Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
endorfinkaa

Makijaż permanentny - doświadczenia

Polecane posty

Gość Edyta LTL
lolitka1986 jestem bardzo ciekawa jak ułoży się twój nowy kolor na kamuflażu, zwłaszcza jak kolor będzie płowiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie makijażu mam duże doświadczenia,robię go sobie od 14 lat.Trafiałam na rożne "Linergistki".Jedne mialy ręke ale uzywały niskiej jakości pigmentów,inne nawet jeśli miały fajny sprzęt robiły go koślawie.Do dziś mam żle zrobione brwi (sa za blisko siebie) i nie jestem juz w stanie z tym nic zrobic bo pewna pani zrobila mi w zasadzie tatuaz ktory po latach nie chce zejsc:( Dziewczyny najwazniejsze to nie oszczedzać na makijazu!!!!!!!!!Po latach znalazlam fajna pania ktora robi perfekcyjnie,podchodzi do swoich prac ambitnie bo twierdzi ze kazda klientka jest jej reklamą.Pokazala mi cenniki dobrej jakosci pigmentow ,igiel i ile kosztuje dobrej klasy aparat.Caly sekret tkwi w iglach i aparacie i znieczuleniu ktore kosztuje kilkaset zlotych.Dzieki temu nie ma krwi,bólu i obrzęków.Ile razy sama skuszona niska cena lecialam na leb na szyje robic sobie brwi,po czym mialam je po 1 wakacjach w egipcie czerwone (wplyw UV na niskiej jakosci pigment powoduje ze odbarwiaja sie na dziwaczne kolory),i znow poprawka u kogos innego az do znudzenia.Jesli teraz widze ze jakas dziewucha po 3 dniowym kursie ,z maszynka z allegro za 3 tys zl i pigmentami niewiadomego pochodzenia reklamuje sie w necie MAKIJAZ PERMAMENTNY 350 ZLOTYCH to mi sie noz w kieszeni otwiera.Bo jak to skoro 1 igla kosztuje okolo 50 zlotych ,a potrzebne sa 2,a przy ustach nie raz do cieniowania uzywa sie dodatkowych?Jak jesli mala buteleczka dobrego pigmentu kosztuje okolo 200?A gdzie cena za znieczulenie,robociznę i inne ,masci stosowane po ,podczas zabiegu itp?Jakim do diabla cudem skoro porzadna maszyna to koszt od 10 do nawet 50 tys zlotych?!? Do tego kursy ..ceny sprawdzie sobie same w necie u znanych firm ale to zwykle drugie tyle.Potem nie placzcie ze tak bardzo bolalo,ze krzywo,ze dlugo sie goilo,ze goraczka (sic!) Makijaz permanentny to pewnien luksus ,ceny powinny byc niewygorowane ale za niskie sa podejzane.Nie popelniajcie tego bledu co ja!Teraz widzac moje kolezanki ktore robia sobie makijaze u naszej pani Justyny chce mi sie plakac z zazdrosci,u mnie mleko juz wylane,ile sie dalo poprawic to poprawilam ,ale wygumowac zpartolonych brwi sie nie da:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napisz droga
Moniko coś więcej o p. Justynie - w jakim mieście jej szukać, plisss:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, czyli wg Twojej teorii, poniewaz zrobiłam brwi za 700 zł, powinnam byc zadowolona? Hmm.... Jakoś nie jestem, widzisz, cena to nie jedyny wyznacznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z dolnego Śląska wiec nie wiem czy komuś sie chce jechać pół polski jak coś.Najlepiej zajżeć na stronke albo facebook -Yennefer.eu makijaz permanentny poszukajcie w necie prosze,glupio mi tak pisac tutaj jej numer komorki ;)Ona wspólpracuje z kilkoma salonami kosmetycznymi na naszym terenie.Co do ceny faktycznie nie jest ona wyznacznikiem,chodzi mi tylko o to ze te tanie makijaze sa podejzane...Problem w tym ze teraz duzo dziewczyn robi tanie kursy bo chca latwo zarobic,robi sie coraz wieksza konkurencja i ciezko znalezc uzdolniona ,uczciwa i pracujaca na dobrym sprzecie linergistke ktora nie tylko z gadania lubi to co robi.Po za tym w przypadku pani Justyny od poczatku bylam pod opieka lekarza(dostalam recepte na heviran,po zabiegu masc z antybiotykiem itp) Wiec dla mnie szokiem jest ze niektore z was nie