Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość pracuję w OVB
Witam wszystkich... od 3 lat pracuję w OVB, wczesniej 20 lat pracowałam w Banku.Mam porownanie. Jakiś idiota napisał że odrabial w banku staż. Dobre sobie ... Przez 15 lat kierowałam wydziałem kredytów i wiem jak wygląda praca stazystów... więc darujcie sobie kwestie że ktoś odrabiając staż w banku poznał rynek finansowy.NIE WIE CO PISZE!!!!! Jak się sprzedaje w banku fundusze inwestycyjne czy umowy ubezpieczeniowe do kredytów...??? Fundusze bez totalnej wiedzy ważen aby zalożyć np 20 takich kont w mcu, a ubezpieczenia...? drogo i przez firmę współpracującą z danym bankiem. Następna kwestia idąc do pracy do OVB możesz i 3 lata sobie nie iść do klienta tylko się uczyć. Tylko skąd wziąć pieniądze na "papu" przez te 3 lata. Zgadzam się z przedmówcą. Trzeba czyrać umowy które się podpisuje. To że trzeba wracać prowizję to nic nowego, przynajmniej nie ma tu zabawy .... co to masz za klienta który po roku zrywa umowę...? No tak jest jeśli jakiś nieudacznik idzie i ściemnia. A teraz do ludzi którzy krótko pracowali w OVB albo juz do tych których totalnie nie rozumiem idzie na rozmowe w sprawie pracy potem siada na forum i czyta i widzi te błazenady i rezygnuje. Co Wy ludzie nie macie wlasnego oleju w głowie. Kierujecie się wolą nieudaczników którzy plują na OVB. Ciekawa jestem czy jak idziecie na każdą rozmowę w spr. pracy to też czytanie fora. Nieudacznicy są WSZĘDZIE. dOBRZE KTOŚ TU napisał nawet ksiądz jest nieudacznik. Smiech warte te wasze wypowiedzi. Czy macie tu wypowiedzi ludzi którzy pracują w OVB 5, 7 , 10 lat..? NIE!!!! Bo to są mądrzy ludzie wiedzą czego chcą i jak naprawdę jest i szkoda im czasu wchodzić na durne fora. Żle pisza tylko ludzie którzy byli krótko nic nie osiągnęli, albo Ci co naczytali się forum zobaczyli logo OVB podkulili ogon i do domu, a potem gieroj na forum i piszsze co to on nie wie. NIe pasuje.... ? szukajcie pracy kopiac rowy może w końcu dogodzi. Chociaz wątpie bo wtedy będzie zła pogoda, a to zły szef, a to rano trzeba wstać a to za mało płacą. Większości Polakom jeszcze nikt nie dogodził, taka mentalność!!! Pozdrawiam serdecznie wszystkich OVB- ców i zyczę powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB-owiec
A ja w 10.2012 odbieram nominację na Kierownika Okręgu :D OVB jest najlepszym co mogło mnie w życiu spotkać i żyję z tym przekonaniem już od 3 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha mmm
tylko winni sie tlumacza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
KTÓRY FRAGMENT GENIUSZU WEDŁUG CIEBIE JEST TŁUMACZENIEM SIĘ? A MOŻE POMYLIŁO CI SIĘ I CHCIAŁEŚ NAPISAĆ ŻE "TŁUMACZYMY" PEWNE KWESTIE I ODPOWIADAMY NA ZAGADNIENIA FORUM:D PS JEŻELI MASZ JAKIEŚ PYTANIA TO WAL ŚMIAŁO NA PEWNO ZOSTANIE CI TO WYTŁUMACZONE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB
Ja tam nie narzekam,zeby wszyscy pracowali w OVB to bysmy tyle nie zarabiali,bylam na szkoleniu (taka mala nagroda za dobra prace) i nie zaluje. Ja do pracy etatowej nie wracam, OVB dalo mi narzedzia a ja nie jestem jakims jaskiniowcem i umialam je wykorzystac,jak ktos nie umial to odszedl- przytocze slowa jednego z kierownikow " OVB jest dla ludzi madrych". Nie wiem po co to rozkminiac dobra firma czy nie-wiekszosc zawistnych ludzi sie pieni na twarzy bo im sie nie udalo utrzymac na powierzchni tylko dali sie zatopic,trudno ktos musi przeciez byc klientem,pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
