Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość Snikers
hej jestem tu nowa na forum właśnie wrócilam z zabiegu miałam usuwane wypukłe znamie(brodawke) pod moimi ustami miałam dzis zaraz jechać na uzcelnie ale masakra nie potrafilam nawet mówić dokładnie( jeszcze znieczulenie działa) nie wiem co teraz niby na zmiane opatrunku ale co dziś? moga ja wogóle jeść śmiać się ? nie wiem prosze o małą pomoc dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AHA111
W środę usunełam laserem u onkologa 3 znamiona. Dwa z nich zostały najwpierw wycięte i oddane do badania histopatologicznego i teraz czekam w napięciu na wynik. Do evvela: u mnie jedno znamię też teraz było spuchnięte i czerwone na 1,5 cm z każdej strony, ale zaczełam przemywać spirytusem i to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nardia
hej Przeczytalam caly topik, wiele wypowiedzi nastroilo mnie bardzo optymistycznie, wiele nastraszylo. Jestem na tej stronie, bo mam zamiar usunąc pieprzyka. Problem jest taki, ze znamie znajduje sie na twarzy. MAm je odkad pamietam i od najblizszych osob slysze, ze skoro mam to od zawsze, to lepiej nie ruszac natury. Sama jednak odczuwam okropny dyskomfort, choc wiele osob mowi, ze jest mi z tym do twarzy. Mysle o usunieciu juz od podstawowki. Pieprzykjest płaski i nieduzy (okolo 3 mm srednica). Jednak jest ciemny, a ja jestem zwolenniczką gladkich cer.Prosze o rade osob po zabiegu podobnego znamienia. Ogolnie nie boję się blizn. Uważam nawet, że czasami małe blizny dodaja uroku, jednak to jest twarz i nie chcę nigdy żałować mojej decyzji. Pieprzyk jest w bardzo widocznym miejscu pod okiem, tym bardziej sie boję, ze względu na wrażliwy obszar wokół oka. Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o wybór lekarza. Myslę udać się do gabinetu chirurgii plastycznej we Wrocławiu, ale czy chirurg plastyczny jest również dobrym dermatologiem? a jeśli pójdę do dermatologa to czy bedzie on jednocześnie dobrym plastykiem, tak, by mnie nie oszpecić? Jakich rozmiarów , kształtów i koloru może zostać blizna po moim pieprzyku?? Poradźcie cosik. Dziekuje buziaczki:* p.s. ktos napisal, ze po usunieciu jednego znamienia zaczynaja mnozyc sie kolejne. Trudno mi w to uwierzyc, przekonajcie mnie jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Nardia, zacznij od wizyty u onkologa lub dermatologa, niech obejrzy znamie dermatoskopem i je oceni czy jest bezpieczne czy wzbudza podejrzenia. Jesli to nic niepokojącego idź do chirurga plastyka usunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 124
czesc dziewczyny chciała bym sie zapytac czy sa dobrzy specjalisci w lublinie czy ktoras tam usuwała albo w łukowie odpiszcie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubeczek101
Hej Mam pytanie do dziewczym, ktore usuwały znamiona w Katowicach w kriomedzie. Ile czeka się na wizytę od telefonicznego umówienia?? bo mam zamiar sie wybrac ale na razie nie mam kasy, wiec musze wiedziec czy lepiej zadzwonic wczesniej czy poczekac jeszcze troche dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
do Kriomedu można zadzwonić byc może nawet w tym samym dniu co planowałabyś jechać . ja dzwonię tak ok dni wczesniej i zapisuję się na konkretną godzinę . Bez problemów będziesz mogła się zapisać jak będziesz gotowa jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga124
do too gdzie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
pisałm juz kilkakrotnie ,ale tu jest dość dużo wpisów. Klinika jest na ulicy sokolskiej , w pobliżu kina kosmos( jeśli mniej znasz katowice to całkiem blisko spodka kierując sie w stronę chorazowa. Trzeba przejść obok dużego banku PeKaO i dalej za ciągiem sklepów skręcić w prawo , a potem prosto i za światłami jest po lewej stronie kriomed. 10 minut spacerem od spodka.Akurat nie mam tu telefonu , ale podawałam go wczesniej (chyba na 11 lub 12 stronie ) życze sukcesów A tak nawiasem to w ubiegłym tygodniu uusnęłam łącznie 10 sztu ( większe i mniejsze).Obecnie mi się goi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubeczek101
do Too. A ile zapłaciłaś za taką przyjemność?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nardia