byly nawet informowane o koniecznosci brania heviranu przed pigmentacja ust O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze śląsaka jestem,mąz mnie zagadał hahah i strzelilam babola :P Czytam sobie jeszcze o tych ofertach na gruponie i tez mi sie smiac chce.Przeciez Grupon pobiera 60% kosztu zabiegu chyba wiec jak to sie ma tym kosmetyczkom oplacac?W przypadku permanentnego jest to kompletnie nieoplacalne dlatego klienta traktowana jest jak zbedny balast.To samo sie tyczy wycieczek z Grupona i innych super okazji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stronka nie wyglada na aktualna,fakt nie ma galeri i adresow wszystkich salonow w ktorych pracuje.Z tego co pamietam galeria jakas byla na Facebook,ale ktos do kogo trzeba sie umawiac z 2 tygodniowym wyprzedzeniem chyba nie ma parcia na reklame w internecie.Brwi ma faktycznie takie sobie ,ale to jak ja ofiara pani ktora okazala sie tatuatorka i makijaz skonczyl sie katastrofą (pewnie dlatego postanowila robic to sama ;) )Ja osobiscie szukalam linergistek sugerujac sie pieknymi galeriami a skonczylo sie jak sie skonczylo,chyba wklejaja tylko udane makijaze :( Chyba najlepiej pytac osobiscie kolezanek,wysylac te ktorych sie nie lubi jako kozly ofiarne itp ;).W moim przypadku poczta pantoflowa okazala sie najlepszym wyjsciem.Teraz wciaz zastanawiam sie nad kamuflarzem,choc odradzano mi to bo mam ciemna cere,uwielbiam sie opalac a takie pigmenty niby w kolorze skory zawsze stanowia plamy w jednolitym kolorze? Ktoraś z was moze cos doradzic oprocz korekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lips
teraz -odkad od zrobienia permanentnego ust-minol tydzien-jest znacznie lepiej..co prawda-po jakichs 2 dniach-zdrapalam te strupki-bo mnie wkurzalo,ze mialam takie ciemne dziwne usta..ale teraz wygladaja znacznie lepiej-chociaz ksztalt miejscami mnie jeszcze nie zadowala-ze dopiero jak lekko poprawie konturowka to wygladaja slicznie..za tydzien mam poprawke..mam nadzieje,ze mi to skoryguja..ale i tak sa znacznie lepsze niz wczesniej!juz nie zaluje ze zrobilam!wrecz przeciwnie..troche bolu-ale warte tego!moze zazyje kilka przecwibolowch tabletek przed-i popije alkoholem..sama nie wiem.. MAM JESZCZE PYTANIE:Czy juz 2 tygodnie po pierwszej aplikacjii makijazu ust-MOZNA POJSC NA SOLARIUM??(a jedne dzien przed powtorzeniem)Czy to zaszkodzi??I czy mozna uzywac na swiezo robione jakis podklad etc??czy to zniszczy kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
lips, drzwi solarium to ty zamknij co najmniej na 6 tyg. Nie kombinuj nic z solką ani przed ani po , chyba ,że marzą ci się ciemne plamy na ustach i możliwe poparzenia delikatnej czerwieni wargowej. Naprawdę daj sobie spokój. Zrób najpierw jedno wylecz to, a potem myśl o solce. Pamiętając ,że korzystając z kąpieli słonecznych szybciej pozbawiasz się pigmentu, przez wzmożony proces rogowacenia naskórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się uprze to i tak pojdzie ;) Wyłącz lampy na twarz i zasłoń małym recznikiem.Ze stosowaniem jakiś pudrów i drapaniem strupów to już glupota ,bo teraz wydaje Ci sie ze jest ok ale potem kolor bedzie nierownomiernie schodzic.Przecież to goi się raptem 3-4 dni,chyba da się wytrzymać bez solarki i tapety?Picie alkoholu i branie tabletek przed zabiegiem ..tez gratuluje pomyslu.Zafundujesz linergistce wieksze krwawienie i wyciek limfy,przeciez to rozszerzea naczynia krwionośne,wyplyczesz barwnik.To nie powinno aż tak boleć....w kazdym razie jak musisz zażyj ketonal(oczywiście dostępny na recepte)Jeśli twoja linergistka nie ma go w zapasie ,a powinna,zalatw sobie ,to naprawde jeden z mocniejszych srodkow przeciwbolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitkaa1986
