Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zyx...

Szewska lejkowata klatka...

Polecane posty

Gość No_name
BRAWO Płetwa!!! :D Wreszcie przemawia przez Ciebie rozsądek ;-) A tak z ciekawości, to gdzie Ty mieszkasz? W Pcimiu Dolnym? :-) Czytając o reakcjach Twoich znajomych można odnieśc wrażenie, że to wszystko dzieje się w jakiejś zapadłej XIX- wiecznej wsi, gdzie ciągle jeszcze panują czasy średniowiecznej ciemnoty. Przecież to są dorośli ludzie! Jak to możliwe, że wszyscy zatrzymali się w rozwoju na poziomie 12-latków? To żałosne! Musisz "załatwiać" te swoje sprawy? Nie możesz poprostu przyznać im rację i sobie odpuścić? Wiesz, ja nie miałam do czynienia z tak patologicznymi świrami, więc nie bedę sie wymądrzać. Ale załatw to na poziomie i w miarę z klasą, niezależnie od tego, czym potem będiesz w ich oczach... Cieszę się, że w końcu myślisz o operacji. To mądra decyzja :D Trzymam za Ciebie kciuki! Na pewno wszystko się uda. To tyle. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pletwa
Mam na imie Slawek i mieszkam w Katowicach a ci ludzie . Chce powiedziec ze na mojej ewentualnej smierci nic nie zyskaja no a moze sie myle :) on fer nie postapil nasmiewajac sie z kolegami ze mnie ja tez nie potrzebnie go uderzylem no ale bylem pijany. Nie odpuszca niestety bo pectus urazil jednego z nich dume i musz ezostac wyeliminowany :) to śmieszne obicie gosciowi twarzy za cene zycia.No Name powiem tobie po prostu osmieszylem go na oczach kolegow wiec mi nie odpuszcza niestety. pewnie dolek juz mi wykopali. No ale milo bylo pogawedzic z wami dziewczyny i szkoda ze my sie wczesniej nie poznali bo moglibysmy sie w realu spotkac porozmawiac na rozne tematy ze smiechu byscie nie wytrzymaly taki wesoly facet ze mniee :D za bledy trzecba poniesc kare niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
W Katowicach jest taka patologia? :D To chyba w Nikiszowcu ;-) Bez urazy, ale mnie się to wydaje strasznie infantylne :D Wiesz tego typu sprawy lepiej załatwiać na trzeźwo ;-) a piąstki to lepiej wykorzystaj do trzymania kciuków ze egzaminy Teorii :D Faktycznie wesoły jesteś. :D Pozdrawiam. Daj znać od czasu do czasu, czy żyjesz, a jak się dowiesz gdzie ten dołek Ci wykopali, to napisz, przyjdziemy chociaż znicza zapalić ;-) :D :D A tak poważnie, to trzymaj się i załatw sobie ten zabieg. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Ps. Nie mozesz poprostu przeprosić tego bałwana? Chyba głupio pytam... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pletwa
Przeprosilem powiedzialem że sory bylem pijany mozesz mi oddac mocniej ale ic nie poskutkowalo podal mi reke na zgoe ale co z tego jak slyszalem od innych ze mam przewalone na maksa . zaluje ze poszedlem dwa dni po tym incydencie do niego przeprosic, powiedzial ze bedzie solo ale ja mu nie wierze w to solo moze i bylo by solo ale potem i tak czy tak bym dostal widzialem przeciez mine tych gosci nie byli zbytnio zadowoleni. jak bym byl zdrawy to by byla solowka moze bym dostal w leb jeszcze od kolegow i na tym by sie skonczylo ale przeciez ja jestem inaczej traktowany wiec bedzie cud jak to przejde. Moze kiedys bedzie taki PE PC traktowany na rowbi z tymi zdrowymi i reszta chorych.Zeby to sie mogo sprawdzic to albo oni ci co sie smieja zachorowaly by ich dzieci albo bylo by wiecej PE PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pletwa
Na Manhattanie śą tacy powaleni ludzie moji sasiedzi i co kolo nich mieszkam i tam dalej :/ po prostu przez tych ludzi nienawidze swojego amieszkania mialem sie wyprowadzic lata temu :/ ciężko stwierdzić od kiedy wiedzą ale gdzies od kilku lat z 4 lata o 4 za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