dzieki Evvela. Tak tez pomyslalam problem tylko w tym, ze panstwowi lekarze dermatolodzy, gdy idziesz do nich z takim problemem patrza na ciebie jak na wariata, nie widza powodu. Wiem to bo moja siostra byla ze znamieniem, ktore ja swedzi i niepokoi. Uslyszala, ze dopoki nie bedzie jej sie powiekszac nie dostanie skierowania na zabieg. Gdzie rozum??? dlatego chyba odpuszcze sobie wizyty w przychodni dermatologicznej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nardia
Słuchajcie!!!. Wstepnie umowilam sie z chirurgiem plastycznym na wizyte. Dowiedzialam się, że po każdej metodzie usuwania blizny zostaną. Nie ma innej opcji. ALbo ma sią jedno albo drugie. Inna sprawa natomiast jakie te blizny lekarz ci zostawi. Moja Pani chirurg twierdzi, ze zawsze stara się zrobić takie cięcie, by pasowało do urody i w taki sposób by blizna po zabiegu była słabo widoczna gołym okiem. Pozostaje mi tylko zaufać jej i wierzyć że bedzie dobrze. Myślę, że podjęłąm słuszną decyzję udając się do plastyka nie do onkologa, gdyż chodzi o moją twarz. Wolę by zrobił to ktoś, kto estetycznie podchodzi do cięcia twarzyczki. Pytałam ją też o badania przed zabiegiem. Mówi, że nie potrzebuję żadnych zaświadczeń ani badań dermatologicznych, jeśli znamię mam od dawna i nie jest dokuczliwe ani podejrzane. Po zabiegu wycinek pójdzie do badania i wtedy będziemy mieć pewność czy jest ok. Pytając o metodę usłyszałam że cięcie, gdyż znamie jest płaskie i małe. Dodała, że po laserze też są blizny tylko innego typu. Po cięciu jest kreska ciecia, po laserze plamka jak po ospie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Tak jak pisałam, najlepiej już po zabliżnieniu od razu stosować konsekwentnie maść na blizny, kilka razy dziennie. To bardzo ważne bo wtedy blizna będzie mniej widoczna i nie rozrośnie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha111
u mnie blizny po usuwaniu laserem są przez kilka miesięcy różowe, a potem bledną i są prawie niewidoczne.stosuję też maść contratubex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
do kubeczka101 zapłaciłam 600 zl( tylko twarz i szyja) .myslę że na innej części ciała byłoby taniej za tyle sztuk Jestem bardzo zadowolona Sa czerwone plamki ,( tylko jeden rozdrapałam stru -niechcący przez sen-i od nowa mam strup- mam nadzieję ,że tak jak pozostałe będzie sie pięknie goił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolo kokta
witam chcialem sie zapytac ile sie czeka na taki zabieg ??? i czy ktos zna w okolicach Katowic czy Sosnowca jakas dobra niedroga klinike z gory dzieki :D i czy wlasnie lepeij robic to prywatnie , chodzi mi tu o czas jak dlugo trzeba sie mieszac z tym wszystkim:> z GORY DZIEKI ZA INFO pOZDRO:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga124
eeeeeeeeeeejjjjjjjjjjj dziewczyny znacie jakos klinike albo szpital co usuaw sie znamie w lublinie odpiszcie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy znacie jakieś dobre miejsce w Białymstoku gdzie usuwa się znamiona dobrze i skutecznie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Białystok
Witam, właśnie w przyszłym tygodniu wybieram się na usuwanie znamion. Dziwią mnie tak wielkie ceny jakie podajecie, bo w BIAŁYMSTOKU, gdzie mieszkam, w prywatnym gabinecie koszt usunięcia wszystkich znamion wynosi 100zł. Lekarz liczy od zabiegu. Nie od pieprzyka... Kasiunia, nie pamiętam adresu dokładnego, wiem jak tam trafić. To jest blisko Politechniki. Pan Doktor ma na nazwisko Dmitruk i jest niesamowicie miłym człowiekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , jak byłam 3 lata temu u dermatologa to pan poleciła mi własnie tego pana - p. Dmitruk .Ale to już było bardzo dawno i zgubiłam karteczke z adresem i telefonem.Bo nie usunęłam pieprzyka tylko skończyło się na pójściu do dermatologa:/ To mówisz że miły człowiek , a myślisz że równie skuteczny? A 100zł to nie drogo aby pozbyć się swojego kompleksu na zawsze:) .Powiedz mi jak byś mogła , jak się skontaktować z tym lekarzem i czy potrzebne jakieś skierowanie i czy długo się czeka na ów zabieg.Będę wdzięczna ogromnie bo już od dawna marzę aby pozbyć sie znamion ale jakoś nie miałam odwagi.Dziękuje za wszytskie informacje.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle jakbyś znała więcej jakiś szczegółów odnośnie wizyty i usuwania znamion u tego Pana to chętenie posłucham.Tylko nie na emaila tego co widnieje na forum bo coś mi się popsuło i nie dam rady wejść na pocztę, najlepiej to chyba tutaj na forum:)z góry dziękuje Ci ślicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha111
