Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

http://forum.o2.pl/emotikony.php To stronka z buźkami:-) Witaj Marta!!!🌻 Co do nerwów to przy drugim dziecku znacznie więcej kłótni, niż przy pierwszym. Nie wiem o co chodzi, bo jak wspomnę czasy z małą Gosią, dużo więcej się wspieraliśmy i byliśmy zapatrzeni w to nasze cudo i tak jakoś było spokojniej, pomimo nerwów związanych ze zdrowiem Gosi:-( A może właśnie dlatego. Teraz nie mamy tyle czasu, wszystko w biegu, niedomówień dużo, a i drugie dziecko, to taka normalka:-) Oczywiście jest dla nas kolejnym cudem, ale się już aż tak bardzo nie rozczulamy. Przy pierwszym wszystko było nowością, a teraz przecież to już znamy:-) Człowiek obrasta w te swoje dobra materialne, potrzeby rosną, w związku z tym pracować więcej trzeba, czasu coraz mniej. Ojej!!! Co ja piszę? Przecież to prowadzi do jakiejś wielkiej katastrofy:-D Zmieniając temat:-) u nas nadal choróbsko w domu:-( Wszyscy (tym razem także Ala) zasmarkani i kaszlący. Pogoda do d... Wiatr wieje. Zuzia! W którą stronę od Lublina do Ciebie. Bo ja mam rodzinę w Radzyniu i okolicach, ale zawsze mówię, że okolice Lublina:-). To jakoś na północny wschód od Lublina. A Ty gdzie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wpadłam na chwilkę tylko sie przywitać ale maleńki płacze więc już uciekam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Uśpiłam Paulinkę i zasiadłam do komputera, aby trochę popracować. Niestety napisałam dwa zdania, \"pobawiłam\" się zdjęciami i... na forum ;) Pogoda jest brzydka, tak jak u Was, pochmurno, wieje, nic się nie chce... Zielna, ja jestem trochę w drugą stronę od Radzynia, konkretnie Krasnystaw :) A jeśli już o tym rozmawiamy to ja mam rodzinkę w Wejherowie :) Byliśmy tam w ubiegłym roku, a w tym pojedziemy jeśli kuzynka wreszcie zdecyduje się na zawarcie związku małżeńskiego ;) A jeśli chodzi o plany wakacyjne, (chyba Luiza podsunęła ten temat, ale jakoś żadna się nie wypowiada), to wcześniej nic nie pisałam, bo moje plany trochę \"runęły\". Kilka lat temu byłam na Słowacji w Tatrach, choć nie przepadam za górami, i się zakochałam w tych krajobrazach itd. W tym roku też planowaliśmy pojechać, ale znajomy nie dostanie urlopu. A mąż twierdzi, że miło byłoby pojechać w góry w towarzystwie. Ja z kolei uwielbiam morze i żadnego towarzystwa (poza mężem i córeczką :) ) tam nie potrzebuję. I kiedy prawie udało mi się namówić męża na wyjazd on niespodziewanie wyjeżdża w delegację (połączoną ze zwiedzaniem) nad morze, więc już drugi raz w tym roku tam nie pojedzie 😭 Tak mu zazdroszczę, będzie na mierzei wiślanej :( Więc pewnie wyskoczymy jak zwykle na dzień czy dwa nad J. Białe na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest tam dość ładnie, ale ileż razy można jeździć w to samo miejsce. Ja chcę nad morze!!! A Wy dziewczęta znad morza gdzie jeździcie? Bo może Wam z kolei już znudziło się morze? ;) Zmykam, bo zrobiło mi się jeszcze pochmurniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, postanowilam sie do was dolaczyc,Mateczka77 widze ze ty tez tu jestes. Ja tez siedze na razie z dziecmi w domu tzn. z dwuletnia Wiktorią i miesieczna Oliwia.Nie czytalam wczesniej tego forum wiec mam prosbe ,czy moglybyscie mniej wiecej napisac cos o sobie ,bo chcialam bym was lepiej poznac. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39ff37365bfc848b.html mam prosbe napiszcie mi adres polskiej strony do tych linijek bo ja niechcacy zmazalam sobie ten adres a chcialam wpisac moja druga corcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ponownie! Viki-miło,że tu jesteś.Dobrze trafiłaś bo to naprawdę fajne forum:) Ja mam dwóch synków:Kamilek-2,8m-cy a Damianek skończył dziś 7tygodni.Siedzę z chłopcami w domu odkąd urodził sie Kamilek a mąż zarabia na nasze utrzymanie.Mam 28lat,mieszkam w Lublinie i jestem po weterynarii.Często zostaję z dziećmi sama-mąż pracuje czasem 3doby pod rząd.. Po wczorajszej naszej domowej burzy,którą sama rozpętałam przyszło słonko...tzn.wieczór był bardzo,bardzo miły;)Zwłaszcza,że dzieciaczki poszły wcześnie spać;)Lubię sie godzic-hihihi... Szkoda tylko,że pogoda bez zmian-wietrznie i zimno więc siedzimy w domu:(Pewnie mali dadzą mi niezle popalić bo jestem do jutra bez męża.. Weszłam dziś na wagę-zostało po porodzie 4kg nadmiaru.Niby to mało ale nie mieszczę się w większość swoich ciuchów :o Ale byłam w sobotę w ciuchexie i zakupiłam sobie fajową spódnicę za 6,5zł!!!Więc jakoś sobię radzę..Ciekawe Viki jak u Ciebie ze zbędnymi kilogramami???I z którego miesiaca jest Twoja córcia?Mój Kamilek z września 2003:) Zuzia i Zielna-dzieki za emotikonki😘 Muszę wypróbować tą Primę-szczerze mówiąc nie wiedziałam wcale,że jest coś takiego.. I wogóle dzięki z pocieszenie-widzę,że nie tylko ja mam humory;o Idę co-nieco domek ogarnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie też nie za dobrze.Mały załapał katar,cała noc nie przespana,bo nie chciał wysmarkać nosa i wszystko spływało mu do gardła,kaszel murowany.Byłam u lekarki.Na szczęście to tylko katar i nic więcej,ale...Zaraził mnie i męża. Co do wakacji to chyba nigdzie nie pojedziemy,mieliśmy plany na Mazury.Nasi znajomi tam mieszkają,mieli kupić sobie dom i nas zaprosić(teraz mieszkają u rodziców),ale plany ich nie wypaliły.Może w przyszłym roku. My jednak bierzemy się za remont naszego domu.Będziemy stawiać 2 kominy,więc nie wiem jak będziemy póżniej stać z kasą.Jak zostanie to pojedziemy w góry. Podaję nowy przepis,nic się przy nim nie trzeba namęczyć.Nogi z kurczaka wkładam do miski i doprawiam przyprawami.Odstawiam na 2 godziny.Na blachę kładę 70 deg.kapusty kiszonej,na nią kładziemy nogi z kurczaka i wkładam do piekarnika na godzinę.Wcześniej piekarnik nagrzewam do 220 a potem zmniejszam do 180,a pod koniec mam 150 stopni.Z młodymi ziemniaczkami jest pyszne i ta kapusta z pod tego kurczaka-pychota. Będę kończyć.Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam o Viki2.Miło że do nas dołączyłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka -widze że zielna juz Ci je znalazła bo ja gdzies upakowałam w kompie i ciezko było mi znaleść co do nastrojów po porodzie tez miałam takie wybuchy na męza czasami az było mi głupio to z czasem mija ale denerowało mnie czasami jakies głupstwo a furkałam jakby to niewiem co było najwidoczniej hormony uciekam konczyc obiad bo zaraz mąz przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, a zwłaszcza Viki 🌻 Paulinka już spi, więc mogę trochę pobuszować w internecie. ;) Viki, ja mam 30 lat i 14 miesięczną córeczkę. Jestem bezrobotnym magistrem administracji, prowadzę dom mężowi, wychowuję dziecko, myślę o drugim ;) uwielbiam czytać książki i kocham morze (choć mieszkam na drugim końcu Polski - woj. lubelskie)... A Ty skąd jesteś? Idę na kolację, bo strasznie mnie ssie w żołądku. Trochę późno, ale byłam u dentyski i wcześniej miałam zakaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 🌻 Jeszcze nikt tu nie zaglądał? My właśnie zjadłyśmy z Paulinką kaszkę czekoladową i zaraz będziemy oglądać bajeczki. Na spacer w dniu dzisiejszym też chyba nie mamy szans - szaro, mokro, zimno, wietrznie... :( Życzę Wam miłego dnia! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Dziś się zmartwiłam bo jestem7tyg po porodzie i od wczoraj wyplywa ze mnie trochę płyno-śluzu przypominającego wody płodowe...dzwoniłam do swojej ginki...a ona powiedziała,ze już dziś nie będzie jej w szpitalu i że przez telefon nic mi nie powie.I ze może się jeszcze tak oczyszczam....trochę sie tym martwię bo jestem po cc.Przepraszam za tak szczery opis ale może któras z Was tak miała:(:( Poza tym to u nas też brzydko i pochmurnie..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marta! Jeżeli to nie żaden krwotok, to na razie się nie stresuj. Po cesarce to różnie bywa. Oczywiście do lekarza lepiej pójść, ale na spokojnie. Ja pierwszy poród miałam przez cesarkę i plamiłam chyba z osiem tygodni. I to nieraz całkiem mocno i nie jakoś tak na końcówkę (brązowo), tylko całkiem świeżą krwią, tak więc może to nic takiego:-) Uszy do góry:-) Dziś dzień koszmarny. Ala marudzi cały czas, jak nie ona:-( W nocy strasznie płakała z bólu, nie wiem co ją bolało:-( Teraz wreszcie śpi, więc zaraz zrobię sobie herbatkę i chwilę odetchnę:-( O ile Gosia mi na to pozwoli. Chce się bawić w męża i żonę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam wszystkim jeżeli pozwolicie to chętnie się do przyłaczę. Mam troje dzieci 5 letnią córkę i 3,5 letnie bliźniaki (chłopaki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Brylka i kolejne bliźniaki:-) Prosimy coś więcej o sobie:-D Przy okazji! Ciekawe, co u Cacharelll i jej męża? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam tylko podczytać, a tu widzę nowa \"twarz\". :) Witaj Brylka! 🌻 A tak przy okazji - jakie mleko podawałyście rocznym dzieciom? Ja karmiłam Paulinkę piersią 5 m-cy, potem bez zastanowienia przeszłam na mleko modyfikowane. Gdy skończyła 13 m-cy zaczęłam jej podawać mleko krowie na przemian z modyfikowanym (zostało mi trochę zapasów). Nie zauważyłam u małej żadnych dolegliwości. Ale ostatnio znów naczytałam się, żeby mleka krowiego nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia, bo brak mu wielu niezbędnych składników i witamin. Nie wiem co o tym sądzić, w końcu my to pokolenie wychowane na mleku krowim ;) i jakoś funkcjonujemy. I teraz nie wiem, czy te różne plusy mleka modyfikowanego to nie jest tylko reklama firm je produkujących. Jakie jest wasze zdanie i doświadczenie w tej kwestii? Dobrej (czyt. przespanej) nocki życzę! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry!!! Idę uśpić Alę. Potem zajrzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, i Ala śpi:-) Gdyby tak łatwo wychodziło wieczorne usypianie, jak poranne:-( Moja Gosia skończyła dzisiaj cztery latka!!! Jak ten czas leci:-) A dopiero co jechałam z mężem na ognisko i zamiast na nim, wylądowałam na Klinicznej w Gdańsku na cesarce:-) Wysłałam dzisiaj Gosię pomimo kataru do przedszkola, żeby spędziła ten dzień wśród kolegów. Będą jej śpiewać sto lat i będzie rozdawać cukierki:-) A imprezka w niedzielę. Chcę zrobić jej imprezę z kolegami, bo dzieci sąsiadów, choć starsze, blisko się trzymają z Gosią. Trochę się tego boję, bo to pierwszy raz, a i konkursy jakieś przygotować chcę, jakieś fanty pokupować. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, to się zrobi w ogrodzie:-) Macie jakieś pomysły na konkursy dla dzieci w wieku 4-7 lat, żeby dzieci miały jako tako równe szanse? Chyba najlepiej jakieś drużynowe, no nie? No i poradźcie, co do żarcia. Równolegle będą dziadkowie i wujkowie, więc impreza dla dorosłych. Oj, czeka mnie roboty:-( Ale Gosia tak przeżywa, że trudno z tego zrezygnować:-) Mąż przed chwilą dzwonił, że Gosia w przedszkolu przedstawiła się do domofonu jako \"czterolatek do grupy trzylatków\" :-D Zuzia! Jak będziesz w Wejherowie, to daj znać:-) Spotkamy się na kawce na rynku:-) I z tych mniej wesołych spraw, to padł mi po raz kolejny samochód:-( Byłam nim wczoraj w Gdańsku, a jak wróciłam i wjechałam do garażu to poczułam smród i zostawiłam na ziemi szlaczek z jakiegoś płynu. Chyba od wspomagania kierownicy. Dobrze, że nie w Gdańsku:-( (byłam z dziewczynkami) Z ilości wnioskuję, że wyciekł cały, więc boję się nim ruszyć. Dzisiaj wieczorem przyjedzie mechanik i zobaczymy. Na szczęście do Gościcina jeżdżą autobusy miejskie z Wejherowa i przystanek mam pod nosem, więc z odbiorem Gosi z przedszkola nie będę miała problemu (nie licząc telepania się z wózkiem autobusem) :-) Się rozpisałam!!!:-) Kończę i życzę miłego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielna! Sto lat dla Gosi!!! 🌻 🌻 🌻 A co do kawki w rynku to już nie mogę się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,witam Brylkę.Pogoda do du....Nic się nie chce.Kuba siedzi w domu.Nie poszedł do przedszkola,wolę żeby przeszedł mu ten kata.Jest już poprawa,bo przespał całą noc. Zielna-wszystkiego najlepszego dla Gosi.Mój Kuba 17 maja też skończył 4 latka.Na urodziny dla dzieci zrobiłam galaretkę w 3 kolorach z owocami i bitą smietaną,oraz sałatkę owocową.Dzieciaczki dostaly jeszcze po jajku niespodziance oraz ciepłe lody.Dla dorosłych zrobiłam warstwową sałatkę z tuńczyka i sałatkę grecką,nie ma przy nich dużo pracy.Sałatki zjadły nawet dzieci ,tak im smakowałyJeżeli będziesz chciała przepis do napisz.Co do zabaw nie musiałam wymyślać,Kuba dostał kolejkę,więc dzieciaki nie odchodziły od niej. Zuzia30-ja karmiłam 9 miesięcy piersią,potem przeszłam na mleko kozie,bo nie chciał innego.Jeżdziłam po to mleko do starszej pani która miała kozę.Na początku brała mało pieniędzy a potem przesadziła,więc przeszliśmy na normalne mleko krowie.Miał wtedy 15 miesięcy.Lekarka powiedziała,że jak nic mu nie jest to niech pije,ale dawać mu jeszcze danonki,monte itp. Będę kończyć,właśnie gotuję zupkę-robię dzisiaj żurek a na drugie pieczone ziemnaki.Szybko mam zamiar się uwinąć,bo chcę poczytać książkę.Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luiza, też miałam dziś na obiad robić żurek, ale nie mam wszystkich składników, a strasznie leje i nie mogę wyjść z Paulikną na zakupy ( a wiadomo, ze samej jej nie zostawię). Ja bardzo poproszę o przepisy na te sałatki :) zwłaszcza ta tuńczykowa mnie nęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Dziewczyny ja dzis padam nie mam na nic sił, mała jest marudna spi po pół godziny i ciagle chce na rękach albo siedziec i przy niej siedziec.... jak tego nie otrzyma to płacze i marudzi teraz zasneła mi po zupce a mi głowa peka i zaraz chyba tez sie połoze ak tak dalej bedzie to ja nic w domu nie zrobie , dobrze że dzis mam obiad od teściowej :)( chyba nic nie dosypała ;)) pozdrawiam Was buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Mam 29 lat mieszkam w okolicach Elbląga, mam dwóch synów ( bliżniaki) Martcin i Przemek niesforne z nich chłopaki.Od momentu kiedy pojawili się na świecie nieźle dają nam w kość, ciągle broją i biją się z tego też powodu córka Ola chodzi do przedszkola bo za bardzo od nich obrywała. Obecnie kończy mi się urlop wychowawczy ale nie ma dla mnie miejca w pracy więc dalej posiedzę w domu z moimi dziećmi. Moja córka od