Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tralalala...

Pierwszy lot samolotem!

Polecane posty

Gość saylasik
a ne lepiej i taniej promem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becky
Ja lecę dokładnie za miesiąc do Anglii.Też pierwszy raz i to na dodatek z 3-letnim dzieckiem.sssssssssstrasznie się boję o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówi się, że samolotem najszybciej, a ja zawsze trafie na jakieś 1-2 godziny opóźnienia:/ mojej kumpeli zabrali nóż widelec i łyżeczkę, miała w bagażu podręcznym, bo zapomniała schować do walizki:) co do jedzenia - ja miałam w torebce jakieś batoniki, kanapki, picie i nitk mi nic nie zabrał, nawet dokładnie nie sprawdzają tylko przez rentgena jedzie, jak nie pika, to nie oglądają co dokładnie masz:) no i trzeba telefon miec wyłączony na pokładzie:) aaaa i przygotuj się na ostry ból w uszach podczas lądowania - mnie się to zdarzyło raz, to myślałam że zdechnę w tym samolocie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becky
straszycie mnie.to może lepiej przed lotem wziąć coś przeciw wymiotom,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becky
a co,jeśli będę miała w podręcznym bagażu swoje klucze do mieszkania? też mi je zabiorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saylasik
becky ch.ętnie bym ci powiedział ale sam 1 raz będe leciał.Może ktos leci do Malmo w Szwecji w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutex
Ja lece drugi raz, nie zabierajcie zadnego jedzenia do podrecznego bagazu, bo zabiora i zadnych kosmetykow i innych plynow!!! Lot jest ok, nie ma co sie stresowac. Dla mnie nuda przez 1,5 godziny, czasem uczucie jakby sie w windzie spadalo :) ale luzik :) Aha ja tez mam pyatnie ile do Anglii mozna wzaic wagonow fajek, wazna sprawa lece pojutrze, slyszalem ze 3 wagony ale nie mam pewnosci.Latajcie to jest najtansze i najwygodniejsze.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo lecę pierwszy raz. Czy ktoś mógłby mi napisać co trzeba robić na lotnisku przed odlotem i po przylocie? Chciałabym wiedzieć wszystko po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolaczam sie do prosby
nigdy nawet nie widzialam lotniska czy tam mozna sobie o tak o pojechac i zobaczyc jak to wyglada?dokad mozna wejsc bez biletu? jak sie wysiada z samolotu to gdzie sie idzie?i gdzie sie odbiera bagaze? a co jak sie zgubia?ttrzeba na nich nakleic karteczke z adresem? matko stara baba jestem a tak sie boje,nie samego lotu nawet ale tej calej odprawy,ze mi bagaz zginie,ze nie trafie do samolotu i nie odlece itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie czego bac , wiecej strachu niz tego wszystkiego. ja 3 tyg temu 1 raz lecialam do Wloch , w polsce to jeszcze luzik ale balam sie we Wloszech , lotnisko o wiele wieksze i wogole kogo zapytac w razie czego hehe ale na karcie pokladowej wszystko pisze , i lotnisko oznaczone :) bedzie ok:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhaaaaa
fajnie napisalas, nie boj sie odprawy, tam wszytskim pokieruja, oddajesz bagaz i juz sie nim nie martwisz, odbierasz z tasmy jak dolecisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolaczam sie do prosby
a jak ktos sobie wezmie moj bagaz??? heheh ja zawsze sobie wymyslam najczarniejsze scenariusze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczak
ja to mam dopiero stracha:/ mam 17 lat i lece z Berlina do Alicante a na dodatek mam przesiadke gdzies tam:( Ani ja nie znam niemieckiego ani hiszpanskiego... i na dodatek lece sama...:/ lecial ktos z Berlina? pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lecialam
a z jakiego lotniska lecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczak
lece z Tegel... Strasznie sie boje odprawy i tego wszystkiego, bo lot to juz pikus... no i ta przesiadka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie
nigdy nie lecialam samolotem.mam pytanie. ==== ===== ======= ==== ===== ===== 07:39 Ona...82 mam pytanie odnosnie rezerwacji i placenia biletow lotniczych przez internet.czy zawsze placimy karta kredytowa czy sa moze jakies linie gdzie mozna placic zwykla karta platnicza ? 07:43 hjhgk mysle, ze spokojnie-skoro kasa wplynie im na konto to co za problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuum
