Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dieselka

Krokosz - naturalny, skuteczny ? depilator

Polecane posty

od depilacji moich nóg minął tydzień - narazie rzadnych włosków nie widać. wiem że tak od razu nie znikną, ale ciekawa jestem czy będzie ich mniej? Mam nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysina
cześć wam ,właśnie szukajac cos na temat tego oleju znalazłam sie na forum i tak ; w kwietniowym szamanie przeczytałam o tym oleju , facet ogłaszał sie w nim i opisywał o jego skuteczności w pozbyciu się owłośienia, poprosiłam znajoma aby do niego zadzwoniła ponieważ on zajmuje sie różnymi preparatami ziołowymi - wiecie ile chciał 150 zł za 0,5l , i jeszcze polecił dodatkowo tabletki bo twierdził ze jak mocne owłosienie to olej musi być stosowany z tymi tabletkami i podal nazwe tylko nie przypuszczal ze rozmawia z osoba ktora zna produkty ziolowe i wie ze te tabletki sa na prostate, juz bylam gotowa kupic sam olej ale znajoma kazala mi sie powstrzymac i dobrze zrobilam bo kupila mi u swego znajomego zielarza w czechach 0,75l za 23zł, różnica prawda jeśli ktoś chce prosze napisac nie dajmy sie naciągać, prawda każdy chce zarobić ale bez przesady olej jest orginalny rozlewany wyłacznie w niemczech co do skuteczności tego nie wiem bo dzisiaj własnie go odebralam ale mozna do pic, smazyc na nim do 175st. stosowac do sałatek, jest skuteczny podobno na tradzik ale za taka cene to warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam za 23 złote 0.5 litra i nie wiem czy jest orginalny...tyko taki był w sklepie ze zdrową żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Krysina temu panu płaci się tyle za porade jak stosowac olej+olej,bo jak inaczej uzyskac informacje czy nogi maja byc ogolone czy wydepilowane woskiem lub czyms podobnym, tu nie chodzi o oryginalność oleju tylko żeby nie miał jakichkolwiek dodatków a o taki ciężko w sklepie choc sprzedawcy mówią inaczej. Gdyby nie on,przeczytałybyśmy o krokoszu-depilatorze, a poza tym to samego oleju nie sprzedaje,jak dotąd zadowolone z efektów sa te babki które olej kupiły własnie od niego a nie w sklepie.A jeżeli chodzi o te tabletki to o ile mi wiadomo chodzi o palme sabalowa przynajmniej mi o tym mówił,i tak jak inne zioła mozna ją kupić w kaspułkach lub sproszkowaną,gdy dokładniej poszukasz w internecie to znajdziesz informacje iż stosuje się ja również na nadmierne owłosienie,ponieważ reguluje hormony.Mi sie wydaje iż również "dodaje" żeńskich i dlatego polecana jest przy prostacie, ponieważ leki na tą chorobę zawierają właśnie któryś z hormonów żeńskich. Autor artykułu jak już wcześniej pisałam od ok.25lat zajmuje się ajurwedą i ta metoda depilacji opisana jest w starohinduskich księgach.Ajurweda wyrażnie mówi,że tego oleju nie należy spozywać,stosowany jest wyłącznie w kosmetyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Mozecie podac namiary do osob od ktorych kupilyscie ten olej? ja od kilku miesiecy stosuje tylko depilacje cukrowa (watek na forum). jeste super, ale jezeli moze sie pozbyc owlosienia na stale to tym lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amorcio jak \"się nazywa\" ten olej, który Ty kupiłaś od tego faceta, napisz proszę🌻. Bo ja mam \"Vigean\" i nie wiem czy zawiera domieszki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajafff
coś noego?ktoś zauważył jakieś efekty po jego stosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajafff
nowego miało być a ta palma sabalowa to w aptece występuje pod tą nazwą czy jakoś lek się inaczej nazywa?chyba przed zażywaniem należałoby się skonsultować z lekarzem czy nie zaszkodzi,jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghyh
hghghg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
Pewnie znow ktos mi zarzuci,ze polecam cos co sama jeszcze nie stosuje.Olej zaczne stososwac od lata bo mój mąż wyjedzie na kilka mcy.Na pewneo olej kupie u pana miłosza Woźniaka jest to autor artykułu o krokoszu i juz kilkakrotnie udzielal mi porad w różnych sprawach zdrowotnych,jak na razie jestem zadowolona,tak jak z pasty cukrowej.Przypuszczam,iż olej zakupiony u tego pana nie będzie miał jakiejś specjalnej nazwy handlowej jak to jest w przypadku produktów kupowanych w jakichkolwiek sklepach więc niestety nie mogę Ci na razie pomóc pozytywna ale jak będę rozmawiała z MW to się spytam i napisze.Co do palmy sabal to jest to zioło z medycyny ajurwejdyjskiej,dopiero od niedawna na ryku europejskim a w polsce jeszcze później,można ja kupić w firmie tast w szczecinie,znajdziecie w necie namiary ale nie ma wymienionej w ofercie bo ta firma produkuje zdrową żywnośc,bez jakichkolwiek konserwantów i reperezentuje nasz kraj na miedzynarodowych taragach,oraz na stronie www.jiaogulan.pl.W tascie jest 10zł taniej na 50g ale na opakowaniu nie ma przepisu stosowania,w aptece to mozna kupic,miete,rumianek,szałwie itp.Nie znam lekarza który wypowiadałby się dobrze o ziołach w najlepszym razie usmiechnie sie i powie,ze pewnie nie zaszkodzi ale i nie pomoze, a pomysli sobie,ze to bzdury.Ziól na swiecie jest cała masa i lekarze nie znaja wszystkich jedynie na te najpopulaniejsze.Nikogo nie namawiam ani nie zniechecam,same musicie podjąć decyzje.akurat ja swoja kuracje zaczne od stosowania palemki a jak mąż wyjedzie dołacze olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory do gory
*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafineria
gdzieś w internecie czytałam że palma sabalowa dla mężczyzn jak najbardziej a w przeciwskazaniach bylo napisane że kobiety nie powinny stosować więc radzilabym zapytac jakiegos lekarza czy można,moze ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajakka
i co? i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
O to wazne,Rafineria a gdzie znalazłas taką informacje bo już duzo czytałam na temat palmy ale nigdzie nie natrafiam na info takie jak Ty i dlaczego kobiety nie powinny jej stosowac?Z mojego doświadczenia wiem,iż jak przyniesiemy dokładną ulotke oc ziół to może coś lekarz sprawdzi w sowjej podrecznej książeczce ale i tak znajdują się tam tylko najbardziej znane i stosowane zioła.gdy byłam w ciąży to rozmawiałam o naparze z malin bo słyszałam iż przyśpieszaja i ułatwiają poród bo moje dwie kuzynki z którymi nie mam juz kontaktu właśnie piły taki napar,nie wiedziałam tylko kiedy należy go zaczac pic,jak dlugo i czy ma byc tonapar z owoców czy tez z lisci.Pani doktor choć świetna nigdy nie słyszała o czyms takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amorcio
INNE ZASTOSOW ANIA P ALMY SAB ALOWEJ Owoc palmy sabalowej (serenoja płożąca syn. Sabal serrulata) wywiera również działanie moczopędne, wykrztuśne, przeciwkataralne, przeciwwysiękowe, uspokajające, pobudzające mechanizmy obronne organizmu, adaptacyjne, wzmacniające, odmładzające. Pobudza czynności gruczołów dokrewnych i trawienne oraz łaknienie. Buduje mięśnie.Stosuje się 90 także w następujących przypadkach: zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego inne choroby pęcherza moczowego, zakażenie układu moczowego, kłębuszkowe zapalenie nerek, inne choroby nerek, nietrzymanie moczu, bolesne oddawanie moczu, zaburzenia czynności układu moczowego, niedorozwój narządów płcjowych, niedorozwój piersi, zanjk jądra, pOwlększenie jajnjków, torbiele jajnjka, inne choroby narządów płcjowych, njepłodność, mjesiączkowanie bolesne związane z ht-ak iem napięcia