Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

Gość Nariia
hexa skoro bierzesz rok to mzoe czas na zmiane...kwestia Twojego organizmu...najlepiej zapytaj lekarza zamiast forumowiczek :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azuryt81
Dla mnie Yasmine też okazały się nieodpowiednie brałam je przez cztery cykle; wcześniej Rigevidon i Steadiril 30 niby gorsze i (10x tansze) ale nie powodowaly zadnych skutkow ubocznych; po Yasmine miałam zaburzenia wzroku, bóle głowy, cały czas czułam sie osłabiona i brak ochoty na sex..skonczylam brac w polowie cyklu (jakis m-c temu) jak tylko skojarzylam objawy z tabletkami, nie chcialam sie wiecej truc, lekarz powiedzial ze moge, teraz czuje sie swietnie, ale od dzis zaczynam brac logest.. :) Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga1919
Ja po Yasmin czuje sie swietnie:)A libido wzroslo:D Jak dla mnie to bardzo dobre tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaq29
Witam! Mam pytanie- lekarz zalecił mi zmianę Yasminu na plastry Evra, mam to zrobić od razu - w trakcie brania tabletek, tj. dziś nie biorę Yasminu, a jutro naklejam plaster. Czy ktoś robił coś takiego? Wszędzie w ulotkach jest napisane, że trzeba dokończyć tabletki, a plaster nakleić w pierwszy dzień miesiączki.Co robić??? Ja nie toleruję Yasminu... Bardzo proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojony typek
Moja dziewczyna ma zacząć brać te tabletki. Przeczytałem każdy post na tym forum i jedyny wniosek jaki mi sie nasówa to PREZERWATYWA. Bo skutki uboczne mogą być a nie muszą ale jak dla mnie to samo "mogą" jest juz zadużo . Problem w tym ze skuteczność prezerwatywy dla mojej dziewczyny nie jest wystarczająca. Ja już chyba wolał bym wychowywać dzieciaka niź narażać Ją na jakiekolwiek dolegliwości o szpitalach nie wspomnie (wyrazy współczucia dla AsiaUSA). W związku z tym jesli już mamy sie zmierzyć z tym diabłem to chcial bym zapytać. Jakie badania moja dziewczyna musi przejść żeby sprawdzić na co ma wieksze szanse czy na pozytywne skutki brania leku czy te negatywne. I czy wogóle może brać jakiekolwiek piguły anty ? PS: sory za błedy ( dysortografia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia2509
Podobno mozna zrobic sobie badania krwi,ktore wykaza jaki hormon mozna przyjmowac a jaki nie, czy cos takiego( nie wiem dokladnie,bo ja takich badan nie mialam,ale mozna popytac lekarzy.Zreszta na forum tez dziewczyny czesto o tym pisza,wiec sprawdz sobie)tylko,ze lekarze nie chca na nie wysylac, uwazaja ,ze to zbedne i tak naprawde przepisuja tabletki od tak. Pewnie patrza na wlasne doswiadczenia ,ze np dane tabletki toleruje najwiejsza liczba dziewczyn.Albo ,ze to jest mloda osoba,wiec jej nalezy przepisac tabletki dla takich mlodych kobiet,a nie takich dojrzalych,ktore nie chca juz miec dzieci.Ale w inny sposob raczej nie dobieraja i tak naprawde to jest los i niewiadoma czy dostanie dobre dla siebie tabletki.Mysle,ze troche to wyolbzymiasz, bo nawet jakby Twoja dziewczyna zle sie czula po tabletkach , to moze je zaraz odstawic.Przeciez nie musi ich brac , jesli bedzie miec skutki uboczne.Po odstawieniu wszystko wraca do normy i te zle skutki na pewno znikna.A jak nie sprobuje to sie nie dowie.Mysle,ze lepiej sprawdzic,bo tak naprawde to nie ma nic do stracenia.Bo raczej po paru tabletkach,nawet jesli pojawia sie skutki uboczne to nie zaszkodzi od razu swojemu organizmowi na cale zycie:PA jak okaze sie ,ze beda jej pasowac to bedzie je brac dalej:)Ja nigdy wczesniej nie bralam innych tabletek, moimi pierwszymi byly wlasnie Yasmin i szczerze mowiac to bardzo dobrze trafilam,bo zadnych skutkow ubocznych nie mam i swietnie sie po nich czuje:):):)Biore je juz rok. A tez jestem mloda bo mam 19 lat:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
