Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tralalala...

Pierwszy lot samolotem!

Polecane posty

Gość Sindbad
Mój pierwszy lot już nie długo, tzn 19-08-2010 do Kanady(Calgary), wylot z Warszawy,przesiadka w Londynie HEATROW mam pewne obawy bo nie znam języka angielskiego a lotnisko ogromne, wie ktoś jak się po nim poruszać tzn jakie zasady zeby sie nie pogubić jak już wylonduje to gdzie mam sie udać, bagaż chyba mi przełożą bo to podróż tym samym przewoźnikiem British Awys wszystko sie dzieje na terminalu 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocy<
Niedlugo moj pierwszy lot samolotemm.lece z Anglii i mam pytanie odnosnie kosmetykow (biore tylko bagaz podreczny) 1. Czy moge zabrac krem do twarzy, suchy szampon i podklad w musie? Wiem ze to nie substancje plynne, ale pisalo wiele osob wczesniej ze kosmetykow wcale nie zabierac, wiec sie chce upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupi
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_lala
Hej, mnie też czeka w najbliższym czasie lot, a wiec jeśli nadal pytanie jest aktualne, to tak do bagażu podręcznego pożesz zabrac kosmetyki jednak ich objętośc nie może przektroczyc 100 ml nie wazne ze opakowanie ma 400 a kosmetyku jest 50 ml chodzi o gabaryty a wiec do 100 ml. Do tego musisz to wszytsko zapakowac w specjalne woreczki plastikowe szczelnie zamykane. szczegółow możesz poszukac jeszcze na necie jest pełno inf na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka222222222222
ja już po pierwszym razie :D leciałam sama, jakieś dwa tyg temu. miałam stresa, że szok! :) ale wszystko poszło pięknie i gładko, uff. dobrze czytałam dużo forów przed lotem, tzn co zabierać,czego nie, i jak się do tego przygotować. leciałam do Włoch, do Mediolanu, więc podróż długa nie była, bo tylko ok. 2 godzinek. dziwne uczucie ogólnie i myślałam, że wpadnę w panikę (potworny lęk wysokości) ale jednak nie i pozatym siedziałam przy oknie ;) byłam oczarowana widokami i całym lotem :) na lotnisku w w-wie wszystko było ok, są dobre oznaczenia, więc nikt nie ma prawa się zgubić :) obsługa miła i wszystko też dobrze tłumaczy, a pozatym mamy też informację, w której można się wypytać o wszystko, co i jak. jeden minus to było czekanie kilka godzin na lot :/ bo jedyny transport to był pociąg (mieszkam pod w-wą), który był jakieś 4 godziny przed lotem o 6.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonjal
leciałam pierwszy raz samolotem dwa lata temu rayanerem do anglii na Stansted za rekordowo niską cenę 79 zł w obie strony! tylko z bagażem podręcznym odprawiałam sie on line, zadnych kosmetyków pow 100 ml w bagażu, bez pilniczków itp, spora torba z ubraniami zmiesiciła się w limicie bagażu podręcznego, dzięki temu ze mialam odprawę online nie stałam w kolejce wystarczył zwykły wydruk ze strony z rezerwacją. Bałam się jak cholera, start nic przyjemnego zwłaszcza jak samolot zaraz wchodzi w korytarz i leci przechylony, lądowanie super, długo stałam w kolejce na Stansted do odprawy i tak samo jak wróciłam w Polsce, długie kolejki zanim się z wyjdzie z tego lotniska. w tym roku lece do ameryki południowej to będzie bardzo długi lot warszawa-paryż-Bogota trochę się obawiam, bo lecąc tylko do anglii miałam stres, było ciasno i niewygodnie, smierdziało i było byle jak ale to był rayaner. jestem ciekaWA mojego następnego lotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonjal, na tak długiej trasie bedziesz miec wygodniejszy samolot niz ryanair. Telewizorki, jedzonko, sporo miejsca na "spacerki" . Weź dobrą książkę i szybko zleci. W dużych samolotach to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lecę 2.07 z Balic do Aten ;) Już po raz drugi,jak