Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

Witam Marteczka ile płącisz za przedszkole, i ile godzin KAmilek jest w nim. asmana@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki...- cudowne te Twoje dziewczynki :) A Wikrotia to wloski ma po prostu boskie :) Jakie loczki :) A Tobie gratuluje figurki, nie wygladasz na mame takiej malej dwojeczki :) Marteczka: cassie25@interia.pl Czekam :) Asmana, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana-płacę 116zł za czesne i 4zł za jedzenie dziennie(śniadanie,obiad i podwieczorek) czyli we wrześiu wyszło równo 200zł.Plus obowiązkowo 42zł za roczne ubezpieczenie i ewentualnie dodatkowo 18zł zarytmikę i 22zł za angielski.No i oczywiście na wyprawkę 50zł i na komitet rodzicielski też 50zł.To tyle..a jak jest u Ciebie?porównywalnie? Kurcze Damianek ni chce dziś wcale spać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boziu kochany , ja nie wiedzialam ze tyle sie placi za panstwowe przedszkole!!!!!!! Tragedia po prostu :( To ile sie placi w takim razie za prywatne...??? eh, szkoda gadac :( Ja za przedszkole place rowno 4 procent miesiecznych dochodow. I wszyscy tyle placa. Bez wzgledu na ilosc godzin i zajec. A reszta dziewczyn chyba chyta ostatnie promienie letniego sloneczka... bo juz za kilka dni kalendarzowa jesien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płace niecałe 50 zł. czesnego dochodzi do tego 4 zł. dzienne wyżywienie, wyprawke sama kupiłam ok. 40zł., w grupie są dzieci od niespełna 3 lat i takie co w styczniu skończą 6 l, jedna przedszkolanka nawet czasami normalnych zajęć występujących w programie nie może przeprowadzić niemówjąc już o dodatkowych typu; rytmika, ćwiczenia korekcyjne, religja, języki obce, a przydałyby się .... Viki widziałam zdjęcia, Wiktoria dużo się niezmieniła natomiast Oliwia bardzo urosła...........śliczne.........🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Mamo Zuzi jak twoja nowa koleżanka? Ja się dzsiaj dowidziałam ,że moja bardzo dobra koleżanka prawdopodobnie wyprowadzi się i to bardzo daleko ode mnie:( jedna już wyjechała za granicę -dojdzie do tego ,że nie będe miała się z kim kawy napić ,pozostanie mi internet:) Dzisiaj byliśmy na superowym placu zabaw,tylko niestety daleko od mojego domu,ale dzieciaki bawiły się super:D Miło było wybrać się całą rodzinką. Marteczka ja też chcę zobaczyć twoje zdjęcia mój adres; basiunia562@wp.pl Acha ja za przedszkole płaciłam 116+3zł dniówka za stawkę żywieniową ,więc za bogato niejadły:) a teraz teoretycznie zerówka jest bezpłatna ale ciągle na coś wołają. Viki ale twoja starsza córcia ma cudne włosy:) wogóle fajne masz córeczki Mamo Zuzi oglądałam przed chwilką zdj ecia twojej Zuzi -SUPER!!!!!!! Któraś z was pytała jak ubierać dziecko na jesień i zimę ,jeżeli mogę coś doradzić to niesamowicie dobrą sprawą jest taki bezrękawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Zielna ściągnęłaś mnie myślami bo właśnie miałam skrobnąć do ciebie kilka słów:D Asmana a co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumijagoda! Ale ja już dzisiaj nic nie napiszę:-) Mężuś czeka na mnie już w łóżeczku;-) Sama rozumiesz;-) Bo mi jeszcze zaśnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Gumijagoda-wysłałam Ci już zdjęcia...ale spróbuję jeszcze raz... Kamilek płakał dziś rano:(w przedszkolu się uspokaja alei tak mi przykro.. Piję kawkę i idę na zakupy-muszę kupić Kamilkowi cukierki urodzinowe do przedszkola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki z rana! Marteczka🌻 Gumijagoda🌻 A mąż wczoraj nie zasnął i czekał na mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u nas piękna pogoda więc brykamy po polu a nawet byliśmy wczoraj w lesie i znalazłam kilka prawdziwków(właśnie się suszą):) myślałam,że coś więcej napiszę,ale mój paweł to ma chyba jakiś radar,właśnie się obudził i od razu mamuniu..... zdążyłam obejrzeć zdjęcia Viki-prześliczne dzieciaczki wszystkim przedszkolakom-aby im się podobało w przedszkolu.