Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dieselka

Krokosz - naturalny, skuteczny ? depilator

Polecane posty

Haahaaho (a tak w ogóle to może zarejestruj sobie jakiegoś lepiej brzmiącego nicka, bo jakoś dziwnie się do Ciebie w ten sposób zwraca :) - no właśnie, fajnie, że się zastanowiłaś, kto ostro zareagował :) Wolałam wyjaśnić, bo można mnie tak odebrać - zresztą jak przejrzysz forum, to zauważysz, ile osób udaje, że prosi o opinię np. jakiegoś towaru na allegro, podczas gdy są to osoby sprzedające tę daną rzecz na aukcji :( I na pewno jestem daleka od kłótni :) Wkurzona nie bądź, bo złość piękności szkodzi :) A swoją drogą - ciekawe, czy możnaby takie tłuste nogi np. owinąć folią (np. taką kuchenną) - nie byłoby problemu. Zresztą tu na forum czytałam, jak dziewczyny robiły sobie jakieś maseczki wyszczuplające czy coś takiego, to właśnie owijały się w folię, bo w ten sposób preparat lepiej się wchłania. Ciekawe jak to jest z tym całym olejem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
To ja haahahaaa. Nick nowy. Folie wyprobuję, świetny pomysł, no i nie będe sie bała,że o tapczan sie otrę tymi tłustymi łydkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryry
aha,i nie spodziewajcie się efektów po 3 dniach a dopiero po pół roku,bo to jest długotrwałe leczenie więc tylko dla wytrwałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panti
a może warto zacisnąć zęby i powalczyć z lenistwem i się smarować,bo inaczej do końca życia trzeba będzie wyrywać te włochy a to jeszcze dłużej,ja się chyba też skuszę,jestem nowa na tym topiku ale poczytałam i się chyba przekonałam,jak będzie jakiś efekt to szybciutko dam znac,papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajaaa
może ktoś sie jeszcze wypowie na ten temat,może jakiś dermatolog,biochemik lub kosmetolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
vgsert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leila78
kupuje dzisiaj olej i będe się smarować,i tak używam oliwki bo mam suchą skóre, ten olej potraktuje poprostu jak oliwkę a może będą z tego nawet korzyści, zobaczymy.Może któraś z was zauważyła już jakąś poprawę po krokoszu?mało na ten temat jest w internecie i dlatego m.in. jest to małowiarygodne ale może faktycznie jak to jest nowość to usłyszymy o tym dopiero za rok,by by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
Melduje tylko,że stosuje ten olej. Na razie nic nie widać na żadnej nodze, ale to za wcześnie.Zobaczymy, jak wloski zaczna odrastać. Porównam wtedy obie nóżki(jedna smaruję, drugą nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllaaaaaa
Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
Też sie dołączam. U mnie nihil novi. Nic nie odrasta, myślę,że za kilka dni zacznie, bo u mnie to szybko zawsze idzie (niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka 2
Ja właśnie kupiłam olej w hali Mirowskiej (nazywa sie olejem z ostu i 0,75l kosztuje 10 zł), wiem, że jest także w hali Banacha i można go kupić w sklepach ze zdrowa zywnością (np. w galerii Mokotów) ale tam jest znacznie droższy. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia45
ale to nie ma być olej z ostu tylko krokoszowy i napewno jest troszkę droższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
Olej z ostu i olej krokoszowy to dwie różne rzeczy. Poza tym olej krokoszowy musi być z pierwszego tloczenia, bo tylko wtedy zachowuje te enzymy,które jakoby działają na włosy. Olej krokoszowy ekstrahowany na gorąco (drugie tloczenie) jest bezwartościowy, bo owych enzymów nie zawiera. Dużo się w internecie naczytałam. Specjalistka sie ze mnie zrobiła, że ho, ho ;) Nie wiem, co to da, bo wloski zaczęły odrastać, tak samo na obu nogach, z tą sama szybkością. Poczekam, az podrosna na tyle,żeby zobaczyć, czy jest różnica w gęstości itp. Na razie tylko przebiły sie przez skórę, więc jeszcze niczego nie przesądzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już się dałam naciągnąć na
Kalo. podziękuję za krokosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
A co to jest kalo??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do haha-nka
i co z twoimi nogami? Jakas roznica? Co sadzisz o tym oleju - dobry czy nie? Warto kupic??????? Odpisz prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
