Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

Gość mysiol
ja biorę YASMIN od 2,5 roku mieszkam w UK i tu przepisuje mi je lekarz naczytalam sie tu tylu zeczy ze mnie to przestraszylo wiec przed nastepna paczka poszlam do ginekologa aby o tym porozmawiac i zdziwił sie mocno wiadomo dla pewnosci zrobil mi jeszcze raz badania( pierwsze miałam gdy przepisywał mi pierwszą paczke) i wszystko jest ok. rozumiem ze ludzie różnie sie czuja po tabletkach bo ja po innych wymiotowałam miałam bule brzucha itd. ale to indywidualna sprawa. tak wiec waski wyslij swoja dziewczyne na badania i sie przekona czy moze łykac te czy inne tabletki czy wogóle ........i bedzie spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEBIESKIDUSZEK
MAM NADZIEJE ZE W KONCU YASMIN MI POMOZE NA PROBLEMY Z CERA. CILEST I DIANE NA MNIE NIE DZIALALY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drasna
Witam. Niedawno byłam u ginekologa (pierwszy raz) aby zapisał mi proszki antykoncepcyjne. Sama osobiście nie mam na ten temat zbyt wiele do powiedzenia. Przepisał mi Yasmin. Powiedział, że to najpopularniejsze proszki. Oczywiście w pierwszym dniu plamienia zaczęłam je brać. Okres trwał 2 tygodnie następnie tydzień przerwy i potem kolejny tydzień okresu. Tabletki mi się skończyły okres też. Na początku brania waga wahała mi się miedzy 60-58kg. Niedawno ważyłam się i moja waga spadła, teraz jest 54 -53kg. Zaczęłam również chorować, rewolucje jelitowe (krwawienie), nagła gorączka która trwała mniej więcej 24h potem bez przyczyny ustało i za tydzień czyli przedwczoraj znów miałam wysoką temperaturę która następnego dnia, a gardło (z jednej strony) tak bolało że nic nie dało rady przełknąć. Mam dziwne wrażenie że brzuch mi jakoś dziwnie stwardniał na wysokości jelit. Czy to wszystko może mieć jakieś powiązanie? U lekarza jeszcze nie byłam bo niestety nie jestem ubezpieczona i mam ciężką sytuację w domu. Czy to może być coś powaznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drasna
a jeszcze jedno, ginekolog u którego byłam nie zrobił żadnych badań poza takim podstawowym (czyli włożył palec i ponaciskał) wg mnie powinien chyba pobrać wydzieline i zrobić badanie krwi ale sama dokładnie niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
No lekarz powinien Cię zbadac,nie tylko,zeby dobrac tabletki,ale tak po prostu,zeby wiedziec czy nie jestes na nic chora.Badanie cytologiczne obowiazkowo powinno byc wykonane.Moze powinnas zmienic lekarza,albo poprosic go aby nastepnym razem zrobil Ci to badaniel.A co do objawow jakie opisalas to mysle,ze akurat goraczka i bol gardla nie maja nic wspolnego z tabletkami.Moze bole brzucha,czy cos z jelitami tak, ale na pewno nie gardlo.Ja biore Yasmin prawie rok i jestem z nich bardzo zadowolona.Nie mam zadnych skutow ubocznych, nic mnie nie boli i w ogole wszystko jest ok.Ale wiadomo,ze kazdy organizm jest inny i jesli Tobie te tabletki nie sluza to moze powinnas je zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śc. Własnie przeczytałam wasze posty doznałam szoku! Włos na ciele mi się zjeżył, mianowicie wczoraj pogogotowie zabrało mnie do szpitala odwodnienie fakt mało piłam. Po kroplówkach wyslano mnie do domu i właśnie sprawdzam skutki uboczne po odwodnieniu dlatego tu trafiłam. Jaśmin biore trzeci rok ginekolog bardzo je chwalił i ja również dobrze się czułam(tak myślałam)do tej pory.Lekarz uporczywie wypytywał o tab dopingujące(zabierali mnie z klubu fitness) mówilam ze biorę antykoncepcje tylko wyłącznie, nie pytał jaką.W poniedziałek mam wizytę u ginekologa więc zapytam a jaśminu już nie wezmę.Tak na marginesie straszne uczucie,wymioty, dreszcze ciągła karuzela w glowie i powolne osłabienie totalna niemoc brrrrr a zatem dziewczyny pijcie piijcie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1609