do Zaniepokojony typek bardzo mi sie podoba twoja postawa i widac, ze bardzo ci zalezy na twojej dziewczynie i bardzo ja kochasz...tak trzymaj...tutaj w Stanach badania nazywaja sie INR/PT (wydaje mi sie, ze tez w Polsce znaja to)-to badania na krzepniecie krwi ale ginekolodzy sa leniwi ...po prostu zabierz ja do normalnego lekarza i poproscie aby sprawdzil jak szybko jej krew krzepnie....kazda kobieta jest inna i kazdy ginekolog powinnien wykonac badania i dopiero po otrzymaniu wynikow na krzepniecie krwi dobrac odpowiednie ale oni sa maja to gdzies...dbaj o swoja dziewczyne i zycze wam wszystkiego najnaj!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi_moi
badania na czas krzepniecia krwi/czas krwawienia mozna zrobic w kazdym laboratorium, skierowanie moze byc od lekarza rodzinnego; co do doboru pigulek na podst. wyniku badan krwi- a sa to badania poziomu hormonow plciowych, a nie czasu krzepniecia-jest taka mozliwosc,ale po pierwsze to nie gwarantuje,ze od razu ginekolog bedzie mogl stwierdzic, ze \'taak, tylko tabletki XY sa dobre dla Ciebie\',moze najwyzej powiedziec cos o dawkach hormonow, jakie beda w tych tabletkach..po drugie, badanie krwi to nie wszystko- potrzebny ejst tez dobry wywiad (czas trwania miesiaczki, dolegliwosci jej towarzyszace, wiek, w ktorym po raz pierwszy wystapila miesiaczka, dolegliwosci ukl. krazenia w rodzinie, itp itd), lekarz moze wyciagnac takze pewne wnioski patrzac na pacjentke (z grubsza mozna wyroznic typ estrogenny i gestagenny, na podst. wywiadu i wygladu; te typy wymagaja roznych tabletek).. tak, czy inaczej hormony plciowe, a- co za tym idzie-takze tabletki antykoncepcyjne wywieraja na organizm tak zlozony i wielokierunkowy wplyw, ze naprawde na obecnym poziomie wiedzy medycznej niektore kobiety beda niestety musialy probowac kilku rodzajow tabletek, zanim znajda odpowiednie- o ile je znajda. najczesciej ginekolodzy kieruja sie tym, ze mlodym dziewczetom/kobietom przepisuja tabl. niskoestrogenowe (np.harmonet, yasmin/yasminelle, cilest, itp) a kobietom karmiacym jednoskladnikowe (takze dla tych,ktore maja klopoty z krazeniem).. jesli chodzi o zgony po tabletkach, to niestety ale zdarzaja sie takie wypadki, o czym mozna przeczytac w ulotkach, to jest zwiazane m.in. ze wzrostem iloscu produkowanego przez watrobe fibrynogenu (jeden z czynnikow krzepniecia krwi;estrogeny nasilaja jego synteze),a to (miedzy innymi) zwieksza jej lepkosc... nie sadze, zeby liczba zgonow po yasmin byla wieksza od takiej liczby zwiazanej z przyjmowaniem innych tabletek, to raczej kwestia naglosnienia calej sprawy.. te osoby prawdopodobnie mialy jakies predyspozycje w kierunku tej choroby. wiadomo, ze firmy farmaceutyczne ze soba rywalizuja,dlatego w mediach, a zwlaszcza w internecie naprawde bardzo trudno znalezc jakas rzetelna informacje dot. lekow. to wszystko nie jest takie proste, jak mogloby sie wydawac, gospodarka wodno-elektrolitowa, na ktora wplywaja hormony to naprawde zlozone zagadnienie. prosty przyklad- tabletki, ktore powoduja retencje wody, a tym samym zatrzymanie w organizmie sodu (tak dzialaja nerki- \'transakcja wiazana\';), powoduja jednoczesnie wydalanie z organizmu potasu (aldosteron-hormon powodujacy zatrzymanie Na+ i wydalanie z org. K+). zbyt duzy spadek stezenia jonow K+, czyli hipokaliemia, prowadzi do zaburzen akcji serca (az zatrzymania serca w stanie skurczu, ze wzgledu na zbyt slaba polaryzacje blon komorkowych w sercu). z drugiej strony-oczywiscie- zbyt deficyt wody rowniez powoduje skutki uboczne, ale to znow nie jest takie proste, bo woda w organizmie to nie tylko krew, ale takze plyny tkankowe, ktore ciagle przesaczaja sie do krwi (a osocze pozbawione bialek przesacza sie do plynu tkankowego)- jezeli objetosc krwi zaczyna spadac, to nasz organizm aktywuje mechanizmy, ktore -zapobiegaja dalszemu spadkowi rzeczonej objetosci (np.zmniejszanie wydz. moczu, przez wydz. odpowiednich hormonow, gl. wazopresyny) -\'amortyzuja\' ten spadek objetosci- na zasadzie czysto fizycznej gdy krew staje sie zbyt \'zageszczona\', automatycznie do nacz. wlosowatych dostaje sie wiecej plynu tkankowego, mniej zas osocza przesacza sie do tkanek. to nie moze oczywiscie trwac w nieskonczonosc, ale nie tak latwo czlowieka wykonczyc;) zdrowka zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo22
a ja bralam jasmine przez poltorej roku .. zawsze malo wazylam wiec nie zalezalo mi na tym czy przybiore czy nie.. ale mialam swietna figurke ktorej mi kolezanki zawsze zazgroscily wysoka szczupla ladny biust szczuple bioderka .. ale jak zaczelam stosowac yasmine to .. - biust urosl owszem.. moj facet jest zadowolony ja nawet tez - brak ochoty na seks.. - uczucie suchosci dllluuuga gra wstepna i czasami nic.. :/ - zmienne nastroje :/ czeste "dolki" - za wiele nie przytylam - ALE najgorsze ze w biodrach przybralam 7 cm!!!!!!!! wyobrazcie sobie szczupla osobe z szerokimi biodrami !! tylko szerokie biodra bo uda szczuple !! to straszne!! fatalnie sie z tym czuje.. probuje maskowac ten skutek uboczny ciuchami ale niestety nie idzie!! :( zawsze sobie moglam pozwolic na obcisle bluzeczki oi spodnie a teraz?? zakladam obcisla bluzeczke i mam szerokie ramiona wielkie cycki i szeroka dupe!!!! zastanowcie sie po kilka razy zanim zacznicie brac to swinstwo!! bo teraz wiem ze sie zastanowie jeszcze bardziej niz wtedy zanim zaczelam brac.. :(( nie wiem moze inne tabletki nie maja takich skutkow ubocznych jak szerokie biodra choc moja kolezanka brala rozne poczawszy od diany cilestu i jakich innych.. i teraz nie miesci sie w rozmiar spodni 42 :(( a gora 38.. nie wiem moze plastry nie wplywaja tak na rozbudowe ciala?? prosze wypowiedzcie sie bo ja nie wiem co robic.:( odtsawiam a razie te tabsy ale co dalej?? mamnaddzieje ze dalej sie i bede tak rozrastac i co zrobic zeby "ukryc" biodra?? prosze pomozcie... :(((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo22
a moze napiszcie mi jakie macie wymiary ile wzrostu ile lat to mnie uspokoicie troche?? bo moze kolezanki nie biora tabsow i wygladaja normalnie.. i ja moze schizuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana-
Czesc. Mam pytanie. Bralam Harmonet,ale strasznie od niego przytylam i lekarz dal mi wlasnie Yasmin, w piatek skonczylam pierwsze opakowanie i teoretycznie jak to zwykle bywalo po Harmonecie w poniedzialek powinnam dostac okres...ale niestety dzis jest wtorek a po okresie ani sladu...martwie sie, czyzby to byla ciaza?? Czy reakcja organizmu na zmiane tabletek?? Prosze odpiszcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaśmina22
