Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rybka 27

dermatix,veraderm ktos uzywal?

Polecane posty

Gość Kya
Chcesz wiedzieć co się dzieje na forach medycznych http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/22 i jak nierzetelną wiedzę tam zdobywasz ? Przeczytaj i pomyśl czy warto brać za pewnik coś co pochodzi od ludzi zza ekranu komputera... ZBULWERSUJE CIĘ TA INFORMACJA http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/22 , ale może ochłońcie z euforii, że znaleźliście się wśród tylu doradzających, bo po jakimś czasie okażę się że trafiliście fatalnie. Wydacie niesamowitą ilość pieniędzy, będziecie nosić efekty swoich wyborów czasem do końca życia. Nie obwiniajcie wtedy lekarzy czy pseudo koleżanki z forum tylko miejcie pretensje do siebie, że pozwoliliście ingerować obcym ludziom w wasze wybory a czasem mieszać sobie w głowie osobom niekompetentnym http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budda21
Witajcie, Mój syn ma pawie dwa lata. Niecałe 6 miesięcy temu uległ wypadkowi( oblał twarz gorącą kawą),. Efektem tego były poparzenia drugiego stopnia całej twarzy uszu i dwóch plamek na klatce piersiowej. Od samego początku używaliśmy z żoną maści Kelo Cote. Cena taka sama jak Dermatix. Ale muszę powiedzieć, że efekty widać, ponieważ na twarzy nie ma śladu oparzenia, a blizny na klatce powoli się zmniejszają. Jeżeli chodzi o dermatix, znalazłem informację, że Kelo Cote i Dermatix to był ten sam preparat, ale od dwóch lat jest inaczej, ponieważ firma zajmująca się Dermatix'em zerwała współpracę z amerykanami i skład nie jest identyczny. Poza tym nie znalazłem jeszcze pochlebnej opinii na temat Dermatixu, wręcz przeciwnie, widać komentarze, że ten specyfik nie działa. A Kelo Cote mogę z czystym sumieniem polecić. Można go także stosować na stare blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oloze
Witam, w ten wtorek moja cora oblala sobie ramionko i kawalek szyii goraca kawa, efektem jest poparzenie II stopnia prawdopodobnie B gdyz nie pojawily sie pecherze (pisze prawdopodobie poniewaz mieszkam za granica i lekarz powiedzial poprostu II stopien). Strasznie sie boje ze corcia bedzie miala blizny do konca zycia :((((( Zastanawiam sie nad zakupem żelu Kelo-cote i bardzo bardzo prosze o prawdziwe opinie a nie zadnych naganiaczy:/ Tu chodzi o male dziecko i nie wiem kim trzeba byc by zarabiac na cierpieniu ludzi i ich rodzin. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista79
Też słyszałem że Kelo coś tam działa, ale w przypadku małych dzieci zastanowił bym się czy to nie zdolność autoregeneracji małego dziecka bardziej podziałała. Sąd wiesz Budda21, że gdyby dziecko nie było smarowane niczym, efekt nie był by identyczny? Tego nie wiesz! Ja też miałem w dzieciństwie poparzoną całą ręke, pamiętam do dziś i ten ból i bąble na rękach. Miałem wtedy kilka lat. Nie byłem smarowany niczym i nie mam po tym ani śladu. Nie krytykuj Dermatixu, bo ten naprawde dobrze działa na moje blizny po wypadku samochodowym. Dzieckiem dawno nie jestem, więc same nie znikną. Miałem 19 szwów na twarzy i teraz widać po nich tylko cienie w lato jak sie opalę. To efekt około 18 miesięcy stosowania Dermatixu. Moim zdaniem warto, tylko szkoda że nie można go dostać trochę taniej. Z resztą mi Dermatix polecił dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia0747
