Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość kala911
tzn dwa razy krotko minus az zacznie migac i potem znow minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze zrozumiałam - zielone w 10 dc? To trochę podejrzane. Czyżbyś tak szybko miała owulację? Był skok? Jakiej długości były poprzednie cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do specjalistek!
nie nie - pierwszego pomiaru dokonalam 10 dnia cyklu a zielone swiatelko pokazalo sie 19 dnia cyklu - skok mialam 16 dnia. wyglada na to, ze swiatelko jest jak najbardziej uzasadnione kwestia tej bariery - i ze to tak szybko sie pojawilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmfanka
mnie troche wkurza LC, brakuje mi jakiegos przycisku, ktorym bym mogla dac jako 'zaklocenia', zeby nie wzial pod uwage 1 mierzenia, przez to ze nie bylam w stanie dokladnie zmierzyc tempki [moja Kruszynka mnie dopadla ;)] zle mi zmierzyl noi to sie odbilo wiadome na swiatelkach, w ogole mam strasznie duzo tych czerwonych zauwazylam LC jest strasznie ostrozny jesli chodzi o zielone, ja bym tam dala sobie wiecej tych zielonych ;) a zdarzaja sie Wam zielone w 1 fazie cyklu? i jeszcze mam pytanie czy mozna sobie wylaczyc alarm i mierzyc bez wlaczonego budzika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmfanka
Janeczko dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krrrkkkrrrrrr
Czesc dziewczyny! Od wczoraj jestem uzytkowniczka LC :P pisze, poniewaz chcialam Wam powiedziec, ze bardzo mnie cieszy Wasza aktywnosc tutaj - głównie dlatego, ze nie czuje sie osamotniona - jak już niektóre z Was pisaly, mozna sie spotkac w codziennosci z wyzwiskami od moherow za stosowanie takiej metody anty:P tez mnie to spotkalo, nasluchalam sie opini typu: musisz miec idealny cykl 28 dni, nie wolno Ci pic alkoholu, musisz spac 8 godzin i innych histori z ciemnogrodu osob ktore znaja sie 'na wszystkim'. Czasem ciezko isc wlasna droga xD chociaz smutne to, ze wielu mlodym osobom wmawia sie z gory nieskutecznosc tej metody. to sie wyzalilam:P Mam nadzieje, ze szybko przyzwyczaje sie do tego 'sprzetu' . Pozdrawiam wszystkie uzytkowniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj i zupełnie się nie przejmuj innymi, niech lepiej pilnują swojego nosa i łykają tabsy na zdrowie ;) Pociechy z LC życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a u mnie dziewczyny całkiem możliwe jest że LC się jednak nie sprawdzi. Mam podejrzenie endometriozy..muszę jeszcze tylko inne badania wykonać no i wtedy....leczy się ją właśnie tabletkami anty:O chciałam tego uniknąć ale możliwe że nic z tego nie wyjdzie ech...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie ostatnio była zmania czasu 2011 z zimowego na letni i nie wiem jak przestawic czas w moim Pearly ? :( Bedę wdzieczna za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie ostatnio była zmania czasu 2011 z zimowego na letni i nie wiem jak przestawic czas w moim Pearly ? :( Bedę wdzieczna za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearlyyyyyyyy
Ja nie zmieniałam czasu, mam pearly ponad rok i od początku nie przestawiałam godziny po zmianie czasu na letni/zimowy - te urządzenia mają 3 godzinny (w każdą stronę) zakres tolerancji pory pomiaru, więc nie powinno to mieć wpływu (u mnie nie miało:P dodam, iż używam Pearly, aby 'odwlec' rodzicielstwo i ten brak zmiany czasu nie wpłynął na jego skuteczność) . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kontynuuję eksperyment z minimalizacją liczby pomiarów :P Po pierwsze, gdy około 20 dnia cyklu LC pokaże mi wreszcie zielone, przestaję mierzyć. Po drugie - w tym cyklu zamierzam wprowadzić samą miesiączkę bez temperatury w pierwszych dniach, a zacząć mierzyć od 6 najwcześniej. Tak naprawdę wystarczyłoby pewnie od 10, ale wtedy FF (mój drugi sprawdzacz) nie wyłapie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiinka
używam LC od dwóch miesiecy... okolo dziwie sie, bo mam duzo zielonych :D wiem, ze nie ma czegos takiego jak 100% pewnosci ale jednak mam zatem pytanie... czy kazde zielone to faktycznie nieplodne?? strasznie sie boje wpadki... dodam ze stosuje według zalecen :) mam 19 lat, wiec prosze zrozumiec te moje obawy, nie marzy mi sie teraz maly brzdac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiinka
haloooo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiinka
kobitki noo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli używasz odpowiednio LC, tzn. nie masz zaburzonych temp. przez np. większe ilości alkoholu, to zielone są jak najbardziej pewne :) na niecałe 100 % :) ale tak poważnie, to zielonych przed owu. jest strasznie mało, więc nie ma szansy zajść w ciążę, a zielone po owu. są bezpieczne, więc możesz być pewna, że jesteś bezpieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiinka
nie pije alkoholu, gorzej jest ze stałymi godzinami snu, ale odkad uzywam LC zaczelam sie bardziej pilnowac :) dzieki za info! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmfanka
zielone to zielone :) mozna szalec na calego :) mi teraz leci 3 cykl i co mnie dzis zadziwilo mialam tylko 0,5 stopnia skok tempki i mi pokazal LC owulke :o jak czyscicie sensor? bo mi ostatnio sie zabrudzil i zle mi czytal tempki, - zmierzyl 35,99 ;) wiec sie zdziwilam co prawda moglam miec nizsza ale zeby az tak ;) pozniej zobaczylam ze poprostu sensor sie ufajdal wytarlam sucha szmatka i dziala poki co juz normalnie mierzy naszczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raportuję: okazuje się, że przy niemierzeniu na początku cyklu (wprowadzałam tylko M) LC od razu po zaprzestaniu wprowadzania info o miesiączce, czyli już 4 dnia pokazał mi żółte :o (zwykle do piątek włącznie było zielone). Dziś zmierzyłam, ale teraz znowu przerwę :P i zacznę mierzyć dopiero 10 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ do piątego Odpowiadając na pytanie o zielone stuprocentowo niepłodne oraz zielone niestuprocentowo niepłodne: mogliby w sumie wyświetlać wtedy żółte. Ale PR by im siadł :P Niepłodne na początku cyklu LC wylicza na podstawie poprzednich cykli, czysty kalendarzyk. Wystarczy, żebym wprowadziła jako pierwszy dzień miesiączki dzień późniejszy (a przecież zdarzają się takie wątpliwości, który dzień uznać jako pierwszy) i już mój żółty szósty zamienia się w zielony piąty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmfanka
no wlasnie ciekawa jestem jak to jest z 1 faza cyklu, dziewczyny a jak jest czerwone, to zabezpieczacie sie jakos czy wogole post ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmfanka, ja na stronie 76 tego topiku wyraziłam moją całościową opinię co do LC, więc tu tylko krótko, żeby się nie powtarzać (od razu powiem, że mnie akurat LC średnio podpasowuje, no ale skąd mogłam wiedzieć przed jego nabyciem): - najpierw mam 3 dni miesiączki takiej, że uniemożliwia cokolwiek - potem 4-5 dzień coś można i czasami się wstrzelimy z ochotą - 6-18 post, bo nie nauczyliśmy się stosować prezerwatyw - 19-25 już można, ale mi się nie chce Tak oto wygląda moje życie seksualne z LC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria 12344
25 dzien cyklu, 7 dzien po owulacji... bylo zielone bez prezerwatywy a i tak sie cholernie stresuje! :( mam sie czego bac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria 12344 nie stresuj się. Przecież to po to jest, żeby się wreszcie nie stresować. Ja do zielonego , po owulacji podchodzę już na wielkim luzie. I właśnie o to chodzi. Ciesz się życiem .... :) Przełam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmfanka
Dario nie masz sie czego bac :) zielone to zielone, 100% luzu i radosc z seksu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkjhhhnh
"nie wolno Ci pic alkoholu" Przy tabletkach nie wolno pić i palić, bo alkohol obniża skuteczność, a papierosy w połączeniu z tabletkami to kłopoty z żyłami. Tak więc ta metoda jest lepsza, bo nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do swiezakow
Dziewczyny, to co powiem może Wam się nie spodobać, ale może akurat się przełamiecie. Używam pearly ponad rok, w ciąży nie jestem a współżyję regularnie. Przez ten czas użytkowania zaczęłam również obserwować śluz i faktycznie zaczęłam bez probelmu wyznaczać dni owulacji po obserwacji śłuzu tak, że teraz oprócz pomiaru temperatury mam pewność dni niepłodnych z tych wspomnianych obserwacji. Przydało mi się to gdy wyjechałam na 2 tygodnie i zapomniałam zabrać pearly:P współżyłam w tym czasie ebz pomiaru temperatury i tylko na obserwacji śluzu i wszystko było ok (oczywiście nie polecam tego!)- w ciążę nie zaszłam. NIe dajcie sobie wmówić, że takie metody pomiaru temperatry są mało skuteczne itd. bo nie są - nic nie da Ci większej pewności niż obserwacja własnego organizmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×