Dziewczyny ja uważam,że naprwde każdy organizm jest inny i toleruje inne piguły.Ja osobiście przetestowałam już bardzo dużo tabletek.Musze brać,bo nie mam miesiączek i obrastam.To prawdopdobnie PCO,ale narazie nikt mi tego nie zdjagnozował.Wszystkie badani wychodzą mi w porządku:USG,hormony,tomografia komp.Po wszystkich tabletkach tyje bardzo.Po odstawieniu w ciągu miesiąca potrafie zrzucić 7kg.To nie jest normalne.A dodam,że barałam już Cilest(tragedia :myślałam,że się po nim udusze),microgynon(strasznie tyłam) po Diane też, Minulet,Tri-Minulet, Evra-plastry,Harmonet(super schudłam,ale wpadłam w taką depresje,że dziwie się,że żyje).Teraz biore Yasmin 1 cykl.Narazie nie narzekam,troche mam obnizony nastrój,ale włosy mi zanikają na brodzie :)))Super,bo to bardzo szybki efekt.Libido wzrosło i piersi mi się powiększyły.Co mnie niepokoi to 2kg do przodu.Mam nadziej,że po 3mscach to minie.Nie mówcie,że te tabletki są śmiercionośne.Dla mnie to jedyny ratunek,biorąc pod uwage,że musze brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olunia918
biore yasmin juz kawalek czasu,nic mi nie jest poza kompletnym brakiem ochoty na sex!!!!! spadlo mi libido praktycznie do zera.teraz mam w planach zmienic je na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Mi libido raczej wzrosło po Yasmin:P Ciągle mam ochotę:P:P Widać każdy reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka22
Witam! Dla mnie Yasmine też okazały się nieodpowiednie brałam je przez trzy miesiące wcześniej próbowałam trzech innych rodzajów tabletek,ale wszystkie powodowały u mnie skutki uboczne:( po Yasmine miałam zaburzenia wzroku, bóle głowy, cały czas czułam sie osłabiona, a przy trzecim opakowaniu zaczęło mnie strasznie boleć serce.Odstawiałam. Martwi mnie to, że minęło już dziewięć miesięcy a ja nadal się źle czuje robiłam sobie podstawowe badania byłam też u gin i niby wszystko jest w porządku. czy któraś z Was też tak długo odczuwała skutki brania tab??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ost opakowanie yasmin wzielam w styczniu. pisalam wiele raz o tym jakie mialam skutki uboczne wiec sie nie bede powtarzac... ale matkooo teraz co sie dzieje!!!! mam klopoty z cera, wczesniej az takich nie mialam. strasznie mi sie wlosy zaczely przetluszczac ... :(( myslalam ze zgubie pare kg jak odstawie tabsy a tu nic :( dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka22
Mogę Ce pocieszyć ze ja też jak odstawiłam przez parę miesięcy miałam problemy z cerą, miałam nawet pryszcze na plecach:(, ale to wszystko minęło. Gorzej jest u mnie z samopoczuciem ciągle czuję się słaba i boli mnie głowa i w ogóle jestem jakaś strasznie rozdrażniona:(chyba musze poraz kolejny odwiedzić lekarza bo nie zanosi sie żeby to minęło mam tylko nadzieję że to nic poważnego Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeCi
Owszem, ryzyko zakrzepicy wzrasta po Yasmin bardziej, niz po tabletkach II generacji, ale za to maleje ryzyko raka szyjki macicy. Cos za cos. Poza tym bole lydek i migreny rzadko bywaja spowodowane wlasnie zakrzepica, raczej rewolucja hormonalna w organizmie i czestszymi wahaniami cisnienia krwi. Dodam jeszcze, ze jak sie bierze dowolna antykoncepcje hormonalna najlepiej nie palic i uwazac z alkoholem (zwlaszcza w lecie, gdy jest goraco), duzo pic i uwazac z lekami (czytajcie ulotki!). I najlepiej nie brac tabletki na noc (ale to tylko moje doswiadczenia. Wystarczyla zmiana pory przyjmowania zeby minely wszystkie skutki uboczne). Staram sie trzymac tych wszystkich zasad i regularnie robie badania krwi - jak na razie krzepliwosc w normie, a biore juz 2 rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Osoby z tendencja do zakrzepicy i ogolnie z takimi porblemami w ogole nie powinny brac tabletek antykoncepcyjnych, bo naprawde trudno dobrac im jakies, po ktorych bedzie wszystko dobrze. Nie tylko Yasmin na pewno ma takie skutki uboczne, po kazdych tabletkach antykoncepcyjnych moze sie tak stac.Ja akurat jestem z Yasmin bardzo zadowolona, biore je juz od roku i nie mam zadnych skutkow ubocznych , ale wiadomo ,ze co organizm to inna reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeCi
Jak sie ktos bardzo boi zakrzepicy, tzn zakrzepowego zapalenia zyl glebokich, to najprostszym srodkiem profilaktycznym jest aspiryna (kwas acetylosalicylowy). Rozrzedza krew i zapobiega powstawaniu skrzepow. Dobry jest tez sok z cytryny - zmiejsza lepkosc krwi. Jedna tabletka aspiryny (najlepiej tej musujacej) rano i woda z sokiem ze swiezej cytryny na noc to standardowa profilaktyka u osob zagrozonych zakrzepica, np palacych papierosy po 60r zycia, osob, u ktorych w rodzinie wystapila zakrzepica lub u tych, ktore cierpialy na zapalenie zyl plytkich lub maja zylaki. (Nota bene jezeli ktos nalezy do ktorejs z tych gryp to odradzam antykoncepcje hormonalna). Nie wiem, czemu jeszcze ginekolodzy nie wspominaja o tej profilaktyce swoim pacjentkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi1981
Witam. Kolezanka tak chwalila Yasmin ze zaczelam go brac na poczatku stycznia 2007. Zaczely sie potworne bole glowy,rozdraznienie,chandry(wieksze niz przed braniem leku),dusznosci.Dodatkowo z przerazeniem zauwazylam,ze tyje a teraz to juz jestem spuchnieta-dolne partie czesci ciala kiedys zgrabne teraz sa w tluszczu:(Jestem zalamana,zjem do konca opakowanie i koncze jesc to paskudztwo!Malo tego to nie musze ich juz jesc bo zostalam sama. Wniosek-kazdy organizm inaczej reaguje na Yasmin a tu jeszcze sie naczytalam o skutkach ubocznych:( Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi1981
Aha..odpowiedzcie prosze jak moze zareagowac moj organizm na odstawienie tego leku?Czy przytyje jeszcze bardziej i w ogole bo mam obawyo zdrowie,bralam od 4.01.2007. Czy nie wplynie to na moja plodnosc-taka hustwka hormonow,wszak kiedys chce miec dzieci.Zjem do konca opakowanie i chce odstawic i juz chyba nigdy nie bede zazywac,Rigevidon tez mi nie sluzyl-kiedy zjadalam 2 opakowania. Dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitka28
witam bralam yasmin okolo pol roku i dobrze sie czulam nieby wszystko ok ale przytylam troszke a tak po piatym opakowaniu dostalam skurczu łydek i taki dziwny bol w okolicach kostek az do stopy:(:(:( po konsultacji okazalo sie ze to przez tabsy i musialam odstawic co ciekawe to juz moj trzeci miesiec bez yasmine i czuje sie swietnie okresy mam regularne jak w zegarku hm ale osobiscie niepolecam tych tabsow za te cene mozna chyba wymagac wiecej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitka28
