Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zyx...

Szewska lejkowata klatka...

Polecane posty

Gość No_name***
Ty masz także mocno skrzywiony kręgosłup zwłaszcza w części lędźwiowo krzyżowej. PC nie widac Ci prawie wcale, szczególnie w tej pozycji ze zdjęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
wiem że mam mocno kręgosłup skrzywiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwa
na www.pectus.pl jest więcej zdjeci moich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś miał operację metodą Ravitcha?? czy jest zadowolony z efektów?? jak dawno była ta operacja?? jak długo trwała rekonwalestencja?? w jakim wieku była osoba operowana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam wklesla klatke piersiowa i mam odnosnie tego pytanie czy operacja jest platna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienek
ja miałem lejkowata klatke piersiową ale sie zdenerwowalem i poszedlem a operacje do centrum zdrowia dziecka w warszawie lekarz wstawil mi dwie płytki do klatki na trzy lata zeby potrzymywala mi mostek jesli jakies pytania piszcie pod adres cuma146@wp.pl pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam właśnie PE i sie tym zbytnio nie przejmuje a moi koledzy nawet sie nie smieja z tego bywa tak ze ja częściej sie z tego śmieje, ale mam zamiar z tym iśc w najblizszych dniach do lekarza poniewaz zaczełem odczuwac lekkie bule w okolicy serca :/ gienek a kto cie operował moze dr. B.....i pisze tak bo nie wiem czy na forum mozna umieszczac nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliniaq
hej No_Name Mozesz napisac do mnie na mojego maila? Chcialem z Toba pogadac na temat PE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auri
siema ja tez mam ta klatke i chujowo sie z tym czuje. nie mam powodzenia u dziewczyn. chodz mialem ich 16. ale na szczescie w wakacje bede mial operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POZYTYWNY
WITAM WSZYSTKICH mam lat 15 i jak na razie nie mam kompleksów. Niestety mam klatkę szewską na czym ubolewam, ale co tam jak sobie pomyślę o ludziach na wózku albo co gorsza niewidomych to mi lepiej. Chciałbym operacji ale moi rodzice nie zgadzają sie na to dlatego ze szczerze nie mam tak dużej wady jak na niektórych zdjęciach osób z tą chorobą. Żal mi osób które tej choroby nie wyleczyły jak były młodsze najlepsza metodą do wyleczenia takiego schorzenia jest pływanie od małego. Jeżeli ma sie klatkę lejkowatą oczywiście . Mam moim zdaniem mam mega szczęście ponieważ moi koledzy wiedzą o mojej chorobie i mi z tego powodu nigdy nie ublizają nawet jak sie namnie namaksa wkurza i bardzo im za to dziękuje w myślach. Głównym problemem jest chodzenie na basen gdzie jest wiele dzieci dlatego tez tylko jeżdze nad jeziora. Lubie czytać wasze motywujące posty. !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mam pytanie jakie badania musze zrobic zeby starac sie o operacje i gdzie najlepiej ja zrobic. Prosze o wszystkie wskazowki. poniewaz nie wiem od czego zaczac a chcialbym miec operacje jak nakszybciej. Niestety mam bardzo zapadniety mostek i coraz bardziej mi to przeszkadza. Prosze o odpowiedzi na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkamilkamilkamil
Elo!! prz ykurzej klacie i szewskiej nalezy sie skontaktowac z ORTOPEDA!! ja mialem kurza (wypukla) i chodzilem na basen (tak jak kazal kosciolog :D ) i teraz juz prawie nic nie widac, chyba ze ktos bedzie sie fest przygladal. kurz klatka najczesciej zaczyna sie pojawiac w momencie najwiekszego wzrostu, czyli okolic gimnazju. szybki zrost i slaba muskulatura to najczestrze przyczyny tej "choroby". im szybciej wykryta tym w mniejszym stopniu zdeformowana klatka!! jesli cos takiego sie widzi to nalezy odrazu pedzic do kosciologa!!!! a co do cwiczen.. na basenie: zabka, zabka, zabka + konsultacje z kosciologiem. odradzam cwiczenia na silce odrazu bo sobie mozna krzywde zrobic, chyba ze macie u siebie na silowni specjaliste od wad kregoslupa!! pozdro!! ps. sorki za bledy ale dysortografia dziala swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