Młody realisto79, - nie masz pojęcia o podróbkach produktów medycznych, nie tylko polacy to robią i rozsyłają po świecie, lub jak to określasz europie, - leczenie blizny polega na zapewnieniu jej odpowiednich warunków do regeneracji, "okluzję". - Kelo-cote - nazwa mówi "blizna-płaszcz" z angielskiego a nie kelo cośtam jak czytasz - polecam lekcje angielskiego, będzie ci łatwiej na zmywaku na zachodzie, - w przypadku blizn u dzieci chodzi o powstrzymanie zbyt intensywnej regeneracji aby nie doszło przerostu blizny, nieprawidłowego bliznowacenia, - dermatix sam w sobie nie posiada już oryginalnej formuły którą miał kiedyś - ktoś inny go produkuje. Nie wysycha, klei się jest oleisty bez względu na to gdzie go kupisz - nie działa, nie ma właściwości jakie miał kiedyś. Silikon powinien trwale łaczyć się z blizną, być w kontakcie przez 24h. Chirurdzy używają do leczenia blizn plastrów silikonowych od wielu lat. Ta metoda jest bardzo niewygodna w użyciu aby zapewnić okluzję bliźnie - dlatego powstał Kelo-cote plaster w żelu. - dawny producent ABT Advanced Bio-Technologies Inc, wprowadza na świecie żel silikonowy pod opatentowaną nazwą Kelo-cote. Wszystkie badania medyczne były przeprowadzane na tej formule. Polecam stronę po polsku www.kelo-cote.pl gdzie są opublikowane badania. - Kelo-cote jest dostępny w sprayu, dermatix nie zdążył jeszcze skopiować tej nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amos
Co polecacie na stara blizne ( ok 15 lat) Kelo cote czy Cica care?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -iguśka-
Witam Mam pytanie do phizjo jeżeli tu jeszcze zaglądasz moja córeczka poparzyła sie herbatą II i III stopien z przeszczepami skóry na klatce ramieniu i łopatce poparzenie było 6 tygodni temu od tygodnia próbujemt masci na blizny po cointratubeksie o\po 3 dniach dostała uczulenia od wczoraj dermatix dałam naprawde małą ilosc i nie chciało zascnąć ściągnełam nadmiar chusteczką i powiem szczerze ze ja niestety żadnej warstwy na wierzchu nie idze i szukam wszedzie czy przy dermatixsie moge nawilżać nadal bliznę czy nie czy moze byc to alantan lub linomag czy mam kupic cos innego dodam ze 4 listopada mamy umówiony termin w łodzi na koszulkę uciskową i rękawiczkę na prawą dłon a no i jeszcze chce wiedziec czy miejsca pobrania u nas to nóżka i rączka smarować tagże dermatixem czy czymś innym . no i bardzo bym chciała wiedzieć jak leczenie twojej córeczki jaki efekt i co twoim zdaniem najbardziej pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria 2222
mam pytanie jak zrobic opatrunek z kremu contractubex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spion
Podobno na takie rany , i na twarz Maseczka jest cudownem lekem Szperma , Maseczka twazy robi mlodsza o 10 lat :. Milego Dnia 73 Spion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar01
Czy dermatix lub veradem pomogą na bliznę na wierzchu dłoni 3cm na 1cm po otarciu? Strup zszedł, została sinoczerwona gładka blizna, świeża 3 miesięczna. Co jeszcze zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar01
I jeszcze pytanie. Czy skład tych dwóch jest identyczny, niby oba mają polisiloksany, a róznica w cenie znacząca. Czy to tylko kwestia producenta, czy coś innego? Działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nutelka1989
uzywam tej masci dopiero jakies dwa tyg i wsumie watpie ze beda jakies wyrazne efekty..szkoda kasy ...moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nutelka1989
Dar01 mam podobny problem. Moja blizna tez ma jakies 3cm na 1 cm tylko ze jest po oparzeniu. tez ma taki sino czerwony kolor....ech....watpie ze cos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keloidywdiabły
Witam, dzięki temu forum dowiedziałam się prawie wszystkiego o moim "defekcie kosmetycznym". żałuję, że nie odkryłam tego z rok, dwa lata temu... niestety chodzenie po pseudo-dermatologach itd. na nic się zdało.. cudem uniknęłam usunięcia chirurg. keloidów przez jednego z nich. Na wstępie chciałabym napisać, że jest mi przykro z powodu poważnych problemów jakie posiadają niektórzy z Was, poparzenie dziecka, widoczne duże blizny.. serce się kraja i rozumiem, albo moge tylko przypuszczać co czujecie.... z drugiej jednak strony proszę, abyście zrozumieli również niektórych z nas, szarych ludzi z mniejszymi problemami, ale takimi, które z powodu nieudolności i braku wykształcenia wielu lekarzy powodują u nas frustrację i złość, że na takie nawet "pierdoły" w XI wieku nie ma jeszcze złotych