Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dieselka

Krokosz - naturalny, skuteczny ? depilator

Polecane posty

Gość alfaibeta
tak,trzeba je wyrwać z cebulkami i dopiero smarować,inaczej nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
o matko! brrr - to strasznie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfaibeta
no niestety,chcesz być piękna to cierp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfaibeta
dla pocieszenia,boli ale tylko na początku później już coraz mniej,pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
dzięki 🌻- spróbuję się przełamać...ale to będzie trudne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Do GIGI, jaką depilację stosujesz, orientujesz się może czy należy stosować wosk czyli wyrywanie czy tez może być tylko golenie.Ja też rozmawiałam z autorem arykułu o krokoszu i nie sądze,że jest to jakiś naciągacz,samego oleju nie sprzedaje tylko z poradą jak go stosować i to kosztuje u niego 150zł, następne porcje oleju należy szukać gdzie indziej,np w sklepie ze zdrową żywnością,musi to być olej z pierwszego tłoczenia bez rożnych dodatków,witamin itp.Ta metoda depilacji wywodzi się ze starohinduskiej medycyny ajurwedy a dokładniej z jakiś ksiąg coś na styl sztuki kochania, dotyczących kobiet. Facet sam mówi,że jeszcze nie może powiedzieć czy ten olej usówa w 100%owłosienie bo niedawno się dowiedział o tej metodzie a olej należy stosować nawet do roku .Jego klientki mówią,iż po kilku miesiącach widac efekty.Do tego oleju zaleca napar z palmy sabal,w najnowszym nexusie jest o niej artykuł.Z tego co się zorientowałam gość jest cenionym naturoterapełtą w europie i ma dużą wiedze na temat medycyny chińskiej i starohinduskiej. A co do kosmetologów gdyby zaczeli informować kobiety z problemem nadmiernego owłosienia o takiej metodzie,może uciążliwej i dla osób wytrwałych to pomyślcie ile kasy uciekało by kosmetyczkom,producentom depilatorów,golarek i innych akcesoriów do depilacji dla kobiet,nie mówiąć o beznadziejnych lekach hormonalnych, w tym nie ma nikt interesu poza samymi zainteresowanymi.Jak sami specjalisci od depilacji przyznaja nie ma skutecznej metody usuwania owłosienia wieć można wydać mase pieniędzy na cudowne elektrolizy,lasery itp a wcześniej póżniej owłosienie wraca.Suma sumarum myslę,iż ten olej wyjdzie taniej niz wszelkie inne środki więc może warto spróbować,każda kobitka z takim problemem powinna sama podjąć taka decyzje i nikt nie powinien się z niej wyśmiewać,bo to jest naprawdę przykre być w gronie jak się okazuje całkiem sporym tych "naznaczonych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Depilator z kobiecych snów Większość z pań przed wyjazdem,wizytą u lekarza przypomina sobie o owłosieniu na nogach, rękach czy bikini. Wzdychają i aplikują sobie którąś z bolesnych metod pozbywania się jego nadmiaru. Niestety po kilku dniach lub tygodniach problem powraca.Według dermatologii przyczyną nadmiernego owłosienia mogą być zaburzenia hormonalne (czyli nadmierne wydzielanie przez jajniki, a także nadnercza, męskiego hormonu - testosteronu),uwarunkowania genetyczne lub stosowanie leków hormonalnych.Natomiast starożytna tradycyjna medycyna indyjska, ajurweda, za miejsce powstania defektu uważa tkankę kostną.Endokrynologia potwierdza tę tezę, wykazując związek między masą kości a ilością hormonów płciowych. Zgodnie z poglądami ajurwedy ciało ludzkie zbudowane jest z siedmiu podstawowych rodzajów tkanek: plazmy, krwi, mięśni, tłuszczu, kości, szpiku i nasienia bądź jaja. Zaburzenie czynności którejkolwiek z nich wywołuje choroby. Nadmiar tkanki kostnej powoduje patologiczny rozrost kości i wzrost włosów, tworzenie się ostróg piętowych, wyrzynanie dodatkowego zęba, przyspieszone rogowacenie paznokci.Współczesna kosmetyka zna wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia: od depilacji po laserowe zabiegi. Ich efekt jest jednak nietrwały. Indyjska kosmetyka naturalna natomiast oferuje krokosz barwierski zwany w