do MONIKA Z ZIELONYMI dokladnie zgadzam sie z toba,dziewczyny nie patrzcie na tanie ceny ja tez tak zrobilam poszlam bo bylo tanio i myslalm ze bedzie ok a niestety moje brwi to byla jedna wielka tragediaaaa !!! jak juz wczesniej pisalam jedna wyzej druga nizej i zupelnie inne ksztalty mialy ,bardzo sie ciesze ze trafilam pozniej do pani Wiolety,ktora nalożyla mi kamuflarz na te tragiczne brwi po paru dniach wrocilam do niej i zrobila mi calkiem nowe brwi metoda wloskowa oczywiscie w innym ksztalcie obecnie czekam az sie wygoja te ladne brwi i mam nadzieje ze mi zejda tamte na ktorym mam kamuflarz nalozony bo widze ze znikaja powoli.Pani Wioleta pracuje na LONG TIME LINER wiec nie mam obaw ze wszystko bedzie ok.Podobnie jak ty lubie sie opalac ale jak narazie nie moge wiadomo czemu i nie boj sie tego kamuflarzu poprostu jak sie juz wszystko zagoi to mozesz sie opalac ale musisz pamietac o wysokim filtrze(50 lub 60):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Przeczytałam nie mal cały wątek jednak mam wątpliwości co do barwnika . Mam ciemno brązowe włosy ,ciemną karnację , zielone oczy średniociemne brwi .Umówiłam się na brwi i kreski na marzec . Czy któraś z Pań mających doświadczenie w powyższym temacie może mi doradzić jaki kolor barwnika powinnam wybrać aby brwi i kreski były widoczne ale nie przemalowane . Zależy mi na naturalnym wyglądzie tego makijażu ? Za poradę z góry dziękuję :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam ze jka ja robiłam brwi, to dzwoniąc probowalam sie o to samo podpytac, ale pani mi powiedziala ze wszystkiego sie dowiem na miejscu. I rzeczywiscie, przez godzine Pani Marta rysowala ma brwi, tak zeby ksztalt obu brwi byl symetryczny i idealny i przede wszystkim mi sie podobal, i caly czas rozwazalysmy kolor, ja byma sklonna ku brazowemu, jestem blondynka i jakos wydawalo mi sie ze bedzi eok, ale Pani Marta namowila mnie na kolor dla blondynek zdaje sie ze taupe, taki popelaty braz i trafila w 10. Ciezko dobrac kolor pigmentu z głowy, wszystko zalezy od karnacji, wlosow oczu, linergistka powinna doradzic. Bo sam braz ma wiele odcieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz rację . Mam jeszcze trochę czasu do marca i tak na prawdę to nie mogę się doczekać ,ale zależy mi przede wszystkim na tym aby do tego czau jak najwięcej wiedzieć na temat makijażu permanentnego i doświadczeń z nim związanych bo strasznie nie chciałabym się naciąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno to wygladać tak ,ze linergistka ma kilka/kilkanaście odcieni do wyboru.Przy korygowaniu koloru moich brwi mialam nakladane probki pigmentu na czolo (palcem prosto z buteleczki) w ten sposób dobrałysmy idealnie kolor jaki pasuje mi do włosów.Na poczatku ,wiadomo makijaz byl bardzo ciemny jak po hennie ,ale po 3 tygodniach czy miesiacu kolor byl dokladnie tak jak na probnikach.Co do kresek na oczach wydaje mi sie ze najlepsza zawsze jest czern,ale to kwestia gustu.Moja kolezanka miala nakladany bardzo ciemny zielony,do jej oczu wyglada to super ale ja jednak obstaje przy klasyce.FAJNA ten czarny nie wygląda tak drastycznie jak Ci sie moze wydawać,on troszkę blaknie i wygląda bardzo naturalnie,możesz poprosic przeciez o grafit i o cienszą kreseczkę a przy poprawce poprosic o pogrubienie jak juz sie oswoisz z ciemna oprawą oczu:)Wszystko zalezy czy twoja pani kosmetyczka bedzie miala odpowiednie pigmenty.Zawsze mozesz poprosic o katalog i poprosic o zamowienie takiego jaki chcesz. Lolitka dzieki za radę,chyba dam sie przekonac i pójdę na tą korekcję:) Ile można chodzić z