Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Onnyewu
Tak, pracownik OVB to OWCA, z formalnego punktu widzenia, bo zawodu takiego jak doradca finansowy nie ma wg KNFu. Najbliżej doradcy finansowego jest broker, ale na brokera trzeba mieć licencję KNF. Ale z punktu widzenia klienta, jak mu powiem, że jestem OWCA to co mu to da ? Nie mogę powiedzieć, że jestem brokerem, chociaż pracuję w multiagencji i nie reprezentuje żadnej pojedynczej firmy, więc mówię mu że jestem doradcą finansowym. To mu więcej powie niż to, że jestem OWCA. A powiedzcie mi czy jest OK, jak przedstawiciel pracujący tylko dla Avivy dzwoni i mówi że jest doradcą finansowym ? A co on może polecić - ma tylko i wyłącznie produkt jednej firmy, więc co on może doradzić ? Avivę lub... Avivę ? Czepiacie się wszystkiego, czego da się czepić, zamiast pomyśleć logicznie i od praktycznej strony spojrzeć na daną sprawę. Jak ktoś chce, to niech dzwoni i mówi klientowi że jest OWCĄ, zobaczymy czy daleko zajdzie i jak go klient na dzień dobry potraktuje. Tylko mimo, że - tak jak was boli, że pracownik OVB nazywa się doradcą, tak i mnie boli że pracownik Avivy nazywa się doradcą - to ja nie siedzę na forum Avivy i nie smaruję od 30 stron pod różnymi nickami jaka to beznadziejna firma (tym bardziej, że kilka lat temu ładnie mnie zrobili w balona z jednym produktem finansowym), bo nie mam czasu na to i nie jestem osobą aż tak zawistną (co innego bronić imienia własnej firmy, z którą się utożsamiam). I tutaj pytanie - co wami kieruje, że tak robicie ? Z Open Finance, Golden Egg itp jest tak samo, też mienią się tytułem doradców finansowych (i to nawet w mediach publicznych !) - na takich forach też przesiadujecie i atakujecie każde zdanie, jakie tam pada ? Pewnie nie. To dlaczego przyczepiliście się akurat do OVB ? Słucham kogoś rozgarniętego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
Kolega jest trochę nie na czasie. Żeby zostać doradcą finansoweym trzeba mieć wyższe wykształcenie w zakresie finansów i zdany egzamin przed KNF na doradcę finansowego. Takie informację dostałem będąc na Placu Powstańców 1 w Warszawie.... i chodzi tu o to żeby rzeczy nazywać po imieniu. W ovb pracuje agent nie doradca. I kolejny raz proszę pracowników OVB o to żeby nie porównywali się do agentów bo czujecie się od nich lepsi a jesteście na tym samym poziomie. Będziecie Doradcami Finansowymi to zdobywajcie wykształcenie i róbcie odpowiednie kwalifikacje a nikt nigdy nie będzie miał do was żadnych pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
P.S. Kolego żeby pracować z którejś z tych firm które napisałeś na dole trzeba mieć wyższe wykształcenie i min 3 lata doświadczenia z finansami... Więc to też nie jest dobre porównanie. W OVB brakuje zaplecza, nie ma głównego ekonomisty, nie ma osoby odpowiedzialne za trendy w inwestowaniu, i jest zero odpowiedzialności za poniesione przez klienta stary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Ale są za to niesamowite imprezy jak zrobimy plan jednostek pracy i zaliczymy awanse przy pomocy turbokarier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
A tak na marginesie to na ostatniej imprezce to tak się spiłem ,że zerzygałem sobie nowiutkie buciki od baty , bo ja innych nie noszę , ale za to wydupczyłem żonę dyrektora , bo jeszcze bardziej była nachlana niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka09
"A Twój styl pisania kolego świadczy tylko o Tobie...nie będę zniżał się do Twojego poziomu..." dexter robisz sie coraz bardziej smieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
z góry wiadomo że to nie ten prawdziwy dexter pisze, ten prawdziwy nie odmówił by sobie odpowiedzenia na moje posty:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnyewu
wacel, piszesz straszne brednie 1. Nie ma egzaminu KNF na doradcę finansowego !! Jest egzamin na doradcę inwestycyjnego (http://www.knf.gov.pl/rynek_kapitalowy/maklerzy/index.html). 2. Jak nazywasz rzeczy po imieniu to w OVB pracuje OWCA, a nie agent. Jak nie znasz różnicy między agentem a OWCĄ, to nie rozmawiaj ze mną na te tematy. 3. Żeby pracować w CU, Open Finance czy Golden Egg NIE trzeba mieć wyższe wykształcenie i 3 lat doświadczenia. Nie ma takich wymogów, nie KŁAM. Byli pracownicy OVB bez wyższego wykształcenia pracowali również w tych firmach. Dziś sam działam, współpracując z pracownikami innych firm i w pracownicy tychże firm dostawali pracę jako pierwszą, bez żadnego doświadczenia w sektorze finansów. 4. W żadnej firmie nie odpowiada się za straty klienta, nie ma takich zapisów prawnych i nikt nie może sobie z klientów rościć do tego prawa. Jak znasz taką firmę, to wymień ją, pośmiejemy się trochę :) Także, wacelu, bajki to dzieciom możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb to shit
Wymagania: •wykształcenie wyższe lub 4-5 rok studiów w trybie zaocznym, to jest właśnie jeden z wymogów rekritacyjnych fimry Open Finance.... Jeśli jesteś tak durny i nie wiesz tego, że wyższe wykształcenie jest wymagane do tego aby móc starać się o pracę w tej firmie to odysłam na strony z ogłoszeniami o pracę... Taka mała rónica między ovb a open finance, w ovb przyjmują wszystkich jak leci a w open finance niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnyewu
Odsyłam do strony z ogłoszeniami o pracę :D Wiesz co, misiu ? W ogłoszeniu o pracę to ja mogę napisać, że wymagam posiadania konta bankowego na Kajmanach i posiadania Jednorożca w domu, i co z tego ? Nie bądź śmieszny i nie wyskakuj z takimi argumentami. I nie obrażaj mnie, bo to tylko świadczy o Twojej kulturze osobistej, a raczej jej braku. Ale z wami to tak jest: napisałem, że ZNAM osoby, które tam pracują i NIE mają ani doświadczenia ani wykształcenia wyższego, a wy swoje (zresztą 4 lub 5 rok studiów to NIE jest jeszcze WYKSZTAŁCENIE WYŻSZE, to jest jego BRAK, więc z tym argumentem to się strasznie popisałeś !!!!). Ale tu tak jest: pluć wam w oczy, a wy i tak powiecie że pada deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tłukaldo
"... 4-5 rok studiów w trybie zaocznym (...) Jeśli jesteś tak durny i nie wiesz tego, że wyższe wykształcenie jest wymagane do tego aby móc starać się o pracę w tej firmie..." A jakie wykształcenie wyższe ma student będący na 4 roku studiów zaocznych ? :D I kto tu jest durny ?:D:D "... odysłam na strony z ogłoszeniami o pracę..." A jak ci powiem, że widziałem w OF gościa co ma 20 lat, to możesz sobie to ogłoszenie o pracę na czole wywiesić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Onnyewu
Onnyewu, nie byłbym bym taki pewien z tym brakiem odpowiedzialności. Pamietaj, ze OVB jest multiagentem i jako multiagent musi mieć prawem wymaganą polisę OC. Polisa OC działa jak u brokerów. Wszystko jest do czasu, aż nie trafi się jakiś rozgarniety klient lub prawnik chcący zarobić na nieszczęściu poszkodowanych klientów ( do wykorzystania jest np. "instytucja" pozwu zbiorowego). Pamiętaj, że jak klient udowodni Ci (np. brak oferty na piśmie z uzasadnieniem), że chciał mieć ubezpieczenie domu od powodzi a Ty mu sprzedałeś ubezpieczenie bez tego ryzyka (to tylko przykład) to ma prawo w wypadku szkody i odmowy wypłaty przez ubezpieczyciela zwrócić sie po odszkodowanie do multiagenta, czyli do OVB. Podobny mechanizm można wykorzystać w życiówce - jesli klient chiał ochronę a dostał inwestycję, lub odwrotnie jest pole do popisu dla ... np. kancelarii odszkodowawczych. Aż mnie dziwi, że nikt jeszcze nie wpadł na to by "ściągnąć" kasę z polisy OVB :-) A przecież "jaskółki" takich działań juz są : http://www.tvn24.pl/0,10153,1591454,,,menadzerowie-zaplaca-za-opcje,raport_wiadomosc.html Pozdrawiam uczciwych doradców, czyli tych co pzowów nie muszą się obawiać... a reszta... drżyjcie....ktoś kiedys musi byc tym pierwszym, może to akurat Wy? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