Hello No_Name. Bylem w poznaniu wczoraj u dr. Adamczaka, operacje mam 14 listopada metodą Nussa. Co u Ciebie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 3
siemanko mam pytanie. znacie moze trening na klatke zeby ja jakos uformowac bo mam zapadniety lekko gorny mosek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coli
powiesic sie tylko sam mam i wiem co to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ_Majcher
siema ja tez mam zapadnieta klatke piersiowa i ciezko mi z tym. ale powodzenie u lasek mam chodz tej klatki moglo by u mnie nie byc. Staram sie obecnie o operacje metoda nussa. tylko nie wiem czy biorą 17-to latkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
Spokojnie kolego, ja jestem od Ciebie sporo starszy i bez problemu podejmują się. Nie ma na co czekac, bo każda chwila, to strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ_MAjcher
Yas dzieki za rade dobrze by bylo jaby mi to zrobili juz w te wakacje. Nie moge sie doczekac kiedy kumplą szczena opadnie jak zobaczą u mnie normalna klate:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas
Ja czekam na operacje pół roku, nie sądzę zebys Ty czekal krócej, a juz na pewno w wakacje nie uda się tego zrobic, chyba ze znajdziesz inne miasto, np Wroclaw, ale tam tez są kolejki. Podsumowując... nie czekaj na ostatnią chwilę, tylko już po niedzieli zapisuj sie na wizyte (na samą wizyte czekalem 2 miesiące). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ Majcher
O stary wiem wizyte mam 18 czerwca, w szpitalu im. Mikolaja Kopernika w Łodzi. Że w wakacje mi tego nie zrobią to możliwe ale mam nadzieje ze jak najszybciej. Bede miał metodą Nussa tylko ciekawe czy po operacji bardzo boli i jak dlugo...moze ty coś wiesz? A i czy ten implant przeszkadza w schylaniu sie i czy mozna z tym normalnie sie poruszac?...Kurcze po operacji chyba bede musial pozucic na pewien okres czasu trening break dance i le parkour tylko czy bede normalnie mogł tanczyc na dyskach? Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lutek06
siema,DJ Majche wejdz sobie na stronke www.pectus.pl tam jest wszystko opisane, ja będe miał operacje w Poznaniu w pazdzierniku :) i konieczne bedzie u mnie wstawiene dwóch płytek :/ ale jakos przezyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czy
ten zabieg jest płatny? i czy bardzo boli..? moze sam zabieg nie, ale na pewno ten czas pooperacyjny..? i czy mozna od razu po operacji wrocic do "normalnego zycia" czy potrzebna jest jakas rehabilitacja..? tyle pytan.. ale ja juz nie moge z tym zyc,, mieszkam w Krakowie.. czy tu jest jakis dobry specjalista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ Majcher
Hej ale czy!!!!zabieg czesto jest z NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) podobno boli tak 2 miechy po operacji a potem ból znika, czy mozna wrócic do normalnego zycia to nie wiem sam bo jestem przed operacja, a rechabilitacja trwa góra 6 miesiecy.I wiesz co nikt z nas nie moze albo nie mogl z tym zyc i operacja to nasze jedyne wybawienie. Ja jestem z tomaszowa mazowieckiego i opercje bede mial w lodzi ale w krakowie tez podobno sa specjalisci i to bardzo dobrzy. to pozdro i powodzenia !!! P.S. Nie martw sie stary bo w polsce jest nas naprawde duzo a na swiecie jeszcze wiecej...3m sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ods. Żebra
