Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

Gość ania_WWA
mam prosbe, doradzcie mi. lekarz przepisal mi wczorajj wlasnie yasmin, zaczne ja brac dopiero za ajakies 2 tygodnie. powiedzceie mi czy warto? moze lepiej poprosic o inne tabletki? po przeczytaniu tych wypowiedzi zaczynam sie bac...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda84
Jesli uwazasz ze sa dla Ciebie za drogie to popros o zmiane. Jesi chodzi o skutki uboczne, to tak jak wiele dziewczyn sie wypowiadalo - zalezy od organizmu, kazda z nas jest inna. Sprobuj...jesli bedziesz miala bardzo uciazliwe skutki uboczne, wtedy zmienisz. Poczytaj dokladnie fora internetowe i sama zadecyduj. np http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4762153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siorabebe1
Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego tak atakujecie yasmin ?? Ja właśnie zaczęłam je brac po przerwie...Czuje sie bardzo dobrze.Wcześniej przez 4 lata brałam logest (bez przerwy)...Fakt że mi sie przytyło ale też było wszystko ok....Do Yasminu nie mam żadnych zastrzeżeń...A skoro tak wiele z Was je krytykuje to ich nie bierzcie...Każdy ma prawo do wyboru... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam yasmine dosyc dlugo i nie bylo zadnych skutkow ubocznych ;) Uwazam, ze sa to dobre pigulki (jesli chemiczne ingerowanie w nature mozna uznawac za dobre).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja16
mam 16 lat nie skończone i chce zacząć brać yasmin nie wiem czy to dobry pomysł i obawiam się czy lekarz przepisze mi lek pomimo mojego wieku????jak myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaaaaaa
asiaUSA nie zrobila podstawowych badan ktore robi sie przed stosowaniem tabletek...mozna sie zastanowic czy przyczyna jej stanu sa tabletki czy lekkomyslnosc.jesli nawet lekarz nie powiedzial jej o koniecznosci zrobienia takich badan to jest to napisane w ulotce.Sa tez podane grupy ryzyka.palacze tez sa czesciej narazeni na zakrzepice,kobiety w ciazy i w czasie pologu sa narazone poltora raza czesciej niz kobiety stosujace antykoncepcje hormonalna.I rozumiem ze dla kobiety majacej problemy z krzepliwoscia krwi tabletki moga byc zabojcze.Ale nie siejmy takiej paniki,bo nawet zdrowe,rozsadne kobiety przestana stosowac te najskuteczniejsza ,jak narazie,metode. Jedna pani na forum dot. tabletek anty napisala ze bardzo sie zdziwila jak jej lekarz odmowil wypisania recepty,bo skonczyla 36lat i jest nalogowa palaczka....pytala czy mial prawo.... Mam kolezanke ,ktorej tata jest ginekologiem i sam jej wypisuje recepty na tabletki,nie sadze aby narazal jej zdrowie i zycie po to aby wyjechac na wycieczke sponsorowana przez firme farmaceutyczna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek19
Ja tam jestem bardzo zadowolona z tych tabletek:) Biore je od 11 miesiecy, nie mam boli przed okresem , zadnych plamien pomiedzy okresami, w ogole zadnych skutkow ubocznych:)Polecilabym je wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
do ninaaaaaa oj bardzo sie mylisz i nie masz zielonego pojecia o czym mowisz , a poza tym podstawowe badania powinny byc wykonane przez ginekologa lecz niestety w tym glupim swiecie ginekolodzy maja to gdzies...powinno obowiazywac prawo, ze zanim sie przepisze tabletki anty trzeba wykonac badania....tylko naprawde dobrzy ginekolodzy, ktorym zalezy na zdrowiu pacjentow zalecaja te badania ...Nigdy nie palilam papierosow i nigdy nie miala zadnych problemow zwiazanych z krwia czy zdrowiem-mam 25 lat i to byly pierwsze i ostatnie tabletki anty..co jeszcze ciekawego madralo wymyslisz....znalazla sie znawczyni wielka ..moze tez znajomy ginkolog zaltwi ci wycieczke! Osoba , ktore pala nie wolno brac tabletek anty...palenie tytoniu i tabletki anty wywoluja wiele chorob...poczytaj troche na temat chorob i doksztalc sie zanim zaczniesz wypowiadac sie na jaki kolwiek temat.... a tak aporpos to ty jestes lekkomyslna i to co wypisujesz swiadczy o twojej ********zapamietaj jedno kazdy czlowiek jest inny i skutki uboczne nie musza sie pojawic nawet po kilku latach w stosunku do ciebie rozmawialam z wieloma lekarzami ....nie zycze sobie abys moja osobe obrazala i wypowiadala sie na moj temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