od 01.01.2010 już są egzaminy przed KNF na doradcę finansowego:) niestety kosztują tyle samo co egzaminy na brookera:) http://www.effp.pl/a/27/informacje_o_dzialalnosci_effp_polska W Expanderze, OF czy GE bez wyższego nie będziesz pracował, chyba że staż chcesz zrobić to możesz od 4, 5 roku studiów... niestety ja jak po pracy w ovb poszedłem do OF to mnie wyśmiali:) co z tego że miałem 3,5 letnie doświadczenie w sprzedaży... OWCA - osoba wykonująca czynności agencyjne... hmm masz racje w statusie społecznym OWCA jest niżej jak agent:P agent ma swoją firmę a OWCA jest bezpańska:P hehe:) p.s. nie widze żadnej różnicy. od 1 lipca każda firma doradcza ma sprawdzać wiedzą swoich klientów za pomocą odpowiedniej ankiety i ma zmienić przepisy w zakresie pośrednictwa w inwestycji żeby była odpowiedzialna za poniesione stary klienta... ustawa weszła 1 lipca i KNF dał wszystkim pośrednikom i instytucją finansowym 6 miesięcy na wporowadzenie zmian. Zobaczymy co się zmieni w OVB:) i Kolego Bajki to wy piszecie w ovb:) o świetlanej przyszłości pełnej najdroższych samochodów, poza ziemskich wycieczek i willach wielkich jak stadion tysiąclecia:P sprzedajecie gówniane marzenia przyszłym pracownikom.... i naiwni to łykają:) patrze na rang liste za grudzień i śmiać mi się chce... wyniki jak sprzed 3 lat:) rozwój personalny spory ale jednostkowy na poziomie zerowym... byli biedni są biedniejsi. Niestety nieliczne osoby osiągają te marzenia w OVB... 1/1000. tyle na ten temat:) piłeczka odbita:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Dlatego tak mało osiąga sukces, bo ogólnie ludzie są leniwi. Chcą nic nie robić, a coś osiągnąć...tak nie da się. Dlatego też wiele osób odpada z OVB, po prostu nie każdy ma charakter i nadaje się do takiej pracy. Wacel jak taki mądry jesteś to zdefiniuj doradcę finansowego, potrafisz wogóle?...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter piszesz głupoty
ludzie, którzy sa leniwi, totacy to już umrą leniwi. jak murzyni pod drzewem zdychają z głodu, bo nie chce się im wyjść na drzewo i zerwać kokosa. przepraszam, afroamerykanie to się idiotycznie unijnie nazywa. a ci z Afryki to jak ? afroafrykanie, a z Polski afropolacy ? takie kretyństwa nam wciskają naukowcy od globalnego ociplenia. do sprawy, znam wiele osób co odeszły z OVB ponieważ nie mogły dalej znosić robienia siebie w CH........ja.a poświęcając się OVB 24h/dobę łącznie z niedzielą miały wstrzymywane awanse i odwlekaną karierę tylko dlatego, że leń oszust będący nad nimi nie chciał stracić taniej siły roboczej. ja sam będąc K. okręgu przez ponad rok odszedłem. odeszło też kilku dyr. różnych szczebli, a pracowaliśmybardzo ciężko, łącznie z niedzielami. i zarabia;liśmy naprawdę duże pieniądze. ale oprócz kasy jest jeszcze coś czego nie kupi za pieniądze. HONOR. A ten nie pozwala na zniżanie się do poziomy kanali, których wszędzie pełno. w polityce, w pracy. w OVB też. dlatego trochę skromności i nie ubliżaj komuś że jest leniem i odpadł z OVB, bo wielu ze zrekrutowanych nigdy się do tego nie nadawała, ale jak się wciska na szkoleniach , trzeba spróbować, bo przecież kontakt się też liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lottito