cześć. Ja usuwałam znamiona w Białymstoku u bardzo miłej pani onkolog Bożeny Pawełczyk-Pankiewicz. Gabinet ma na ul.Niedźwiedzia 69 tel.085 732 00 15. Przyjmuje w poniedziałki i środy od 15 godz. Przedtem usuwałam dwa razy u innego lekarza i nie czułam się tak komfortowo jak u tej pani. Za usunięcie 3 znamion (dwa poszły do badania) zapłaciłam 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj poraz pierwszy weszłam na ta stronke a szczegolnie na ten temat bo za 4 godzinki mnie to czeka . Przeczytałam wasze wszystkie wypowiedzi niektóre mnie przestraszyły nie które dodały pewności. Ale i tak sie boje ale chyba najbardziej tego ze bedzie dużo krwi choć żadne z Was tego nie napisało czy faktycznie tak jest . Wybieram sie do prywatnej kliniki ( takiej przychodni) i bedą mi wycinac mój odiweczny kompleks z tego co sie pytalam znieczulenie miejscowe (po waszych opiniach juz wiem że boli) , zabieg do 30 minut i to wszystko wim że bedzie blizna ale nie wiem jeszcze jak duża. Moje znamie na 1 cm a jak sie pytałam to chirurg powiedział ze blizna bedzie o połowe wieksza od znamienia wiec licze na 1,5 cm blizne ale to jest na brzuchu wiec az tak bardzo to mnie nie przeraza ale mam nadzieje ze wszystko sie ładnie zagoi i powiem mu zeby zrobił ta blizne jak najbardziej \"estetyczna\" . zapytam sie tez go choc nie wiem czy dzisiaj moze przy zmianie opatrunku po ilu tygodnaich moge zastosowac jakas masc na blizny. Jaka polecacie??? ja kiedys stosowałam Cepan i powiem ze naprawde rewelka a czy znacie jakas lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie opisz jak bylo i jak sie to wszystko zakonczylo. Czy bolalo i jak sie goi??? Ja ide na wycinanie z twarzy, za okolo 2 tyg. Potwornie boje sie efektow, bo twarz to zawsze twarz. Mam znamie wielkosci ok 5 mm średnicy i dwa takie okolo 2 mm. Jest to moje giga kompleks ale boje sie tych blizn. Nie wiem co gorsze, ale wydaje mi sie ze juz biale plamki sa lepsze od brazowych, wystajacych, okropnych znamion. Do reszty piszcie jak wam sie to goi. Ja biore sobie specjalnie urlop 2 tyg bo nie chce zeby kazdy sie mnie pytal dlaczego i co tam mam ... jak juz bedzie po wszsytkim to podejrzewam ze 3/4 nawet nie zwroci uwagi (np w pracy). Ale strasznie to przezywam, chociaz do finalu jeszcze kupe czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I juz po wszystkim! Powiem przed wejsciem do gabinetu to bałam sie okropnie i mialam 1000 myśli i nawet juz chciaąłm stamtad uciec tym bardziej ze przedemna weszla jakas laska i chciala sobie zrobic korekte nosa i mu zajeła jakies pól godzinki i wszystko sie opoźniło o 45 minut wiec myślałam ze to jzu jest jakis znak! Ale jak juz powiedziala ze pani ma mnie juz przyszykowac do zabiegu i zobaczylam ta małą salke z łożkiem pare narzedzi to mnie jakaoas to uspokoiło nie wygladało to jak jakas wieklka sala operacyjna no i nawet ta kobietka powiedziała że wybralam sobie najlepszy czas na zrobienie tego zabiegu bo wszystko do lata ładnie sie zagoi nie wolno mi sie opalac w solarium no przez 3 miesciace ale jak bede to zakrywac ta blizne to pare razy moge:) moge tez poźniej ją smarowac maścia Cepan A sam zabieg wygladał tak: położyłam sie na kozetce , musiaąłm wyciagnąć wszystkie kolczyki jakie mam pierscionki i zegarek tez musialam sciagnać bo zamykali mi naczynia prądem:)), i dali mi taka płytke pod plecy ( to na zabieg z pradem) to i taezr tez zastrzyk ja maiałam dwa czy boli to jak ukucie koamara ale az tak bardzo to nie bolało potem narysowął sobie linie ciecia no i zaczał mnie kroić takim malym skalpelkiem:) trwało to jakies 5 minut, potem tam jakas podwiażywał te naczynka ( pwiedziaął mi jak to fachowo sie nazywa ale ja juz zapomniąłam) no i zamknal je pradem nic nie boli i na koncu jets szycie