Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dieselka

Krokosz - naturalny, skuteczny ? depilator

Polecane posty

Gość Mini_Mini22
ktos moze pytal w zielarskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też właśnie zastanawiałam się nad kupnem tego cuda na Allegro, bo szczerze mówiąc mam dość tortur depilatorem i wrastających włosów... Jak na razie jestem na etapie szukania info w sieci, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BobArctor
informacje o wplywie hormonow na owlosienie mozna znalezc np. w nowym wydaniu Endokrynologii Ginekologicznej Piotra Skałby (strony 278-281), niestety informacje o włosach sa niekompletne (brak informacji o wplywie hormonow na ekspresje genow transformujacych wlosy meszkowe w androgenowe) wlosy androgenowe i wlosy na glowie to zupelnie inny rodzaj, dlatego mozliwe ze olej ten mozna uzywac na glowe bez wiekszych problemow. jesli ktos ma hirsutyzm to nalezaloby zbadac poziomy hormonow i czynnosc nadnerczy i jajnikow, hormonem antagonistycznym do testosteronu jest progesteron. jego poziom zmienia sie w okresie cyklu miesiaczkowego wiec nalezy badania wykonywac w odpowiednich dniach cyklu i kilkakortnie , jak rowniez sprawdzic odpowiedz organizmu na progesteron (tzw. proba progesteronowa). jest na to kilkanascie algorytmow i polecam odpowiednia literature na ten temat (diagnostyka w endokrynologii) . nie bez znaczenia w calym procesie sa rowinez hormony tarczycy, ktore moduluja tempo utleniania hormonow sterydowych. sam jestem bardzo ciekaw oleju i zamierzam go sprobowac (choc jestem mezczyzna, ale coz jakos nie bardzo mam ochote na golarki i ciecie zarostu co rano, wiec szukam innych metod :), jak tylko zdobede dosc wiedzy w temacie czy to w ogole bezpieczne to sprobuje cos pokombinowac. niewiele informacji znajduje na temat mozliwego mechanizmu dzialania, ani mozliwej czynnej substancji.... osobiscie ciekawi mnie jeszcze samo uzycie progesteronu (kremy z progesteronem) , jestem ciekaw czy ktoras z Pan probowala juz tej metody i z jakim rezultatem Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 1234
Ja mysle że te pozytywne wypowiedzi na temat krokosza to tylko reklama tych sprzedających go na allegro. No bo jesli naprawde by działał to tyle lasek by nie pisało ze to totalny badziew. No bo niby po co by to pisały? Po prostu nie pomógł im a jesli byłby naprawde skuteczny to przypuszczam ze działałby na każdego choć w minimalnym stopniu. Nie uważacie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 1234
Mimo tego zamówie go bo ciekawość mnie wprost zżera :) Jeśli poskutkuje na pewno dam znać, choć pewnie płonna to nadzieja :( Zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2110
nadal smaruję prawie codziennie.mija drugi tydzień od depilacji woskiem i czuję,że zaczynają kudełki odrastać(też czujecie taki lekki ból) zobaczymy czy ten pierwszy odrost będzie inny. tak nienawidzę tych włosków na nogach i bikini!!!!!!!!!!!! a jak wrastają po depilacji to już mnie trafia, ból, krostki, ogólnie mnie trafia wiecie co... pozdro, będę w kontakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazna sprawa
podobno na efekty trzeba pol roku czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka 1234
Gdydy naprawdę działał to ja mogę czekać nawet rok! Tylko nikt mi nie zagwarantuje tego, że pomoże. I znając życie to jak głupek będę tracić czas na smarowanie się tym czymś a pewnie efekt będzie żaden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego to forum musi
istniec i piszmy tu o efektach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elcia78
Przesledzilam z zainteresowaniem cala dyskusje. no i jak dziewczyny? Zadzialal ten krokosz u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś zbyt wiele pozytywów nie widać, więc na cuda chyba nie ma co liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smierdziele na temat gadac
anika o czym mowisz? stosujesz? czy taka opinie z nieba wyglaszasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margariata
Na allegro mozna kupic za 20 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2110
ja nadal stosuję, kupiłam, to przynajmniej tą jedną butelkę zużyję.ubyło mi dopiero troszkę ponad 1/3 butelki więc nie ma się jeszcze co wkurzać,że jakiś spektakularnych efektów nie widać. spokojnie. nadal będę pisać do was.mam nadzieję,że będę mogła się niedługo pochwalić jakimiś efektami pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylki
Zastosowanie: produkcja olejów jadalnych, majonezów i margaryny olej krokoszowy stosowany jest jako środek powstrzymujący tworzenie się cholesterolu we krwi (zalecany jest w diecie osób cierpiących na choroby serca i nadciśnienie) i jako naturalny depilator. produkcja mydła, linoleum, kitów jako barwnik (otrzymywany z płatków kwiatów) kartamina (czerwień hiszpańska) oraz żółcień saflorowa - w starożytności używana do farbowania tkanin, barwienia ciast m. in. w starożytnym Egipcie oraz Indiach - kwiaty stosowane jako afrodyzjak, lek przeczyszczający i wykrztuśny jako środek niszczący mieszki włosowe - naturalny depilator Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Krokosz_barwierski" taka informacje na temat tego oleju znalazlam. moze dziala on tylko na delikatne owlosienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyla noga-