narządów płcjowych, oziębłość płciowa, impotencja, upośledzenie wytwarzania mleka, nadmieme owłosienie, przeziębienie, katar, grypa, astma, zapalenje oskrzeli, nieżyt gardła, inne choroby gardła, krztusiec, dolegliwości zatok, zastój płuc, inne dolegliwości układu oddechowego, choroby zakaźne układu pokarmowego, cukrzyca, chudnięcie, wyniszczenie, rekonwalescencja.oorączka ostra, inne Przeciwwskazaniami do przyjmowania zioła są: ~ choroby ostre, ostre stadia chorób przewlekłych, choroby zastoinowe, choroby zakaźne, choroby pasożytnicze, reumatyzm, zapalenje .~tawu, otyłość, zaparcie, wzdęcie brzucha, gazy w jelitach, zatrucje organjzmu toksynamj (D. Frawley, V. Lad - "The YoEa of Herhs", Lotus Press, ~ Santa Fe 1988: D. Frawley - "Ayurvedjc Healjng", Passage Pres.~, Salt Lake Cjty 1989).W ziołolecznictwje tradycyjnym palmę sabalową stosuje się w postaci odwaru, proszku lub sproszkowanych ziół w kapsułkach. Ponieważ wywiera ona działanie wzmacniające, przed rozpoczęciem jej przyjmowania należy przejść ziołową kurację odtruwającą organizm z toksyn. Skuteczność zioła zależy 0d jego właściwego przygotowania i dawkowania. Sposób użycia podany w artykule i na opakowaniu jest do powszechnego uźytku i nie naleźy 90 uważać za ogólnie obowiązujący Leon Lev Autor, zamieszkały w T empe w stanie Arizona, jest pisarzem niezależnym szczególnie zainteresowanym medycyną naturalną. ("Health Supplement Retailer", sierpień 1996)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el-behemot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el-behemot
Witam, krokosza nie próbowałam, ale o p. Woźniaku mam jak najlepsze zdanie. Jeśli chcecie mieć lepsze efekty depilacji (dowolną metodą - oprócz golenia oczywiście!), to depilujcie się w czasie pomiędzy pełnią księżyca a nowiem (czyli gdy księżyca ubywa), najlepiej w dniach gdy Księżyc jest w znaku Koziorożca. Takie informacje znajdziecie w kalendarzach biodynamicznych, albo w tygodniku "Gwiazdy mówią" - nie trzeba tego kupować wystarczy zajrzeć w markecie w kolejce do kasy.... Ewentualnie wchodzą w grę inne dni kiedy Księżyc jest w innych "ziemskich" czy też "korzeniowych" znakach (tzn. Panna, Byk). Najbliższe "dobre" dni na depilację to 18-19 i kawałek 20 (do 6 rano), wg mojego kalendarza dla działkowców. To się sprawdza, sama stosuję się do tych wskazań od kilku lat i jest tego badziewia (włosów) coraz mniej! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la ila
jakies nowe rewelacje?kto stosuje i komu pomogl w zgubieniu tego zbednego wlosia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jeszcze nie pomógł - niedawno wykonałam kolejną depilację- włosków było raczej tyle samo:( ale gdzieś czytałam że dopiero po 7 depilacjach poprawa jest zauważalna- to metoda dla wytrwałych. napewno napiszę gdy zobaczę jakieś wyraźne efekty🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la ila
no to czekamy,ja jestem za leniwa i nie chcialoby mi sie smarowac ale jak przeczytam ze jest tych wlochow mniej to zastosuje ten olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortelia
Do Amorcio. W jaki sposób należy używać naparu z palmy sabałowej wg ayurvedy. Palma sabałowa nie zawiera żeńskich hormonów, lecz blokuje przemianę testosteronu w DHT - inna postać testosteru odpowiedzialana za pobudzenie mieszków włosowych w miejsach androgennych, a także przerost prostaty i łysienie androgenne. Na tabletkach na prostatę - prostenol, które zawierają wyciąg z palmy sabałowej, rzeczywiście pisze, że kobiety nie mogą ich stosować. Dlatego pytam w jaki sposób używać palmy sabałowej przy nadmiernym owłosieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarta
A ja stosuję krokosz na nogi. Użyłam dopiero 2 razy, nie pomaga na owłosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenie
do ortelia: gdzie wyczytałaś takie mądre rzeczy,przemiana testosteronu w DHt itp.wstaw stronkę i pytanie do wszystkich,gdzie można kupić taka palme sabalową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafineria
gdzie kupić palmę i jak ją stosować,podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortelia
Palmę sabałową można kupić np. w sklepie interentowym Tast w Szczecinie, lecz w załączonej ulotce nie podają jak ją stosować zgodnie z ayurvedą. Stąd pytanie do Amorcio, która rozmawiała z naturoterapeutą na jej temat. Nie pamiętam gdzie czytałam w necie nt. przemiany testosteronu w DHT, ale jest wiele informacji o hormonach w ogóle. Wiele czytałam o różnych hormonach płciowych, ponieważ trafiam na lekarzy albo niedouczonych albo leniwych, stąd wiedza jest mi potrzebna by móc coś z nich wydusić. Sama wyszukałam jakie hormony należy zbadać przy hirsutyźmie, gdyż lekarze ograniczają się do h. podstawowych, a jest wiele innych, ważny jest też stosunek hormonów do siebie itp. Ja mam wszystkie hormony prawidłowe, choć np. prolaktynę i kortyzol w górnej granicy. Stąd zainteresowałam się DHT, który jednak trudno zbadać. Palma sabałowa wg ulotki powstrzymuje właśnie przemianę testosteronu w DHT, lecz jest głównie polecana dla mężczyzn na prostatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha-nka
Witam po dlugiej przerwie. Zapewne nikt już nie czyta tego tematu, ale skoro zobowiązałam się,że napiszę jak wrócę z dalekich wojaży - to piszę. Mogę napisać tylko jedno - eeeeeee tam. Bujda na resorach. Ponieważ nie wchodzę na tematy, które uważam za zakończone, to napiszę uprzedzając ewentualne pytania, na które siłą rzeczy nie odpowiem, bo nie przeczytam. Zatem: 1. NIE - nie opóźnił mi sie odrost wlosów ani o jeden dzień ( a niezorientowanym przypominam,że dla porównania jedną nogę smarowałam, a drugiej nie, więc mam materiał porównawczy). 2.NIE - nie zmniejszyła mi się gęstość owłosienia. 3.TAK - stosowalam olej regularnie, minimum raz dziennie, a często dwa. 4.TAK - był to olej extra virgin - czyli taki, który zachował te rzekome enzymy mające opóźniać odrost włosów. Wszystkich, którym popsułam szyki napiszę tak - zapewne zostanę objechana i zmieszana z błotem, ale informuję,że mam to głęboko w odwłoku ( pomnijając fakt,że tego nie przeczytam). Możecie sobie używać do woli. Pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalk
A z taka nadzieja to wszystko czytalam,na przemian wzrastala i gasla,a na zakonczenie,takie gorzkie rozczarowanie.A moze to po prostu zalezy od organizmu,jeden reaguje,drugi niekoniecznie,przeciez nawet metody medyczne nie sa skuteczne dla wszystkich,przychodzi mi do glowy(choc wiem,ze moze za dalekie porownanie)przeszczep organow.Jesli jeszcze ktos zaglada na to forum,ktore powinno istniec chociazby dla wymiany pogladow,pomowienia o nieprzyjemnych sytuacjach,ktore nas z powodu tej"przypadlosci"spotykaja etc.Ja mam czesto dosc i poza obszar mojej percepcji i zrozumienia wychodzi fakt,ze my kobiety musimy sie parac z takim problemem,ktory szalenie dezorganizuje zycie.Kobieta powinna byc kobieta,ale mysle sobie,ze wszystko zawdzieczamy "laskawej"naturze,a zatem w naturze tez znajdziemy kiedys antidotum na to cale zlo,mysle,moze idealistycznie,ze Bog tak urzadzil ten swiat,ze mozna znalezc w nim lek na kazda chorobe i przypadlosc,trzeba tylko umyslow,ktore te wiedze wykorzystaja w praktyce,musze juz uciekac-mam nadzieje,ze ktos sie tu jeszcze pojawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy krokosz działa
a miało byc tak pięknie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×