środków. Oczywiście zawsze można pogodzić się i żyć z bliznami, ale w dobie powszechnych i czasem poważnych operacji plastycznych męczy nas ten temat, jak to g....raz na zawsze usunąć??!! moje doświadczenia: -usunięcie pieprzyka z dekoldu laserem (usuwane były 4 pieprzyki) jeden z nich jest okrągłym wypukłym keloidem -usunięcie "podobno" dermatofibrony od ukąszenia komara - chirurgicznie + szwy - keloid na ramieniu, blizna na kształt szwów .. Po ok. 1-2 m-cach czekałam aż samo zejdzie ??!! Potem contractubex /leczył mi świetnie, ale zwykłe płaskie blizny/, przy keloidach powodował podrażnienie. odstawiłam. Po ok. pól roku kupiłam dermatix, ok 190 pln w aptece na zamówienie. smarowałam niesystematycznie, odstawiłam pól tubki. Teraz gdy dotarłam na to forum zdecydowałam się na powrót do dermatixu, ale po wskazaniach któregoś z was, czyli wcieranie 2 razu dziennie przez folię, aby nie wchłaniał się w palce tylko w bliznę. od razu po kilku dniach zauważyłam efekty! trzeba bliznę z nałożoną cienką warstwa żelu uciskać, poczekać ok 3 min aż trochę wyschnie. I naprawdę to pomaga, bardzo powoli ale widać różnicę, głównie spłycenie. Po tych efektach zakupiłam w Niemczech plastry silikonowe Cica-Care i na wszelki wypadek ten drugi żel Kelo-Cote. Plastry cholernie drogie... specjalnie kupilam w Niemczech, myśląc że nie będzie podróbek, ale... cena prawie ta sama lub wyżej niż w PL. Chyba tu i tam to to samo.. Na razie używam plastrów, aby kontakt z nimi był prawie non top... daję sobie i moim bliznom czas do wakacji, jak nie zejdzie, to strzelę se w łeb :):) żartuję... olejmy te blizny bo mozna zwariować. trzeba do tego racjonalnie podejść i dać sobie i swojej cierpliwości duuuużo czasu ... zobaczymy .. będę pisać o efektach. dziękuję wam za wszystko i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JanuszK
Kelo-cote - Jedyny w swoim rodzaju, plaster silikonowy do leczenia blizn w postaci żelu i sprayu. http://www.i-apteka.pl/search.php?text=kelo-cote Na rynku polskim istnieje wiele żeli określanych „silikonowymi które to środki zawierają znikome ilości silikonu 4-14%, (silikon jest w nich jedynie substancją bazową). Używanie przez producentów badań dotyczących zastosowania silikonu w leczeniu blizn, jako potwierdzenie skuteczności działania ich produktów jest całkowicie bezpodstawnie. Produkty zawierające kombinację aktywnych składników jak witamina C, A, E, ekstrakty z roślin (cebula, zielona herbata) i inne mogą powodować dodatkowe reakcje zapalne. Substancje te stanowią doskonałą pożywkę dla rozwoju niekorzystnej flory bakteryjnej. Główną istotą działania silikonu na bliznę jest tworzenie opatrunku silikonowego a tylko 24 godzinny kontakt silikonu z blizną zapewniający okluzję daje efekt terapeutyczny. Kelo-cote SOLAIRE SPF 30 Żel silikonowy do leczenia blizn z filtrem przeciwsłonecznym (blizn starych i nowopowstałych) Kelo-cote SOLAIRE SPF 30 jest skuteczny w leczeniu wszystkich rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych, po cesarskim cięciu. Zastosowanie filtrów przeciwsłonecznych pomaga w ochronie delikatnej, wrażliwej na słońce powierzchni blizny przyspieszając jej leczenie. Nowość bio-technologii plaster silikonowy w żelu. Polimery dwutlenku krzemu wysychając łączą się krzyżowo tworząc cienki plaster samo przyklejający się do skóry. Opatrunek zapewnia okluzję, utrzymuje się na skórze przez 12 godzin po czym złuszcza się wraz z naskórkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanta1982
