Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Kreo
sonja, jak myślisz samodzielnie to napisz jakie SAMODZIELNIE wybrałaś OFE/ubezpieczenie NNW/OC i AC/ubezpieczenie pracownicze/program emerytalny/posagówkę dla dziecka/ubezpieczenie mieszkania/konto bankowe/kartę kredytową/konto oszczędnościowe/kredyt gotówkowy/system spłaty kredytu/ubezpieczenie rodzinne/lokatę na rok. I jeszcze napisz dlaczego SAMODZIELNIE dopiero po 3 LATACH odeszłaś z firmy. Czyżbyś aż tak długo dochodziła do tego, że ovb to shit czy może przez 3 lata potrafiłaś okłamywać ludzi i skończyli ci się klienci, więc odeszłaś ? Wyjaw jak można 3 lata pracować w tej firmie, myśląc kategoriami jakie dzisiaj prezentujesz na tym forum !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfiknko
A ja wogóle nie wiem o co w tej firmie chodzi :) A ide na rozmowe.Ale nikt tu jeszcze nie napisał o co dokładnie biega. Operujecie jakimiś dziwnymi zwrotami o których nie mam zielonego pojęcia. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
TAKSEMAM- "Musisz wiedzieć, że OVB ma inne produkty niż agent bezpośredni tego samego TU" Tak... nie maja kilku produktów na wyłączność dla nas. Można je policzyć na palcach jednej ręki. "nie mów idiotyzmów że między innymi ubezpieczalnie, bo z tego w 95% żyje OVB" tak... szczególnie z TFI i OFE na waciki... człowieku widziałeś tabele prowizji? "I nie powiedziałem ani słowem o wyższości mojej ""ubezpieczalni "" nad innymi tego typu sprzedawanymi przez OVB" A ja nie powiedziałem, ze powiedziałeś. Natomiast jeśli Twoja ubezpieczalnia bedzie miała np. jedno z najlepszych OC samochodowych, to podejrzewam, że w życiowych i np. mieszkaniowych nie bezie tak kolorowo. Nie ma jednej takiej firmy, która ma najlepsze produkt ze wszystkich dziedzin. Dlatego OVB współpracuje z większa liczbą przedsiębiorstw. Żeby klient miał to co najlepsze z jednej ręki. "I dlatego nie wciskaj kitu ,że OVB-owskie produkty są z wyższej półki. Są inaczej skonstruowane" Właściwie tym zdaniem (+ jeszcze uzupełniłeś to nazwaniem OVB brokerami) udowodniłeś, że jesteś zwykłym trollem, który szuka zaczepki na forach. Masz na celu jedynie wprowadzić w błąd jak największa grupę ludzi. Dlatego- podaj przykłady! Pokaż jakieś porównania produktów OVBowskich z innymi i udowodnij, że tamte są wyraźnie lepsze. Pokaż różnice w konstrukcji produktów dostepnych u nas z tymi, które są dostępne na rynku (moim zdaniem może to być trudne, bo nie licząc kilku wyjątków, są one dostępne w poszczególnych firmach...). Nie rzucaj słów na wiatr. Potwierdź to. A jak nie masz do powiedzenia nic oprócz tego, że mam wyprany mózg, jestem głupi, jakieś klapki na oczach, kiedyś zrozumiem i inne bzdety, których używasz jak nie masz argumentów, to lepiej nic nie pisz. Nie wiem czy ktoś zauważył, że kilka postów temu TAKSEMAM zarzucił mi, że nie wiem nic nt. finansów. Jak spytałem na jakiej podstawie, odpowiedział... nie odpowiedział. Temat pominął. Natomiast, żeby nie zarzucono mi tego samego- "Jak to wytłumaczyłbyś klientowi, jako fenomenalny doradca finansowy.Albo klientowi, który w 3miesiące traci 60% na akcjach w jakimś funduszu???" Widzisz... problemów takich nie mam, bo nie zajmuję się kredytami. Natomiast naprawdę uważasz, że nie wiem jak działa rynek nieruchomości i kredytów? Jakbym to