Ja zażyłam natomiast 3 tabletke i jestem rozdrażniona i troche mi jest niedobrze ale jak narazie wszystko oki. Ciekawe czy przytyje bo tego sie obawiam najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Cześć! Yasmin brałam 9 miesięcy, to co działo się z moim organizmem opisuję poniżej, teraz uzasadniam po co to robię - szukam osób, które podobnie zareagowały na te tabsy, bo chociaż wiem, że każdy organizm inaczej reaguje na hormony, to z pewnością istnieją podobieństwa. Niestety muszę sama przeanalizować działania różnych tabsów i zasugerować potem ginekologowi te 'odpowiednie' dla mnie (teoretycznie) bo on generalnie lekceważy moje spostrzeżenia i wciska, że nic mi nie jest. Próbowałam zmienić lekarza i... nic, każdy trktuje mnie z przymrużeniem oka... CZY KOMUŚ DOSKWIERA /ŁO, TO CO MI PO YASMINIE?: Wypadanie włosów garściami, totalne przesuszenie organizmu - aż do odwodnienia przy spożywaniu litrów płynów, zespół suchego oka (aż soczewki mi się przyklejały), wieczne mdłości, wilczy apetyt ze skłonnością do tycia, brak ochoty na seks, drażliwość i nerwowość, duszność w klatce i ogromna senność. Rzuciłam Yasmin w połowie cyklu - to ŚWIŃSTWO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Aha - ZAŁAMANA - nie martw się, przy Yasminie miesiączka pojawia się dość późno - na 4/5 dzień po odstawieniu, w trakcie tygodniowej przerwy. Ufam, że pomoże Ci to info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hopee ja brałam 2 miesiace Yasmin a teraz kończe drugie opakowanie Yasminelle i wydaje mi sie ze te tabletki mnie na maksa odwadniają-mam totalnie sucha skórę, lupież, ciągle chce mi sie pić, wciagam po 5 batonów dziennie, zmniejszyły mi sie piersi!!!!...i co najgorsze mam widoczne żyły na rekach, nogach, dekolcie. Czyli odwodnienie!!!Lekarka mnie olała totalnie, powiedziała że nic mi nie jest. K...a jego mać! Dostałam Yasmin baz żadnych badań ani rozmowy. Nawet nie mialam zadnych badań na poziom hormonów a wszystko było ok-cera, włosy, regularne misiaczki. A tak na marginesie to Yasmin i Yasmiennelle wcale nie należą do tabletek które maja mało hormonów wiec nie wiem skąd ta nagonka lekarzy do stosowania Yasmin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
chumele, Yasmin jest tak popularny ze względu na ekskluzywne 'upominki' dla ginekologów. Znam paru którzy paradują wraz z personelem w kitlach Yasmin i masowo je przepisują! Mam pytanko - zmieniasz tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska1919
A ja nie narzekam na Yasmin:) Dla mnie sa super:) Nie mam zadnych skutkow ubocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Kaska1919 - super, że nic Ci nie jest po Yasminie. Długo go stosujesz?Dzięki za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska1919
Yasmin biore juz 13 miesiecy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Wypowiadalam sie juz wiele razy na tym forum,ale powiem jeszcze raz ,ze ja takze jestem bardzo zadowolona z Yasmin:) Nie mam zadnych skutkow ubocznych , libido wysokie , skape miesiaczki , wszystko ok:) W ogole nie czuje ,ze biore jakies tabletki. Zadnych dolkow psychicznych tez nie mam:PA biore je juz rok:) Dla mnie rewelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safinka
Słuchajcie, mam pytanko: biore tak jak wiekszosc z was Yasmin. Powinnam brac o godzinie ok.21.45, ale biore czasami o 22, czasami o 23 a nawet ze dwa razy bylo pozniej. Czy takie niereguralne branie moze zwiekszyc ryzyko zajscia w ciaze? Co o tym sadzicie? p.s. A w ogole to tez strasznie zaczelam sie bac, jak to wszystko przeczytalam o Yasmine....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Safinka - tak małe różnice czasowe nie maja wpływu na działanie Yasminu, spokojnie :) A tak w ogóle, to dobrze się czujesz po Yasminie? Ps. Dzięki Kaska1919. A mam pytanie do Ciebie, to Twoje pierwsze tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopee
Safinka - tak małe różnice czasowe nie maja wpływu na działanie Yasminu, spokojnie :) A tak w ogóle, to dobrze się czujesz po Yasminie? Ps. Dzięki Kaska1919. A mam pytanie do Ciebie, to Twoje pierwsze tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safinka
Dzięki hopee! Te tabletki biore trzeci raz (wczesniejsze dwa razy po dwa opakowania-okolicznosci tego wymagaly:)). Teraz po przerwie zaczelam kolejne opakowanie i czuje sie naprawde ok, chociaz zwiekszyl mi sie apetyt na slodkosci. Co do wczesniejszych opakowan to kojarze ze mialam bardzo czesto skurcze prawej lydki w nocy, ale dopiero teraz to polaczylam z braniem tabletek. Mam jeszcze dwa opakowania, jak mi sie skoncza to odstawiam, bo i tak jestem teraz za granica a nie wiem co tu mi lekarz moze przypisac...Zostaja wiec gumki, chociaz przy tak czestym wspolzyciu moze okazac sie to bardzo kosztowne :( A co do Yasmine, moze nie umre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska1919
Tak,to sa moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza28
Witam wszystkich, ja biore Jasmin przez 4 miesiace, te tabletki mowiac bez przesady uratowaly mi zycie i niesamowicie poprawily zycie intymne w moim malzenstwie; od wielu lat cierpie na ostre migreny, kiedys sprobowalam Novynette i znalazlam sie 2 razy w szpitalu.Balam sie sprobowac Jasmin,bo nie wierzylam ze moze byc dla mnie.Ale lekarz mnie przekonal i jestem niesamowicie zadowolona, nie powoduje migren a nawet powiem wiecej, nie wystepuja czesto.natomiast musze przyznac, ze pojawily sie wypryski na linii brody i szczeki,prawdopodobnie przez Yasmin bo nigdy nie mialam problemow z cera i jestem juz kolo 30-tki wiec na tradzik za pozno. Mimo to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo22
ja oprocz opisanych skutkow ubocznych jakie opisalma wczeniej bylam bardo zadowolona z yasmine.. choc po tak dlugim stosowaniu bez przerwy zaczelam sie zastanawiac czy wszystko ok.. czasem bolaly mnie nogi, z zylami wszystko ok.. na poczatku nie chudlam wogole i bardzo sie cieszylam z tego ale po moze roku stosowania zaczelo byc bardzo widac bioda i teraz wydaje mi sie ze ejstem coraz szersza :(( kilka razy w nocy obudzilam sie ze strasznymi skurczami w lydce.. ale poszlam do apteki i dostalam witaminy bo skurcze w nogach sa powodem niedoboru jakis skladnikow witamin w organizmie zelaza czy magnezu.. nie wiem dokladnie:/ i jak zaczelam brac witaminki to jest ok pewnie gdyby nie moje szerokie biorda to bym nie przea\stala ich brac wlasnie zrobilam przerwe sobie nie wiem jak dlugo powinnam miec ta przerwe.. moze kilka miesiecy zobaczymy.. jak moj organizm bedzie reagowal a wy jak reagowalyscie po rozpoczeciu przerwy w stosowaniu yasmine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuu :(( okazalo się ze po odstawieniu yasmin mam torbiel:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek2602
Wiesz to,ze masz torbiel to mysle ,ze wcale nie przez Yasmin. Po prostu mogl sie pojawic,bo to sie zdarza. Zarowno u kobiet bioracych tabletki antykoncepcyjne, jak i nie bioracych. Nie powinnas tego laczyc z Yasmin. Bo nie ma zadnych dowodow na to ,ze to od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×