tak ewi...po odstawieniu tych tabsow czulam sie jak balon i jeszcze nieznacznie przytylam teraz starm sie wrocic do swojej wagi ale jest ciezko no i tesknie za tabsami anty zawsze to fajne zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pettitka28
Hej dziewczyny! Czytam wasze wypowiedzi i niektóre mnie przerażają. Wiele z was ma rację ,że każdy organizm jest inny i reaguje inaczej ,a skutki uboczne muszą występować,bo skąd by o nich wiedziano. Mam 2 koleżanki,które stosowały tabletki,wprawdzie inne(jedna ma 30 lat , druga 49) ale obie dostały zapalenia żył w nodze i lekarz kazał im odstawić ,stwierdzając ,że to nie środki dla nich.Obie założyły sobie spiralki.Więc nie rozumie was dlaczego mając takie skutki nie przejdziecie na inną metodę.W dodatku na ulotce wszystko jest napisane,więc dlaczego się tak dziwicie. No i jeszcze palenie papierosów. założę się ,że połowa z was pali, nie uprawia sportu,źle się odżywia itd.To wszystko razem procentuje. Ja stosuje tabletki od 18 roku życia ,czyli już 10lat. Miałam 1 rok przerwy,bo chciałam zajść w ciąże, więc odstawiłam(lekarz zalecał 3 miesiące), no i po ciąży karmiłam 2 lata, więc też nie brałam.Wcześniej miałam mercilon i cilest.Po odtawieniu czułam się świetnie,zresztą jak brałam to też. Urodziłam zdrową córkę. Teraz biorę już 11miesięcy jasmin. Czuję się dobrze. Dla mnie wszystkie tabletki były dobrze dobrane. Poprostu nie jestem tak wrażliwa jak wy.Jak bym miała takie skutki uboczne jak większość z was zaraz bym odstawiła. I to nie jest kwestia rodzaju tabletek,ale organizmu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Zgadzam sie z wypowiedza Pettitki.Ja co prawda jestem mlodsza i nie mam takich doswiadczen jak rodzenie dzieci itd, ale tez mysle ,ze to wszystko zalezy od tego jak mamy wrazliwy organizm. Ja biore Yasmin juz od roku i swietnie sie po nim czuje , nie mam zadnych skutkow ubocznych:)Ale widocznie nie kazdy moze brac tabletki , niekotrym po prostu zadne nie sluza i powinny stosowac inne metody antykoncepcyjne , moze jakies niehormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia Goz .
Oj dziewczyny , dziewczyny , po pierwsze , co do tamatów smierci spowodowanych przez Yasmin : człowiek nie moze umrzec od tak sobie ,jadac samochodem idąc ulica Bynajmniej bezpośrednią tego przyczyna nie moze być zazywanie tabletek , i to jest pewne .Najwazniejszą kwestią jest ODPOWIEDNY dobór pigółek .Każdy ginekolog przed wypisaniem tabletek jest zobowiazany przeprowadzic z pacjętką wywiad , który powinien zawierac następujące pytania : czy pacjętka choruje na cukrzyce , czy w rodzinie wystepowały choroby serca ,czy sa problemy z zakrzepica, czy wystapiło kiedykolwiek zapalenie watroby czy też jej choroby .Informacje te sa niezbędne do bezpiecznego doboru tabletek .Zdarza sie jednak ,że ginekolog wcale nie przeprowadza takich rozmów i póxniej ida w świat pogłoski nieprwadziwe , ubarwione , czy nawet zmyślone .Jedna bliska mi osoba wybrawszy sie do ginekologa usłyszała pytanie a jakie tabletki pani wypisac .Kolezanka powiedziała ,aby wypisac jej tabletki takie , jak koleżanka . Po dwóch miesiacach zazywania Skończyło sie to wizytą w szpitalu z poważnym uszkodzeniem watroby .Dlaczego ? to nie tabletki uszkodziły watrobe , ale watroba tej pani była uszkodzona juz przed zazywaniem