Widocznie trafiłeś do złej struktury... Ale z drugiej strony, zawsze można trochę spróbować płynąć pod prąd i pokazać innym, że można pracować i zarządzać grupą inaczej i powalczyć o swoje. Przecież Ty sam decydujesz o tym jakie relacje panują w Twojej strukturze, a górę prędzej czy później i tak się obejdzie i wtedy jesteś Panem swojego losu i swojej struktury. Ale co się dziwić a na dodatek jeszcze wielce oburzać, że dexter mógł napisać że generalnie lenie odchodzą (co w 95% jest prawdą - co prawda, są zamroczeni tą całą gadką o karierze, autach, samochodach, wycieczkach itp - choć nie wszędzie takie trywialne pranie mózgu się stosuje na rekrutacji), skoro i wy generalizujecie i wydajecie opinie "z góry" na całe OVB, opierając się o przykład tylko waszego biura i waszej struktury i piszecie, że sprzedaje się jeden produkt, albo jest blokowanie awansów, czy też że kierownicy każą pisać umowy na siebie i brać samochody w leasing. Nie wszędzie tak jest, bo są biura, gdzie każdy każdemu pomaga, awanse robi się razem jako zgrany team, są 2-3 razy w tygodniu szkolenia, sprzedaje się bardzo dużo umów majątkowych, a życiówek dostępnych jest co najmniej 6. A jak już piszecie, że gdzieś jest bagno, to napiszcie gdzie - skoro tak kogoś nie lubicie, żeby przesiadywać na forum, to napiszcie jaka struktura robi was w balona i zemścicie się na niej jeszcze bardziej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Ok zgadzam się z Tobą, nie wszyscy. Obiło mi się kiedyś o uszy, że były gdzieś przypadki, gdzie nie pomagano w awansie. Jednak cały czas brakuje mi tego, gdzie miało to miejsce. Niech ludzie dowiedzą się kim są Ci ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnyewu
Do: do Onnyewu Pisząc o ponoszeniu odpowiedzialności, miałem na myśli odpowiedzialność za straty w inwestycjach. Jeżeli zaś chodzi o wprowadzanie w błąd, źle skalkulowane czy dobrane ubezpieczenie majątkowe lub życia, to oczywiści odpowiadamy za pomyłki, stąd t zbiorowe OC jest ważne. Ale na proste pytanie nie dostałem odpowiedzi - proszę wymienić firmę, która ponosi odpowiedzialność za straty klienta i mogą być wyciągnięte konsekwencje prawne. Wacel, dużo piszesz o OF - czy tam coś takiego funkcjonuje ?:D Odpowiedz na to pytanie jak mężczyzna ! Co do egzaminu KNF na doradcę finansowego - czy masz użytkowników forum za idiotów ? Dajesz link do EFFP i certyfikatów wydawane przez tą instytucję nazywasz państwowym egzaminem KNF na doradcę ? Tam wyraźnie jest napisane, że przy współpracy obu instytucji planuje się wprowadzenie regulacji dotyczących zawodu doradcy a ty wyskakujesz, że KNF wprowadziła egzaminy na doradcę od 01.01.2010 :D Brniesz twardo w stronę swoich racji, potwierdzając, że jej nie masz ;) Co do Expandera, GE, GF, OF itp, to przewijali się również byli pracownicy tych firm przez OVB i jakoś znalazł się tam gość jedynie po szkole średniej, inny trafił tam po tym jak całe życie pracował w telemarketingu, także wasza TEORIA różni się od RZECZYWISTOŚCI. A jak ciebie wyśmiali w Openie, to może z racji twojego wyglądu albo ubioru, bo jakoś 3 osoby zwolnione dyscyplinarnie z naszego biura z OVB za wałki dostały angaż w Openie bez zająknięcia (a że byli w OVB to wiadomo - nie mieli ani wyższego wykształcenia ani nawet rocznego doswiadczenia w finansach), inna sprawa, że uciekli stamtąd po 2 miesiącach, bo było ponoć dużo gorzej. Aha i powiedz mi, czy czytałeś umowę agencyjną w OVB ? Wiesz ile trwa zakaz konkurencji ? Bo jeżeli do razu poszedłeś do OF, po pracy w OVB, chcąc pracować tam, to domniemam, że albo lubisz ryzykować, albo jesteś mało rozgarnięty i nie pofatygowałeś się, aby umowę z OVB przeczytać. I teraz popełniasz kolejny błąd, bo wyprowadzasz na zewnątrz poufne informacje byłej firmy, pisząc o listach