szyje 2 razu 1 nitka a drugi arz taka niebieska zyłka:) to nie boli ale czujesz ze Cię ciognie za skóre:) i to wzytsko no daje plater i koniec. Mało jest krwi czywscie powiedzał że napewno na opatrunku pojawi sie troszke krwi ale to jest normalne i faktycznie tak jest mam tylko trosze taka krope ale t zarz było po zabiegu wiec jeszcze było wszystko świeże a tak to wogole nic nie krawiło Oczywscie może zdarzyć sie tak ze bedzie krwawić wiecej ale to znaczy tylko ze pekło naczynko i to wiąże sie z tym ze trzeba zmienić opatrunek Nie może dojsc do jakiegos krowtoku nic z takich rzeczy żylka jak pęklnie to to jest normalne po takich zabiegach i nie trzeba sie tym przejmowac! Czy boli po zabiegu? Nie tylko czujesz se taka pozszywana :) ale lepiej sobie wziąś dzien wolny po zeby sie do tego przyzwyczaić i powiem wam ze bardziej przeszaadza mnie etn plaster i mnie boli bo sie pomarszył i ciagnie mnie za włoski:) I to wszystko jeżeli dotyczy zabiegu Opisalam dokadnie jak było a nie było tak starsznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A a koszt zabiegu to 550 zł . Zdziwiłam sie ze w wszystkich wypowiedziach kwota ta wahała sie od 150 do 350 zł no ale u mnie tyle wlioczone jest zmiana opatrunku, zdjęcie szwów i stała opieka jezli cos by sie działo to zadzownic a ni zarz przyjada i zmniec opatrunek wiec spoko A blizna? hmm.... moim zdaniem szycie ładnie ( bo oczywcsie podglałałam i musiałam potem to zobaczyć) i moim zdaniem blizna nie ejst duża ale to zalzy dla kogo moje znamnie miało 1 cm a blizna może 2 cm ale góra tylko umnie jets dobrze ze blizny mi sie szybko goija a nawet znikaja pod wpływem słońca przez opalanie sie bardzo często mi sie to zdarzya no ale to trwa pare lat:) wiec zmiane opatrunku bede miała w piątek wiec zobacze jak to mniej wiecej wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, sama nie wiem co mam zrobic. Jak bede po wszystkim zalowac bo slady beda gorsze niz to co jest teraz? Czy ktos zaluje, pytam osoby, ktore w szczegolnosci kombinowaly cos z twarza ... Czytalam wasze wypowiedzi, wiem ze sa osoby ktore sa bardzo zadowolone i takie ktore maja mieszane uczucia. Sa takie ktore maja lepsze warunki gojenia sie i gorsze :(. Na ile mozna ufac temu co powie lekarz ? Mam metlik w glowie. Ps. DZieki za opis ... samego zabiegu sie nie boje, boje sie tych skutkow, reakcji otoczenia, komentarzy. Dlaczego obchodza nas takie rzeczy? Jestem zla na siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szkole był taki chłopak co miał ogromnie znamie na twarzy ale naprawde ogromne wielkości moreli ! I w piatej klasie zauważyłam na tym miejscu plaster chodził z tym może z 2 tygodnie i uwiezcie mi nie miał śladu ani jednej blizny ale chyba dlatego ze robił to z plastyką albo przeszczepem no ale to było naprawde ogromne znamie. Mi osobiście piepszyki na twarzy nie przeszkadzają tym bardziej ze mieszają się z piegami :) a to moje znamie ( co juz go nie mam) to było tez duże i taezr mam takaa ulge że w najbliższe wakacje będę mogła ubrać bikini i opalać się bez plasterka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jest cien szansy ze jak dobry lekarz to i efekt jest ok. Ja ide do lekarza z polecenia osoby, ktora tez usuwala sobie znamie z twarzy. Sladow prawie nie ma, a znamie bylo wielkosci mojego. Lekarz jest dermatologiem, ktory specjalizuje sie w znamionach i zabiegach. Pytanie tylko jak moje cialo bedzie sie goic, bo to tez indywidualna sprawa ... chcialabym miec wszsytko juz za soba i wiedziec ze to byla dobra decyzja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha111
Wczoraj dowiedziałam się o wynik badania histopatologicznego. Pani doktor powiedziała, że w zasadzie jest dobry, ale w jednym znamieniu zaczynało już się coś dziać, że usunełam to w odpowiednim momencie. Kazała mi na tą jedną rankę bardzo uważać i koniecznie przyklejać plaster nawet po odpadnięciu strupa, czy ktoś wie o co chodzi? Zaczynam się zastanawiać czy w tym przypadku usunięcie znamienia laserem jest wystarczające, czy nie trzeba tego wyciąć chirurgicznie? Czy wiecie coś na ten temat? Ja już zaczynam się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×