do wszystkich dziewczny to co ja napisalam na tym forum o tabletach Yasmine i co mi sie przydarzylo -nie swiadczy o tym, ze ja komus zabraniam je brac ale widze, ze nie wszyscy zrozumieli sens mojej wypowiedzi...niech jeszcze raz przeczytaja i wkoncu zrozumieja a nie glupoty wypisuja...zapamiatajcie nikt was nie zmusza do brania i nie brania tabletek anty to jest kazdego prywatna sprawa...a to co mi sie przydarzylo niech uswiadomi was , ze jezeli wybieracie sie do ginekologow to poposcie o wykonanie badan czy mozecie je brac, bo kazda z nas jest inna....a niestety badania przed braniem tabletek nie sa koniecznoscia to zalezy od ginekologa....a to, ze skieruje na badania swiadczy o tym, ze ma na uwadze dobro pacjetki.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też brałam Yasmin przez ok. 3 lata i różnie bywało. Raz czułam się dobrze, innym razem ledwo żyłam. Przed okresem strasznie bolała mnie głowa, ale lekarze twierdzą, że to najprawdopodobniej migrena, a ostatnio bardzo rośnie mi ciśnienie (czasami np.175/125). W połowie grudnia odstawiłam tabletki, ale nie odczekałam zbyt długo i w ciągu miesiąca zaszłam w ciążę, po miesiącu poroniłam tzn. było puste jajo, bez zarodka i ciąża obumarła. Bardzo chciałabym wiedzieć czy to, że wcześniej brałam te tabletki mogło mieć jakikolwiek wpływ, że tak się stało. Jeśli słyszałyście coś na ten temat to napiszcie. Muszę to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka_zielona
Uwazam, ze ta dyskusja nie ma sensu. Wszystkie tabletki anty maja skutki uboczne, wiec cokolwiek by sie nie lykalo i tak jest ryzyko jakiejs choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaaaaaa
1.ja nikogo nie obrazam 2.przyklad z palaca kobieta po 36 roku zycia to byl przyklad na lekkomyslnosc-chyba zle sformulowalam skoro tego nie zauwazylas 3.to ze nie zrobilas badan napisalas w ktoryms kolejnym poscie jak juz wszystkie czytelniczki byly nastraszone.w pierwszym napisalas ze z wlasnego doswiadczenia wisz ze wszystkie te tabletki sa niebezpieczne(zazywalas tylko jasmin i do tego nie kontrolujac wczesniej swojego zdrowia) 4.sugerujesz ze to przez tabletki ciaza nie jest dla Ciebie bezpieczna,tymczasem u wszystkich kobiet majacych problemy z krzepnieciem ciaza niesie spore ryzyko zakrzepicy, 5.przeczytaj swoje pierwsze posty,one nie brzmia tak rozsadnie jak ostatni,jest w nich duzo niedorzecznych stwierdzen i sugestii.wiem ze one byly pisane pod wplywem emocji ale wystraszylas tym niejedna zdrowa kobiete 6.ja stosuje tabletki od 9 lat,po 4 latach urodzilam dwoje zdrowych dzieci,stosowalam cerazette kiedy je karmilam, ALE zanim zaczelam brac zrobilam wszystkie badania,sprawdzilam czy nie naleze do grupy zwiekszonego ryzyka jesli chodzi o zakrzepice i sama co roku przypominam lekarzowi o zrobieniu usg dopochwowego i usg piersi,co roku ponawiam badania krwi i CZUJE SIE BEZPIECZNIE nikogo nie namawiam na tabletki ale nie dajcie sie nastraszac,podejdzcie z dystansem do tego co tu wyczytacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaaaaaa
asiuUSA,dlaczego piszesz,ze nigdy nie mialas problemow z krwia,skoro sama przyznalas,ze nie zrobilas badan?moze poprostu nie wiedzialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