No-Name i Teoria znacie jakieś cwiczenia na klatke kurzą ? bo ćwicze pompki na drążku itp Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest przyczyna takiej szewskiej kaltki?? bo mój maz ma ale nic mu w zwiazku z tymnie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Cześć Płetwa :D miło Cię znowu widzieć :-) Nie ma ćwiczeń na PC, z resztą w Twoim wieku i tak Ci już nic nie pomogą :-( Porosotu żebra tak powkrzywiały się, że stworzyło Ci się coś w rodzaju "garbu", kości są juz zbyt twarde, żeby je "spłaszczyć". Pozostaje tylko zabieg!!! Powycinają Ci co trzeba i będzie O. K. Taki zabieg to na prawdę niezapomniana przygoda :-) Trzymam za Ciebie kciuki. Asiulek27---> PE powstaje głównie w skutek przebytej krzywicy, niedoboru wit. D3 w dzieciństwie, czasami bywa dziedziczne, ale na temat genetycznego uwarunkowania nie ma naukowych dowodów. Wiecej informacji znajdziesz na stronie www.pectus.pl/ Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
No-Name Dzieki za wszystko :) zapisałem sie na www.pectus.pl ale nie ma tam tloku ale OK :) Asiulek27 polecam www.pectus.pl dobra strona :) Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
PC I PE to jest najprawdopodonirj wina przodkow wiecej jest PE niz PC. No-Name teraz to ciezko u mnie ale moze bedzie kiedys lepiej to pojde na operacje chociaz mam dyga :( te schorzenie mnie wykonczylo juz prawie POZDRAWIAM WAS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name
Płetwa ---> :D nie czekaj na "kiedyś" idź na zabieg jak najszybciej!!!! Męczysz sie z tym i nie ma sensu, żeby trwało to dłużej. Poza tym "kiedyś" na pewno ten zabieg bedzie odpłatny więc lepiej się pospiesz póki refunduje go NFZ. Nie wiem jakie masz problemy (oprócz tych półgólwkami z Twojego osiedla), ale myslę, że warto wziąć sie za swoję klatkę, bo może wtedy będzie Ci łatwiej wszystko rozwiązać. Trzymaj się :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) :) sorki że tak późno ale jakos nie mialam czasu :P NO NAME ślicznie dziękuję za trzymanie kciuków :D :D :D :D :D pomogło jak najbardziej i wywalczyłam to nieszczesne stypendium :) podaj adres to wyślę Ci jakiś prezencik ewentualnie 10 % pierwszej wypłaty :D a co tam nowego oprocz nieustających ćwiczeń Płetwy ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name
Hej Teoria :D Wiedziałam, że tak będzie, bo jak ja już za kogoś kciuki trzymam to zawsze działa !!!!!:D Pod Twoją nieobecność nic ciekawego się nie działo, no może za wyjątkiem tego, że Płetwa się za siebie wziął :-) Tworzy dzielnie na stronce dla Pectusów, namachał już chyba ze 30 postów i bardzo dobrze, bo już mu chyba lepiej :D Teraz to obydwie musimy za niego trzymac kciuki, żeby wytrwał i w końcu poszedł na zabieg, no i ogólnie żeby wszystko sobie “pozałatwiał”. Ps. Do Płetwy: z tym pisaniem do Dymnej to chyba nie jest najlepszy pomysł, efekt może być odwrotny do oczekiwanego, bo pokażesz światu, że Pectusy to są jednak dziwolągi.... Ciekawi mnie też opinia Nie-Pectusów na ten temat, a zwłaszcza postrzegania takich ludzi przez społeczeństwo, nie wiem dlaczego nikt nie dopisuje się do tego tematu. Pozdrwiam Was Teoria (ze Słonkiem;-)) i Płetwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie
mam siostrzeńca który jest po operacji.Dziura w klatce przeszkadzała mu nie tylko psychicznie.W wieku 14 lat zaczął mieć klopoty z wydolnością organizmu.Byj jednym z perwszych we Wrocławiu któremu wsatwiono płytkę zamiast wycinac cały mostek.Nie wytrzymał dwoch lat z łytką bo jest jednym z ułamka którzy są uczuleni na ten stop.Ale choć tylko ponad rok wytrzymał efekty korygujące są bardzo dobre.Dziewczyny podrywa jak się patrzy,w tym roku kończy 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Witajcie--> no to faktycznie miał "szczęście" do tej płytki, bo we Wrocławiu chyba dwie lub trzy osoby były na to uczulone (może powinien grac w Lotto ;-) ) Najważniejsze, że jest zadowolony z efektu :D Tak trzymać :-) Pozdrowionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
No-Name teraz zbieram mase i cwicze chce tak wazyc z 85 przynajmuej mnue sue wydaje ze jak wyochne brzuch to tej ochydnej kosci nie wiidac :) Teoria Gratulacje :) Pozdrawiam Wszystkich :) sam jestem ciekawy czy kiedys społeczeństwo zmieni do pectusów nastawienie :) duzo lekarzy traktóje PC jak dziwaków to co sie ludziom dziwić ach szkoda nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
