Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

no własnie są dowody, wczesniej jak po harmonecie mialam przerwe nie miaalm zadnych torbieli a po yasmin tak. tak mi gin powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
To nadal nie jest dowod. Akutat po odstawieniu to odkrylas i tyle. Jak ktos bral polopiryne , a potem zrobil badania i okazalo sie ,ze ma torbiel to tez znaczy,ze od tego? Mysle ,ze nie. Po prostu tak wyszlo ,ze wydalo sie akurat w tym momencie. Torbiel robi sie samoistnie i kazdy jest na to narazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozyczka_g
Dziewczyny! Mam do sprzedania jedno opakowanie tabletek Yasmine. Jestem z Wrcosławia i gdyby któraś potrzebowała to piszcie. Tabletki kupiłam kilka dni temu w aptece, ale tak wyszło, żeniestety nie mogę ich brać... Cena do uzgodnienia. tlen: rozyczka_g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasmina22
Hej dziewczyny ja biorę Yasmin już 12 dzień i sa to mije pierwsze tabl. Dziewczyny proszę powiedzcie mi w ilu procentach chronią te tabletki?! Zażywam je dokładnie z instrukcją. Współżyje bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy moje obawy są słuszne?? Zauważyłam jakiś śluz - czy to nie jajeczkowanie?!!Piszą iż kobieta chroniona jest przed ciążą już od pierwszej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Nie martw sie, jestes zabezpieczona od pierwszej tabletki. Ja biore Yasmin juz rok ,od poczatku sie kochalam i w ciaze nie zaszlam:) A co do sluzu to mysle ,ze to normalne , zreszta na ulotce ejst chyba nawet napisane ,ze przy braniu tabletek moze zwiekszyc sie ilosc sluzu;) Wiec spokojnie,glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris 32
cześć dziewczyny mam 32 lata jestem mężatką ale dotej pory nie stosowałam żadnych tabletek antykoncpcyjnych ostatnio byłam u ginekologa w czasie badania usg lekarz stwierdził że zrobił mi się torbiel i powiedział mi że przepisze mi tabletki antykoncepcyjne w celu zlikwidowania tego torbiela wystraszyłam się trochę bo po urodzeniu dziecka minęło prawie 2 lata a ja nie mogę w żaden sposób schudnąć gdy mu to powiedziałam to powiedział że przepisze mi Yasmin po którym napewno schudnę proszę napiszcie czy któraś z was miała podobną sytuację, ja po przeczytaniu tego forum jastem wystraszona ilością skutków ubocznych i aż się boję zacząć brać pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara M.
Tego czy bedziesz miala jakies skutki uboczne czy nie, to niestety nie przewidzisz. Bo jak sama zauwazylas ,dziewczyny na tym forum maja bardzo rozne doswiadczenia. Jedne czuja sie po tych tabletkach swietnie, a inne maja mase skutkow ubocznych. Jedne chudna, ja np okolo 2 kg od czasu gdy zaczelam brac tabletki, a inne tyja. Wiec niestety trudno Ci cos poradzic. Musisz omowic to ze swoim lekarzem i sama podjac decyzje. Moze powinnas wykonac badania krwi , ktore pomoga dobrac Ci odpowiednie dla Ciebie tabletki , dzieki ktorym powinnas uniknac skutkow ubocznych. Ale czy tak bedzie to naprawde trudno przewidziec, porozmawiaj z lekarzem i przemysl to:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa...
ja jakos nie zauwazylam zeby po innych tabletkach anty , no moza poza tą diane tyle dziewczyn skarzylo się na skutki uboczne. ja sama mialam okropne migreny i znam kilka dziewczyn- nie z forum tylko kolezanek ktore tez nietolerowaly yasmin wiec cos w tym musi byc ze tyle raptem osob narzeka na yasmin na silne bole glowy!!!! a np przy harmonecie nie ma takich problemow, a przeciez yasmin to nowe tabletki. teraz z kolei wprowadzili yasminelle czy jak jej tam. moze dlatego ze yasmin nie byla jedank taka idealna,co widac po ilosci osob skarżących się na nią ....... ja osobiscie odradzam yasmin!!!!! czy co niektorzy ginekolodzy juz tylko nowości polecają,za ktore dostają "prezenty". mi moja gin dala pierwsze opakowanie yasmin za darmo!!! wtedy nie wiedzialam na czym to polega-teraz juz mam swiadomosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka87
To,ze Ty nie tolerowalas Yasmin,nie znaczy,ze inne dziewczyny nie beda. Ja np swietnie sie po nich czuje:) A znam przypadki osob, ktore mialy straszne skutki po Harmonecie i musialy je odstawic. Wiec nie ma na to reguly. Nie mozesz zakladac zaraz,ze lekarze przepisuja je tylko dlatego,bo dostaja od nich prezenty. Dla mnie i dla wielu innych dziewczyn wypowiadajacych sie na tym forum to sa bardzo dobre tabletki. Nie powinnas uogolniac. Po kazdych tabletkach moga byc skutki uboczne,bo to zalezy od organizmu jak reaguje na dana dawke hormonu. Dla mnie Yasmin sa swietnie i moge je polecic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ........................