CHCECIE ŻEBY LECZYŁ WAS CZŁOWIEK KTÓRY NIE JEST LEKARZEM A KTÓRY SWOJĄ WIEDZĘ ZDOBYŁ CZYTAJĄC KILKA INFORMACJI W INTERNECIE?? ZNAJOMOŚĆ KSIĄŻKI DO FIZJOLOGII I ANATOMII NIE ZROBI Z NIKOGO LEKARZA TAKA SAMO JAK NIKT NIE ZOSTANIE DORADCĄ FINANSOWYM ZNAJĄC OWU PRODUKTÓW I KILKA INFORMACJI Z INTERNETU. PODSTAWĄ JEST WYKSZTAŁCENIE I ODPOWIEDNIE KWALIFIKACJE. Podsumujmy wasze odpowiedzi.... 1. Profesjonalne doradztwo w OVB jest dlatego bo w każdym innym też tak jest, a i zależy to od ludzi bo niektórzy siedzą z dyrektorami i kalkulatorem i liczą i znają OWU... hmm 2. Wybór FI... jeden pracownik pisze że czas, ryzyko, kwota i ochota klienta a drugi pisze że jest od tego odpowiedni dział gdzie są zatrudnieni specjaliści (OBRZYDLIWE KŁAMSTWO które łatwo sprawdzić dzwoniąc na cenrale OVB do warszawywww.ovb.pl ). Jednymi słowy fundusze wybierane są na nos, czasmi doradcy OVB kierują się wynikami historycznymi funduszu, jeśli dobrze zarabia to dalej tak będzie, czyli zero pojęcia o inwestowaniu (jak już pisałem do tego potrzebna jest wiedza i specjalistyczne wykształcenie doradcy inwestycyjnego). 3. OVB jest firmą obiektywnego doradztwa finansowego która w swojej palecie posiada 16 firm... ale sprzedawane są przede wszystkim dwa produkty Super Fundusz 20 letni i 10 letni Future Invest, produkty pod kątem prowizji najlepiej wypłacane dla pracowników OVB, taka prawda. 4. Jeśli przez doradztwo "doradcy" z ovb stracicie część środków to jesteście sobie sami tego winni dodatkowo od wpłaconej kwoty od razu zostanie pobrana prowizja w wysokości 5%. W przypadku doradców inwestycyjnych prowizja pobierana jest od wypracowanego zysku klienta. TAKA JEST PRAWDA O OVB ŻYCZĘ POWODZENIA TYM KTÓRZY CHCĄ KORZYSTAĆ Z ICH USŁUG I TAM PRACOWAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
"co o firmie może wiedzieć osoba, która była na jednej czy dwóch rozmowach kwalifikacyjnych lub trafiła na pierwsze szkolenie? A takie osoby się tu wypowiadają i niekiedy wręcz nie wiedząc o czym piszą zawzięcie atakują firmę. Uważasz, że to jest w porządku?" Taka osoba ma już jakąś przygodę z firmą i może opisać swoje wrażenia, jak została potraktowana, co jej się spodobało a co nie. Uważam że jest to w porządku, jeśli osoba swoje zdanie buduje na podstawie swoich doświadczeń. Jest tu jednak dużo osób które w firmie były przez jakiś czas i mają do powiedzenia znaczne więcej. "ale popatrz jak wy rozstrząsacie wszystkie błahostki na drobne części, np takie sciąganie na licencjach... co mnie i każdego klienta obchodzi czy ktoś ściągał czy nie skoro ma wiedzę i dobrze doradza" Allez tak jak napisała Sonja. Uważasz to za błahostkę?? To nie jest błahostka tylko skandal i uważam że trzeba to wytępić. A skąd ten doradca ma wiedzie??? W parowała mu do głowy?? Bo jeśli nie uczył się do egzaminu to jak niby tą wiedzę zdobył?? "Poza tym ściągać na egzaminach nie wolno i oficjalnie nikt na ściąganiu przyłapany nie został. I wbrew pozorom egzaminu można nie zdać- jakies 