Weszłam tu nawet dość przypadkowo, bo nie sądziłam,że ten topik jeszcze ktos czyta. :) Włoski odrastają, nie ma różnicy ani w tempie odrastania, ani w grubości ani w gęstości (ilość włosków na cm2 ). Ha, ha - metodycznie do tego podeszłam, niemal jak naukowiec -badam, oceniam. Nadal będę stosować, bo nie mam co zrobić z tym olejem, do smażenia jakoś nie mam przekonania go użyć, a nie wyrzucę takiego drogiego specyfiku. Poza tym dam jeszcze temu olejowi trochę czasu, może coś się ruszy, ale szczerze wątpię. Na razie na waszym miejscu wstrzymałabym się z kupowaniem. Odezwę się jeszcze za kilka dni, bo potem wyjeżdżam. Będę pod koniec czerwca, to wtedy już z całą pewnością będę mogła powiedzieć, czy zadziałał, czy to popelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do haha-nka
Dzieki za odpowiedz oraz twoje spostrzezenia.Jezeli by sie rzeczywiscie cos zmienilo (tzn.pomniejszylo) z tymi wlosami to sie odezwij pod koniec czerwca. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stusuje krokosz od ok 5-6 miesiecy, niestety bardzo nieregularnie. Przez to ze nieregularnie przypuszczalnie jeszcze calkowicie sie owlosienia nie pozbylam, ale wlosy duzo wolniej odrastaja. np. nogi depilowalam jakies 3 miesiace temu i dopiero teraz powoli zaczynam myslec o pozbyciu sie paru pojedynczych wloskow. Jestem bardzo zadowolona. ale trzeba byc wytrwalym i stosowac olejek regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krokosz barwierski / Oset (INCI: Carthamus Tinctorius) - olej z krokosza barwierskiego; olej z ostu Pochodzenie rośliny: Ameryka Północna, Indie, USA Opis: olej o mocnym, złoto-żółtym zabarwieniu, otrzymywany z tłoczonych na zimno nasion. Opis: zawiera 60-80% kwasu linolowego (najwyższy procent tegoż kwasu jaki zawarty jest w oleju roślinnym), 10-14% kwasu olejowego, 6% kwasu palmitynowego, 2-3% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego, 0,5% kwasu arachinowego, bogaty w witaminy E i A. Kategoria: olej schnący Ważność: po otworzeniu ok. 3-4 miesiące Udział % w gotowym produkcie: bez ograniczeń Wytrzymałość na temperatury: nie ogrzewać powyżej 65C Zastosowanie i działanie: stosowany jako czysty olejek do ciała, jako dodatek w kosmetykach przeznaczonych dla skóry tłustej z trądzikiem, mieszanej (z tendencją do tłustej), a także przy skórze ze skłonnością do stanów zapalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze dlaczego moze byc stosowany w szamponach: 1. nikt nie wylysieje bo na glowie nie usuwa wlosow z cebulkami :) 2. stosowany jest jako srodek gojacy podraznienia lub inne problemy skorne, np. jak sie ma problem z lupiezem i taka mala ilosc nie przeszkodzi wlosow w zdrowym wzroscie. Nie jestem zadna specjalistka w tym temacie ale z opisu zorientowalam sie ze takie moga byc przyczyny zastosowania w szamponach. poza tym widzialam zdjecie owej rosliny - krokosz to oset ale nie ten nasz polski tylko o zoltych kwiatach. chyba sprobuje tego chociaz nie cierpie miec tlustych nog :) aha, co do folii to dziewczyny stosuja ja do maseczek rozgrzewajacych na cellulit wiec nie ma sensu pakowac tego na olej, no chyba tylko po to zeby zbytnio nie nabrudzic zanim sie olej nie wchlonie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie mozna kupic ten olej? jest w sklepie wegetarianin ale nie wiem czy to na pewno to bo kosztuje jedyne 27zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajska
Tak,kosztuje tak ok.27 zł. można go kupić nawet w dobrych delikatesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa lady
gigi,super,dzięki tobie mam nadzieję, że to jakoś działa bo myślałam ze to ściema(mam nadzieję że ty nie ściemniasz bo po co niby miałabyś to robić).Pozdrawiam w ten deszczowy dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa lady
to gdzie ty mieszkasz bo u nas na płn.Polski pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pld-wsch i piekne slonce zycze milego samopoczucia ja czekam z niecierpliwoscia na burze ktora ma nas nawiedzic wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabeta
może sama zastosuje to się przekonam czy to prawda, bo narazie nie chce mi się w to wierzyć,tylko jednej z was poskutkował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
też bym chciała spróbowac, ale poradźcie mi- Ja nie depiluję nóg, tylko je golę- Czy podczas stosowania oleju trzeba się depilować? czy to ma jakieś znaczenie? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×