tabletek !! Pigółki te pogłebiły "ubytek" .Jak sądze historie "śmiercionosne" rozpowszechniane w internecie maja podobne podłoze .Nie tabletki szkodza , lecz nieswiadomosc ludzi i niedbałosc lekarzy czasami powoduje zaniedbania posrednio prowadzące do bardzo negatywnych skutków .A co do innych objawów niepożadanych >Dzieczyny! Jeżeli po zazyciu pierwszego opakowanie wystepują u was tak silne objawy jak mocne i długotrwałe bóle brzucha, krwawienia i co najbardziej niepokojące : niewydolnosci pokarmowe , wymioty , brak apetytu , rozwolnienie zatwardzenie, bóle nóg , trzeba nietychmiast udac sie do ginekologa , nie czekać ,ponieważ świadczy to o złym doborze tabletek.Kazdy organizm jest inny , jeden nie bedzie odczuwał żadnych zmian , drugi nigdy nie zatoleruje danego rodzaju antykoncepcji .Ponadto przy zazywaniu tabletek antykoncepcyjnych niezbede sa regularne badania , bo bywa ,ze choroba w tym cukrzyca rozwija sie w trakcie przyjmowania tabletek ( nie z ich winy) .Pozdrawiam i nie bójcie sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
help me!!!!! odstawilam yasmin w styczniu, mialam okres normalnie w lutym i marcu a teraz nic:(((( robilam test i niby w ciazy nie jestem, czy ktoras z was tak miała?? wizyte u gin mam za 2 tyg i chyba oszaleje do tego czasu:( w ogole teraz przed tym jak mialam miec okres strasznie mnie bolały jajniki chyba, w ogole w krzyzu, moze jakas torbiel mi się zrobila po odstawieniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! mam taki mały problem otóz ost tabletkę wzięłam w tamtą sobotę i nastepnego dnia dostałam okres...normalnie mam teraz zrobić tą 7-dniowa przerwę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereskaaa
a ja wczoraj wzielam pierwsza tabletke yasmin i mnie glowa dzis boli mocno :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja polecam
biore yasmin juz prawie dwa lata mam pytanie czy wam tez tak psyche siada? chodzi mi o zmiany nastroju drazliwosc i czepialskosc jak to mowi moj facet:( czy wy tez tak macie??? bo jestem zalamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Wiesz,ja mysle,ze czepialskosc to jest w kazdym zwiazku:p Jak jest sie z kims dluzej , facet przewaznie sie juz mniej stara albo ogolnie nas wkurza i my sie wtedy go czepiamy:PJa tez tak mam i mysle ,ze kazda dziewczyna w stalym zwiazku tak ma.Wedlug mnie moje czepianie zawsze jest uzasadnione, ale on uwaza,ze mam babskie fochy hehe;pMysle ,ze to nie jest wina tabletek , tylko zycia , ktore juz takie po prostu jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Do Teresski: to ,ze akurat dzien po zazyciu tabletki boli Cie glowa, nie znaczy,ze akurat przez nia.Moze tak po prostu Cie boli. Skad wiesz,ze gdybys jej nie wziela to by Cie nie bolala? Nie przewidzisz tego.Poczekaj jakis czas,zjedz opakowanie do konca i jak przez ten caly czas bedziesz miala bole glowy to wtedy mozesz zaczac sie martwic i myslec o odstawieniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hexa29
od roku zazywam yasmine i zaczęłam mieć straszne bóle głowy, na które nie pomagają zadne leki, to wyłączone 2,3 dni z zycia. HORROR! Nie kojarzyłam tego z tabletkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez takie mialam bóle. mozesz przeczytac moje posty pare stron wczesniej. ost opakowanie wzielam w styczniu jeszcze w lutym mialam bóle, ale teraz jak narazie nie bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×