z moich doswiadczen wynika, ze najlepszy jest czas, sporo niestety go potrzeba. masci przyspieszaja troche proces bledniecia blizn, nawilzanie nimi pomaga na efekt sciagniecia i swedzenia blizn (zwlaszcza poczatkowy okres 1-4 miesiace. Mam trzy blizny przerosłe. Jenda -najstarszą- sprawiłam sobie jako dziecko na rowerze na kolanie (kiepskie umiejscowienie bo ciagle narazenie na zginanie) dlugo była ciemnoczerwona, sina, zgrubiala wypukła. nie smarowalam niczym nie specjalnie sie tym przejmowałam, jak swedzilao to drapalam. zbladła sama nie pamietam po jakim czasie ale w miesiacach trzeba liczyć. wypukłość pozostała wiec palcem sobie przyciskałam w wolnej chwili, dawała się sie wcisnać. noszac rajstopy tez byla dociskana. wypukla byla ze dwa lata moze trzy nawet. nie wiem nawet kiedy sama sie splaszczyła. Druga blizna po usuwaniu prywatnie pieprzyka laserem -ogolnie nie polecam bynajmniej we wroclawiu. powstala duza bardzo wypukla blizna, rowniez sina jak to zwykle na poczatku. swedzenie i sciaganie duzo bardziej odczuwalne niz przy poprzedniej bliznie mechanicznej( tej na rowerze mimo ze byla wieksza). po 1,5 miesiaca stosowalam masc CEPAN zapach maloprzyjemny, efekt u mnie tylko na krotko pozbawial uczucia sciagania i swedzenia-zuzylam poł tubki tylko. zamienilam szybko na CONTRATUBEX działal troche dluzej zuzylam jedna tubke i postanowilam poszukac innego czegos. dodam ze nie bylo u mnie zadnego efektu splaszczaenia blizny ani po jednym , ani po drygim prpeparacie. zaczelam przykladac surowa swiezo przekrojona cebule z dociskiem. dzialanie natychmiastowe, bledniece i plaszczenie blizny tylko ze krotkotrwale, bo z powrotem po chwili zdjecia cebuli wracalo. troche sie tak bawilam, dosc szybko mi sie znudzilo-bylo to w maju 2009r-nieszczesny zabieg laserowy. w sierpniu 2009 przeszlam operacje tarczycy pokazalam od razu ta blizne po laserze, dostalam dermatix na obie. stosowalam na obie nie zawsze regularnie, ale moge ja polecic na swedzenie i uczucie sciagniecia bardzo dobra. dlugo trzyma nawilzenie, zmiekcza, ze spalszczaniem nie bardzo szybko jej to idzie :) powinno sie dwa razy dziennie smarowac , mi sie udaje raz i to nie kazdego dnia. bardzo dobrze dziala na ta blizne po tarczycy, i na kolor i na strukture blizny, w zasadzie jest praktycznie niewidoczna. dodam ze w ok. pol roku po operacji stosowalam jednoczesnie NOSCAR jedna po drugiej i wydaje mi sie ze wtedy duzo sie poprawilo. pozdrawiam wszystkich. aha i wazne nie opalac przez pierwszych 6 miesiecy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_25
Ja ok 10 dni temu miałam operację plastyczną nosa. Była pełna rhinoplastyka wiec poważny i duży zabieg a co za tym idzie nie obeszło się bez szwów w widocznych miejscach. Wiec w zagłębieniach skrzydełek nosa mam ślady po szwach. Nawet dokładnie nie wiem jakie będa blizny bo wokól jeszcze jest strupek, ale obawiam się że mogą być mcno widoczne, zwłaszcza ze mam skłonność do tworzenia blizn. Tak jak ktoś z wielu os na forum miałam usuwane pieprzyki tylko że elektrokoagulacją a blizny zostały okropne. Całkiem spore dziurki... Wracają do szwów to moj lekarz kazał używać veraderm i rozmasowywać te ślady. Ale po waszych opiniach zastanawiam czy czy nie spróbowć kupić kelo-cote. I może nawet coś pomoże na stare blizenki po pieprzykach. Po przeczytaniu waszch wypowiedzi to kelo-cote ma najwięcej pozytywnych opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahm
ja urzywalam plastry silikonowe na bliznowce cica care som super!moje blizny staly sie blade plaskie i malo widoczne zostaly mi jeszcze te plastry i moge je odspzedac za polowe ceny poniewasz ich jusz nie urzywam cica care 12cm15 za szt 100zl.tel 889910412.kontak meil.magnum56780gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak się nie pozbędziesz
na allegro są nowe za 90zł więc Twoja oferta za 100zł to żadna okazja :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagtm
Hej mam do spszedania plastry silikonowe cica care 12cm15 100zl za szt.som super!sama je urzywalam na swoje blizny i jestem bardzo zadowolona tel 889910412.poczta mail magnum56780gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powtarzasz się
zresztą to wcale nie jest dobra cena :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agjmtj
