Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Bogi76
Ja nie musiałam niczego donosić poza L4, na nim jej zaznaczone, że to L4 ciążowe i żadne inne zaświadczenia nie są wymagane, pytałam specjalnie o to w kadrach i powiedzieli mi, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Dziękuję dziewczyny za rady. Jeśli chodzi o pytania do mamy to tylko bardziej mnie denerwuje, bo twierdzi, że powinnam iść do lekarki. Miałam wcześniej takie dziwne jakby mi rybki pływały w brzuchu, ale przeszło. W poniedziałek 4 stycznia jadę na usg i mam nadzieję, że lekarz rozwieje moje wątpliwości. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malvka
Cześć dziewczyny. Przeczytałam chyba wasze wszystkie posty. Gratuluje mamusiom i życzę powodzenia starającym. Mam takie pytanie do dziewczyn, które były w ciąży. Mam męża i współżyjemy często stosując stosunek przerywany. Ostatnio okres miałam w połowie listopada, a jest początek stycznia, więc zaczęłam się niepokoić. Po przeczytaniu waszych opowieści zaczęłam sobie wkręcać różne objawy, a może je po prostu dostrzegać. Nie staramy się o dziecko, ale jak się tak zdarzy to będę najszczęśliwsza na świecie. Urosły mi piersi i to bardzo i są bolesne. W prawdzie przed okresem też tak mam, lecz nie w takim stopniu. Od kilku dni czuję się osłabiona, szczególnie rano mam nudności, a podczas całego dnia odbija mi się mimo, że nic nie jadłam. Cały dzień mam wzdęcia i kuje mnie w okolicach lewego jajnika (trochę inaczej niż zwykle przed okresem). Dodam, że na początku grudnia odbyłam długą i męczącą podróż, a w listopadzie brałam antybiotyki. Nie używam środków antykoncepcyjnych (oprócz prezerwatyw czasami). Pomóżcie. Jak myślicie czy jest to jakaś opóźniona miesiączka? ale aż tyle? zwykle mam regularne, a może objawy ciąży? (dodam jeszcze, że śluzu mam niewiele i robiłam już test - jedna kreseczka) Może to jakaś choroba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
Malvka proponuję Tobie wykonać jeszcze jeden test a najlepiej zrobić bhcg moim zdaniem wszystko wskazuję na ciążę -powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Byłam dzisiaj z mężem na usg i z dzidzią wszystko jest dobrze:-). Rośnie jak na drożdżach, ma 22 cm i wagę 435g. Dowiedzieliśmy się również, że to będzie dziewczynka. Powiem, że bardzo chciałam mieć córeczkę:-). Jesteśmy szczęśliwi..... Pozdrawiam wszystkie mamy i te które się starają. Za każdą trzymam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Madzik gratuluję córeczki, taka już duża, który to tydzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Madzik gratuluję córeczki, taka już duża, który to tydzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena22maj
witam. nie wiem czy to jest dobre miejsce do pisania o tym ale tylko to najbardziej rzuciło mi się w oczy.Mam 22 lata i od dłuższego czasu myślę o dziecku. Niestety mój facet jestem od 4 lat nie bardzo tego chce. Powiedział że mu się nie spieszy a gdy pytam a jakbym wpadla to odpowiada to wteddy by było dziecko. Mieszkamy razem...Narazie on pracuje bo mnie zwolnili w wigilie(smutne nie) mieszkamy w Belgii. Bardzo bym chciała mieć już dziecko obudził się we mnie instynkt macieżynski strasznie mi jest cieżko. Po pomóżcie mi jak go przekonac do dziecka. jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena22maj
witam. nie wiem czy to jest dobre miejsce do pisania o tym ale tylko to najbardziej rzuciło mi się w oczy.Mam 22 lata i od dłuższego czasu myślę o dziecku. Niestety mój facet jestem od 4 lat nie bardzo tego chce. Powiedział że mu się nie spieszy a gdy pytam a jakbym wpadla to odpowiada to wteddy by było dziecko. Mieszkamy razem...Narazie on pracuje bo mnie zwolnili w wigilie(smutne nie) mieszkamy w Belgii. Bardzo bym chciała mieć już dziecko obudził się we mnie instynkt macieżynski strasznie mi jest cieżko. Po pomóżcie mi jak go przekonac do dziecka. jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malvka