sanskrycie kusumbha,a w hindi - kusum. Zewnętrznie stosowany olej krokoszowy trwale usuwa zbędne owłosienie! Niekiedy wystarcza zaledwie siedem zabiegów. Faza wzrostu włosów staje się coraz mniej aktywna i po pewnym czasie przestają się one odradzać. Olej otrzymuje się z nasion z pierwszego tłoczenia, na zimno. Zawiera on różne kwasy tłuszczowe, między innymi glicerydy kwasu linolowego i linolenowego. Wbrew powszechnemu poglądowi żywieniowemu, według ajurwedy nie nadaje się jednak do celów spożywczych, co wykazały również badania Instytutu im.Linusa Paulinga w Kalifornii. Źródło:Internetowa gazeta dla polonii Health, Beauty and Life November 2005 • no. 11/197 Published Monthly in Polish Language Zdrowie, Uroda i Życie I właśnie to zioło palma sabal ma regulować te hormony powodujące nadmiar tkanki kostnej powoduje patologiczny rozrost kości i wzrost włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do amrocio Liczy sie to zeby wlos byl wyrwany z cebulka, a czy sie go wydepiluje depilatorem, woskiem czy pensetka jest to wszytsko jedno. Ja juz trzeci miesiac nie depiluje nog i wyglada to calkiem ok (ostatnio bozbylam sie jedynie jakiejs 1/25 tego co normalnie odrasta). wlosow pod pachami wlasciwie sie prawie tez pozbylam. z bikini jest gorzej bo te wloski sa bardzo uparte, ale tez je pokonuje. polecam krokosz. za 500 ml zaplacilam 140 zl ale jak dotad mam jeszcze 3/4 butelki. wiec na cala \"kurcje\" spokojnie wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregoria
140 zł. to bardzo drogo, ja kupiłam za 27 zł. i też jest to olej z pierwszego tłoczenia na zimno,ekologiczny więc nie rozumiem po co przepłacać,bo olej krokoszowy to olej krokoszowy,też 500 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Do GIGI a gdzie kupiłaś olej i czy ta cena była za sam olej czy razem z jakąś poradą czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigi kochana nadziejo nasza
Powiedz jeszcze proszę jak dokładnie stosujesz olej k.? Dobrze? Smarujesz się nim poprostu czy coś innego? Kiedy przeczytałam co napisałaś aż się zatrząsłam. Ja też tak chcę!!! ;) Pozdrawiam wszystkie, te rozprzestrzeniające nadzieję zwłaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej stosuje tak: zaraz po depilacji wcieram dosc duza ilosc oleju w skore i masuje najdluzej jak tylko jestem wstanie wytrzymac (zeby jaknajwiecej wmasowac)-jest to pewnie ok 3-5 min. potem tego samego dnia powtzarzam czynnosc. powinno sie wmasowywac 2 razy dziennie, ale ja oczywiscie o tym nie pamietam, albo mi sie nie chce. ale generalnie dziala :-) olej chyba kupilam u pana Wozniaka. acz nie jestetem pewna bo to w sumie dawno bylo. otrzymalam jeszcze taki stosik roznych porad ziolileczniczych. nie tylko na temat depilacji. wolalam zaplacic 140zl i miec pewnosc ze to co dostaje jest na pewno tym co powinnam uzywac. niz wsmarowywac w siebie cos co nie przyniesie na pewno efektu jedynie dla oszczednosci. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Popieram takie myslenie,a pozniej mowic,ze olej nie dziala,facet to naciagacz itp.,itd.Wiecej kasy wydajemy na rozne inne cuda do depilacji nie wspominajac o tych najkosztowniejszych zabiegach, ktore i tak nie usuwaja owlosienia na stale.GIGI a mówił Ci cos ten pan o tym,ze powinno się stosowac olej razem z palma sabal zebys uregulować hormony?Bo mi tak i powiedział gdzie można kupić ją najtaniej,sprawdziłam i rzeczywiście w innych miejscach jest 50%droższa.Generalnie ja dużo czytam o różńych niekonwencjonalnych medycynach i o ziołolecznictwie,mam również kilkoro znajmomych z bardzo dużą wiedzą w tych tematach, wiec po rozmowie z nim którą uważam za bardzo pouczającą i przeczytaniu wielu artykułów jego autorstwa uznałam,ze facet mówi o swoich doświadczeniach z danymi preparatmi szczerze,nie obiecuje gruszek na wierzbie.Doświadczenie ma spore,sama ajurwedą,której tajniki poznawał w indiach zajmuje się od ok.25lat.Myślę ,iż najłatwiej wyśmiewać się z kogoś, będąc negatywnie nastawionym do naturoterapełtów,samemu nie bardzo wiedząc o czym ktoś mówi lub gdy ma się złe doświadczenia bo kiedyś ktoś faktycznie trafił na naciągaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigi kochana nadziejo nasza