grzywką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Na bierząco czytam wątek o makijażu permanentnym .Dopiero dziś zdecydowałam się odezwać,mimo ,że juz wcześniej nie raz prawie osiwiałam czytajac niektóre posty :) Chciałam podziekować MoniceZzielonymi za poruszenie tamatu GRUPON.Tak jak wspomniała-jeżeli liczycie na wysoką jakośc usługi (pomijam kulture osobistą,która w każdym przypadku ,nawet darmowego zabiegu powinna byc na wysokim poziomie),nie korzystajcie z okazyjnych makijaży za śmiesznie niskie ceny.Ceny dobrych pigmentów jak wspomniala MonikaZzielonymi sa dośc wysokie (naruszyla pani tajemnice handlową ;) ) Niestety zauważam tendencje do oszukiwania klientek,używanie jednej igly przy zabiegu oraz dopigmentacji po okresie rekonwalescencji jest powrzechne.Nie wspomnę o reszcie,znieczulenia,pigment ,kremiki bezposrednio po zabiegu i do pielęgnacji,zwykle tego nie dostaniecie przy "promocjach". Dobry gabinet powinien nie tylko posiadać stronę internetową z galerią jak juz ktoś tu wspomniał-do galeri zwykle urzywane są zdjęcia najlepszych prac ,nie raz poprawione z lekksza na fotoshopiem. Najlepiej umówić się osobiscie ,zadac parę pytań,zwrócić uwagę czy w cene wliczona jest korekta i czy w razie jakiś problemów możemy liczyć na pomoc w dalszych poprawkach (jest to ingerencja w tkanke,nie kazda skóra reaguje tak samo,czasem pigment mimo dobrze wykonanego zabiegu nie chwycie równomiernie,czeste u pań u ktoryj jest duzy wysięk limfy).W cenę powinien byc też wliczony krem do pielęgnaci po zabiegu.Bezpośrednio po,na makijaż powinna zostać nałożona maść z antybiotykiem która nie dopuści do jakiegokolwiek zakażenia.W przypadku ust wiadoma sprawa,heviran obowiązkowo!Jeśli linergistka wspołpracuje z lekarzem dostaniemy receptę lub heviran do ręki. Higiena w gabinecie to kolejna sprawa -często widzęw reklamach że zabiegi są wykonywane w domu z dojazdem do klientki (!!!)Czy któraś z was chciałaby być tatuowana w domu na tapczanie przez pana ktory przyjezdza z maszyna i pigmentami w torbie? Wątpie.To dlaczego niektóre z was decydują sie na tak inwazyjny zabieg w domach?Wiadomo-nie zawsze kończy się to żle,ale jest to rosyjska ruletka i duże ryzyko które moim zdaniem nie warte jest zaoszczędzenia 200-300 złotych. Kolejna rada (o tym też powinnyście byc poinformowane przez linergistkę ale z doświadczenia widzę że nikt na to nie zwraca uwagi)Unikajcie zabiegu podczas miesiączki oraz bezpośrednio przed.W tym czasie zabieg powoduje wiekszy ból,wyciek limfu,czasem nawet lekkie krwawienie które zwykle przy dobrym sprzęcie,igle,żelu obkurczającym naczyńka krwionośne i wprawnej ręce nie powinno wystepować wogóle. Pozdrawiam serdecznie,życzę udanych makijaży ! (panią Monikę szczególnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loolka1
Gosiaczeq88, co to za pani Marta, gdzie robiłas? moze opisz gabinet itd bo jak pisze Yousti to wazny aspekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitkaa1986
do MONIKA Z ZIELONYMI no mowie ci jak trafisz na dobra kosmetyczke tak jak ja teraz trafilam to bedzie suuper kazda dobra ci to poprawi wiec zobaczysz efekt bedzie napewno:):)ja sie ciesze moje nowe sie juz goja wiec jest ok hehe a co do pigmentu jaki kolor to tez to ona powinna ci doradzic ja chcialam calkiem mocno czarne ale pani Wioleta mi powiedziala ze nie absolutnie i wybrala mi odpowiedni juz powoli widze jest super taki ani brazowa ani czarny naprawde jestem zadowolona wiec dziewczyny powodzenia i mowie wam nie ma co oszczedzac bo to jest na twarzy na dobre pare lat wiec lepiej zaplacic troszke wiecej i bedziecie zadowolone tak jak ja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela.......