ehh. zrobiłam znowu i jedna kreseczka. A czuje się coraz gorzej, szczególnie rano. Może jakiś przeterminowany test to był ;) za kilka dni powtórzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Bogi kochana dziękuję. To już 21 tydzień :-))). Czas szybko płynie. No mój mąż teraz siedzi i wymyśla imię dla córeczki. Już ją nazywa córeczka tatusia:-). Teraz weszłam w etap silnych bóli kręgosłupa:-(. A jak Ty się czujesz i który u Ciebie tydzień? Pozdrawiam serdecznie buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Kończę 16 tydzień, sama nie mogę uwierzyć, że to już tyle :) Czuję już ruchy Maleństwa i to wyraźnie i nie mogę się tym nacieszyć. Oczywiście kiedy tylko przechodzę obok lustra to się przeglądam, bo brzuszek mi urósł i jest jak piłeczka. Postronne osoby nie mogą już nie zauważyć mojego błogosławionego stanu :). Mąż nie może się już doczekać kiedy Maleństwo się urodzi i baaardzo chciałby wiedzieć czy będzie to syn czy córeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka29
Malvka jesli mogę Ci podpowiedzieć to zrób test jeszcze raz ale rano, ja swego czasu a było to 15 kwietnia 2009 dowiedziałam sie że jestem w ciąży i własnie dopiero trzeci test mi to pokazał a miałam takie same objawy jak Ty czułam się strasznie całe 24 h na dobę miałam mdłosci i takie tam a dzisiaj jestem szczęśliwa mamusią urodziłam 7 grudnia synka Łukaszka wczoraj skończył cztery miesiace, dzisiaj bylismy na kontroli i jest zdrowym chłopcem wazy już 5160 i ma 60 cm. Kocham go nad zycie i wiem co czujecie dziewczyny ja jak zobaczyłam 3 kreske to nie mogłam uwierzyc dlatego że nasza dzidzia była zaplanowana i tak naprawde to zaszłam tak jak zaplanowalismy tylko niestety testy czasami fałszują wyniki. Jesli macie jakies pytania chętnie odpowiem... coprawda ja jestem na etapie pieluszek, kremów itd ale ciązą i wszystko co z nia zwiazane jak narazie dobrze pamietam więc pozdrawiam i cieszcie się swoim stanem bo czas szybko leci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka29
sorki synek ma 4 tygodnie a nie miesiace zapedziłam się chociaz juz niedługo tak bedzie bo czas szybko leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, z niecierpliwością czekałam do 5 stycznia(na pobraniu byłam 30 grudnia) bo miały byc wyniki z krwi. Nie wyobrazacie sobie nawet jakie było moje rozczarowanie gdy dowiedziałam się dziś, ze NIESTETY ale moje wyniki się zagubiły i nie wiadomo gdzie są:( Skończyło sie awanturą mam już dość czekania a Pani kierowniczka powiedziała tylko, że beda to wyjaśniać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) robiłam betę w 28dc i wynosi ona 1.38 ...czy znaczy to że ciąży nie ma na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze szpitala. Poroniłam. Miałam ciąże obumarłą. Płód był maleńki (nie na 9 tydzień). Z wtorku na środę obfity krwotok a później zabieg :( Drugie poronienie, co ja komu zrobiłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gudrun
kasia560, co mogę Tobie powiedzieć? ściskam cię z całego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
Madzik_27 serdecznie gratuluję córeczki i cieszę sie że wszystko jest w porządku :) A Tobie Kasiu 560 strasznie współczuję wiem , to jest okropne uczucie sama jestem w 6tc i cały czas sie boje że pójdzie coś nie tak jak ostatnio ale muszę być dobrej mysli . Włąsnie sie dowiedziałam że w mojej pracy zaczęły sie zwolnienia grupowe więc nawet nie mam juz gdzie wrócić ale teraz najważniejszy jest dzidziuś. Bóg dał mi dziecko ale zabrał pracę . Powiem szczerze że mogę nie mięć tej pracy tylko żeby dzieciatko zdrowo rosło ,bo niczego bardziej nie pragne a pieniądze zawsze sie znajdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciae
Kasiu560 - mnie takze jest przykro, tez mam poronienia za soba i wiem jak sie czujesz. Miałam wrazenie, ze ktos sobie zarty ze mnie stroi i ze swiat jest cholernie niesprawiedliwy! Czytałam o Twoich bólach brzucha, mnie tez doprowadziły do poronien. Nie wiem dlaczego niektórzy lekarze twierdza, ze to normalne objawy ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Kasiu baaaardzo mi przykro, trzymaj się !!! Wiem, że nie ma słów aby ukoić taki ból. Porozmawiaj z lekarzem o szczegółowych badaniach żeby znaleźć powód tych niepowodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Kasia560 bardzo mi przykro :-(((. Sama nie wiem co Ci powiedzieć i jak Cię pocieszyć. Oczywiście nic nikomu nie robiłaś. Życie bywa okrutne. Trzymaj się kochana. Trzymam kciuki za to, żeby Ci się udało zajść i donosić. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malvka
dziewczyny złe wieści. Nie tylko nie jest to ciąża, choć objawy podobne ale jakies zgrubienia na jajniku. Byłam wczoraj u gina. Dopiero teraz się stresuje :( Badajcie się !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny!! To już moje drugie poronienie. Wcześniej miałam ciąże pozamaciczną - szyjkową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie dzieczyny te ktore sa w ciazy, mam 33 dc ok 20 dc moglam miec owu bylma na monitoringu 18 dc pecherzyk mial 15mm. od ponad miesiaca biore norprolac. nie mam jeszcze @, objawow zadnych chyba tez nie troszke piersi mnie bola ale tylko troche, brzuch bolal troche tylko raz, mialam jakies kluicia w lewym jajniku tydzien po owu. a pare dni po owu ciagnelo mnie do dolu. mam jakis sluz dziwny jakby taki jak w dnbi plodne. co myslicie czy w przed @ powienien byc sluz i to taki jak w dni plodne. przezorczysty i rozciagliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
ja taki śluz miałam na początku ciąży rozciągliwy jak białko jaja ale nieprzejrzysty i w ogromnych ilościach, a po owulacji też mnie bolało w boku, trzymam kciuki i zrób test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Bogi76 powiem szczerze ze boję sie bo tak naprawdę nie mam zadnych objawow, ale moze to za wczesnie dopiero wsobote bedzie 2 tyg od owu. tak bardzo bym chciala, to juz 8 miesiecy (6 cykli) teraz w tym cykul naprawdę mam nadzieje, ten norproac biore juzmiesiac a on zwieksza plodnosc. Mowie wam dziewcyzny niedlugo sfiksuję? a ty BOGI76 jak znosisz ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Mdłości już mi przeszły, ale teraz męczę sie z krwotokami z nosa, właśnie jutro idę zrobić badania krwi żeby sprawdzić dlaczego tak bardzo mi się puszcza, poza tym czuję już pierwsze ruchy Maleństwa. Brzuszek jest już widoczny i nie mogę się nim nacieszyć. W lutym będę miała usg połówkowe to napiszę Wam co i jak :) Pozdrawiam wszystkie ciężarówki i życzę spokojnej ciąży a o starających się pamiętam w modlitwie, nie poddawajcie się, wiem co to długa walka o nowe życie, ale przede wszystkim nie wolno się poddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Nie martw się Atina brak objawów ciąży nie jest problemem, każda z nas inaczej przechodzi ciążę i czasem poza brakiem miesiączki niczym się nie objawia. Martwić mogą jedynie pojawiające się objawy charakterystyczne dla poronień takie jak: plamienie, krwawienie, bólle w dole brzucha, bóle w krzyżu. Zawsze należy je diagnozować i w razie konieczności wdrożyć leczenie w celu podtrzymania ciąży. Ja jestem najlepszym tego przykładem, dzięki temu, ze jeszcze w 4 tygodniu ciąży zgłosiłam się do szpitala z krwawieniem i bólami brzucha dostałam leki i dzieciątko dalej jest z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×