akurat to jest temat o skutkach ubocznych yasmin,wiec wy ktore tak dobrze je tolerujecie tylko go zasmiecacie. ja jakos nie zauwazylam zeby byl temat skytki uboczne harmonetu czy logestu czy czegokolwiek,to o czyms swiadczy... nie wiem jak dlugo bierzesz yasmin, dla mnie smieszne są osoby ktore biorą tabsy miesiąc i mową ze nie mają skutkow ubiocznych. nie mowie teraz o tobie. ja powstrzymywalam się z wydaniem swojej opinii o yasmin przez pierwsze pol roku. i byly super. nawet schudlam po nich troche-to co przybylo mi po harmonecie. przez drugie pol roku tez bylo bardzo kolorowo z yasmin. skutki uboczne pojawily się po roku. wiec prosze zeby osoby biorące yasmin krotko nie pisaly mi tu jakie one są super bo po pierwsze to jest temat o skutkach ubocznych a po drugie za krotko je bierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ........................
akurat to jest temat o skutkach ubocznych yasmin,wiec wy ktore tak dobrze je tolerujecie tylko go zasmiecacie. ja jakos nie zauwazylam zeby byl temat skytki uboczne harmonetu czy logestu czy czegokolwiek,to o czyms swiadczy... nie wiem jak dlugo bierzesz yasmin, dla mnie smieszne są osoby ktore biorą tabsy miesiąc i mową ze nie mają skutkow ubiocznych. nie mowie teraz o tobie. ja powstrzymywalam się z wydaniem swojej opinii o yasmin przez pierwsze pol roku. i byly super. nawet schudlam po nich troche-to co przybylo mi po harmonecie. przez drugie pol roku tez bylo bardzo kolorowo z yasmin. skutki uboczne pojawily się po roku. wiec prosze zeby osoby biorące yasmin krotko nie pisaly mi tu jakie one są super bo po pierwsze to jest temat o skutkach ubocznych a po drugie za krotko je bierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka4320
Hej! Jestem przed wizytą u ginekologa i nie wiem czy mam zabrac recepte na tabletki czy na plastry? Jak wy to oceniacie, błagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ........................
czytalas co jest w temacie zanim się tu wpisalas?'' ludzie, czy wy nie potraficie pisac na temat????? zabieraj co chcesz. kogo to obchodzi, tu piszemy o skutkach ubocznych yasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjig----
nie sraszcie yasminem bo ja je biore i też strasznie schudłam z rozmiaru 38 na 34 i mam zawroty głowy ale myślałam że to osłabienie a powiem że jem normalnie przerywam nie ma co jutro gnam do lekarza ciekawe co bedzie mial do powiedzenia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ........................
