Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

tak sie skłąda, że we wrześniu miałem dwa usówane prywatnie(kupa kasy ale to inna bajka). Dwa bo lekarz delikatnie stwierdził, że przychodzą ludzie i chca sobie usówac po 7,10 i wiecej na raz - co wzbudza tak naprawde zażenowanie u lekarzy, bo ni epowinno sie tak robic. Jesli ktos jest chetny zrobie foto blizny, która ma pół roku po sporym znamionie na skroni....usówane chirurgicznie - najpierw zobaczcie później sie zdecydujcie - mi osobiscie ta blizna nie przeszkadza ale kobietom.....hm jak ktos chce foto gg 7708850 (przewaznie ukryty)pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że nie wszystkim osobom po usunięciu znamienia zostanie taka blizna jak u Ciebie ;) U jednych będzie mniej, a u drugich bardziej widoczna, to już nie nasza zasługa (może trochę przesadzasz że jest ona taka duża jak piszesz ? ;) blizna w Twoim przypadku jeszcze będzie się goić przez około 7 miesięcy, więc wystarczy trochę cierpliwości ;) ). Mi osobiście blizna się przez pierwszy miesiąc bardzo dobrze goiła, później przez długi czas nie widziałem różnicy. Teraz jednak widzę dosyć sporą różnicę, jedna blizna już jest prawie niewidoczna, u drugiej pozostaje już niewielka kreska, więc jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
boza i wiolka24 dziękuję za wasze wypowiedzi są pocieszajace i dodają otuchy :) Ja już bylam u 3-go specjalisty i ten z kolei zaproponowal elekrokoagulacje bo podobno zostają najmniejsze blizny ... Ja juz wariuję bo kazdy proponuje cos innego i bądz tu mądry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feelbeauty.eu
Zapraszamy na nasze Forum i Portal !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzy problem
Witam. Chciałabym usunąc znamie które mam na nosie. Nie jest duze ale czarne wiec rzuca sie w oczy.Szukam chirurga w Poznaniu który usunie go laserowo i nie bardzo drogo.Mial moze ktos z was taki zabieg?? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prosbe czy ktos moze mi podac namiar na chirurga plastyka dobrego w krakowie albo okolicach chce usunac 5 zmian barwnikowych na twarzy czy usuwal ktos zpol roku temu jak wygladaja blizny dodam ze chodzi mi o usuniecie skalperem z gory dziekuje za namiary ale chodzi mi chirurga sprawdzonego i wykonujacego swoja robote porzadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prosbe czy ktos moze mi podac namiar na chirurga plastyka dobrego w krakowie albo okolicach chce usunac 5 zmian barwnikowych na twarzy czy usuwal ktos zpol roku temu jak wygladaja blizny dodam ze chodzi mi o usuniecie skalperem z gory dziekuje za namiary ale chodzi mi chirurga sprawdzonego i wykonujacego swoja robote porzadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONKURS FEELBEAUTY.EU
Konkurs na poralu www.feelbeauty.eu -ZAPRASZAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boza
Damaris7 wybierz metodę również pod kątem bezpieczeństwa.Po wycięciu chirurgicznym całość idzie do badania histopatologicznego. Inne metody tego nie gwarantują,ewentualnie zbadanie tylko wycinka. Usunięcie chirurgiczne to nie operacja na mózgu,nie ma się czego bać.Blizna jest na tyle mała,że można ją na początku ukryć pod makijażem,a z czasem stanie się prawie niewidoczna,tak myślę patrząc na moją.Odwagi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz jeste umuwiona do chirurga plastyka w wieliczce ciekawa jestem czy ktos usuwal u niego pieprzyki jak on szyje a ty mialas duza zmiane usuwana dawno temu ja mialam rok temu usuwane na plecach wielkosci pol centymetra ale u zwyklego chirurga ale blizna jest wielkosci 1 cm i dalej bardzo widoczna wydaje mi sie ze za dobze tego nie zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz jeste umuwiona do chirurga plastyka w wieliczce ciekawa jestem czy ktos usuwal u niego pieprzyki jak on szyje a ty mialas duza zmiane usuwana dawno temu ja mialam rok temu usuwane na plecach wielkosci pol centymetra ale u zwyklego chirurga ale blizna jest wielkosci 1 cm i dalej bardzo widoczna wydaje mi sie ze za dobze tego nie zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feelbeauty.eu
Konkurs na portalu www.feelbeauty.eu -ZAPRASZAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAMELIA-22