3 tygodnie temu mailem dostałem liste osób, które nie zdały. Niewiele, ale jednak." Batosai. Oficjalnie ściągać nie wolno (to chyba informacja dla prasy). Nieoficjalnie ktoś z organizatorów dyktuje odpowiedzi a piszący robią kilka błędów dla zachowania pozorów. Oczywiście że nikt na ściąganiu przyłapany nie został bo przecież o to chodzi. To już byłoby dziwne jakby pracownik najpierw dostał odpowiedzi a potem został na tym przyłapany. Ja na swoim egzaminie nawet nie widziałam tekstów pytań tylko szablon gdzie zaznaczało się odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
JEŻELI CHODZI O PROWIZJĘ Z UFK TO NIE MA ZNACZENIA CZY BĘDZIE NA 20 CZY NA DZIESIĘĆ LAT JEDNA FIRMA MA TAKIE DRUGA NIECO KRÓTSZE A TRZECIA NAJKRÓTSZE 9-10 LAT ALE PROWIZJA I TAK BĘDZIE TAKA SAMA, W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB KLIENTA I OKRESU JAKI CHCE OSZCZĘDZAĆ ZAKŁADAM TAKĄ A NIE INNĄ POLISĘ, CHOCIAŻ STARAM SIĘ NIE ROBIĆ UMÓW DŁUŻSZYCH NIŻ 9-10 LAT, NO BO RYNEK NA TYLE SZYBKO SIĘ ZMIENIA ŻE GŁUPIO BY BYŁO ZAMRAŻAĆ KOMUŚ OSZCZĘDNOŚCI NA TAK DŁUGI CZAS:) CHYBA ŻE KTOŚ MI POWIE JAK NIEDAWNO KLIENT "PANIE JA TO MUSZE MIEĆ TAKIE COŚ ŻEBY TA MOJA CHOLERA NIE MIAŁA MOŻLIWOŚCI WYBRANIA PIENIĘDZY PRZED EMERYTURĄ":D CYTAT AUTENTYCZNY:) W UNITACH MA ZNACZENIE OKRES CZY TO NA 10 CZY 20 LAT ALE JA UNITY BARDZO RZADKO ROBIĘ BO WEDŁUG MNIE NIE ŁĄCZY SIĘ UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE Z FUNDUSZEM OSZCZĘDNOŚCIOWYM, BO KLIENT PRZEŻYWA POTEM ROZCZAROWANIE, A JAK MU ZROBIĘ KONKRETNE UBEZPIECZENIE OSOBNO I FUNDUSZ OSOBNO TO PRZYNAJMNIEJ WIE ILE ZA CO PŁACI I ILE BĘDZIE Z TEGO MIAŁ. ALE TAK NA MARGINESIE JA OBSŁUGUJĘ PRZEDE WSZYSTKIM FIRMY, CZYLI MAJĄTKI I UBEZPIECZENIA GRUPOWE, A RESZTĘ ROBIĘ JAKO DODATEK:) TERAZ ROZUMIEM O JAKI RODZAJ DZIAŁALNOŚCI CI CHODZIŁO, NO I TAK SIĘ SKŁADA ŻE JA RÓWNIEŻ WSPÓŁPRACUJĘ Z PODOBNĄ FIRMĄ ALE BARDZIEJ NA ZASADZIE UMOWY DŻENTELMEŃSKIEJ NIŻ FORMALNEJ ALE JEST OK. NAPISAŁEŚ ŻE WZIĘŁO CIĘ NA WSPOMNIENIA, JA PO RAZ PIERWSZY BYŁEM NA TYM FORUM JAKIEŚ 3 LATA TEMU I PO KILKU OPINIACH STWIERDZIŁEM ŻE NIE WARTO ICH CZYTAĆ BO JAKOŚ WYPOWIEDZI BYŁA NISKA NO I PO CO MIAŁEM PSUĆ SOBIE MYŚLENIE TYM BARDZIEJ NA POCZĄTKU, NO ALE JAKIEŚ KILKA DNI TEMU WSZEDŁEM NA TO FORUM ALE JUŻ Z GŁUPOTY I PO ODCZYTANIU KILKU TYCH "WERSETÓW" WSZYSTKICH TYCH "EKSPERTÓW" FINANSOWYCH I "PRAWNYCH" TEŻ Z GŁUPOTY DOŁĄCZYŁEM SIĘ DO FORUM, ALE NIE Z POWODÓW ZAKOCHANIA W FIRMIE, (NIGDY BYM NIE DAŁ SOBIE ZA KOGOKOLWIEK GŁOWY UCIĄĆ A CO DOPIERO ZA KORPORACJĘ) LECZ ROZDRAŻNIŁO MNIE ZAKRZYWIANIE RZECZYWISTOŚCI A TEGO BARDZO NIE LUBIE, NIENAWIDZĘ PLUCIA JADEM, PO JAKIEGO CZARTA? NIGDY ŻADEN KLIENT NIE USŁYSZAŁ ODE MNIE ANI JEDNEGO SŁOWA SZYKANUJĄCEGO INNĄ FIRMĘ, UMIEM SPSZEDAWAĆ W NIECO LEPSZY SPOSÓB NIŻ NAJAZD NA KONKURENCJĘ I ODBICIE W TEN SPOSÓB KLIENTA, SŁABE JEST DLA MNIE TAKIE POSTĘPOWANIA, NO I DLATEGO MOŻNA POCZYTAĆ MOJE WYPOCINY:)) CO DO SZKOLEŃ CZY LECĄ SEKCIARSTWEM... CHYBA JUŻ JAKIŚ CZAS TEMU FIRMA POSZŁA PO ROZUM DO GŁOWY I TEGO TYPU ZAPĘDY ZOSTAŁY POSKROMIONE, RACZEJ WIĘKSZY NACISK STAWIA SIE NA WYJAZDY INTEGRACYJNE ITD. :D CZASEM POTRAFIĄ BYĆ BARDZO MOCNE:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinWroclaw
Pracuję w OVB juz od 3 lat - nie wierzę, że to forum ciągle istnieje!!!!! :) I do tego ciągle i ciągle z tą samą treścią :D heheh. Pozdrawiam wszystkich z jednej i drugiej strony "frontu". P.S. Widzę, że to forum, jest sposobem na życie wielu osób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamotana...
Panie Marcinie ja do Pana mam cięzkie początkii w Ovb a mianowicie analizy u znajomych niezle poszly ale bylo ich kilka znajomi sie skonczyli i teraz chcialam wyplynac na glebsza wode... tzn zadzwonilam do osob nieznanych z rekomendacji i pierwsze dwie porazki za mna... tzn. jedna pani raz odebrala byla chetna sie umowic bbyl problem z dobraniem teraminu teraz juz nie odbiera... a dzis bylam umowiona na analize z maluzenstwem dzwonie 15 minut przed spod ich bloku w trakcie cos rozlacza i pani ma wylaczony tel przez 30 minut pozniej juz nie dzwonilam wiec nie wiem czy wlączyla i nie powiem ze troche dola zlapalam bylam pewna siebie i tego co robie w tej firmie od 2 miesiecy zostaly mi 2 szkolenia i egzamin prosze o porady od Ciebie jak sobie radzic jakie Ty miales poczatki... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamotana...
momentami niestety pprzez te niepowodzenia chce odpuscic choc na co dzien jestem bardzo rozgadana i pewna siebie osoba nie wiem dlaczego tak sie tymi 2 porazkami zamotalam moze przez te zle opinie tutaj... nie wiem jak sobie z tym radzic.... pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Nie szukałem pracy w OVB i nie jestem pracownikiem. Wczoraj miałem spotkanie z doradcą OVB i tak szukam dzisiaj informacji o tej firmie i przypadkowo trafiłem na to forum. Na spotkanie zaprosiła mnie znajoma która się wkręca do OVB. Branża ubezpieczeniowa jest specyficzna, ale rzeczywiście po spotkaniu muszę zgodzić się z twierdzeniem, że OVB to AKWIZYCJA. Brak normalnego biura, tylko najlepiej próba usidlenia klienta w domu w kapciach, bo wtedy najłatwiej jest coś wcisnąć. Zwą się doradcami, oferującymi fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, kredyty, opiekę medyczną, ale doradcami nie są, tylko piramidą akwizytorów. Kilka moich spostrzeżeń: - jaki doradca pyta się na spotkaniu o namiary na znajomych którym można wcisnąć podobne produkty i poświęca dużą część spotkania na wydobycie jak największej bazy, - jaka firma doradcza pyta się na mnie na spotkaniu dobierającym produkt inwestycyjny czy chce u nich pracować, - jaka firma doradcza na początku od nowego kandydata wydobywa wszystkie kontakty w rodzinie i znajomych którym można wcisnąć jakiś produkt (oczywiście jak kandydat zrezygnuje, to opiekę przejmie kierownik) - jaka firma doradcza nie inwestuje w biura i ładna siedzibę tylko jeździ po mieszkaniach niczym sprzedawca telewizji kablowej - jaka firma doradcza zatrudnia ludzi bez kwalifikacji. Rozmawiałem z kierownikiem który próbował na mnie tanie chwyty ze szkoleń i miał jedynie ogólne pojęcie o terminach ekonomicznych oraz strategiach inwestycji. Wiedza ogólna bardzo szeroka, ale jak się wgryźć w temat porównywania IKZE, IKE, funduszy, oceny ryzyka, szczególnie na wzorach czy liczbach to było kiepsko. Pani kierownik podważyła nawet teorię, że podczas spadków na giełdzie trzeba kupować jak najwięcej akcji, bo oni zalecają podczas spadków przejściu do funduszu gwarantowanego kapitału i to jest ich zaleta. Podsumowując: Nie pracowałem w OVB, klientem też nie będę, ale tym którzy myślą o pracy w OVB jako początku kariery w ubezpieczeniach raczej odradzam, bo zajęcie porównywalne ze sprzedażą cyfry plus po domach. Przejdziecie pewnie dwa szkolenia o produktach (pakietach jakie zaoferować) i wio w teren...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XMargothX
