniki przy leczeniu zaburzeń fazy lutealnej lub jeśli towarzyszy jej PCOS. 3. Nadmiar prolaktyny może utrudniać pęknięcie pęcherzyka. 4. W cyklach bezowulacyjnych można rozważyć dołączenie do leków indukujących owulację leków obniżających stężenie prolaktyny nawet u osób z prawidłowymi wynikami. W wybranych przypadkach takie postępowanie poprawia skuteczność terapii (tzn. ułatwia zajście w ciążę). 5. Estrogeny oraz środki antykoncepcyjne podnoszą poziom prolaktyny. 6. Badanie prolaktyny ma swoje ograniczenia. Istnieją bowiem trzy rodzaje cząsteczek prolaktyny różniące się ciężarem. Jedynie ta najlżejsza (ale za to stanowiąca ok. 80 % ogółu) jest czynna biologicznie. Z tego powodu zaburzenie proporcji pomiędzy różnymi rodzajami prolaktyny może dać fałszywie zaniżony lub zawyżony wynik. Hiperprolaktynemia ma charakter czynnościowy lub organiczny (gruczolak). Teoretycznie do odróżnienia tych przypadków może służyć test z metoklopramidem. W teście tym bada się poziom prolaktyny, potem podaje się doustnie 100 mg metoklopramidu i ponownie ocenia stężenie prolaktyny. W warunkach prawidłowych po 60 minutach obserwuje się mniej niż pięciokrotne zwiększenie stężenia prolaktyny. Znaczenie tego testu w praktyce jest jednak niewielkie (nie ma dowodów na jego wartość kliniczną). W przypadku podejrzenia o obecność gruczolaka badaniem rozstrzygającym jest tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Należy jednak podkreślić, że stwierdzenie gruczolaka najczęściej nie wiąże się ze zmianą sposobu leczenia, bowiem bardzo rzadko interweniuje się chirurgicznie. W związku z tym, że rezonans i tomografia są kosztownymi badaniami to można z nich zrezygnować jeśli poziom prolaktyny jest niższy niż 50 ng/ml (niektórzy za wartość graniczną przyjmują 100 ng/ml) oraz nie ma podejrzanych objawów (niewyjaśnione bóle głowy, zaburzenia widzenia) i stężenie prolaktyny normalizuje się do prawidłowych i względnie stałych wartości po zastosowaniu leczenia farmakologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi 76
chyba wrzucilam najdłuższą odpowiedź tego forum :D powodzenia roxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softi
prosze odpowiedzcie mi. Nie moge wytrzymac, a w niepewnosci jeszcze conajmniej 10 dni??;/eh... poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xinacra
wyslalam moja gorsza polowke dzisiaj do sklepu po test ciazowy jednak powiedzci mi czy moge go zrobic dzisiaj po poludniu czy lepiej poczekac na jutra rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softi
lepiej poczekaj do rana, wtedy stezenie hormonu świadczacego o ciazy jest wieksze;) a mi ktos pomoze??!!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agness19903
Witam Okres Mialam 15 stycznia byl on dosc krotki bo do 18 a zawsze mam gora 5-6 dni..w Poniedzialek 25 i 24 stycznia kochalam sie z mojim chlopakiem on doszedl w srodku chcialabym sie dowiedziec czy duze jest prawdopodobienstwo ze bede w ciazy??Bardzo chcemy miec dziecko..A ja nie wiem czy wczoraj byly dni plodne??I kiedy moge zrobic test ciazowy..Dodam ze wczoraj i dzisiaj pobolewaly Mnie jajniki..Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×