witam, Wiolka 24 czy moglabys podac mi swoj nr gg, to porozmawiamy o wycieciu znamienia. Ja swojego pieprzyka usunelam pod koniec stycznia tego roku, zalozono mi 3 szwy. Po zdjeci uwygladalo wszystko ok, teraz minely juz prawie 2 miesiace, blizna wydawala sie ok, ale ostatnio znowu się zaczerwienila. Nie wiem czy to normalne, mam wrazenie ze nawet lekko mnie swedzi. Bylam u chirurga z nią aby obejrzal, ale powiedzial ze jest ok, nie widzi niczego podejrzanego. Powiedzial ze teraz jest faza przebudowy blizny, u niektorych to mija szybciej, u niektorych dluzej.. ja sie w kazdym razie obawiam czy oby wszystko jest ok, jakie są wasze odczucia. Dodam, ze bliznę usunełam z twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka 24
AAMELIA-22 masz moje gg to pogadamy 5614981:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jafree
Witam Wycięłam znamię które zrobiło mi się ok 2 lata temu i rosło. Zmamię było na małym palcu lewej ręki. Wynik badania histopatoligicznego był: znamię barwnikowe dyspalstyczne (w dużym stopniu) wycięte w całości oraz wskazana okresowa obserwacja i kontrola. Mam iść za 3 miesiące do kontroli. Martwię się czy coś się może z tego zrobić tzn czerniak złośliwy. Zastanawiam się jak długo potrzebne będą te kontrole i jeśli coś się wykluje z tego to czy jest jakaś szansa na leczenie. Może miał ktoś z Was podobny wynik i wie co może mi grozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feelbeauty.eu
Opisz swoją historię ,podziel sie z innymi swoimi doświadczeniami- wejdz na forum www.feelbeauty.eu -ZAPRASZAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mialam usuniętych ktilka znamion, jedno z nich w sumie najwieksze to pieprzyk pod okiem, odstający , srednica ok pół centymetra. wycięty chirurgicznie, bez szycia, metoda koagulacji. minely 3 tygodnie jest mała różowa plamka, mam zdjecia tego miejsca od razu po wycięciu, po 3 dniach, po tygodniu, po 3 tygodniach. jak ktos chce sie przyjerzeć to pisac. kinga.kedracka@wp.pl / metode tą polecam - nic nie boli bo w znieczuleniu miejscowym, jak sie goi tez wogole nic nie czuć, trzeba przez ok 2 tyg pielęgnowac strupek żeby nie zostawił blizny dużej. szybko wyglada ładnie, cieliście. mysle ze blizna niemal całkowicie zniknie z czasem, na to sie zapowiada. pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mialam usuniętych ktilka znamion, jedno z nich w sumie najwieksze to pieprzyk pod okiem, odstający , srednica ok pół centymetra. wycięty chirurgicznie, bez szycia, metoda koagulacji. minely 3 tygodnie jest mała różowa plamka, mam zdjecia tego miejsca od razu po wycięciu, po 3 dniach, po tygodniu, po 3 tygodniach. jak ktos chce sie przyjerzeć to pisac. kinga.kedracka@wp.pl / metode tą polecam - nic nie boli bo w znieczuleniu miejscowym, jak sie goi tez wogole nic nie czuć, trzeba przez ok 2 tyg pielęgnowac strupek żeby nie zostawił blizny dużej. szybko wyglada ładnie, cieliście. mysle ze blizna niemal całkowicie zniknie z czasem, na to sie zapowiada. pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co kingusiak... moim zdaniem to jest naprawde sukces ze tak ladnie sie to wszystko zagoilo..;P naprawde, jestem pelna podziwu^^ ja mam znamie wielkosci ok. 7 cmx6 cm i bede juz w czerwcu wycinac metoda chirurgiczna.;/ boje sie bo to znamie to tzw. myszka i mysle czy nie bedzie potem zadnych komplikacji typu przerzuty, czerniak itp. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, podam jeszcze kilka informacji może się komuś przyda jak pielęgnowałam ranę po wycięciu (miałam usuniętych ok 10 znamion i testowałam co robić żeby goiło się najładniej i najszybciej): przede wszystkim: ja od 3 dnia przez 3 tygodnie po zabiegu przemywałam ranę 5-6 razy dziennie wodą z mydłem. nie woda utleniona ani spirytus. spirytus ranę podrażnia, a po wodzie utlenionej rana tak jakby ślimaczeje a miejsce rany całe czerwienieje i boli. po przemyciu nasmarować czymś tłustym, np linomagiem. i zaklejałam to plasterkiem żeby rana nie przysychała. to mi powiedział doktor: chodzi o to żeby robiła się na tej ranie nowa skóra ale nie robił się strup bo po strupie zostaje blizna, jak już się zrobi czasem strup bo np zaschnie ranka to trzeba tą ranę namoczyć i zdjąć strupek np jałową gazą. i tą rankę nosiłam pod plastrem ok 2 tyg, przez cały 3 tydzień tylko mocno natłuszczałam linomagiem. i tyle - minęły 3 tyg i mam tylko różową plamkę. poza tym jak zaobserwowałam u siebie, najładniej wygoiły się blizny na twarzy, i tam gdzie skóra jest delikatna (np.okolice biustu, dekolt). najgorzej goi się np na udach gdzie jest gruba skóra, na udzie mam dość dużą różową bliznę i nie wiem czy tak szybko zejdzie. udzielam tych informacji bo wiem jak sama się obawiałam zanim poszłam na zabieg, nikt mi nie potrafił nic dokładniej powiedzieć. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