Chciałbym wam powiedziec cos kolego z dawnej klasy w szkole sredniej miał zapadnieta klatke moze tragicznie to nie wygladała ale koledzy smiali sie z tego "ze matka mu przyporodzie usiadła i dlatego tam ma". Ja tam sie z tego nie smiałem bo sam mam odstajace zebara wiec mnie to nie smieszyło. Tylko ze umnie jest tak jaby dolne zebra zassało. I mam pytanie czy sa jakies mozliwosci powiedzmy aby je odessac np. cwiczenia na operacje bym poszedł ale zanim to sie wszystko zalatwi to troche czasu minie. Przyokazji mam 19 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadsssaas
Ja się zetknęłam z tym problemem w przypadku chłopca z mojej rodziny. Otóż rósł bardzo szybko i jego klatka piersiowa tak się uformowała. Gdy był w wieku młodzieńczym, proponowano nawet operację z obawy przed ewentualnym uciskiem na serce. Jednak po konsultacjach w pary miejscach, w tym w jakiejś specjalistycznej klinice na Śląsku, i rozważaniach rodzice nie zdecydowali się. W każdym razie dbali za to żeby chłopak dużo pływał, aby się rozbudować. Poza tym on jest dosyć wysportowany, pomimo wysokiego i nie za mocnego typu budowy. Tak więc tak ukształtowana klatka nie sprawia mu problemu jak na razie (ma 25 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ods. Zebra
Czyli tylko operacyjnie sie da sie to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaszu
Ty mendo skoncz pier... o tych laskach tu o ruchanie nie chodzi idioto ;/ Ja mam 15 lat i mam Pectus carrinatum(Kurza Klatka) .A tu objasnienie co to jest kurza klatka piersiowa :Klatka piersiowa kurza (łac. pectus carinatum) Klatka piersiowa prawidłowa, charakteryzuje się tym, że mostek i cała przednia część klatki piersiowej wysunięta jest ku przodowi, żebra uniesione są ku górze, tak że najdalej wysuniętą częścią ciała jest ściana przednia klatki piersiowej. Przy klatce piersiowej kurzej obserwuje się zniekształcenie mostka, który tworzy silne uwypuklenie do przodu na kształt dzioba łodzi. W wyniku tego żebra tracą kształt wygięty, tworząc poniżej sutków wyraźną wklęsłość. Wady patologiczne klatki piersiowej są wadami rozwojowymi, powstałymi zazwyczaj na skutek przebytej krzywicy. Wada ta ma ujemny wpływ na układ oddechowy i sercowo - naczyniowy: osłabienie mięśni oddechowych, zmniejszenie objętości życiowej płuc, ograniczenie ruchomości klatki piersiowej, WSKAZANIA ćwiczenia ogólnorozwojowe: zwiększenie ruchomości w stawach, usunięcie przykurczów, zwiększenie siły mięśni,7 poprawienie sprawności fizycznej ćwiczenia oddechowe: nauczenie prawidłowego oddychania, zwiększenie pojemności życiowej płuc, wzmocnienie mięśni oddechowych, zwiększenie ruchomości klatki piersiowej, ćwiczenia oddechowe przy tej wadzie (T Kasperczyk): akcentujemy fazę wydechu, wdech wspomagamy pracą ramion o kierunku: bokiem w górę - wdech, przodem w dół - wydech, kształtujemy przeponowy tor oddechowy. ćwiczenia specjalne: dążymy do zwiększenia ruchomości w stawach barkowych, wzmocnienie mięśni grzbietu i pozostałych mięśni posturalnych. To juz czlowieku nie chodzi o te twoje ruchanie tylko chodzi o niewydolnosc oddechowa, o bole ( ja mam codziennie) ................. No teraz sie matka bedzie kontaktowala z doktorem Adamczykiem z kliniki w Poznaniu .. MAm nadzieje ze w krotce bede dobrze funkcjonowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do dziewczyn
Dobra dobra ale ja to mam jedno pytanie. Czy wam dziewczynom to przeszkadza TAKA klatka u faceta. Nie mówie o sexie (albo nie tylko, zależy od punktu widzenia) ale ogólnie. Czy dla was to jest TOTALNIE, bardzo, troche, czy nie istotne? Ja mam 17 lat i nie mam dziewczyny tylko i wyłącznie dla tego. STRASZNIE SIĘ TEGO WSTYDZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×