Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość lili9
Do frrtnb. Dzisiaj mialam wycinnego pieprzyka i nie trzeba mieć szczepionki przeciw żlotaczce, ale dla samej siebie oczywiście jak najbardziej. Pielęgniarka daje Ci takie zaswiadzcenie w ktorym potwierdasz, że nie masz owej szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj byłam u chirurga-onkologa.pozbyłam się 2pieprzyków(rok temu też 2-został mini slad) trochę boli ale daję radę.może dlatego że jeden był na łopatce a ręką rusza się cały czas :-) mam tam 5szwów niżej 4. za dwa tyg.zdjęcie. bolało samo znieczulenie-zabieg wcale.ale nie powiem że to było przyjemne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaolga
S_A_M_A_N_T_A - z tego co wyczytalam ze znamieniem poszlas od razu do prywatnej kliniki plastycznej. Moje pytanie jest takie: Chirurg badal Twoje znamie czy dermatolog??? Czy lekarz powiedzial ci ze usunie na NFZ czy moze pytalas sie???? Ile razy musialas zmieniac opatrunek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaolga---ja mam zmieniac opatrunek każdego dnia.gaziki leko albo przemyc spirytusem sal. i zaklejam :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nickita0525
Idę za tydzień na zabieg, moja MYSZ nad wargą zostanie wycieta, boję sie straszliwie. wszystko mnie przeraża, nie wiem jak długo będzie mnie bolało, jak długo będę w opatrunku, jak te szwy wyglądaja po tygodniu, czy można kogoś przestraszyć? nie będzie to typowa plastyka, znamię jest za duze, idę do chirurga twarzowo-szczekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariii
Hej mam 15 lat i chcialabym usunac zniamie, niestety nie mam pojecia co trzeba zrobic. Nie wiem czy mozna w takim wieku je usunac? Pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickita0525 Też miałem wycięte znamię nad wargą mało bolesne znieczulenie w okolicach tego znamienia i to wszystko jezeli chodzi o bol naprawde nie ma sie czego bac opatrunek nosiłem tydzien, po tygodniu zdjecie szwow znamie miałem wycinane przez Chirurga Plastyka dariii mozna, ale trzeba miec zgode rodzica nie wiem konkretnie co chcesz wiedziec, czy prywatnie czy na nfz przeczytaj chocby ostatnie strony tego tematu a dowiesz sie sama jak takie usuniecie wyglada bo nikt ci nie napisze od nowa jak u niego wygladalo usuniecie znamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nickita0525
MlodyFC a miałeś przeszczep skóry? jak to wyglądało po zdjęciu szwów? a nachodziło ci na wargę? bo mi nachodzi i nie wiem jak będę później mówiła...boję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum prawie 600 tematów,fotki pozabiegowe,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem 6 mm nad wargą, nie miałem przesczepu skóry, zabieg usunięcia z tego miejsca znamienia trwał około 15-20min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu zmiona usuwają dermatolodzy Przypalona skóra , potem strópek i ładna skóra ok 50 zł za każdą kużajkę, pieprzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu zmiona usuwają dermatolodzy Przypalona skóra , potem strópek i ładna skóra ok 50 zł za każdą kużajkę, pieprzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna
Ja usówałam 6 lat temu i 3 dni temu,2 znamiona pod pachą(odradzam robienia tego latem) i jedno na nodze ,a drugie na piersi.Bezbolesny zabieg,trochę czasu minie zanim się zagoi,ale zostanie tylko biała plamka-polecam.Laser trochę długo się goi,ale czego sie nie robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaa
Witam wszystkich:) jakieś kilka miesięcy temu czytałam forum na temat pieprzykow. Zdecydowalam sie na kriomed w katowicach mialam taki odstajacy pipszyk na nosie i szyi. Lekarz byl mily usunelam pieprzyki laserowo koszt to 250zl w tym badanie histopatologiczne. Ciesze sie teraz tylko boje sie blizn ale mam nadzieje ze bedzie dobrze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaolga - przepraszam że nie odp, nie zaglądałam długo na kafe :( moje pieprzyki najpierw oglądał dermatolog, do którego sama poszłam w tym celu. o tym, ze można na nfz usunąć w prywatnej klinice dowiedziałam się od kogoś znajomego :) potem po dermatologu poszłam do swojego dr pierwszego kont. on wypisał skierowanie (na skierowaniu musi być podana liczba pieprzyków do wycięcia) i z tym poszłam do tej prywatnej kliniki :) plastyk niczego nie badał, wycinał tylko ;) opatrunki zmieniałam co parę dni, nie codziennie itd, lepiej aż tak często w świeże rany nie zaglądać :) Młody FC - masz widoczną blizną nad wargą po tym wycinaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaolga
S_A_M_A_N_T_A Mam jeszcze kilka szczegolowych pytan. Jak nazywa sie Twoj lekarz pierwszego kontaktu?? Sam wypisal skierowanie czy go poprosilas?? Z gory dziekuje za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, ja miałam usuwane znamię w środę 7 października przez onkologa metodą chirurgiczną. Pieprzyk a raczej paskudna odstająca brodawka miała ok. 8-10 mm wielkości. Bałam się samego zabiegu ale strach ma wielkie oczy-ukłucie (dla jednego bardziej bolesne dla innego mniej) a później ok. 10 minut wycinania podczas którego absolutnie nic nie czułam. Lekarz założył mi 2 szwy, zalecił codziennie dezynfekować i zmieniać opatrunek.Wynik histo będę miała za 2 tygodnie. Nie będę się denerwować bo szkoda mojego czasu na głupie myśli.Jakbym miała po raz kolejny pójść na taki zabieg to zrobiłabym to bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, ja miałam usuwane znamię w środę 7 października przez onkologa metodą chirurgiczną. Pieprzyk a raczej paskudna odstająca brodawka miała ok. 8-10 mm wielkości. Bałam się samego zabiegu ale strach ma wielkie oczy-ukłucie (dla jednego bardziej bolesne dla innego mniej) a później ok. 10 minut wycinania podczas którego absolutnie nic nie czułam. Lekarz założył mi 2 szwy, zalecił codziennie dezynfekować i zmieniać opatrunek.Wynik histo będę miała za 2 tygodnie. Nie będę się denerwować bo szkoda mojego czasu na głupie myśli.Jakbym miała po raz kolejny pójść na taki zabieg to zrobiłabym to bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, ja miałam usuwane znamię w środę 7 października przez onkologa metodą chirurgiczną. Pieprzyk a raczej paskudna odstająca brodawka miała ok. 8-10 mm wielkości. Bałam się samego zabiegu ale strach ma wielkie oczy-ukłucie (dla jednego bardziej bolesne dla innego mniej) a później ok. 10 minut wycinania podczas którego absolutnie nic nie czułam. Lekarz założył mi 2 szwy, zalecił codziennie dezynfekować i zmieniać opatrunek.Wynik histo będę miała za 2 tygodnie. Nie będę się denerwować bo szkoda mojego czasu na głupie myśli.Jakbym miała po raz kolejny pójść na taki zabieg to zrobiłabym to bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaolga - to był normalny internista, nazwiska nawet jakbym chciała, to nie podam, bo nie pamiętam ;) poszłam do niej tylko po to skierowanie, powiedziałam, że byłam już u dermatologa i on kaze usunąć 3 znamiona, powiedziałam też, ze chcę to usunąć na nfz ale u prywatnego plastyka, i nie było problemu - wypisała świstek na usunięcie 3 sztuk z którym poszłam do kliniki i potem w odstępach miesięcznych mi je usuwano (na to jedno skierowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wycięciu blizna na policzku znacznie lepiej wyglądała niż ta nad wargą jednak w przeciągu 1-2 miesięcy całkiem fajnie blizna - ta nad warga sie goiła dzisiaj, 5 miesięcy po zabiegu blizna jest dosc czerwona, widoczna, w rozmiarze usuniętego znamienia, blizny niewiele się zmieniły w przeciągu 3 ostatnich miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-rola
Mam znamię które mnie trochę niepkoi chyba wybiorę się do dermatologa , mam pytanie czy dermatolog sprawdzi tylko to znamię- czy do "rosołu" i zrobi przegląd skóry całego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, jak będziesz chciała - ja poszłam z zamiarem porozmawiania o konieczności usuniecia jednego znamienia, a lekarka zaproponowała przegląd wszystkich znamion (i znalazła jeszcze dwa do usunięcia) Młody - a może jakiś zabieg laserowy na tę bliznę..? ja byłam na dwóch zabiegach laserowych (laser fraksujący) na blizny i efekt jest całkiem obiecujący.. jeszcze na dwa zabiegi na pewno pójdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-rola
Rozumiem-czyli lepiej poprosić o sprawdzenie całego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_A_M_A_N_T_A - podasz cene jednego zabiegu ? ;) nie moge znalezc zadnych informacji na temat w/w laseru, zeby wykonac taki zabieg nie trzeba czekać rok po operacji zeby blizna sie przestala ksztaltowac ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, zawsze może dowiesz się, że coś jeszcze przydałoby się usunąć. bezpieczniej jest je pooglądać wszystkie :) Młody, ja za zabieg na jedną bliznę (5cm na pół, powiedzmy że pasek 5cm kwadratowych) płacę w warszawie 100zł. laser fraksujący, ale nie ten popularny i reklamowany fraxel (za ten reklamowany chciano ode mnie pięć razy tyle) mój chirurg plastyk powiedział że po miesiącu od szycia już można zacząć laserowo działać (bo to ma wpływać na kształtowanie się blizn, na ich proces gojenia) - poszłam 2,5 mies po bo wcześniej nie miałam czasu, teraz co miesiąc mniej więcej mam kolejne zabiegi (w najbliższym czasie idę 3 raz) - nie byłam szczególnie do tego przekonana, ale chyba musze zmienić zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia983
Moim zdaniem dobry dermatolog przynajmniej przy pierwszej wizycie powinien zbadać wszystkie znamiona i dokonać kontroli nie tylko pieprzyków które pacjentka/pacjent mu wskaże lecz dokonać przeglądu skóry pacjenta prosząc o rozebranie się do naga.. Niestety u nas raczej nie jest to praktykowane i badanie jest robione „po łebkach”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,pomóżcie mi mam na policzku pieprzyk rozmiaru ok.5mm,jest wypukły i bardzo chcę go usunąć,często się opalam nie zakrywając go i boję się,że w przyszłości mogą być jakieś problemy,a po za tym zauważyłam,że mi się powiększa.Boję się,że po jego usunięciu może mi zostać blizna,doradżćcie jakiegoś dobrego chirurga we Warszawie i ile taki zabieg kosztuje,pomóżcie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×