Popieram Paprotka_zielona "Uwazam, ze ta dyskusja nie ma sensu. Wszystkie tabletki anty maja skutki uboczne, wiec cokolwiek by sie nie lykalo i tak jest ryzyko jakiejs choroby." ....zapoznaj sie z tabletkami COUNADIN wtedy moze zrozumiesz o co chodzi z ciaza w moim przypadku.. biore te tabletki i nie wolno podczas ich brania zajsc w ciaze i co tydzien mam wizyty u lekarza, ktory ciagle mi powtarza , ze nie moge zajsc w ciaze przez wiele lat ....znam osobiscie ginekologa, ktory sam mi powiedzial, ze NIGDY by nie przepisal zadnych tabletek anty- niestety dowiedzialam sie o tym 2 miesiace temu i tabletki otrzymalam od pani ginekolog w Stanach, a nie w Polsce...bylam zawsze przeciwko tabletkom anty i bede ..popelnilam blad wierzac pani ginekolog, ze mi pomoga przy bolesnych miesiaczkach...powinnam byla wyrzucic to opakowanie odrazu do kosza i nie konsultowac sie z moim partenrem...zauwaz jak wiele dziewczyn piszacych tutaj ma problemy z roznymi tabletkami anty wiec nie pisz, ze sa one bezpieczne....znam wiele kobiet, ktore maja problemy z zajsciem w ciaze, bo wczesniej braly tabletki...kazda z nas jest inna i roznie oddzialowuje na "konska" dawke hormonow....ja chce byc wkoncu zdrowa (juz 2 mieisce)i zyc normalnie ...jesli kiedys uda mi sie byc w ciazy nie bede moich dzieci truc podczas karmienia piersia... ...i jakos nie zauwazylam, ze kogos nastraszylam..napisala do mnie tylko jedna dzieczyna i prosila o rade , bo ma bardzo trudny problem i chciala brac tabletki aby sie go pozbyc, akurat ten problem nie bedzie wstanie rozwiazac ginekolog przepisujac anty -poradzilam jej aby zaczerpnelam opini innego lekarza i wtedy zdecydowala co bedzie najlepsze dla niej... pani ginekolog niestety nie uswiadomila mnie, ze trzeba badania wykonac...mowia, ze to nie jest prawo i wykonanie badan zalezy od ginekologa...wiec nie pisz prosze, ze to ja jestem lekkomyslana... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneta
Dlaczego nie wierzycie lekarzowi, który jest rzecznikiem Waszego zdrowia? Jeżeli przepisał Yasmin i po kilku cyklach czujecie się dobrze, to po co szukać dziury w całym? Może lepiej zmienić lekarza na takiego, któremu ufacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneta
Oczywiście pytania były do tych, które boją się już przed wzięciem pierwszej tabletki :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jak takk wszystko czytam to az sie boje bo chce isc po tabletki anty i boje sie ze mie jest zapisze poniewaz bede pierwszy raz zazywac tabletek anty .. :(:(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostrzeżenia ogólne: Większość kobiet może stosować Yasmin bezpiecznie. Jednak u niektórych kobiet występuje wysokie ryzyko rozwoju poważnych chorób, grożących czasowym lub trwałym inwalidztwem a nawet doprowadzić do zejścia śmiertelnego. Ryzyko związane ze stosowaniem Yasmin rośnie znacznie, jeżeli pacjentka: ˇ pali papierosy ˇ ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę lub wysoki poziom cholesterolu ˇ ma lub miała zaburzenia układu krzepnięcia, zawał serca, udar, dusznicę bolesną (angina pectoris), raka piersi lub narządów rodnych, żółtaczkę, złośliwe lub łagodne guzy wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasmin różni się od innych pigułek progestagenem (drospirenon, DRSP). DRSP może zwiększać poziom potasu we krwi. Dlatego nie powinny go stosować kobiety ze schorzeniami wątroby, nerek I nadnerczy, ze względu na możliwość wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Ponadto Yasmin nie powinien być stosowany przy następujących schorzeniach: — przebyty zawał lub udar — zakrzepy żylne kończyn dolnych, płuc (zator płucny), lub gałkach ocznych — przebyta zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych — Bóle w klatce piersiowej — istniejący lub podejrzewany rak piersi, śluzówki macicy, szyjki macicy lub pochwy — niewyjaśnione krwawienia z narządów rodnych — zażółcenie gałek ocznych lub skóry (żółtaczka) podczas ciaży lub wcześniejszego stosowania doustnych preparatów antykoncepcyjnych — guzy wątroby (łagodne I złośliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka4906