zawsze mam stres przed tym,że pogubię się na lotnisku chociaż to już nie jest mój pierwszy raz ...I do tego lecę z siostrą i jej przyjaciółką więc nie mam się tak naprawdę czego bać ;) Bagażu dużo nie biorę,ponieważ wszystko kupię na miejscu ( ciuchy,buty itd. ;) A dlatego,że lecę tam do mamy... I przy starcie miałam mały problem,bo tak się wystraszyłam a jednocześnie podekscytowałam,że wyglądałam jak pijana ;) Oczy miałam czerwone ,bo żyłki mi popękały i tuliłam się do siostry jak wariatka ;) Zawsze wszystko wyolbrzymiam a później mam problem ;) Pozdrawiam wszystkich podróżujących samolotami ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelekzwarsz
Ja np uwielbiam samoloty i pamiętam jak pierwszy raz widziałem wszystko z góry to czułem się wspaniale i od tego czasu zainteresowałem się lotnictwem. http://lotnictwo.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................dfff
Lecę w lutym do Edynburga, Rayanerem. W sumie nie boję się samego lotu tylko odprawy. Wejdę na lotnisko w Gdańsku.....i co? W dodatku jak dostać sie z dworca głównego na lotnisko? Boję się że się zgubię na lotnisku. Na co mam patrzeć jak tam wejdę? Czego szukać? I jak zachować się po wylądowaniu? I czym jest ta strefa bezcłowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość August the 1st
Jak wejdziesz na lotnisko w Gdańsku na halę odlotów to poszukaj stanowiska ryanar. Tam podajesz swój dowód czy tam nr rezerwacji i nadajesz bagaż. Dostajesz kartę pokładową i to wszystko. Z tą kartą idziesz na prawo do samego końca do odprawy, tam musisz ściągnąć buty, pasek, zegarek, włożyć do takich dużych tac i przejść przez bramkę. Po prostu rób to co robią inni. Następnie wjedź po schodach do góry i tam szukaj swojej bramki. Na karcie pokładowej jest napisane GATE i szukaj tego numeru. Jeśli nie jest napisane tzn. ze musisz poczytac na monitorkach ktore są rozwieszone u góry przy każdej bramce i poszukać swojego nr lotu i linii. Jak juz wiesz ktora bramka jest Twoja i gdzie mniej wiecej to wtedy mozesz pochodzic sobie po sklepach wolnocłowych. Obserwuj od czasu do czasu monitor czy nie zmienili Tobie nr bramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylu
We wakacje lece pierwszy raz samolotem do Australii dokładnie melbern nie wiem jak sie to pisze). Tylko nie wiem jak tam z Wa-wy dolecieć.. pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1712
Sorry, że odkopuje temat, ale opowiem Wam jak ja pierwszy raz leciałem do Anglii. Miałem wtedy 13lat (leciałem z siostrą i rodzicami), przyjechaliśmy na lotnisko, wszystko fajnie, czas odprawy nadszedł, zdejmuje pasek i kurtkę i przechodzę przez bramkę (wykrywacz metalu) i pipczy to podchodzi do mnie jakiś ochroniarz i mówi, żeby zdjąć buty, położyć je na taśmie i przejść jeszcze raz, zrobiłem tak i nie pipczało to jeszcze macał mnie 2 razy :/ Mój tato miał jakieś witaminy w butelce 2l i musiał tylko łyka wziąć i nie kazali wyrzucić ;) Była to zima (luty chyba), samolot się spóźnił trochę, przyleciał to idziemy, sam musiałem w temp. -20 leźć do samolotu co nie był tak blisko budynku i w dodatku bez kurtki, wsiadamy, tłumaczą nam jakieś pierdoły i zaczynamy lecieć. Widok był ładny bo dopiero wschodziło słońce, a po 15 minutach mówi kapitan samolotu, że musimy zawrócić bo skrzydła się zamroziły, wracamy, a na lotnisku pełno straży pożarnej, karetek pogotowia itp. Bezpiecznie wylądowaliśmy i czekaliśmy na samolot. Po 5h czekania dopiero można złożyć wniosek o zwrócenie pieniędzy albo zmianę samolotu. Czekaliśmy równo 5h i podjechał nowy samolot, tym razem bez żadnych problemów. W tym tygodniu znowu będę leciał do Anglii więc zobaczymy jak to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parę