Ja lece 28.06.07 do Tunezji i boję się (trochę hehe) czy mógłby ktoś napisać jak wygląda sam lot? jakie to uczucie? pl. pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsadas
to moze sobie na infolinie zaddzwon, prosciej bedzie i bardziej rzetelne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwier
ja lece o godzinie 20:50 dzisiaj i sie nie boje pomimo tyle tych katastrof ogladalem. jestem na luzie czego sie bac?? jedynie obslugi ktorzy wygladaja jak z pod podeszwy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko ciezkie
ci nie wejdzie do zwyklego - ja zwykle wioze 5 kg ksiazek... albo plyt z filmami i muzyka... :D a podrecznego moze byc 5 kg jesli zwyklego jest 20 albo 10 jesli zwyklego jest 15 (np. ryanair tak ma), warto sprawdzic w danej linii przed lotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Treizi
Ojjjjj.....bardzo sie boje juz nie samego lotu bo słyszałam ze spoko ale najbardziej boje sie startu i ladowania ....prosze poweidzcie mi jak sie czuliscie przy starcie i ladowaniu:D:D:D heheheheheh pozdrawiam treizi z Oswiecimia:):****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qzka
Wita, wszystkich mi tez szykuje się pierwsza podróż samolotem i podobnie jak ktoś wcześniej też lecę z belina, również sama z przesiadką na Majorce ;/ Samego lotu się nie boję, wręcz przeciwnie, jestem bardzo podekscytowana, ale mam jedno pytanko, otóż lecę do kuzynki i ona kupuje bilet i za niego płaci, więc ja na lotnisku usze go później jakoś odebrać czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sallasik
ja tez sie bałem ale niedawno lecialem do irlandii do cork lecialem 3 raz ale juz sie nie boja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgihgsdigfd
Fajnie się lata samolotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość summer_visions
Hey, leci ktos moze 22 pazdziernika linia Lufthansa do Frankfurtu a potem z Frankfurtu do Newark(USA)? Mozecie mi wyjaznic jak to jest z tymi przesiadkami? To wszystko odbywa sie w jednym ciagu? Musze znowu przechodzic odprawe bagazowa? Boje sie tej przesiadki. To moj 1-szy lot samolotem i w dodatku od razu z przesiadka... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia92
wiem co czujecie :) ja samolotem po raz pierwszy leciałam w te wakacje, była to 'trasa' Shonefeld (Berlin) - Dublin. Jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną to radzę siedzieć raczej przy skrzydle. Ja przy skrzydle siedziałam i było super, za to w drodze powrotnej siedziałam w pierwszych miejscach i nie najlepiej się czułam, mimo że wzięłam aviomarin. Już po starcie zapomniałam o strachu (a bałam się juz kilka miesięcy przed lotem) - a to akurat działanie widoków za oknem :D był to pierwszy raz więc jechałam "z otwartą buzią" tak mnie urzekł widok :) za namową siostry lądowanie nagrałam aparatem cyfrowym - super pamiątka. Pamiętajcie pierwszy raz jest najgorszy, za drugim wcale się już nie bałam :) Co do startu i lądowania to różni ludzie, różnie to odbierają. Start kojarzy mi się już tylko z super uczuciem "wciskania w fotel" xD a lądowanie można by porównać do jazdy troszkę szybszą windą w dół. Naprawdę nie ma się czego bać! Ale wiem że strach jest ogromny więc trzymam kciuki za Wasze pierwsze loty! Jeśli macie ten lot za sobą to opiszcie jak to u Was było :)) pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remove before flight
jezuu ludzie, nie przesadzajcie! "okropnie się boję", "co się robi na lotnisku" itp. żenujące te teksty.. jak się boisz to nie leć! W lataniu można się tylko i wyłącznie zakochać, a nie jończyć że to straszne i nie spać po nocach. Straszna to może być wizyta u dentysty, operacja, ważny egzam a nie lot. To fascynujące, pasjonujące i ekscytujące przeżycie, a przed odlotem można być co najwyżej podnieconym przed tym doznaniem. A na lotnisku trzeba sobie radzić, zresztą w procedurze do odlotu nie ma za bardzo nic skomplikowanego (owszem czasem troche to trwa..) a jak coś to się pytać. 1.odprawa biletowo bagażowa 2.odprawa paszportowa(lot poza krajem) 3.kontrola celna(lot poza UE) 4.kontrola bezpieczeństwa 5.poczekalnia przy gate i strefa wolnocłowa 6.boarding do samolotu i już. A i radze zjeść mało przed lotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×