wytłumaczył? Prostym stwierdzeniem Warrena Buffetta: "Bój się, kiedy inni są chciwi. Bądź chciwy, kiedy inni się boją". Dalej tłumaczyć? W związku z tym, nie musiałem też nikomu wyjaśniać dlaczego jego majątek zmalał o 60% . Po prostu nie miałem takich sytuacji. No.. jeśli ktoś rok temu doradzał klientom by zainwestował w fundusze akcyjne, to ma teraz zonka. Ja wolałem wskazać coś bezpieczniejszego- np. obligacyjne. Alfiknko- chodzi o to, że możesz zarobić dużą kasę. Ale paru osobom się to nie podoba i szukają dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Jaki powod, dostałam lepszą propozycje pracy, proste. Poza tym, ja pracowałam w biurze, w ksiegowosci. Klientów miałam przy okazji. Od poczatku patrzyłam duzooo sceptyczniej niz wiekszosc poczatkujacych tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB jest ZŁE
3 strony wcześniej napisałem: A ja dalej twierdzę, że OFAŁBE jest ZŁE W OVB, ale również w wielu innych firmach tego typu, mamy do czynienia z ewidentną psychomanipulacją, rodem z sekt. Kiedy mamy do czynienia z technikami manipulacyjnymi? Ano wtedy, gdy naruszamy zasadę NIE CZYN DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE. Ciekaw jestem, czy gdyby do "doradców" OVB przyszli "doradcy" np. sieci komórkowych, firm AGD itd. ... i zastosowali na nich te same techniki i triki, które przedstawiciele OVB stosują na swoich współpracownikach i klientach, to czy "ofałbowcy" nie okrzyknęliby ich manipulantami? Wystarczy poczytać posty przedstawicieli, zeby zobaczyć, iż "ważna jest jedna prawda... moja (OVB) prawda" Każdy kij ma dwa końce... OVB jest ZŁE... bo tu aż roi się od manipulacji. BOTOSAI odpisał: [....OVB jest złe- "W OVB, ale również w wielu innych firmach tego typu, mamy do czynienia z ewidentną psychomanipulacją, rodem z sekt" Czy mogę Cię poprosić o przykład? "Kiedy mamy do czynienia z technikami manipulacyjnymi? Ano wtedy, gdy naruszamy zasadę NIE CZYN DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE." Czyli np. w reklamach telewizyjnych. Podaj prosze przykład manipulacji stosowanej w OVB, której na co dzień nie doświadczysz w TV, radiu, gazecie, internecie i innych środkach masowego przekazu. ...] Odpowiadam: Botosai, Ty jesteś najlepszym przykładem manipulacji :-) Twój tok myślenia to: skoro wszyscy zabijają to i ja będę zabijał. Nie odróżniasz działań etycznych od nieetycznych. To, że w około pełno jest "brudu" nie znaczy, że Ty też masz "brudzić". Po to Bozia dała nam mózg, żebyśmy z niego korzystali! O tym właśnie mówię, twierdząc, że OVB jest ZŁE!!! Bo nie jest to firma stosująca się do zasad etyki. Oczywiście podobnie jak wiele innych firm, co jednak nie zmienia istoty przekazu: OVB jest ZŁE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
To nie jest zaden przykład. Pokaż co Tobie sie złego przydarzyło, jak Ty byłeś manipulowany i jak manipulujemy ludźmi. Mi nikt nie każe tutaj pisać i skoro kilka tys osób tego nie robi, tylko jeden batosai + kilka osób od czasu do czasu, to znaczy, ze chyba coś jednak w tym jest. Nie mówie, ze jak wszyscy zabijają to i ja będę zabijał. Mówię, ze jak coś jest powszechne w codziennym życiu, to nie czepiajmy się JEDNEJ firmy. Bo idąc Twoim tokiem myślenia 99% dużych firm jest złe, a ich praca jest nieetyczna. Właśnie po to mamy mózg by zauważyć to, ze