rankingowych, za co możesz srogo zapłacić, wszak, administrator portalu bardzo łatwo może udostępnić twoje IP i nie będzie różowo... Także zdaj sobie sprawę, że mimo twojej anonimowości, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoją lekkomyślność. Co do... ankiety, jak to nazwałeś... Od 13 lipca w OVB jest to wprowadzone - i nawet, żeby Cię doinformować, powiem, że nazywa się to TEST ODPOWIEDNIOŚCI, a nie jakaś tam ankieta. Pewnie też tego na oczy nie widziałeś, skoro nie nazywasz tego po imieniu. A w ustawie, o której piszesz, nie ma wzmianki o przeniesieniu odpowiedzialność za straty na pośrednika (dlatego jest ten test, aby wiadomo było, że klient, inwestujący w fundusze wie co robi, bo jakby miał za to odpowiadać agent, to agent pisałby taki test, a nie klient), także albo słabo się w tym wszystkim orientujesz, albo lubisz tworzyć MITY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
Sory Kolego ale lepiej sam się dobrze doinformuj:) polecam wykonać telefon do KNFu:) kolejna sprawa, to powiedz mi ile OVB wszczęło roszczeń z tego tytułu że ktoś po OVB idzie do konkurencji?:) heheheh:) chłopaku prawie 4 lata w tym bagnie robiłem :) też były dobre pieniądze, dobre auto ale moi przełożenie rzucali mi kłody pod nogi.... i pieprzone 0,5 euro różnicy w międzyprowizji... i proszę bardzo chodzi o strukturę z dyrekcji Pana Migacza z krakowa/nowego targu/ nowego sącza. I nie ośmieszaj się tym straszenie bo guzik całe OVB mi może zrobić:) możecie mi pomyrdać:D hehehehe:) mało zarabiacie teraz, taka jest prawda... ranglista prawdę Ci powie:D OVB jest niepoważną instytucją pośrednictwa finansowego:) i naprawdę cieszcie się że możecie ściągać na licencjach:) bo tak to 90% z was by nie było w OVB:p a prędzej czy później i do sposobu pisania licencji KNF się przyczepi:) I mówie kolejny raz nie jesteście DORADCAMI FINANSOWYMI! jesteście OWCAmi:) bo tylko na to macie papiery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arthur
witam! może któryś z pracowników powiedzieć ile zarabiał mniej więcej na miesiąc przez pierwsze 3-4 miesiące? ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieskarany
To są raczej barany a nie owce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnyewu
Tak, pracownik OVB jest OWCA i na to papiery. A pokaż mi firmę, gdzie każdy pracownik ma papiery na doradcę finansowego :))Czym się w tym względzie różnimy od konkurencji ? Nie odpowiedziałeś na kilka poruszonych przeze mnie kwestii i ciągle piszesz o Rangliście, i nie wiem co chcesz nią udowodnić... Jakbyś porównał sobie wyniki AWD z OVB, to oni spadek produkcji mieli rok temu o 44%, więc to chyba dobrze, że my utrzymaliśmy ten sam poziom produkcji w czasach napiętnowanych kryzysem. I na pewno mamy wyższy przypis składki niż Open robiący na przemian produkcję z Aegona lub produktów BNP Paribas, które w kółko wałkowane są w nieco odświeżanej formie. Co do Pana Migacza, to tam rzeczywiście słyszałem że nie jest wesoło, ale zapewniam Cię, że są zdrowe struktury, gdzie każdy ma równe szanse. Zresztą, jest taka fajna Ranglista z "czystą" produkcją bez storn itp itd i tam układ sił wygląda nieco inaczej i po niej Kempchen widzi kto jak pracuje, dlatego ma kilka osób, które ceni w Polsce bardziej od innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