Dzięki że mimo że płaciłaś za swoją wiedzą zechciałaś sięnią podzielić. Ja, przynajmniej w chwili obecnej, nie mogę pozawolić sobie na taki wydatek a problem z włochami mam i to spory. Dzięki dzięki. Będę próbować na pewno, chociaż że poprzednio miałam nadzieję iż nie będę musiała wracać do depipotwora brrrrrrr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Właśnie znalazłam na jakimś innym, forum kolejną zadowoloną z krokosza: Przeczytalam o krokoszu barwierskim w gazecie.Jest to olej.Smarujemy sie nim przez 2 do 3 dni po depilacji i wlosy po okolo 4 miesiacach sa znacznie slabsze a niektore nie odrastaja. Po okolo 8 miesiacach maja calkowicie zaniknac. Czy ktos tego probowal. Bo ja stosuje juz 4 miesiace i widze duza roznice.Jesli chcecie sie ze mna skontaktowac to piszcie na adres magma29@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Właśnie znalazłam na jakimś innym, forum kolejną zadowoloną z krokosza: Przeczytalam o krokoszu barwierskim w gazecie.Jest to olej.Smarujemy sie nim przez 2 do 3 dni po depilacji i wlosy po okolo 4 miesiacach sa znacznie slabsze a niektore nie odrastaja. Po okolo 8 miesiacach maja calkowicie zaniknac. Czy ktos tego probowal. Bo ja stosuje juz 4 miesiace i widze duza roznice.Jesli chcecie sie ze mna skontaktowac to piszcie na adres magma29@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se pisze
uzywalam przez poltora miesiaca, kilka razy dziennie, na jedno konkretne miejsce, nie zauwazylam zadnych efektow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
czy ktoś wie gdzie mogę kupić ten olej w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
juz mam! już mam! kupiłam:D:D:D idę się depilować - trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
To super trzymam kciuki za pozytywne efekty,ja dzis ugotowałam sławną pastę cukrową,wyszła mi za pierwszym razem,wydepilowałam sobie kawałek nogi,faktycznie mniej boli od wosku i mniej podrażnia skóre ale na poczatku strasznie sie klei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
a usuwa wszystkie włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Raczej tak jak wosk ale nie pozostawia tak mocnego zaczerwienienia więc od razu widać co zostało i mozna poprawić.Wydaje mi się,iż niedługo po depilacji pastą cukrową mozna pokazywać gołe nóżki bo ślady depilacji szybko znikają,na razie mam małe doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebok
na czym polega ta metoda cukrowa? mozewsz mi to dokladnie opisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo matko, nie było mnie \"parę\" dni, zaglądam i co widzę! Topic nie tylko nie umarl, ale wrecz przeciwnie (z czego sie bardzo ciesze). Pozdrawiam wiosennie wszystkie Forumowiczki :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę słów o metodzie cukrowej (niestety nie potrafię podać źródła tego cytatu, kiedyś sobie skopiowałam - zresztą całkiem możliwe, że z kafeterii): \"Hey! Chciałabym wam przedstawić sposób na tanią i prostą depilację cukrową. Jest ona w Polsce bardzo słabo znana, wykonuje się ją w gabinetach kosmetycznych, ale równie dobrze możemy ją wykonać w domu. Ten sposób jest od wieków stosowany i udoskonalany przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Tam kultura nakazuje kobietom całkowitą depilację ciała (oprócz głowy oczywiście, choć wąsik też), a przy ślubie kobieta ma obowiązek obiecania, że będzie zawsze \"gładka\", tzn. także całkowite, głębokie bikini. Kobiety tam depilacje zaczynają jako młodziutkie nastolotki, a depilacja cukrowa tak osłabia włosy, że z czasem one w ogóle znikają! No, nie po 2,3 latach, tylko jak kobieta zaczyna się starzeć. Z depilacją wiąże się tam wiele tradycji. Kobiety zawsze urządzają sobie depilacyjne \"party\", gdy wraz z przyjaciółkami wspólnie się depilują, plotkując