ja tez schudłam, skora mi się wysuszyła, miałam bóle głowy a na koniec zaczeły mi strasznie wyłazic włosy, normalnie całymi garsciami. mimo ze nie biore ich od 2mcy to dalej wypadaja. no i doszly problemy z nieregilarnym miesiączkowaniem:( a niczego z tych objawow nie mialam przed ich stosowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
To,ze to jest temat o skutkach ubocznych nie znaczy,ze zadna dziewczyna nie mowe wypowiedziec sie tu o tym,ze ich nie miala. To jest forum,na ktorym mozna pisac wszystko na temat Yasmin. Skutki uboczne , zalety , wady , ewentualne pytania,wszystko! A co do tego ,ze przy innych tabletkach nie ma takich skutow ubocznych to sie mylisz. Wystarczy wejsc na jakiekolwiek forum poswiecone innym tabletkom,np:harmonet, microgynon 21, novynette, diana 35, jeanine, doslownie wszedzie mozna przeczytac na ten temat. Nie ma tabletek ,z ktorych kazda dziewczyna jest zadowolona. zawsze sa przeciwnicy i zwolennicy. Kazda dziewczyna potrzebuje innej dawki hormonow i to od tego zalezy jak bedzie sie czula. Wspolczuje Ci,ze akurat Tobie nie sluzyly,ale ja np jestem zachwycona z ich dzialania. Biore je TROCHE PONAD ROK i czuje sie swietnie. Nie mam zadnych skutkow ubocznych,zadnych boli brzucha przed okresem, zdnych problemow z cera. Wiec nie mozesz uogolniac i tak byc na anty do tych tabletek. Licz sie z tym,ze jedna osoba bedzie czula sie dobrze a inna nie.Wyluzuj troche,bo reagujesz zbyt ostro. Zawsze znajda sie zwolennicy Yasmin,ktorym te tabletki sluza.A na kazdym innym forum poczytasz o skutkach ubocznych innych tabletek, bo idealna antykoncepcja dla wszystkich po prostu nie istnieje. Niestety:( Mam nadzieje,ze znajdziesz odpowiednie tabletki dla Twojego organizmu, ktore nie beda powodowac skutkow ubocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo22
mnie po jakims czasie stosownia yasmine zaczely bolec nogi tak ze tak jak kiedys bardzo duzo chodilam i jezdzilam rowerem to mnie tak nie bolaly jak teraz kiedy niesttey mniej chodze :(( nie ma reguly na zadne tabletki ale skutki uboczne zawsze sa.. nikt z was nie piosze o tym ze urosly biodra.. mi urosly i to bardzo.. :?/ i co zrobic?? na wypadajace wlosy sa witamiy na sucha cere tez sa sposoby ae na to ze mam szerokie biodra nie :( wiec dziewczyny pomyslcie moze o tym ze jak zaczelyscie brac yasmine to trzeba by pomyslec o jakis witaminach?? a nie zrzucac wszystko na tabletki mi wlosy wypadaja i top bardzo ale zawsze po zimie nawet jak tabletek nie bralam.. a terazrobie przerwe w stosowaniu yasmine i czekam na miesiaczke.. nie wiem kiedy sie pojawi.. bo slyszalam ze po niektorych tabletkach wogole sie nie pojawia.. wiec czas pokaze jak moj organizm zareaguje.. kazdy z nas jest inny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja83
Hej.. Ja dziś będe brała 9 tabletkę yasminu.. dopiero to moje pierwsze opakowanie i jestem przerażona ciągłym krwawieniem.. co prawda nie tak silnym jak podczas okresu.. ale plamienie występuje, nadodatek dwa dni temu podczas stosunku krwi było jeszcze więcej ;(.. nie wiem czy to normalne i kiedy to minie ale mam juz tego dosyc.. a to dopiero początek.. Innych skutków ubocznych raczej nie zauważyłam.. acha no i piersi bolą mnie non stop.. mam nadzieję że to dlatego że rosną ;). Proszę niech ktoś mi doradzi co mam zrobić z tym plamieniem i kiedy to minie.. lecieć do lekarza czy się uzbroić w cierpliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka4320
Patrycja 83 nie martw się tymi plamieniami, niedługo powinny zniknąć...to skutek uboczny! A o biust się nie martw w 100% Ci urośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja83
Dziękuję Ci Lenka za pocieszenie i trzymam Cię za słowo ;) jeśli chodzi o te piersi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja83
Dziś mam 11 dzień cyklu a plamienie spowodowane braniem Yasminu nie ustąpiło tylko się nasiliło.. zadzwoniłam więc do swojej ginekolog i spytałam co mam z tym zrobić.. a ona na to.. że mam od dziś zacząc brać po 2 tabletki i tak robić dotąd dopóki mi nie minie, a później jak mi minie to znowu po 1 tabletce.. więc dziś ide wykupić jeszcze jedno opakowanie i zrobie jak kazała ale jednak się martwie czy to dobry pomysł i czy coś jeszcze gorzej nie będzie.. np. czy nie dojdą do tego wymioty czy zawroty głowy.. mam już dosyć tego Yasminu ale nie kazała mi go przerywać więc walczę dopóki mogę.. Czy któras z Was też sie spotkała z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika23