🌻 a ja niestety dziś dostałam okres:(mamo Zuzi kupiłam mojemu mężowi cynk i łyka sumiennie. zmykam-miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!Dlugo do Was nie zagladalam,bo jestem ostatnio strasznie zabiegana.Najpierw te chrzciny,teraz kupa papierow do zalatwienia,musze malej zmienic paszport i dopisac imie w dokumentach.Nie bede sie odnosic do Waszych wypowiedzi,bo po prostu nie mam czasu wszystkiego przeczytac. Napisze wiecej pozniej,bo moj \'\'kochany\'\'maz zainstalowal jakis nowy program do chatowania i ciagle sie ktos odzywa.Aktualnie jakis WalterGonzalez :\'\'u look very hot!\'\'-ale sie wkurzylam.Jak wroci z pracy to mu kudly z glowy powyrywam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry kobietki 🌻 Wiecie z ta edukacja u mnie to w zasadzie jest koniecznosc jesli mam zamiar zyc tutaj po wsze czasy (a mam....). Wiec predzej czy pozniej by mnie przycisnieto do jakiejs szkoly (a ja wole wczesniej, a potem zajac sie powiekszaniem rodziny :P) Uczyc sie lubie a leb do jezykow mam niezly, wiec pewnie pojdzie ten szwedzki tak \"z biegu\" ;) No a poza tym za szkole placa, wiec czemu nie :) Siedzenie w domu od marca , ciagle sama i sama troche dziala na mnie depresyjnie i ciesze sie ze w koncu bede robic cos pozytecznego :) Gumijagoda 🌻 z mezusiem teraz super :) A kolezanka super kobietka, tylko rok starsza ode mnie, a miedzy naszymi coreczkami jest miesiac roznicy. Dogaduja sie wspaniale, wczoraj bawily sie u Zuzi w pokoju ponad godzine na zamknietymi drzwiami i nie wiedzialysmy ze dzieci mamy, az zagladalysmy czy wszystko ok :) A my w tym czasie kawka :) Jejku jak mi tego brakowalo!!!!!! Przykro mi ze kolejna kolezanka Ci ucieka, ale prawda jest taka ze cholerka w obliczu naszego rozwoju godpodarczego i i podobno zmniejszajacego sie bezrobocia wiekszosc ucieka gdzie moze, ehhh... ja i tak bym wolala w Polsce, tylko jak? z co? no i co z mezem? Marteczka 🌻 dziekuje za przesliczne zdjecia!!!! :D Masz przecudowna rodzinke i tak ogladajac pomyslalam sobie za masz wszystko: slicznych , usmiechnietych synkow, przystojnego meza, ladny dom albo mieszkanie, sama jestes sliczna dziewczyna a na koniec jak zobaczylam psa to juz mnie rozlozylo :) Po prostu filmowa i wzorcowa rodzinka :) gratuluje Ci i zycze samych takich radosnych chwil jak na zdjeciach :)(choc wszystkie wiemy jak to bywa hihi :P) Ewka, na kiedy planujesz dzidzi??? Moze wstrzelimy sie razem? :P Mamka, gdzie jestes?????? Odezwij sie !!! Asmana, mam nadzieje ze humorek juz lepszy? Ja dostalam okres i juz lepiej :) No i mama juz bedzie za kilka dni :D Wszystko idzie ku lepszemu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzi-zazdroszcze Ci zyciowego optymizmu zwiazanego z emigracja.Ja nie widze tego tak wesolo. Zawsze staralam sie byc zaradna,juz na studiach(turystyka i hotelarstwo)zalatwilam sobie prace w Grecji.Pozniej moj pracodawca dzwonil co roku,abym przyjezdzala,awansowalam.No i poznalam meza(wtedy chlopaka),ale pomimo wszystko chcialam jednak pracowac w Polsce.Wrocilam,kupilam mieszkanie,znalazlam prace.Ale cos,a raczej ktos mnie do tej Grecji ciagnal .Wyszlam za maz i ciagle wierzylam,ze moze byc fajnie.A jednak.. Pracuje tylko moj maz,bo o pracy dla mnie nie ma co marzyc.Jestesmy w miescie,gdzie nie ma Polakow,a jak jest wolne miejsce pracy to jestem ostatnia osoba,ktorej potrzebuja.Grecy nie znosza obcokrajowcow,co odczuwam na kazdym kroku.Nie mam za wiele znajomych,sa to raczej znajomi meza.Grecki znam biegle,w niczym to nie pomaga. Panstwo w zaden sposob nie pomaga tutejszym matkom.Na dziecko dostaje sie 35 euro-dla porownania paczka pieluch kosztuje 20 euro.Na mnie jako ze nie pracuje przypada 40 euro. A co do przedszkoli-do panstwowych moga uczeszcac tylko dzieci rodzicow,ktorzy pracuja w budzetowce i oni placa ok.300 euro,ale to i tak sie oplaca,bo niani zatyle nie znajda.Co do prywatnych przedszkoli to lepiej cen nie podam... A pozniej w szkolach podreczniki wprawdzie sa za darmo,ale nie ma jezykow obcych.Trezba zapisywac dzieci