do kingusiak89 - dzięki za zdjęcia na pewno pomogły w podjęciu decyzji , u ciebie to sie super wygoiło mam na nadzieje ze u mnie bedzie to samo ... jakbyś mogla jeszcze napisać czy przemywalaś wodą z mydlem ale moze byc jakies zapachowe ? czy raczej białaym naturalnym ? czy to ma znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
do kingusiak89 - dzięki za zdjęcia na pewno pomogły w podjęciu decyzji , u ciebie to sie super wygoiło mam na nadzieje ze u mnie bedzie to samo ... jakbyś mogla jeszcze napisać czy przemywalaś wodą z mydlem ale moze byc jakies zapachowe ? czy raczej białaym naturalnym ? czy to ma znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
do kingusiak89 - dzięki za zdjęcia na pewno pomogły w podjęciu decyzji , u ciebie to sie super wygoiło mam na nadzieje ze u mnie bedzie to samo ... jakbyś mogla jeszcze napisać czy przemywalaś wodą z mydlem ale moze byc jakies zapachowe ? czy raczej białaym naturalnym ? czy to ma znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
do kingusiak89 - dzięki za zdjęcia na pewno pomogły w podjęciu decyzji , u ciebie to sie super wygoiło mam na nadzieje ze u mnie bedzie to samo ... jakbyś mogla jeszcze napisać czy przemywalaś wodą z mydlem ale moze byc jakies zapachowe ? czy raczej białaym naturalnym ? czy to ma znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
do kingusiak89 - dzięki za zdjęcia na pewno pomogły w podjęciu decyzji , u ciebie to sie super wygoiło mam na nadzieje ze u mnie bedzie to samo ... jakbyś mogla jeszcze napisać czy przemywalaś wodą z mydlem ale moze byc jakies zapachowe ? czy raczej białaym naturalnym ? czy to ma znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
Ja jestem juz po zabiegu 5 dni, dla nie zdecydowalych lub bojących sie informuje ze zabieg to drobnostka u mnie trwało to moze 5 min. zastrzyk jak ukłucie komara i piekło troszke przez 5 sekund. Pożniej tylko wypalanie pieprzyka ja zdecydowałam sie jednak na laser CO2. Lekarz twierdzil ze nie ma przeciwskazań do cieńcia a na twarzy zalecałby wlasnie laser. Dlatego tez tak zrobilam.Na razie mam rankę jak po przypaleniu papierosem ale mam nadziję że bedzie coraz lepiej... Strupek sie powoli zrobił ale staram sie go nawilzać lub smarowac waleziną ... zgodnie z info od kingusi, lekarz tylko mowil o przymywaniu woda z mydlem. Jażeli ktoś chce cos wiedziec wiecej piszcie moze cos pominełam ahaa na robilam zabieg we wrocławiu w centrum terapii laserowej lekarz OK polecam ... ps. jak juz bedzie blizienka czym nalepiej smarowac, cos polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
Ja jestem juz po zabiegu 5 dni, dla nie zdecydowalych lub bojących sie informuje ze zabieg to drobnostka u mnie trwało to moze 5 min. zastrzyk jak ukłucie komara i piekło troszke przez 5 sekund. Pożniej tylko wypalanie pieprzyka ja zdecydowałam sie jednak na laser CO2. Lekarz twierdzil ze nie ma przeciwskazań do cieńcia a na twarzy zalecałby wlasnie laser. Dlatego tez tak zrobilam.Na razie mam rankę jak po przypaleniu papierosem ale mam nadziję że bedzie coraz lepiej... Strupek sie powoli zrobił ale staram sie go nawilzać lub smarowac waleziną ... zgodnie z info od kingusi, lekarz tylko mowil o przymywaniu woda z mydlem. Jażeli ktoś chce cos wiedziec wiecej piszcie moze cos pominełam ahaa na robilam zabieg we wrocławiu w centrum terapii laserowej lekarz OK polecam ... ps. jak juz bedzie blizienka czym nalepiej smarowac, cos polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaris7
Ja jestem juz po zabiegu 5 dni, dla nie zdecydowalych lub bojących sie informuje ze zabieg to drobnostka u mnie trwało to moze 5 min. zastrzyk jak ukłucie komara i piekło troszke przez 5 sekund. Pożniej tylko wypalanie pieprzyka ja zdecydowałam sie jednak na laser CO2. Lekarz twierdzil ze nie ma przeciwskazań do cieńcia a na twarzy zalecałby wlasnie laser. Dlatego tez tak zrobilam.Na razie mam rankę jak po przypaleniu papierosem ale mam nadziję że bedzie coraz lepiej... Strupek sie powoli zrobił ale staram sie go nawilzać lub smarowac waleziną ... zgodnie z info od kingusi, lekarz tylko mowil o przymywaniu woda z mydlem. Jażeli ktoś chce cos wiedziec wiecej piszcie moze cos pominełam ahaa na robilam zabieg we wrocławiu w centrum terapii laserowej lekarz OK polecam ... ps. jak juz bedzie blizienka czym nalepiej smarowac, cos polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikarin
specyfik o nazwie "Sylikonowy żel na blizny" ;) ok 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×