Witam wszystkich. Kilka tygodni temu odstawiłam Yasmine. Brałam je od lutego. To straszne ale niegdy sie tak nie czułam. Ciągłe zdenerwowanie, rozdrażnienie, migrena, bole brzucha.W pierwszym miesiacu przezywałam typowe objawy co wszystkie kobiety. Ale nawet teraz nie czuje sie lepiej, wrecz przeciwnie, jest coraz gorzej...Doszło nawet do tego ze z dnia na dzien przestał mnie cieszyc sex. Nie podniecaja mnie pieszczoty mojego partnera, który jest przeciez doskonałym kochankiem. Nie mam ochoty na zbliżenia. To poprostu nie do zniesienia. Nie wiem, ale napiszcie, czy to moze byc skutkiem brania tabletek, bo sama nie wiem co juz mam robic. Pozdro for all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 1988
A co dziewczyny myslicie na temat raka i tabletek anykoncepcyjnych? Tzn mam na mysli to ,ze czesto jest to ze soba laczone. Mowi sie,ze na pwostanie raka piersi wplyw ma wlasnie zazywanie tabletek ,ze to one sie do tego przyczyniaja.. Myslicie ,ze to prawda? Chcialabym rozpoczac antykoncepcje hormonalna ale troche sie boje.. Ludzie strasza mnie,ze zachoruje na raka albo ,ze bede miala w przyszlosci problemy z zajsciem w ciaze lub tez urodze niepelnosprawne dzieci:| Myslicie,ze to mity czy cos w tym jest...?Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki mieszają
w ukladzie hormonalnym kobiety. dlaczego jak ktos mial raka nie wskazane jest zachodzenie w ciaze albo on powstal jak ktos byl w ciazy? to jest zwiazane z hormonami. wiec jak tabletki wywoluja burze hormonalna w organizmie to moga miec na niego wplyw... proste i logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 1988
Tabletki raczej reguluja wszelki balagan hormonalny w organizmie. Przeciez jak ktos ma nieregularny okres, bo mu cos hormony nie graja jak nalezy to zapisuje mu sie tabsy antykoncepcyjne ,zeby to uregulowac. Na cofniecie sie torbieli albo lagodnej nadzerki tez. Wiec chyba Twoja odpowiedz nie do konca jest taka prosta i logiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx.....
jest prosta i logiczna tylko trzeba miec troche rozumku zeby to zrozumiec. jak ktos ma balagan hormonalny to moze i ci pomoga, ale zobacz co bedzie sie dzialo jak odstawisz. a jak ktos ma wszystko normalnie to rozreguluje po odstawieniu proste? logiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja83
U mnie te tabletki zrobiły tylko bałagan.. za tydzień kończę opakowanie i już nigdy tego świństwa nie wezmę do buzi! Każdy reaguje inaczej ale moich skutków ubocznych nikomu nie życzę.. 1.plamienia a nawet krwawienia przez cały cykl 2.mdłości 3.drętwienie nóg i rąk w nocy 4.ból głowy 5.bolące piersi 6.Dół ;( 7.Zawroty głowy ..i to chyba wystarczy żeby jeden miesiąc zamienił się w koszmar.. ale te które też mają zamiar rezygnować z Yasminu to mam radę : Nie odstawiajcie ich w połowie tylko dopiero po 21 dniach - tak mi kazała ginekolog i myślę że tak jest lepiej żeby organizm nie zgłupiał do końca.. A tym którym Yasmin służy to gratuluję i zazdroszczę braku skutków ubocznych ;) Pozdrawiam wszystkie..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Wiesz Patrycja 83, ja odstawłam Yasmin w trakcie cyklu ( zgodnie z poradą gina) i prawie od razu, jak ręką odjął, minęły wszelkie dolegliwości! A jak można było przeczytać miałam ich sporo... Znalazłaś zamiennik Yasminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaśmina
Po skończeniu jednego opakowania mogę teraz śmiało stwierdzić jakie u mnie wystąpiły skutki uboczne: po paru już pigułkach czułam straszne mdłości, ogarnęło mnie straszne przygnębienie, zmienność nastroju, nerwowość, mimo to zażywam do końca opakowania te tabsy i zmienię je na coś innego chyba bo depresja mnie dopada. Okropnie biją na psyche te tabletki !!Może plasterki będą lepsze?? ps. schudłam dwa kilo ale to jedyny plus tych tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia 1308
To wcale nie musi byc efekt tabletek.Zle humory i depresje moga sie pojawic tak po prostu albo w wyniku problemow a nie zaraz przez tabletki. Mysle ,ze wyolbzymiasz i doszukujesz sie podswiadomie u siebie skutkow ubocznych. Nie da sie jasno stwierdzic, ze to ,ze jestes nerwowa jest przez tabletki a nie po prostu przez zly okres w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×