Kolego w OVB nikt tym nie steruje... każdy sobie rzepkę skrobie (chodzi mi o struktury) a w tamtych firmach jest takie stanowisko jak główny ekonomista... przykład jest prosty to co się stało przez 2008 rok... klienci OF, Expander itp 4 - 6% w górę a klienci OVB nawet po 50% w dół... brakuje wam paru rzeczy... i niestety nie możesz się ze mną nie zgodzić bo taka jest prawda... mnie przeraża to że bodajże dexter ablo bartestg pisali że na centrali jest specjalny dział inwestycji klienta.... chryste Panie... Produkcja nie spadła... ale jest dużo mniejsza na jednego pracownika i tu jest ten ból że każdy idzie do tej pracy z myślą o kokosach a tu strzał i po 3 miesiącach jeszcze nie widać nawet złotówki... niestety ludzie mają już do tego inne podejście jak przed paroma laty.... OVB nie jest marką reklamowaną w TV tylko marką pozyskującą klienta aktywnie, telefonicznie, przez przypadkowe zagadanie albo przez polecenia... a to ludzi odstrasza bo kojarzy się z akwizycją... dla mnie wizja Doradcy Finansowego jest taka - podstawa 1500 zł od centrali OVB co miesiąc i zwiększała by się ona wraz z awansami (nie ma wtedy parcia na jednostki i kombinowania) - oczywiście prowizja jak do tej pory - oczywiście niech będzie to budowanie struktur i plan kariery, bo MLMy aż takie złe nie są (tzw firma z cyklu nie kończąca się opowieść) - wyższe wykształcenie z zakresu ekonomi!!! - odpowiednie certyfikaty na DF i ten egzamin (nie ściemniam, poważnie mówię że już coś takiego jest o 1.01.2010 jest) - cykliczne szkolenia nie tylko porduktowe ale i inwestycyjne oraz mikro i makroekonomiczne wtedy w OVB nie będą pracować barany jak to ktoś tu już ładnie napisał i nikt OVB nic złego nie zarzuci... bo choć z mojego 4 letniego punktu widzenia sprzedawana w największych ilościach była compensa... mimo tego że reszta produktów też jest dobra. Niestety pewnie te zmiany nie nadejdą, a jak OVB chce się naprawdę wyróżniać to z ilość powinno postawić na jakość.... Ta praca jest zbyt odpowiedzialna dla 19 letnich siurków po ogólniaku albo ludzi co to kiedyś drzewo z lasu końmi zwozili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja z Allianz
Ale fajne forum :-) Jak tak się wszyscy chwalą to i ja pochwalę swój "ogonek" :-) Wg danych z 11 stycznia 2010 średnie wynagrodzenie (za rok 2009) 1000 najlepszych agentów Allianz wynosi ok 6000 zł/m-c, z tego średnie wynagrodzenie 100 najlepszych to ok 15.000 zł/m-c. W OVB może znajdzie się kilkunastu (może kilkudziesięciu dobrze zarabiających dyrektorów i to wszystko). A na pewno nie ma nawet 500 OVBowców (nie mówiąc o 1000) zarabiających średniomiesięcznie powyżej średniej krajowej :-) Kochani, serdecznie zapraszam wszystkich chcących zarabiać godziwe pieniądze do Allianz, szczególnie do O/ Katowice :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znow ja
ta strona forum jest na wyjatkowo wysokim poziomie wiec sie tez wypowiem ovb jak ovb, OF konkurencja kazda firma ma swoja filozofie i tak np. ovb idzie w ilosc od 40 lat dziala tak samo, kierownik wprowadza i przyucza nowa osobe do samodzielnej pracy, podpisuje pierwsze umowy i kiedy nowy posiadzie wiedze pracuje sam jesli nie posiadzie odpada a obowiazkiem kierownika jest prowadzenie umowy Tu jest problem!! 1. nowi sami pracuja 2. kierownicy nie prowadza klientow 3. sami kierownicy nie wiedza co robia Wracajac do filozofi ovb niech ktos powie ze nie ma sensu 15 panstw UE z czego Polska znajduje sie pod koniec pierwszej 10. Firma jest ulozona dobrze tylko tak jak w kazdej innej firmie zawalaja ludzie, czyli polacy kombinatorzy, zachlanni , nie dajacy zarobic komu innemu niestety narod patriotow ktorzy niejednokrotnie przelewali krew za swoja ojczyzne jest nauczony przez swoja historie kombinowac, nie ufac i jak najwiecej zarobic dla Siebie. OVB to swietna firma, tylko nie wszyscy ludzie zasluguja na prace w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znow ja do Alianz
Średnie zarobki miesieczne Dyrektora Kempchena to 10-100 krotnosc zarobkow calego oddzialu katowickiego Alianza. Zapraszam do OVB na stanowisko Seniora Dyrektora Krajowego Glupi post Glupia odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dexter