hym....przegladajac rozne stronki o skutecznosci owego oleju...sama dalam sie namowic ...dostalam dzis przesylke z allegro...juz wysparowalam sie tym specyfikiem zobaczymy jakie beda efekty...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catgirl
a czy skutecznośc tego specyfiku nie jest uzalezniona od wlosow? np od tego jaka metoda sie ja usuwa i od jak dawna? czy latwiej pozbyc sie dzieki krokoszoi owlosienia nastolatce czy kobiecie doroslej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka2110
cześć dziewczyny. właśnie wydepilowałam nóżki, woskiem i posmarowałam. oleju mam ponad połowę jeszcze, bo smaruję tylko po depilacji lub goleniu.poczekam z oceną do końca butelki. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CooLTosca
Może warto spróbować? na allegro jest dużo tego specyfiku do kupienia http://www.allegro.pl/search.php?string=olej+z+krokosza&buy=0&new=0&pay=0 nawet za 8 zł., ale byłam ostatnio w kilku sklepach zielarskich i w żadnym nie słyszeli o takim czymś :/ w aptece jeszcze nie pytałam, ale spytam, bo jestem strasznie ciekawa czy to na prawde działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda effect
W Wikipedii nawet jest napisane, że jest stosowany jako depilator. Swoją drogą depilator to nie epilator. Jeżeli uszkadza mieszki włosowe to znaczy, że skutecznie działa tylko w fazie androgenu, czyli pełnej aktywności włosa? Bo z tego co wiem, to włosy znajdujace się w innych fazach są nie do ruszenia, to znaczy nic im nie zaszkodzi. Nie wiem czy wiecie, że tylko 20 % włosów na nogach jest w fazie pełnego wzrostu a faza uśpienia trwa nawet 3 miesiace. Warto chyba poczytać co nieco o włosach aby wykombinowac jak ten olej stosować z głową, to znaczy w jakich odstępach czasu. Wiem od dermatologa, że skóra ma ograniczoną chłonność i nie weim czy taki olej do mieszka dotrze. Będę wdzięczna za komentarze i przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda effect
Tak czy owak, można poeksperymentować a Ha - hanka wciska kit, że jej wiecej włosów urosło po krokoszu a później wszystko wróciło do normy. Jakim cudem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda effect
Konkretne pytanie na koniec. Jaka jest chłonność skóry? Niektóre mieszki włosowe mogą się znajdować 4 mm pod skórą, oczywiście są umieszczone skośnie, nie pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda effect
Sorry, faza uśpienia dla nóg to 6 miesięcy a nie trzy jak pisałam poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherloch Holmes
Jeżeli to prawda z tymi fazami wzrostu to z nóg włosó można się pozbyć po 2 i pół roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na mnie działa
ja po pierwszym uzyciu po goleniu nie depilowaniu zauważyłam ,że włosy wolniej odrastajjają i jest ich mniej na rekach po 3 tygodniach sa przawie niewidoczne na udach to samo na łydka ch niema kolosalnej różnicy . Dodam że jestem brunetka i mam dość męczace owłosienie wg, mnie nadmierne. Olej POLECAm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniska55
Chciałam wam powiedzieć drodzy moi że ten krokosz u mnie wcale nie działa. Smaruję tym nogi już drugi tydzień a włosy jak rosły tak rosną. Wcale nie działa. Dodam jeszcze że te włosy po depilacji a potem z krokoszem jakby jeszcze szybciej rosły.Ale ja mam zaburzenia hormonalne więc u mnie chyba jest inaczej. pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniska55
Aha i chciałam jeszcze dodać że ten olej bardzo powoli wsiąka w skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakompleksiony narcyz
jutro mija dokładnie 14 dzien odkąd używam tego oleju - czy działa ? mam mieszane uczucia - przedtem używałem przez 3 tygodnie "mousse magic slow grow" i zaraz potem zacząłem smarować się na ramionach krokoszem więc nie mogę jednoznacznie stwierdzić co mi bardziej pomogło - póki co włosy są o wiele cieńsze i jaśniejsze, systematycznie używam depilatora co 2-3 dni by usuwać nawet najmniejsze odrosty więc nie wiem na razie jaki będzie końcowy efekt - za taką cenę [34 zł. z wysyłką na allegro za dwie buteleczki] spróbowac warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakompleksiony narcyz
co do wsiąkania to fakt - trwa to nawet i 3 godziny, trzeba uważać by nie przesadzić z ilością oleju wylanego na skórę - im mniej tym lepiej, w instrukcji jest napisane by nie wmasowywać go w skóre a poczekać aż sam zostanie wchłonięty, mi jedna butelczka [chyba 200 ml] starczy na ponad dwatygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola__fm
Witam Drogie Panie, właśnie zamówiłam buteleczkę tegoż specyfiku na Allegro, razem z przesyłką wyniosło mnie to 16zł. Ja i tak stosuję depilator, więc nie będą to dla mnie jakieś katusze:) Za jakieś 3- 4 dni powinna przyjść paczuszka i od razu zacznę kurację:) Będę informować. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×