miesięcy temu leciałem pierwszy raz, więc z chęcią się podzielę z wami moimi wrażeniami ;) "Pierwsza" odprawa to odprawa, gdzie poproszą twój bilet, dowód osobisty, nadadzą twój duży bagaż. Zaczyna się zazwyczaj 2 godziny przed odlotem. Bilet ( o ile dobrze pamiętam ) dadzą z powrotem. Potem idziesz na "kontrolę". bagaż podręczny, telefon, zegarek, to co masz w kieszeniach i na rękach - kładziesz na taśmę, wszystkie te rzeczy przejeżdżają przez skaner w czasie gdy ty przechodzisz przez bramkę. Po przejściu przez bramkę może zdarzyć się że włączy się jakiś dźwięk, wtedy sprecjalna osoba lekko obmaca cię i pojeździ przy twoim ciele takim "pilotem" :D po wszystkim zabierasz twoje rzeczy z taśmy i przechodzisz już na luzie do strefy bezcłowej, robisz zakupy lub zwyczajnie siadasz i odpoczywasz. Jeżeli zrobisz zakupy w strefie bezcłowej możesz je normalnie wnieść na pokład samolotu w osobnej siatce - kupując w strefie bezcłowej zakupy wkładają w specjalne siatki :) Jeżeli na monitorze pokaże się informacja o otwarciu "Gate" na twój samolot, podchodzisz do tego wyjścia i ustawiasz się w kolejkę. Tam będzie stała osoba, która ponownie poprosi o dowód oraz o twój bilet. Zwróci ci oczywiście dowód i połowę biletu, gdzie (nie we wszystkich liniach) masz napisane numer siedzenia. Np. 9F. Wtedy wchodząc do samolotu, trochę wyżej niż na poziomie oczu są miejsca na bagaż podręczny ( który swobodnie w czasie lotu możesz sobie wyjąć ). i tam napisane są numery np właśnie 9 i wtedy masz rozpisane gdzie są miejsca A, B , C, D, E , F w np rzędzie 9 :) I to na tyle. Każdy się stresuje przed pierwszym lotem i na to nie ma reguły. Ale już jak przejdziesz to, daj się zrelaksować w samolocie, uśmiechnij się i odpocznij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LOL LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia Jońska
Ja się boję latać. Wolę jechać międzynarodowym autobusem. Bez stresu, wygodnie, przyjemnie, z wifi i innymi bajerami potrzebnymi, żeby normalnie funkcjonować. No i przede wszystkim na ziemi! :) Fajne promocje ma teraz ECOLINES na swoim fb: https://www.facebook.com/ECOLINES/?fref=ts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoś pomyślał o tym jak dojechać na lotnisko? Przecież na pieszo z wielką walizką się nie przyjdzie :P Można jechać taksówką, ale tu istnieje prawdopodobieństwo, że np nie przyjedzie na czas - ja tak miałam. Najlepiej to jechać własnym samochodem i zostawić na pobliskim parkingu (jeśli chodzi o warszawę to http://www.parking-lotnisko.pl/ ma najlepszą ofertę według mnie). Wtedy jedziesz kiedy chcesz wcześniej, samochód jest chroniony na parkingu no i z powrotem nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się boje latac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! CENA PAKIETU DZIK W PROMOCJI TO TYLKO 99 ZŁ !!! zamiast 400 ZŁ !!! opłata jest jednorazowa! PŁACISZ TYLKO RAZ! płacisz za plany na całą przemianę! Z PLANÓW KTÓRE DOSTAJESZ MOŻESZ RÓWNIEŻ KORZYSTAĆ PÓŹNIEJ I CAŁY CZAS UZYSKIWAĆ CORAZ WSPANIALSZE REZULTATY! po zakupie gotowy pakiet jest wysłany na twój e-mail w ciągu maksymalnie 2 dni UWAGA!!! jeden dzień do końca promocji !!! zamów już teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabuenaa
Ja pamię­tam jak bar­dzo stre­so­wa­łam się przed pierw­szym lotem: ) Oka­zało się, że nie taki dia­beł straszny: ) Warto jed­nak przed lotem zapo­znać się z kil­koma naj­waż­niej­szymi infor­ma­cjami zwią­za­nymi cho­ciażby z odprawą celną na lot­ni­sku https://puc­cini.pl/blo­g/od­prawa-na-lot­ni­sku-krok-po-kroku-o-czym-musisz-wie­dziec/. Myślę, że warto ten arty­kuł prze­czy­tać, mnie bar­dzo pomógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×