Jestem właśnie po pierwszej rozmowie kw. w OVB. Rozmowa jak to rozmowa- ja dużo mówiłam o sobie, jak to zostało ujete "reklamowałam się". Pierwsze wrażenie- spoko. Wszyscy pod krawatem, elegancja francja. Jednakże podczas rozmowy nie zostało mi przedstawione nic na temat firmy, nie miałam pojęcia nawet, że to ta branża!Nie został mi przedstawiony charakter mego potencjalnego stanowiska, zakres obowiązków. Jednym słowem NIC. Ja się produkowałam, próbowałam "sprzedać", wszystko cacy, a na sam koniec usłyszałam, że to ja mam zadzwonić, żeby się dowiedzieć czy przeszłam ten etap, a wcześniej żebym sobie poczytała na forum czym się zajmują i nie zrażała negatywnymi opiniami. Wyszłam zdezorientowana, a po przeczytaniu tego co tutaj zostało napisane (skupiłam się na ostatnim roku) wolałabym, żeby mnie nie chcieli. I zastanawiam się, czy w ogóle do nich oddzwaniać. Ludzi pracujących w takim charakterze to ja na kopach z chaty wywalam, telefonów nie odbieram, a znajomych (głównie studentów) nie będę naciągać na ubezpieczenia, którem im są niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
DO ZAMOTANA THOMAS ALVA EDISON ZAPYTANY BYŁ PRZEZ DZIENNIKARZA JESZCZE PRZED WYNALEZIENIEM ŻARÓWKI; WYKONAŁ PAN JUŻ KILKA TYSIĘCY PRÓB I NIE DZIAŁA MOŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ, EDISON ODPOWIEDZIAŁ MU DOŚĆ JASNO I PROSTO; PROSZĘ PANA JA ODNALAZŁEM KILKA TYSIĘCY SPOSOBÓW KTÓRE NIE SKUTKUJĄ PO TO ŻEBY WYELIMINOWAĆ NA PRZYSZŁOŚĆ TE BŁĘDY. NO I PO OKOŁO 10 TYŚ PRÓB WYNALAZŁ JEDEN Z NAJGENIALNIEJSZYCH WYNALAZKÓW XX WIEKU-ŻARÓWKĘ. JEŻELI UWAŻASZ ŻE TE 2WIE PORAŻKI SĄ WYZNACZNIKIEM TWOICH ZDOLNOŚCI TO ZREZYGNUJ, ALE JEŻELI SĄDZISZ ŻE MOGĄ BYĆ "KOPEM" DO TEGO ŻEBY POPRAWIĆ W PRZYSZŁOŚCI BŁĘDY KTÓRE POPEŁNIŁAŚ I ULEPSZAĆ TO CO ROBISZ, MOŻE DASZ RADĘ ALE TO BĘDZIE ZALEŻAŁO TYLKO OD CIEBIE, JAK ZAWZIĘTA JESTEŚ, CZY JESTEŚ TYM DZIENNIKARZEM CZY MOŻE "EDISONEM"- ODPOWIEDZ SOBIE SAMA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
JESZCZE JEDNA RZECZ DO ZAMOTANA NAJLEPSZĄ I NAJMĄDRZEJSZĄ RZECZĄ JAKĄ MOGŁA BYŚ ZROBIĆ NA DZIEŃ DZISIEJSZY TO PÓJŚCIE DO SWOJEGO PRZEŁOŻONEGO I POWIEDZENIE O CAŁEJ SYTUACJI I PROBLEMIE JAKI MASZ, NA PEWNO CI POMOŻE, ALE POROZMAWIAJCIE SZCZERZE. A SZUKANIE NA FORUM POMOCY JEST DOŚĆ SŁABE, NO I TO NIE JEST MIEJSCE GDZIE KTOŚ CIĘ ZMOTYWUJE LUB WESPRZE. SAMA NAPISAŁAŚ ŻE MOŻE PRZEZ TE WPISY ZAŁAPAŁAŚ DOŁA. ŻYCZĘ POWODZENIA I SUKCESÓW POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie zamotana :)
dzieki Marcin chyba taki słów potrzebowałam mega gość z Ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO XMargothX i Do zamotana