No właśnie w tym rzecz, zdziwiłbyś się jakie teksty i opinie na temat osób z PE i PC są wypowiadane przez lekarzy. Kompletny brak zrozumienia, ale czy jest to wynikiem jedynie głupoty - watpię, chociaż w dużej mierze na pewno... Trzymajcie się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateau
Trzeba być na maxa odmóżdżonym żeby anwet dla żartów pisać "ruchaniu" przy lejkowatyej klatce!!!!!Moja córka urodziła się z ta wadą i czeka ją operacja ja nie widzę w tym nic zabawnego. LUDZIE KTÓRYCH TEN PROBLEM NIE DOTYKA SĄ PO PROSTU NIETOLERANCYJNI> Smutne że tacy ludzie istnieją DEBILE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateau
Trzeba być na maxa odmóżdżonym żeby anwet dla żartów pisać "ruchaniu" przy lejkowatyej klatce!!!!!Moja córka urodziła się z ta wadą i czeka ją operacja ja nie widzę w tym nic zabawnego. LUDZIE KTÓRYCH TEN PROBLEM NIE DOTYKA SĄ PO PROSTU NIETOLERANCYJNI> Smutne że tacy ludzie istnieją DEBILE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Masz całkowitą rację Plateau, ale tutaj chodzi także o aspekt psychiczny. Oczywiście nie bronę tego, kto to napisał, bo nie należy przekraczać granic dobrego smaku, ale być może autor ma z powodu swojej klatki, a konkretnie jej wyglądu ma problemy natury psychicznej w sypialni. W tekście raczej nie wyczuwa się ironii, a bardziej rozgoryczenie ;-) Gratuluję Ci przede wszystkim tego, że zdecydowałaś się operować swoje dziecko !!!!!! Duże brawa !!!!! :D Gdzie córka będzie miała zabieg? Tradycyjnie polecam forum www.pectus.pl/ Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płetwa
seks jest bardzo ważny w życiu człowieka a ja majac PC raczej nie znajde osoby gotowej sie pokochać :/ lekarze sie naśmiewają z PC to wiem doskonale chętnie bym jkednego z drugim pozabijał i dziwie sie ze jeszcze tego nie zrobiłem:/ jak sobie te szpetne mordy przypone to chciałbym je kieduyś spodkać sam na sam wtedy juz taki kozak niebedzie/ Plateau sa gnoje których bawi nasmiewanie z innych ale w grupie bo jak sam idzie to głowa przy krawężniku znam to ze swojego życia Rozumie twój gniew Córke Pozdrów i niech próbuje sie nieprzejmpwać niech niepopełnia tych samych błedów co ja ja obiłem cwaniaczka a teraz z kolegami sie na mnie szykują bo w pojedynke nic nie znacza co niektórzy ile razy myslałem zeby ichpowybijac za te kilka lat ponizania gdybym miał pistolet pewnie bym ich wszystkich na raz wybil co do jednego lekarze sie smieja bo mieli farta że ich to niespotkało:/ młode oszolomy to powalone istoty te stare tez sie smieja gnoje a lekarz ma leczyć a nie sie smiac z pacjeta i rozpo9wiadac innym jakie dziwolagi przychodza do nich. PC i PE maja troche inną budowe klatki piersiowej czy to powód do wyśmiewania? naoewno nie nienalezy sie smiac z czyjegoś nieszczęścia powinno sie wspierac taka Osobe No Name Witam :) Pozdrawiam wszystkich PC i PE i tych którzy Darzą Nas Szacunkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezimienny
ja mam 15 lat i mam klatke piersiową kurzą. Różni sie od szewskiej tym ze w niej mostek jest uwypukony, zas w szewskiej wciśniety(tak słyszałem). W sprawie tej mojej klatki ciągle jeżdze po jakichs konowałach, którzy wiele o tym nie mogą powiedziec. Niedługo jednak jade do Lublina po to by zrobili mi pewną opaske, która bedzie uciskac klatke i po 2-3 ta moze wrocic do normalności:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezimienny
2-3 latach:D a ta opaska o której wspominałem nazywa się pelotą uciskową, nie wiem za bardzo jak to wygląda, tylko tyle ze trzeba robić to na miare:( troche długo tego czasu ale jak dorzuci sie jakieś ćwiczenia to moze bedzie szybciej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pectusik