Kilka postów przynajmniej na poziomie, co trzeba zrobić żeby lepiej, jakie zmiany. Aż chce się czytać. Z ostatnim postem nie zgodzę się, bo nie zawsze tak jest. Moją osobę bardzo dobrze prowadził mój kierownik, duzo mi czasu poświęcał i zawsze mogę na niego liczyć. Dlatego kolejna prośba, ktoś czuje się zaniedbywany, piszcie co za region, struktura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu pierdoły
i dlatego Dyrektor KEMPCHEN ma w d...pie gnój co się robi w OVB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
Tak to wina ludzi... tylko że tych nieodpowiednich ludzi w OVB jest 90%... dlatego wymagana powinna być selekcja, czyli dalej idziemy w jakość nie w ilość... i nigdy też nie było tak żeby osoba która się "nie nauczyła" została wyrzucana...I niestety to prawda że w OVB cudnych niesamowitych pieniędzy się nie zarabia... dobra coś przychodzi gdzie na DO.. Dexter jeśli u Ciebie jest dobrze to jestem w szoku... w większości miasta ovb to naprawdę dno dna... pamiętam jak 2 lata temu byłem w radissonie w wawie i gadałem z 3 RII od jednej z dyrektorek Pani dyrektor Lidii Jarosz... i co goście na poziomie RII sami robili nie udolnie doradztwa wszytki sprzedając FI... bez kontroli... nie wiedzieli nawet co to jest DWS czy WIOF... jeszcze rok temu poznałem jednego z dyrektorów od Pana Dyr z Bielska-Białej czyli Nawrata... tam to dopiero robili przekręty... nowy pracownik deklarował ile chce oszczędzać miesięcznie... tą kwotę opłacić musiał jego przełożony (polecenie nawrata) a prowizję za tą umowę oddawał temu nowego pracownikowi jako kase na start... i znalazło się 3 takich mistrzów... 2 wpisało 2 tys zł miesięcznie a trzeci wpisał 4 tys.... oczywiście potem były z tego lapsy... a ich bezpośredni przelożony poszedł z torbami... i z masą długów... Mój dobry znajomy miał super kontakt z tym człowiekiem, czyli z DO Mamicą... w mojej byłej strukturze też było dużo wałków... od podrabiania podpisów klientów (był błąd we wniosku, to nikomu nie chciało się dymać do klienta, tylko podpisywał za niego.... tak samo przy potwierdzeniach odebrania polis)... jeden mistrz na mistrze podrobił podpis jednego z dyrektorów pod swoim awansem.... w OVB jest pełno nieodpowiednich ludzi... Dexter znam taką masę przekrętów że nie dziw mi się że mam złe zdanie o OVB... i o ludziach tam pracujących... za dużo się tego naoglądałem... A pamiętacie losowanie 3 fiatow 500 w hiltonie? a wiecie czemu losowała żona helmuta? bo losowanie było ustawione.... a piłeczki które losowała były zaznaczone.... sam zresztą widziałem jedną z nich z czerwoną naklejką... bo myślicie że czemu ona wpatrywała się w tą kulę z piłeczkami a nie w sufit?? W mojej byłej strukturze nie było szacunku dla ludzi... jak ktoś przestawał robić jp zaraz był na językach... i zero szacunku.... Mnie też to potem spotkało.... mimo tego że przez 3 lata zapier...... jak wół!!! bo pieprzony słowacki plan kariery był bardzo ciężki.... i na RIII trzeba było prowadzić grupę i samemu zadupczać.... masakra... wkurzyłem się i jak to wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
I widzisz Wacel teraz gadamy o konkretach. Faktycznie też mogę potwierdzić, że kiedyś jak byłem na GST i pogadałem z kilkoma gośćmi, to miałem wrażenie jakby z choinki urwali się. Dlatego cały czas też podkreślałem, że nie wszyscy powinni pracować w OVB, oni zaniżają poziom i psują renomę naszej firmie. Jeśli było tak faktycznie w Twoim przypadku, to mogę tylko współczuć. U nas trochę jest to inaczej, ale nie twierdzę rewelacyjnie bo też kilka rzeczy nie podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×