DO XMargothX: Odpuść sobie. Normalna szanująca się firma, jak również szanująca kandydatów do pracy zaprasza na spotkania i etapy rekrutacji. Jak firma nie szanuje człowieka już na etapie rekrutacji, to czego się spodziewasz jako pracownik? Zresztą wystarczy poczytać wypociny Marcina, czego lepszego można się spodziewać: brak szacunku dla kandydatów i współpracowników (obecnych czy byłych), klienci to idioci których trzeba wydoić, przedmiotowe podejście do ludzi i chore ambicje. Do zamotana: daje Ci satysfakcję ten OVB "handel obwoźny" i czujesz się przegrana, że ktoś się nie złapał na "super ofertę"? Jeśli jesteś ambitna jak piszesz i łatwo się nie poddajesz, to czemu chcesz się realizować w akwizycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamotanaaa
Odpowiedziała bym ci ale szkoda mi czasu na tlumaczenie takich spraw takim osobom jak Ty które i tak tego nie pojmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN CZĘSTOCHOWA
"Odpuść sobie. Normalna szanująca się firma, jak również szanująca kandydatów do pracy zaprasza na spotkania i etapy rekrutacji." CO TO ZNACZY, SZANOWNY PANIE? TO Z KTÓREGOŚ WĄTKU WYNIKA ŻE KTOŚ NIE ZOSTAŁ ZAPROSZONY I SIĘ WPROSIŁ, A MOŻE MASZ NA MYŚLI ŻE KTOŚ ZA WŁOSY ZOSTAŁ PRZYCIĄGNIĘTY :D WYTŁUMACZ CO MIAŁEŚ NA MYŚLI WAŚĆ. WYPOWIEDŹ Z TYLNEJ CZĘŚCI CIAŁA BEZ ŁADU I SKŁADU, TOTALNIE BEZ LOGIKI, MOŻE MIAŁEŚ NA MYŚLI POCZTĘ KWIATOWĄ Z ZAPROSZENIAMI ŻE NIE WYSYŁAMY, TAK TERAZ ROBI KONKURENCJA? NIE WIEDZIAŁEM :D "klienci to idioci których trzeba wydoić, przedmiotowe podejście do ludzi i chore ambicje." -OGŁASZAM WSZEM I WOBEC!!! KONKURENCJA JUŻ PRZESTAŁA SIĘ UKRYWAĆ I UDAWAĆ, UBIERAĆ NAWET SWOJE ZDANIA W ŁADNE SŁOWA, WIDZĘ ŻE SZANOWNY PAN Z JAKIEJŚ TAM FIRMY WALI PROSTO Z MOSTU CO MYŚLI O KLIENTACH :) BARDZO BRZYDKO Z WAŚCI STRONY, TROCHĘ SZACUNKU DLA KLIENTELI I LUDZI. SZANOWNY PANIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc a
widac ze wiekszosc osob wypowiadajacych sie tutaj nie ma bladego pojecia o firmie OVB, zgadzam sie z wypowiedzia powyzej iz pewnie to forum jest sposobem na zycie wielu osob a raczej na nude :) ludzie zamiast wszystko wiecznie krytykowac moze wezcie sie po prostu za robote ! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb :)
racja ludzie nie majacy pojecia wypowiadaja sie o ovb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość versions
Jestem po 2 rozmowach kwalifikacyjnych, mam jechać na 2dniowe szkolenie do wrocławia i mam pytanie czy za dojazd i nocleg nam zapłacą bądz oddadza pieniązki czy wszystko na własną kieszeń ? I mam jeszcze jedno pytanie na czym ta praca tak naprawde polega, bo na spotkaniu było mówione wszystko i nic :( Mam nadzieje,ze to nie chodzenie po domach i namawianiu ludzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booolessław
Nie wiem jak jest w Twojej strukturze. Jak ja pracowałem to za wszystkie szkolenia musiałem sam płacić. To jest taki chwyt marketingowy bo powiedzą Ci że szkolenie jest bezpłatne, ale zapomną już dodać że za dojazd i nocleg (najczęściej w hotelu), wyżywienie musisz sama zapłacić. U nas były szkolenia praktycznie co miesiąc, a nie które nawet zagranicą i wspomniane koszty zawsze trzeba było ponosić samemu. Pomijając juz fakt że na wszystkichtych szkoleniach było zawsze to samo. A praca polega na sprzedaży produktów ubezpieczeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość versions