do prywatnych szkol wieczornych. Czasami mam dola jak sobie o tym wszystkim przypomne,no i dalej szukam pracy,moze w nowym sezonie turystycznym cos sie znajdzie. Pozdrawiam pozostale polskie mamusie.Trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Marteczka zdjęcia do mnie nie dotarły ,podam ci inny adres bo może z tym jest problem. endriu433@wp.pl Zielna 🌻 dobrze,że twój mąż czekał na ciebie. mój niestety albo stety usnął;),uśmiałam się jak to przeczytałam .Jak twoje dziewczynki? Mamo Zuzi 🌻 aż się rozmarzyłam jak opisywałaś życie w Szwecji,tak to też bym chciała. Bardzo się cieszę ,że znowu ci się dobrze układa z mężusiem:) no i fajnie ,że koleżanka ci się udała:) A co do nauki to rozumiem o co chodzi i życzę ci powodzenia. Pisałaś ,że nie możesz raczej wrócić do Polski ze względu na męża,czy chodzi o jego pracę,czy on jest Szwedem i szkoda mu to wszystko zostawić? E.w.k.a👄❤️może następnym razem. Ja też pare miesięcy starałam się o Bartusia i każda @ troche mnie dołowała:( Dzisiaj jestem z e wszystkimi moimi dziećmi w domu ,bo Julka ma wolne ponieważ jej grupa wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego i tam są konie a ona panicznie boi się koników,zresztą boi się generalnie zwierząt:( Po południu idę na bilansik roczniaka do pani doktor,aż jestem ciekawa ile teraz waży. Wczoraj rozciął sobie brodę,ma jeszcze siniaka na policzku i ciekawe co pani doktor na to powie:) tatuś tak go pilnował!!! Witaj Cypryjskie Słoneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumijagoda, Cypryjskie sloneczko 🖐️ Wiecie, ja nie zawsze taka pogodna jestem, ale ostatnio same mile rzeczy mi sie przydarzaja wiec sie czesto usmiecham :D Dzisiaj bylam zapisac mala na bilans czterolatka i mam termin na za dwa tygodnie. Ale pielegniarka srodowiskowa byla przemila i bardzo sie ciesze ze mi ja \"przydzielili\". Bedzie sie opiekowala Zuzia przez nastepne kilka lat pod wzgledem wzrostu, wagi, wzroku no i szczepien. Do lekarza podobno sie chodzi tylko jak cos boli. Czasami te rozwiazania szwedow wydaja mi sie dziwaczne ale jak glebiej o nich pomysle to wszystko ma swoj cel i sens. Mam na mysli np te opieke pielegniarki a nie doktora , lub te platnosci za przedszkole (bo niby dlaczego bogaty ma placic tyle samo co ubozszy, a 4 procent to 4 procent, jest to \"lepsza\" sprawliedliwosc :P Cypryjskie sloneczko, tak jakos smutno mi sie zrobilo jak czytalam co napisalas .... Chcialabym Cie jakos pocieszyc, no ale za bardzo nie wiem jak... Czasami musi byc ci naprawe ciezko, wazne aby osoba wspierajaca byl Twoj maz, no i my moze sie od czasu do czasu przydamy, bo nam sie zawsze wygadac mozesz. Pod tymi wzgledami Szwecja mnie pozytywnie zasakuje na kazdym kroku. Pod katem zabezpieczen socjalnych (kazdy ma mieszkanie od panstwa, nie ma potrzeby kupowania mieszkan), opieki zdrowotnej (platna az do przekroczenia pewnego progu finansowego a potem juz bezplatna), sys. edukacyjnego (o tym pisalam, a o szkolach to kiedys napisze), no i ta pomoc finansowa w postaci zasilkow, no i sa to znaczace kwoty. Na dziecko kazde miesiecznie przysluguje na polskie 400 zl, az do 16 roku zycia a potem do 18 dziecko dostaje te kwote dla siebie, do tego pieniazde dla mamy w kwocie 1600 zl, spokojnie starcza na wszelkie fanaberie, ciuchy, kosmetyki i a nawet meble :) Ja nie czuje sie tu obco, a raczej bardzo swojsko , nie czuje ze jestem gorsza bo jestem polka, wrecz odwrotnie, tylko ta bariera jezykowa czasami mnie wkurza, stad wybor szkoly (ktora jest platna ale w odwrotna strone: to oni placa mi :)) Jak sie tak czlowiek zapyta skad panstwo ma na to tyle pieniedzy to odpowiadam: moj maz, nie zarabiajacy najwiecej, placi 34 % podatku dochodowego, najbogatsi ponad 50 % a cala szwecje zamieszkuje tylko 8 mln ludzi (w polsce 40 mln ludzi) A Szwecji nie chce opuscic, bo juz jakis czas mieszkalismy maz tu ja w polsce i na dluzsza mete skonczyloby sie to marnie, a maz na prace w polsce szans nie ma :( uff, ide jesc :) a dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka dostałam zdjęcia -super. Ale masz ślicznych synków,a Kamilek w przyszłości bedzie napewno przystojniak:) A ty wyglądasz na bardzo sympatyczną osobę:D .Szkoda ,że nie znamy się osobiście bo czuję ,że byśmy się dogadały.Jakim aparatem robiłaś te zdjęcia bo mają super jakość? A najlepsze jest to z tym bochenkiem chleba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, cos dzis frekwencja marna :( ja klade sie i jeszcze poczytam ksiazke, tym razem \"Samotnosc w sieci\" :) podobno film na niej oparty wchodzi wlasnie do polskich kin :) dobrej nocki zycze i papa, do juterka :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzi dzisiaj to mój mąż ma humory:( odwrócił się plecami i powiedział ,że nie będzie na mnie czekał do północy. Pozatym zadzwoniłam do domu i jak zwylke tam coś jest nie tak,wychodzi na to ,że lepiej nie dzwonić bo zawsze dowiaduję się złych rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuję Wam bardzo za miłe słowa odnośnie zdjęc...kurcze jak mi jest miło🌻 Tak się dziś nachodziłam że łydki i kostki mam spuchnięte jak balony... W sobotę są Kamilka urodzinki i sa zaproszeni goście w tym kilkoro dzieci...a Kamilkowi dziś zaczął się katar i pokasłuje..pech..bo pewnie dzieciaki nie przyjdą...poza tym nie wiem czy posyłac go jutro do przedszkola...na razie nafaszerowałam go witaminami i zobaczę jak będzie rano... Ale babcia(czyli moja mama)i tak przyjeżdza jutro na weekend..więc Kamilek będzie i tak zachwycony... No to ja już zmykam do łózka z moim najmniejszym mężczyzną(najstarszy jest w pracy;) Spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dzien dobry :) My wlasnie sie zbieramy do przedszkola, spac poszlam okolo 1.30 wiec jestem chodzace Zombie a nie czlowiek :( a na dodatek mam zapalenie spojowek i zupelnie nie wiem co robic. Znacie jakies domowe sposoby na to dziadostwo? Przeciez ja nie wiem nawet jakie leki w aptece kupic (w polsce zawsze sulfacetamidum i neomycyna, a tu?) Ale zla jestem :-o Ale mimo wszystko milego dnia wszystkim mamusiom!!!🌻 Gumijagoda, widze ze twoj maz to z gatunku mojego hihihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Pare dni mnie nie było z powodu braku internetu.Ten czas wykorzystałam na sprzątanie i szukanie książek dla mojego przedszkolaka.Jestem przerażona waszymi opłatami za przedszkole.U nas stawka podstawowa wynosi 85 zł.,3,40 stawka wyżywieniowa.jeżeli dziecko choruje 10 dni wliczając w to sobotę i niedzielę stawka podstawowa maleje a za wyżywienie nie płaci sie.Wyprawka kosztowała mnie 30 zł,książki 33 zł,angielski 7 zł.,rytmika 4.50.Nie zapłaciłam jeszcze za korekcyjną,ale sądzę,że będzie to kosztowało w granicach 20 zł.komitet rodzicielski płacimy w dwóch ratach po 30 zł.A prywatne przedszkole u nas kosztuje 300 zł i są tam wliczone wszystkie zajęcia dodatkowe.Wczoraj byłam u lekarza.Z maleństwem wszystko dobrze,nie muszę już zażywać tabletek na podtrzymanie ciąży.Przytyłam 4 kg.Brzuszek mam duży nie wyglądam na 18 tydzień.Słyszałam serduszko,biło mocno i lekarz powiedział,że jest maleństwo silne.Początkiem pażdziernika idę na usg.Powinnam już znać płeć dziecka,więc napewno was powiadomię. Viki śliczne zdjęcia. pogoda tak ładna,że trzeba ją wykorzystać,mam jeszcze parę spraw do załatwienia,więc kończę.Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka, czytam, że zdjęcia rozdajesz:-) Ja też chcę zielna@autograf.pl . A jak tam Kamilek? Jak imprezka nie wyjdzie, to fajnie, że chociaż babcia zrobi swoją osobą prezent. Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko się udało. Mamo Zuzi. Co do życia w Szwecji, to wiele słyszałam o super socjalu. Ale i życie tam i podatki wyrównują zyski z socjalu. Znikąd przecież nie rozdają. A oczy może chociaż przecieraj rumiankiem. Luiza, pozdrawiam Ciebie i maleństwo. Gumijagoda, te chłopy są chyba po prostu zazdrosne, że mamy własne towarzystwo i zamiast poświęcać wieczory jedynie im, siedzimy przy kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×