niemal każda duża firma w jakims stopniu w którejś dziedzinie stosuje np. techniki manipulacyjne (najcześciej w reklamie, ale nie tylko). Dzisiaj jest juz na tyle powszechne, że trzeba być niezłym hipokrytą by to wytykać. Ponownie zadam pytanie: Podaj prosze przykład manipulacji stosowanej w OVB, której na co dzień nie doświadczysz w TV, radiu, gazecie, internecie i innych środkach masowego przekazu. ... Oraz o przykład psychomanipulacji rodem z sekty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszaaaa
Ja bym mogła podać... ale nie chce mi się pisać tego samego znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekOVB
nie ma w tej firmie czego takiego jak psychomanipulacja, nikt w tej firmie tego sie nie uczy i tym bardziej nie stosuje, a to ze sie usmiechamy i cieszymy sie ze pracujemy w tej firmie to nie wynik manipulacji ale zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla12
sonju odpowiesz na pierwsze pytanie ktore zadal ci kreo ? ciekawi mnie jakie produkty samodzielnie wybrałaś, bo rozumiem, że uważasz że tobie doradca finansowy czy to firmy X czy Y nie jest potrzebny. więc pochwal się z jakich produktów ty korzystasz, tez nie bede umawiala sie z zadnym naciagaczem tylko wybiore to co ty uzytkownik \"ovb jest zle\" - co ty bierzesz ? nie wazne... odstaw to bo tych bredni nawet mi sie nie chce sluchac... po tobie to widac jakby firma wyprala ci mozg, ty calkowicie sie poddales temu procesowi i obudziles sie z reka w nocniku pol roku po fakcie i teraz rzucasz jakimis magicznymi haslami... psychomanilupacja, sekty ? :D chyba pojechales po calosci ze swoja teoria spiskowa ;) powodzenia w leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problemm
a ja ma taki problem, że od paru tygodni wydzwania do mnie jakiś kolo z tego waszego OVB (pojęcia nie mam skąd ma mój numer telefonu). Jest strasznie upierdliwy & nie chce się odczepić. Po prostu nie rozumie słowa NIE!!!!!!!! Botosai, widzę że ty tu jesteś najbardziej ogarnięty... Jak go spławić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
A czy oby na pewno powiedziałeś mu "nie"? Jeśli będziesz ciągle mówić, że "w przyszłym tygodniu", albo "teraz nie mam czasu" czy coś w tym rodzaju- bedzie dzwonił do skutku. Powiedz mu wprost: "panie X, nie jestem zainteresowany spotkaniem z panem, proszę do mnie nie dzwonić, nie życzę sobie więcej telefonów do pana". W tym momencie nie ma prawa do Ciebie dzwonić. Jeśli nadal bedzie to czynić, skontaktuj się z najbliższą dyrekcją OVB w Twoim mieście i powiedz, ze taka i taka osoba Cię niepokoi. Ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problemm
dobry pomysł, żeby dyrekcję powiadomić... dam mu jeszcze szansę :) , ale jak jeszcze raz się odezwie, to zawiadomię jego firmę o tym, że koleś mi spokoju nie daje! dzięki za radę, pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juri