Mam do spszedania plastry cica care 15cm12. 80zl za szt.sama urzywalam te plastry na swoje blizny i jestem zadowolona moje blizny staly sie blade i plaskie malo widoczne odspszedaje te plastry poniewasz ich jusz nie urzywam a zostalo mi jeszcze pare szt muj tel 889910412.mail magnu56780@gmail.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź się wal z tymi plastrami
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimozek
Bierzcie arginię doustnie. Jest wskazana w stanach pooperacyjnych na przyspieszenie gojenia ran i redukcję blizn. Najlepsza jest czysta, apteczna np. Arginine Plus, Medargin. Można kupić np. na boskienoni ( boskienoni.pl/l-arginina.html ). Jest tam sporo ciekawostek o argininie itp. Przestrzegam tylko przed tanimi argininami dla pakerów! Są najczęściej zanieczyszczone różnymi świństwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichoszka
Moim zdaniem z tych wszystkich wymienionych wartym uwagi i polecenia jest maść Zeraderm.Ja używałam jej po cieciu kiedy zrobił mi sie bliznowiec.I tylko tak naprawde skutecznie przeszło kiedy smarowałam ta maścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista79
Basia0747... Po pierwsze Kelo Cote nie można tłumaczyć dosłownie tak jak tłumaczysz bo jedyne z czym mi się kojarzą słowa z nazwy to Keloid i Cote. Nie wiem czy pani lingwistka wie, ale Cote to nie to samo co Coat. Polecam słownik, bo nauka już poszła w las, albo w płaszcz ;-) Informacje które podajesz mogą być prawdą ale i mogą być kłamstwem. Skąd je masz? Ze strony producenta KeloCote? :-) Jeśli firma Meda kupiła Dermatix, to raczej zrobiła to razem z jego recepturą, a nie dla samego znaczka. To pozwala domniemywać, że jego działanie nie zmieniło się. Teraz tubki Dermatixu mają juz nowe, czarne opakowanie, a ich działanie jest takie samo jak tych poprzednich. Ja stosować już nie muszę, moje blizny widać jedynie jak powiem komuś gdzie były i przy silnej opaleniźnie. Skóra z blizną jest nieco jaśniejsza. Proponuję pisać o własnych doświadczeniach w stosowaniu i oceniać efekty na tej podstawie, takie informacje są bardziej wiarygodne. Jeśli chodzi o to, że zagraniczne tubki to podróbka, jako ciekawostkę mogę napisać, że znam człowieka któy sprowadza Dermatix do Polski na dużą skalę, okleja je naklejkami z polskim opisem, dodaje przetłumaczoną ulotkę i sprzedaje do aptek jako produkt z importu równoległego. Zarabia na tym dobre pieniądze. Kiedyś sprzedawał bezpośrednio, ale to mniej się opłacało bo u nas ludzie boją się podróbek :-) Teraz mają to samo drożej, ale z apteki więc sumienie spokojne i Dermatix jakiś taki lepszy... Jak chcecie mieć tanio szukajcie w zagranicznych aptekach internetowych lub na ebay, czasami trafiają się na Allegro, ale już nie tak często jak kiedyś. Pozdrawiam i polecam sprawdzanie co na was działa, na jednego podziała KeloCote, na innego Dermatix, na innego coś jeszcze. Najważniejsze jest jaki będzie efekt stosowania tych specyfików, polecam sprawdzić jak działają różne i pozostać przy tym który da najlepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czająca jola
Ja tez polecam maśc zeraderm.W sumie okazało sie ze to jedyna z masci która usuneła blizne na łuku brwiowym.Te z apteki sa jednak troszkę za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista79
Moje blizny były efektem szycia skóry w dość niedokładny sposób. Efektem była uniesiona i spiętrzona skóra. Do tego blizny miały kolor ciemno-czerwony. Stosowałem Dermatix, a efekty opisałem na poście powyżej. Moi znajomi stosowalu Dermatix u 3 letniej córki która miała popażone 30% ciała. Efekty równie dobre, ale nie jestem przekonany czy przy tak małym dziecku nie zagoiło by się samo... Ogólnie polecam tę maść. Pamiętajcie że można ją kupić taniej niż w Polskich aptekch u zdzierców. Szukajcie w internecie na aukcjach ebay czy allegro lub w zagranicznych aptekach. Nie dawajcie się naciągać straszeni podróbkami. Pozdrawiam i powodzenia w walce z bliznami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×