kiedy skończyła roczek piła zwykłe mleko krowie, a chłopaki alergicy i piją bebilon. Wszystkiego najlepszego dla Gosi. Na przyjęcie dla dzieci dobry jest też popcorn i kolorowe kanapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello MAMY! Ja do jutra jestem bez ślubnego więc ciężko znależć choć chwilkę...ale udało się:)Kamilek już wykąpany spi a damianek jeszcze spi na balkonie...musze go zaraz zabierać i niedługo kąpać... ale tak słodko śpi,że nie mam serca go budzic:)Tylko boję się,że będziemy potem długo \"czuwali\" w nocy jak teraz się wyśpi.. Sto lat dla Gosieńki🌻🌻🌻 Wiem,ze to może niezdrowe ale dzieciaki uwielbiaja pizze,chipsy i coca-colę;) A propo jedzienia to ja zrobiłam dzis pyszny barszczyk czerwony-Kamilek zjadł dwie dokładki:D A co do mojego ginekologicznego \"problemu\"to ja po prostu jeszcze sie oczyszczam bo dziś już jest znacznie lepiej.. Idę po Damianka na ten balkon.. Dobrej nocki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumijagoda
chciałabym dołączyć do waszego klanu. teraz padam juzna pysk ale jutro cośnapisze,w końcu będe mogła z kimś pogadać. mam 6letnią córke Julie i 8miesięcznego synka Bartusia. dobranoc do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumijagoda! Witaj! O takiej porze nie dziwota, że padasz na pysk:-) Jak się wyśpisz, to napisz coś więcej o sobie. Witam pozostałe Mamy:-) Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich naszych pociech!!!🌻 Żeby ich dzieciństwo upływało w miłości i radości🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dołączam się do gorących życzeń dla dzieciaczków 🌻 Witam gumijagodę! Czyżbyś lubiła Gumisie? ;) Chciałam dzień dzisiejszy jakoś spędzić wyjątkowo z Paulinką, zabrać ją do innych dzieci, choć jeszcze nie rozumie co to za święto...Ale niestety przespała mi cała noc, a rano okzało się, że ma 38 stopni gorączki i cały czas cieknie jej z noska. Wypiła mleczko, teraz oglada bajeczkę, zobaczymy jak to się rozwinie, najwyżej po południu pójdziemy do lekarza :( Narazie zmykam, pojawię się wieczorem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelcia77
czesc wszystkie mamy, Czytam wasze posty i sie bardzo mocno zastanawiam nad pewna sprawa. Wszystkie mamy siedza w domu, dzieci niektorych z nich sa naprawde duze i swobodnie moglyby pojsc do przedszkola, itp. Skad przepraszam te niepracujace mamy biora pieniazki na zycie, kurcze przeciez przybywa tych buziek do karmienia, a kasy jakos nie. Ja wlasnie z powodow finansowych musze pojsc do pracy,a o urlopie wychowawczym nie ma mowy............. Wytlumaczcie mi prosze. Poza tym czy zadna z Was nie ma ochoty troche, choc troche realizowac swoje ambicje? Nie mowie tu o chorych ambicjach i na wyrost, ale takie zupelnie zdrowe powodujace zadowolenie z samego siebie. A przeciez szczesliwa mama, majaca wlasne zainteresowania, to mama ktora dziecku moze to szczescie przekazac i nauczyc je pozytywnego patrzenia na swiat, a nie tylko, gary i pranie. Jezeli ktos sie ze mna zgadza, to piszcie, rowniez te negatywne opinie beda cenne, bo moze to ja zle mysle. Nikt nie jest nieomylny. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i zycze duzo zdrowka dla maluchow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Wpadłam tylko sie przywitać i złożyc życzenia WSZYSTKIM MALUCHOM!!! Witaj Gumijagoda!!!!:) Kurcze OKROPNIE boli mnie gardło...na szczęście nie mam innych chorobowych objawów..Czy przy karmieniu piersią takigo 7-tygodniowego maleństwa moge brać jakieś leki?bo mocno boli😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×