Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zyx...

Szewska lejkowata klatka...

Polecane posty

Gość No_name
płetwa---> właśnie przeglądałam forum PE, no, no Kolego, ale masz sny...., dziwne, ale opis tej dziweczyny bardzo pasuje do mnie ;-) :D :D :D :D Pozdrawiam i wiesz, że możesz ten sen urzeczywistnić, wystarczy wybrać się na wizytę do torako i nikomu ta kość nie będzie przeszkadzała. Trzymaj się! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pectusik
Hej wszystkim pektuskom. słuchajcie ile kosztuje taka opracja???Nie wierzę, że jest za darmo??Ja juz nei mogę życ z tym cholerstwem, więc postanowilam działać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Cześc Pectusik :D Oczywiście, że zabieg jest całkowicie refundowany przez NFZ - nie płacisz nic, a nic. Może się jedynie zdarzyć, że będziesz musiał pokryć koszta badań potrzebnych do zabiegu a więc: tomografii komputerowej klatki (3D) , spirometrii (często robią ją przed zabiegiem w szpitalu wiec bezpłatnie), USG serca i RTG klatki. Za wizytę u torakochirurga nic nie płacisz. adresy szpitali z numerami telefonów, gdzie udzielą Ci szczegółowych informacji znajdziesz tutaj: http://kinatech.hosted.pl/pectus/www/forum/viewtopic.php?t=101 Najdłuższe terminy mają Zakopane i Poznań więc zapisz się czym prędzej na wizytę, bo kto wie może uda Ci się zdążyć jeszcze przed wakacjami. Pozdrawiam i powodzenia, pa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pectusik
Hej wszystkim> Przed chwilką obejrzałam filmik z operacji klatki...Powiem wasm szczerze, że mam pietra i coraz mniej mi sie to podoba. wiadomo, ze żadna operacja nie jest miła...ale jak mam w perspektywie to, co robią temu biednemu człowiekowi to włosy mi na głowie stają...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YAS
Witam wszystkich! NO_NAME, chcialbym obejrzec film z operacji, ale pojawia sie komunikat nie mozna wyswietlic strony, mozesz podac link raz jeszcze? Chcę zoperować u siebie szewską klatkę piersiową. Myślę o: WARSZAWA Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Płocka 49 Techniki tradycyjne (dorośli) www.igichp.edu.pl/ tel. lekarze: 022 43 12 283 lub 022 43 12 245 tel. centrala: 022 431 21 00 Czy robią tam metodą NUSSA? Co sądzisz o tej klinice? Doradź mi proszę. Mam nadzieje, że mój wiek nie przeszkodzi w zoperowaniu tego właśnie tą metodą, ale jeśli nawet to i tak chcę się tego podjąć. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name*
Dawno tu nie zaglądałam, dzisiaj cos mnie podkusiło i proszę - temacik odżył :D Z tego co wiem, to w tym akurat szpitalu w Warszawie Nuss`a nie robią, a do wypchnięcia dołka najlepszy jest własnie Nuss. Chyba, ze masz wadę asymetryczną, bądź skomplikowaną, wtedy techniki łączone, ale to tez niestety nie w W-wie. Nie czuję sie osobą odpowiednią do polecanie jakiegokolwiek szpitala, ale obecnie w kraju najlepszym specjalistą od klatek, a tym samym i Nuss`a jest dr Jarosław Adamczak z Poznania. Mam na swoim koncie nawet kilka reoperacji nieudanych zabiegów w innych szpitalach, a w szczególności po Zabrzu, które stanowczo odradzam. Wklejam jeszcze raz link, może teraz zadziała http://www.childrens-merc...edia/pectus.wmv i jeszcze drugi http://www.laparoskopzabrze.strefa.pl/nuss.htm Pectusik---> nie przejmuj się, to tylko tak strasznie wygląda. Przekonasz się, ze Nuss to może być fajne przezycie. Płetwa ---> no, no, ale działasz na forum ;-) brawo, brawo Pozdrowionka dla wszystkich, pa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name*
kurcze, ktoś mi podchrzanił nicka :-( musze się teraz podpisywac z gwiazdką, ale to nadal ja :D Szkoda, ze sobie nie zarezwewowałam nicka, ale trudno, tak to bywa z pomarańczowymi... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
Swietnie, ze odpisalas. Mozesz mi jeszcze powiedziec, jakie badania potrzebne są do przeprowadzenia operacji, bo chcialbym udac się z prośbą o skierowanie na nie, do mojego lekarza rodzinnego. Bylem jakis czas temu w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc na Grabiszyńskiej 105... ale kolejka byla spora i dalem sobie na spokoj. Ale niestety musze poddac sie zabiegowi i chcialbym pojechac tam jak już coś, ale z jakimiś konkretami (mam tu na mysli badania). Co myslisz o tym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name*
Badania to RTG klatki AP i boczne, Tomografia klatki (nie zawsze wymagana), spirometria często robiona na miejscu przed zaniegiem, USG serca i konsultacja kardiologiczna. To chyba tyle. Najlepiej udac sie do torakochirurga i spytać jakie badania są wymagane w tym konkretnie szpitalu. Internista nie moze dac skierowania na badania specjalistyczne, a nie ma sensu zebyś wydawał pieniądze na badania, które moga nie być wymagane. Wrocław jest taki "średni" jeśli chodzi o klatki, wiem, że przez długi czas mieli zepsuty torakoskop i nie operowali. Największe uzanie wśród pacjentów ma Poznań i dr.Adamaczak. Trzymam kciuki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEo88