innymi slowy chodzenie z domu do domu i nabieranie klientów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booolessław
Różnie to można nazwać. Raczej w biurze klienta nie przyjmujesz. Musisz go aktywnie poszukiwać, ale teraz tak jest wszędzie, taka jest specyfika rynku. Handlowcy dobrze o tym wiedzą. Kontrowersyjny jest natomiast stosunek firmy OVB do pracowników, szkoleń, motywacji, itd. trzeba też pamiętać że jest to poprostu MLM, a firmy tego typu działają w specyficzny sposób. Cóż, nie jest to zwykła firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość versions
a Twoim zdaniem powinnam zaryzykować czy jak większość tutaj pisze uciec czym prędzej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booolessław
Oj naprawdę nie wiem. Jeśli jesteś typem człowieka który wejdzie oknem gdy mu zamkną drzwi przed nosem i który łatwo nie da się spławić to możesz spróbować. Z drugiej strony jeśli masz duże umiejętności sprzedażowe, to może warto uderzać do bardziej znanych firm, przynajmniej lepiej to w CV wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb
versions szkolenia sa darmowe ja bylam na tym 2 dniowym we wroclawiu dojazd wiadomo na swoj koszt ale nas jechalo 4 wiec bylo taniej za samo szkolenie nie placisz a uwierz ze w wielu firmach placisz powiem jeszcze od siebie ze warto jechac na to dwu dniowe tam sie dowiesz wszystkiego i wtedy podejmij decyzje czy to dla Ciebie czy tez nie pozdrawiam jak mozesz napisz skad klikasz ps WROCŁAW ma najlepsza struktore w polsce polecam ekipe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booolessław
do OVB Szkolenia są darmowe. Tylko napisz że za hotel i wyżywienie płaci się samemu. Myślę że dla bezrobotnych to ważna informacja. Wydasz kasę na hotel, dojazd, wyżywienie, a na szkoleniu będą same pierdoły i frazesy, ładnie ubrane w słowa. Kierownicy i dyrektorzy będą oscentacyjnie zgrywać milionerów, bo to dobrze wpływa na nowych. Na początku nic zlego nie widać, człowiek zostaje otumaniony wizją zarabiania kokosów, dopiero po paru miesiącach wychodzi na jaw cały ten syf. Nie pisz że w innych firmach płaci się za szkolenia wprowadzające, chyba że masz na myśli firmy podobne do OVB, typu Efect, Novision i inne. Prawda jest taka że nie było by wcale całego tego zamieszania wokół OVB gdyby firma prowadziła selekcje a nie przyjmowała każdego kto sie napatoczy. Masz umiejętności sprzedażowe, wiesz cokolwiek na temat finansów - pracujesz, w przeciwnym razie nie przyjmujemy cię. W OVB jest przeciwnie ludzie sami mówią że sie do tego nie nadają, że nigdy w życiu niczego nie sprzedali, a i tak sie takich nagaduje i namawia żeby pracowali. Tylko problem sie zaczyna jak już rodzinka obstawiona polisami a obcym się nie udaje nic przedać. Wtedy pracownik odchodzi i siada na tym forum. I tak w kółko się to kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb
no przeciez pisalam ze dojazd na wlasny koszt jakie wyzywienie>? mi wystarczyly kanapki zalezy kto co chce jaki hotel ja wracalam do domu szkolenie sie konczy po poludniu wiec spokojnie mozna wrocic z pozdrowieniami :) wiadomo ze nie wszyscy sie do tego nadaja ja tez jeszcze tego nie wiem ale jak nie zaczne to sie nie dowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×