Dziewczyny a któras z Was robiła makijaż w studiu Beauty Tower w Krakowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądając galerie i prace w realu pań linergistek pamietajcie rownież o tym,że makijaże najczęściej robione są tak,jak klientka sobie życzy.Nam osobiście cienkie "mewki" mogą się nie podobać ,bo gustujemy w grubych, wyrażnych brwiach,inne panie lubią brwi wyglądające i prosto jak po hennej.Romantyczki chcą naturalnie wyglądającego makijażu ,femme fatale uważają,że skoro placą sporą sume,chcą widocznego perfekcyjnego zarysu ;)Wszystko to kwestia upodobań.Jako osoby wykonujące makijaż musimy dopasowac sie do wymagań klientek,które nie raz w swoim uporze chcą sie oszpecić (zbytnie powiekszanie ust ,zbyt czarne brwi itp).Wiadomo klient nasz pan i nie zawsze siła perswazji odnosi zamierzony skutek :) Dalego najlepiej przyjżeć sie samemu wykonaniu,czy jest prosto,czy kolor jest rownomiernie osadzony i czy przypadkiem nie wybarwia sie na brzydkie rudości i zielenie i ogólną starannośc wykonanego zabiegu.I nie bądzcie okrutne w osądąch, bo nie zawsze mamy ten komfort żeby klientka z pełnym zaufaniem pozwoliła decydować co najbardziej jej pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, prose napiszcie mi czy makijaz troszke blednie.jestem po makijazu brwi i jestem zszokowan jak ciemne brwi mam.chyba schowam glowe w wiadro i zostane tak przez 4 lata dorotagocha@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Loolka: Pani Marta ma gabienet Enklawa Day Spa w szczecinie, trafiłam do niej przez ciocie i jak sie pozniej okazalo kolezanka tez tam chodzi. Gabinet piekny, wszedzie sie blyszczy i pierwszy raz widzialam ze wszytsko trzymaja jak w szpitalu w takich kopertach., Robi dobre wrazenie, pachnąco itd. Dl mnie najwazniejsze bylo polecenie cioci i rzeczywiscie sie nie zawiodłam, brwi mi wyszly pieknie. i to sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebebebe: mi troszeczkę zbladł, po pierwszym wykonaniu o wiele bardziej, ale po to jest poprawka zeby dopełnić tak ze jka potem sie brwi zagoją kolor końcowy był dla nas idealny. Jesli po 2 tyg dalej beda takie ciemne i po poprawce tez tzn ze pani uzyla za ciemnego pigmentu. Na razie spokojnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za slowa otuchy, a nie wiesz moze jak mozna sie tego pozbyc.pani mi zrobila kolorem granatowa czern, moze mozna to jakos wybielic,ja jestem zrozpaczona.po jakim czasie mam sie spodziewac efektu wybledniecia, bo juz bym chciala.wiem ze potrzeba cierpliwosci ale tak sie boje ze tak zostanie.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do linergistek. granatowa czern na brwi? ja stosuje henne w tym kolorze na rzesy bo wydaje mi sie ze jest intensywniejsza niz czern. a swoja droga bebee ja 4 miesiace temu bylam tak zalamana jak Ty, nie dosc ze mam nieladnie zrobine to jeszcze ciemne dosc, ale teraz juz przynajmniej kolor jest znacznie jasniejszy i jakos jest :) pozdrawiam, nie lam sie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AldiK
bebebe, dlaczego makijażystka użyła granatowej czerni do pigmentacji brwi???? jak taką propozycję uargumentowała? nie stosuje się czerni do brwi, bo zawsze wyłuszcza się do niebieskiego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×