A wiesz Zakłopotana18, że potem będą inne zmartwienia i pytania, bardziej szczegółowe? Ulotka to nie wszystko.....Np: Czy mogę przyjąćjakiś lek kiedy biorę pigułkę, może osłabić działanie? Możesz spóźnić się i będziesz miała strach, bo może już za późno aja kochałam się z moim chłopakiem? A czy alkohol osłabia przyswajanie, bo idę na imprezę? Ojej! miałam biedunkę, czy tabletka została wchłobnięta? A czy jak wzięłam pigułkę w pierwszym dniu miesiączki to czy jestem zabezpieczona od tego dnia? NA forach jest tyle różnych komentarzy...... Kochana to dopiero początek tysiąca pytań:) Wiele informacji jest w ulotce, ale czasami zbyt ogólnie..... Może nie czas na zabawę w dorosłość ? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda84
Ja kiedys nie zrobilam 7 dniowej przerwy..a dokladnie po skonczeniu opakowania, zaczelam brac nastepne ale tylk przez 2 tyg. Nie mialam zadnych plamien. Po tych 5 tyg normalnie dostalam okres. Oczywiscie po 7 dniowej przerwie zaczelam od nowego opakowania aby sie nie pomylilo z zaczetym. Po to nie zrobilam przerwy aby nie miec okresu, plamienia by mnie nie satysfakcjonowaly, ale czytalam ze sie zdarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tableta
czym wy sie martwicie, i tak wszyscy kiedys poumieracie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wąski
Chciałbym wam przekazać że nie wiem czy mówicie prawde ale mi sie to wszystko nie podoba, ponieważ czyta to moja kobieta i przez was nie chce tego0 brać,a teraz chciałbym poruszyć temat tych tabletek czy one tak naprawde są szkodliwe prosze podać wiecej mi dowodów bo nie wyobvrażam sobie zeby moje złotko sie zatruło i ,,,,,, głupota to kto kurwa co za DEBIL wprowadził te tabletki na rynek , ( One są w aptekach ) ????? Wiec jak to jest ?? Czy mówicie poważnie czy jesteście ludzmi którzy chca żeby nasze kobiety brały inne tabletki ( np podaje przykład _ Może pracujecie w innej firmie farmaceutycznej ) Pozdrawiam i czekam na odpowiedż !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wąski
Ty Tabletka jak tak ty myślisz to odrazu się powieś !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda84
Słuchaj Wąski! Dosłownie zbulwersowala mnie Twoja wypowiedz. Tylko pojawil sie facet na forum juz musi mięsem rzucać. Ogłady trochę. Jesli Twoja kobieta nie chce brac pigulek to jej nie zmuszaj. A jesli Yasmin jej sie nie podobaja to niech zmieni na inne. Faktem jest ze wiekszosc lekarzy przepisuje Yasmin...wszyscy sie domyslamy dlaczego tak jest. Kazda kobieta reaguje inaczej ..ale widze ze wiekszosc kobiet ma uciazliwe skutki uboczne. Dlatego powstalo to forum aby podzielic sie doswiadczeniami. "Nie wiem czy mowicie prawde" -bo my tu z nudów jestesmy i straszymy inne kobiety...Absurd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Brałam tabletki Yasmin przez 2 miesiące (2005 koniec listopada,cały grudzień i 8 dni stycznia2006) Dla mnie osobiście była to PORAŻKA!! miałam dokładne objawy jakie przedstawiły dziewczyny na tym forum. Najpierw schudłam-to fakt, póżniej pojawił się potworny ból głowy, spadek ciśnienia krwi oraz silne skurcze łydek. Konsekwencją tego było pojawienie się objawów zakrzepicy : problemy z oddychaniem(czyli duszności) oraz tachykardia i kilka innych....co spowodowało że wylądowałam w szpitalu z fatalnymi wynikami. Dlatego dziewczyny ostrożnie! jeżeli dzieje się coś niepokojącego odstawcie te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
ja biore yasmin od kad weszły na rynek i czuję się genialnie. to jedyne tabletki po których nie mam żadnych!!! dolegliwości. a brałam i harmonet, i cillest i mercillon i novojet czy jakoś tak i po wszystkich było mi źle. a YASMIN sa genialne jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
a po za tym z tym wycofywaniem to plotki bo lekarze na zachodzie chętnie je przepisuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę sie z akmą.. Na jedną kobietę będą one miały zły wpływ, a na drugą wspaniały. Wszystko zależy od naszego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruzia1345
Witam chce sie spytac jak mam postepowac jesli polknelam 2 tabletki naraz,bo zagapilam sie(myslalam,ze wczoraj nie polklam)a jednak wczoraj zazylam. czy mam normalnie dalej lykac? czy robic 7 dniowa przerwe. pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×