Siemanko tez mam taki maly problem ale cwicze zaczolem cwiczyc i widac poprawe mi wystaje leciutko z lewej strony zeberka ale za to niewiem jak to ujac chociaz jestem prawo reczny mam udezenie z lewej renki prawie takie jak z prawej jeden dobry cios i stzreka idzie lubie sluchac jak sie lamie ha ha cdwitrzcie panowie oczywiscie jezeli nie m,acie az tak strasznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEo88
Aha No neame jak bym ci wyslal zdjecie to bys ocenila czy potrzebna by byla operacja pozdrawiam jeszcze raz narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name***
Decyzja musi należeż do Ciebie, jesli źle się czujesz ze swoją klatką, to musisz ją zoperować, bo to zdominuje Twoje życie. Jeśli dołek Ci nie przeszkadza to nie opeeruj się, chyba, że masz prpblemy z wydolnością fizyczną, która z czasem i wiekiem i tak może się pojawić. Pozdrowionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEo88
powiem ci ze nie mam problemow z wydolnoscia jade na klate superserie a dolek mam gdzies na 1 cm przyslal bym ci zdjecie ocenil/a bys trzy potrzebna operacja jk cwice i sie rozciagam trzasami slysze jak mi chrupie tami maly trzask jest ok. to muj e mail jak co to napisz na niego wysle ci fotki krkkrzys88@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEo88
Chodzi mi tu ze ty wiesz wiecej na ten temat chodzi mi o doradztwo przed pujsciem do lekaza a z tego co widze troczhe sie na tym znasz pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łapa
W Gdańku robię zajebistą klatę. Ruchanie się poprawia w 100%. Wsadzam metalowy pałąk który sięga aż do przyrodzenia i zapewnia maksymalną satysfakcję. Zgłaszajcie się do Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej w Gdańsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chichot**********
No tak Łapa, jak ma się defekt przyrodzenia, a nie klaty to może i pomaga. Cieszymy się, że ktos Ci pomógł, ale pomyliły Ci sie tematy. Z problemami takie jak Twoje zgłos się do androloga, a nie torakochirurga :P Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
No_Name mam prośbę... strona z adresami i telefonami szpitali, nie działa.... czy możesz mi podać namiary na Poznań i dr Adamczaka? Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name***
Szpital im. Marcinkowskiego, ul. Szamarzewskiego 62 tel. lekarze: 061 66 54 285 Najlepiej dzwonić przed 8 rano lub po 14.00 W razie niepowodzenia w dzwonieniu podam Ci nr komórkowy. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
Jesteś wielka, dziękuję Ci :) jeśli będę miał problemy z dodzwonieniem się, zgłoszę się do Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
Witam No Name Teorie i reszte z tej strony:) dlugo mnir nir bylo bo byla awaria komputera ale ciesze sie ze znow moge widziec wasze literki Piękne:) u mnie jak zwykle cwicze sobie troszke troszke leniuchuje i ciezko ale zyje i to chyba cieszy chociaz bardziej to wegetuje:( Pozdrawiam Panie i Panów kwiatek dla Pań i buziaczek jesli moge a Panom browarek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name**
Płewa !!! :D :D :D Witaj, miło Cię widzeć, a już myslałam, że Cię dopadli ;-) no, albo, ze jeteś rekonwalescent po zbiegu :-) Więc jak, kiedy operacja? Trzymaj się i napisz coś więcej, co porabiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name**
Płewa !!! :D :D :D Witaj, miło Cię widzeć, a już myslałam, że Cię dopadli ;-) no, albo, ze jeteś rekonwalescent po zbiegu :-) Więc jak, kiedy operacja? Trzymaj się i napisz coś więcej, co porabiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
Komputer sie zepsuł :( a u mnie tak sobie. No mało brakowało żeby mnie dopadli. Narazie zyje a co dalej to niewiem. a co u Ciebie jak wakacje? dość gorące były i zle sie oddychało ale juz jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name***
Płetwa---> dlaczego nie chcesz pójść na operację?? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
No-Name Widziałaś moje zdjęcia na www.pectus.pl co o nich sądzisz ? Pytałaś czy ide na zabieg na razie to jest niemożliwe :( Pozdraiwiam Ciebie teorie i Reszte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
Teorie miałobyć też z dużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name***
Płetwa-----> Widziałam, widziałam, ale działasz w niewłasciwym kierunku, schudnij z brzucha i zoperuj klatę. Będzie naprawdę super. Skąd u Ciebie te pomysły, że masz Marfana??? trochę mnie rozbawiłeś. Trzymaj się, pozdrawiam, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
No-Name ale szczerze :) mocno widać ? brzuch z piwka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×