hej wszystkim ja też mam szewską klatkę i uwierzcie, że nie jest z tym dobrze żyć więc radzę od razu iść z tym do fachowca, bo mi w dzieciństwie żaden z lekarzy nie zwrócił uwagi..Teraz mam 22 lata.Konsekwencją szewskiej klatki może być zmniejszona pojemność pluc. Nie moge biegać na dłuższe dystanse bo się bardzo szybko męczę, ciężko mi wziać głeboki oddech, a z moim serduchem też nie jest wszystko:/ Mam niedomykalność zastawki i cos z mieśniem sercowym..chyba się zdecyduje na operacje, chociaz lekarze mówia, że nie kwalifikuje sie do zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezimienny
nom właśnie z kurzą tez ak jest, ze nie mozna oddychac pełnym tchem. Ty masz jeszcze gorzej Pectusik, a jakbys miał tą operacje to życze powodzenia:D(chodzi o operacje na serce). Ja na tą swoją klatkę tez bym wolał operacje, ale rodzice sie troszke cykają;] Cóż zrobic...?:) Dobrze ze chociaz sie troszcza troszke. Wielkie pozdro dla No_Name i Teoria:D ...no i cała reszta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Widzę, że temat odżył :D Witam Bezimiennego i Pectusika :D Nie wiem o co chodzi z tymi opaskami, ale napewno niewiele pomogą. Moim zdaniem najskuteczniejsza jest operacja, którą polecam każdemu pectusowi niezależnie od tego czy ma PE, czy PC. Adresy poradni torakochirurgicznych i szpitali wraz z rankingiem najlepszych znajdziecie na forum strony dla pectusów www.pectus.pl/ Polecem i pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
Witam No Name Teoria Pectusik Bezimienny i Reszta :) Mam pytanie do Bezimiennego ile kosztuje taka opaska ? moze to cos da :) chętnie bym sie w nia zaopatrzył bo też mam kurza po za tym robie pompki i duzo jem i wydaje mi se ze mniej widać chyba. mam brzuh moze dlatego mniej widać i klatke troszke umiesnioną. Spytaj sie lekarza czy 27 latek bo tyle mam czy taka opak amu cos da ? Pozdrtawiam Wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Wiesz Płetwa 27-latek jest już za bardzo "skostniały", żeby pomogły mu jakiekolwiek opaski, czy ćwiczenia, które nic nie dają nawet u dzieci. Powie Ci to każdy chirurg mający jako takie pojęcie na temat operacji klatek. Dlaczego właściwie nie chcesz iśc na ten zabieg????? Może czas, żebyś przestał karmić się fikcją i wmawiał sobie głupoty, że istnieje jakiś sposób oprócz operacji? Nie obraź się na mnie, ale myślę, że Tobie jest dobrze z PC, bo możesz za wszystkie swoje "nieszczęścia" obarczać wypukły mostek. Zastanawiałeś się kiedyś co byś zrobił, gdybyś nagle zaczął normalnie wyglądać? Może zamiast żłopać w domu kolejną puszkę piwa, wybierz się na wizytę do chirurga? Taka operacja to naprawdę nic strasznego, czego tak właściwie sie boisz? Jesteś pewien, że to co kiedyś przytrafiło Ci się po zastrzyku to była śmierc kliniczna? Odpowiedż sobie na pytanie, co tak na prawdę chcesz osiągnąć i jak bedziesz znał dpowiedź to daj nam znać :D Pozdrawiam Cię serdecznie, pa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezimienny
przykro mi Płetwa ale musze sie zgodzić z No_Name. jak dzisiaj byłem u lekarza powiedzial ze mam to nosic prawie w kazdej mozliwej chwili, nawet podczas snu. Oszczędzic sobie moge tylko dni upalne, i zajęcia szkolne z wf-em. A lepiej zebym nosil to czesciej gdyz ja jeszcze rosne i to mi sie wciaz ksztaltuje... no niestety ale 27 latek to wiek, w ktorym opaska jest zdecydowanie niewskazana. A jezeli kogos poza Płetwą to interesuje, to taka opaska kosztuje ok 300 zł, trzeba ja robic na miare. Pozatym ze strasznie uwiera, jest niewygodna i troche ja widac nawet pod ubraniem to chyba jest ok, lecz co jakis okres bedzie ja trzeba zmieniac na wiakszą. A co do kosztów, to NFZ refunduje część, lecz trzeba sie za daną refundacją troche najeżdzic po lekarzach, klinikach itd, aby dostac jakies tam skierowania itd. ja mialem refundacje i zaplacilem cos kolo 70 zl, ale doliczajac wszystkie wizytu u prywatnych lekarzy, ortopedow, NFzetach bardziej oplaciloby mi sie kupic bez refundacji i nie placi za te wszystkie wizyty. Jezeli jest ktos TU z kurza klatka i ma ....-16 lat(gdzies tak), to powinien sie o cos takiego starac. Przez czeste uzytkowanie mozna zlikwidowac znieksztalcenie nawet w pol roku, polecam i pozdro ALL!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×