i rozmawiając przy tym. Na te spotkania oczywiście zakaz wstępu mają mężczyzni i dzieci. Przygotowanie pasty to koszt poniżej 1,50zł, praktycznie wszystkie składniki mamy w domu. Z podanych przeze mnie proporcji wychodzi 2/3 słoiczka pasty, co powinno starczyć nawet na rok! Potrzebne jest : *1/2 cytryny z tego wycisnąć sok) *szklanka cukru *1/2szklanki wody Bierzemy mały garnuszek, łączymy wszystkie składniki i zaczynamy gotować na małym ogniu. Uwaga: podczas gotowania absolutnie nie można zmieniać wielkości ognia! Trzeba czas od czasu zamieszać, najpierw, by roztopił się cukirer, a potem tylko tak profilaktycznie. To wszystko ma gotować się minimum 0,5 godziny, ja gotowałam swoją paste 35 min. Podeczas gotowania pasta będzie zmieniać kolory. Ostateczny kolor będzie jak ciemny miód, karmelowy. Przy końcu gotowania pojawią się bąbelki, które będę wychodzić na powierzchnię. Konsystencja i zapach mają przypominać miód. Gotową paste zlewamy do słoiczka (trzeba uważać aby się nie poparzyć!) i zostawiamy do ostygnięcia. Wystygnięta pasta jest twarda jak kamień i dobrze jest wstawić słoiczek do miski z gorącą wodą, aby trochę rozmiękła. Chcąc przystąpić do depilacji, trzeba wziąść ilość pasty odpowiadającej wielkości małego orzecha włoskiego. Karmel trzeba rozrabiać w dłoniach tak długo, by z przejrzystego zmienił kolor na matowy. Jeżeli zaczniemy depilować skórę za mało rozrobioną masą, to może mocniej boleć i pojawią się trudnaści w rozprowadzaniu. Rozrobioną paste nanosimy na skórę np. łydki, pod włos, tzn. od stopy w kierunku kolana. Wygładzamy kilkakrotnie też w tym kierunku. I teraz w przeciwną stronę (od kolana do kostki) ściągamy pastę, formując jakby taką kulę. Teraz przenosimy paste na inny kawałek łydki i od początku (UWAGA ! NOGA MUSI BYĆ SUCHA I NIE POSMAROWANA ŻADNYK KREMEM CZY BALSAMEM)... Jeżeli za jednym razem nie odejdą wszystkie włoski, to oczywiście zabieg można powtórzyć. Paste robimy z naturajnych składników,więc napewno u nikogo nie wywoła objawów uczulenia, w dodatku pasta przykleja się w przeciwieństwie do wosku do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ból jest nieporównywalnie mniejszy. Pasta nie zawiera środków chemicznych, więc nie podrażnia i nie niszczy naskórka jak wosk, może być wiele razy nakładana na tą samą partię skóry. Jeżeli na skórze pozostaną resztki pasty, albo coś nią ubrudzimy, to pasta natychmiast schodzi zamoczona w letniej wodzie. Wszystkim polecam ten pomysł-co prawda jest dość czasochłonny, ale pomyślcie ile kasy wpakowałyście w różne kremy, żele, woski, maszynki!!! Aha i informacje praktyczne: pasta usuwa już 1-mm włoski, efekt pozostaje na ok. 6 tygodni(!).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
napewno spróbuję tego sposobu następnym razem, narazie użyłam plastrów (wolę nie opisywać swoich reakcji podczas depilowania :O), wczoraj wydepilowałam całe nogi, dzisiaj będę depilować bikini - bo wczoraj już nie miałam siły - na pachy muszę jeszcze trochę poczekać bo włoski są za krótkie - no i oczywiście OLEJ KROKOSZOWY:):):) Będę zdawać relacje jak odrastają, czy są mniejsze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
A ja ugotowałam ta paste bez wody i tez wyszła dobra ale nastepnym razem spróbje z wodą,przepis brałam z forum kafeteria-owłosienie na 26 stronie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywna
o God! Wczorajsza depilacja bikini to był koszmar!!! ...ale udało się:) jestem obolała i zaczerwieniona - nie wiem czy odważę się na to ponownie:(...Teraz trzeba tylko czekać...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Hej,znalazłam bardzo ciekawe forum prawdziwy kolos 320str.,pt.Natura górą-ranking kosmetyków bez złych składników,warto zaglądnąć,nawet dość sporo wspominają o ajurwedzie, wywnioskowałam,że ludzie maja doświadzcenie,może i na nasze problemy po depilacyjne cos doardza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop do góry
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×