Witam mam pytanie co do zarobków ovb ile wynosi średnie stałe wynagrodzenie (bez prowizji) Jak wyglądają szkolenia??? Błagam odpiszcie bo we wtorek mam rozmowe kwalifikacyjną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Juri- nie ma stałego wynagrodzenia. Jest tylko prowizja. Natomiast jest ona na całkiem przyzwoitym poziomie. Jeśli będziesz dobrze wykonywał swoją pracę i co najważniejsze: SUMIENNIE i REGULARNIE to możesz spokojnie liczyć na prowizję rzędu 2-3 tys zł. Szkolenia są dwojakiego rodzaju (właściwie jest jeszcze trzeci rodzaj, ale o tym za chwile). Po pierwsze w biurze w małym gronie osób, lub też sam na sam z kierownikiem/dyrektorem. Po drugie w dużej grupie w ustalonym miejscu- wtedy z różnych biur ludzie się szkolą. Szkolenia dotyczą motywacji, organizacji firmy, funkcjonowania jej i produktów. Są one całkowicie nieodpłatne. Są jeszcze tzw. szkolenia wyjazdowe. Dotyczą głównie produktów- są organizowane przez firmę, z której produktu sie szkolimy. Dużą część sponsorują dane firmy. Ale część jest odpłatna- zwykle pokrywasz część, bądź całość pobytu w hotelu. Natomiast są one głównie skierowane do kierowników i dyrektorów. Dla osób chcących zostać kierownikiem i dla kierowników sa jeszcze szkolenia przygotowujące do pełnienia roli kierownika. Czyli większość spraw organizacyjnych, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, albo prowadzenie szkoleń. Te również są odpłatne, ale również- płacisz za pobyt w hotelu, nie za szkolenie. No chyba, że odbywają sie na miejscu. Dodatkowo co jakis czas pojawiają się inne szkolenia produktowe, które nie mają nei maja ustalonego cyklu w jednym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywnyP
heh nie bylo mnei jakis czas;P Katiusza wrocilem ;) zdaje sie mialas juz nie pisac bo twierdzilas ,ze nie Twoj poziom czy cos takiego( czyzby zbyt wygorowany;) widze, ze sporo sie zmienilo. Ci z ktorychg az wylewala sie nasza polska zolc sa spychanu przez ludzi z "wieszym obiektywizmem" i "szerszym spojrzeniem na sprawe" tylko pogratulowac batosai, ze chlopina nie zrezygnowal i w koncu poprawia obraz firmy;) ( aha Katiusza wytlumacze, tak mozna to robic nawet na forum bo postaw sie na miejscu potencjalnego klienta czytajacego niektore brednie ,ktore sa tu wypisywane oczywiscie zgodze sie z Toba, ze w niktorych jest troszke prawdy i pewnei masz powody do niezadowolenia, sprobuj jednak podac jakies konkrety dlaczego ludzie mieliby tam nie pracowa. aha ja nie pracuje ale polise wykupilem po uprzednim przeczytaniu tego i innych forow) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywnyP
przepraszam za literowki zmeczony jestem po pracy, w ktorej musialem byc 8h;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
A kto powiedział,ze korzystam z takich produktów? Jedyny produkt, ktory moge polecic z czystym sumieniem i własciwym temu produktowi zyskiem jest Altima. Jesli chodzi o produkty długoterminowe, nie czuje sie az tak pewnie,zeby przewidywac co moze sie zdarzyc za 20 lat, stad nie korzystam i nie polecam. Kredytów nie biore, bo nie potrzebuje. Dzieci nie mam, wiec nie zakładam polis, a gdybym miała wolałabym zainwestowac w złoto, badz w nieruchomosci, czy ziemie. Zwyczajnie przy takich produktach nie umiem z czystym sumieniem zagwarantowac, czy ktos bedzie zadowolony, i czy sama bym była. Te umowy które zawarłam były na zyczenie klientów i na ich prosbe, bo nigdy nie wydzwaniałam, ani nie namawiałam nikogo do czegos, do czego sama nie jestem w 100% przekonana. Byc moze są dobre, ale nie mnie to twierdzic, czy gwarantowac. Jesli chodzi o TFI, tez nie znam sie na tyle na giełdzie(i nikt sie nie znał u nas w strukturze:) zeby wkładac komus w nie pieniadze. Klienci wiele na tych funduszach potracili( na dzien dzisiejszy) przez nieumiejetne doradzanie. A poniewaz zwykle robiono te same produkty (polecane odgórnie) wiec potracili kase grupowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o poradę. Pracuję w OVB od 3 miesięcy. Zrobiłem ok300JP. Ze względów rodzinnych ( zdrowie żony i konieczność opieki nad małym dzieckiem) muszę zrezygnować. Nie mam egzaminu KNF. Czy OVB ma prawo zablokować moje pieniądze? POzdrawiam. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Jak nie masaz egzaminu pieniedzy nie dostaniesz/ Zorientuj sie o takie rozwiązanie:(nie jestem pewna, czy da rade po pewnym czasie, szkoda ze od razu tak nie zrobiłes) przepisac umowy na kogos komu potrzebne są punkty, moze do awansu. Jak sie zgodzi, to daj mu punkty z umow, a niech on da Ci kase za Twoje umowy, wiec musiałby byc to ktos zaufany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kreo
Post skierowany do Sonji, ale tak naprawdę to do... wszystkich: byłych, obecnych i przyszłych pracowników firm doradztwa finansowego. Sonju - tak ty, jak i wiele innych osób, OFE masz na pewno, autem też pewnie jeździsz - więc OC musisz mieć, a jak masz dobre auto to i AC, bez konta w banku trudno żyć, karty kredytowe/debetowe też się przydają, ubezpieczyć się chce każdy człowiek, szczególnie od wypadków, o emeryturę trzeba zadbać samemum bo z I i II filara dużo nie dostaniemy, pod mostem nie mieszkasz, więc ubezpieczenie mieszkania też powinnaś mieć. Jak wygląda kwestia tych produktów u ciebie ? Pokaż proszę że nie warto spotkać się z doradcą finansowym (nie ważne jakiej firmy) i że potrafiłaś sama trafnie wybrać produkty (Pewnie nie napiszesz, wnioski niech sobie obserwatorzy wyciągną sami...). Produkty OVB jako tako znasz... więc powiedz czy w powyższych kwestiach potrafiłaś znaleźć coś lepszego niż to co oferowało OVB ? Raczej nie. I ponowię pytanie - co kogo obchodzi jak kto zdał licencję i jaką szkołę skończył, albo dlaczego firma się nie reklamuje, skoro spotykając się z przedstawicielem OVB, dostaje jeden z najlepszych i najtańszych produktów... Jeżeli chodzi o inwestycje to OK - ziemia, nieruchomości... tylko kto ma 20-300 tyś żeby kupić sobie jakieś grunty/mieszkanie ? Złoto ? Złoto warto było kupować 6 miesięcy temu a nie dzisiaj - jeżeli w nie teraz byś zainwestowała to kupiłabyś na górce i płakała jak wszyscy którzy w FI wchodzili w VII 2007 r. Jeżeli nie możesz przewidzieć co będzie za 20 lat to skąd wiesz że warto kupić ziemię albo złoto ? Jaką masz pewność że te rynki przez 20 lat się nie załamią i czy wtedy z czystym sumieniem możesz choćby to złoto polecić ? Widziałaś kiedyś wykres historyczny wartości złota ? A rynek nieruchomości ? Kryzys sub-prime coś ci mówi ? W USA też myśleli, że nieruchomości to pewny zysk, i wiesz co dalej się stało... Uważasz że to jest bardziej pewna sprawa ? NIE, na wszystkim można zarobić i na wszystkim można stracić, tylko trzeba wiedzieć kiedy w co inwestować albo znaleźć rozwiązanie z elastycznym podejściem inwestycyjnym, gdzie na bieżąco możemy dostosowywać inwestowany kapitał do koniunktury. Jeżeli chodzi po produkty długoterminowe, to rozumiem, że twoje obawy mogą być skutkiem braku wiedzy - przez 10 lat przy regularnych inwestycjach każdy fundusz akcyjny daje ZYSK, ale jak ktoś się boi to może na bieżąco dopasowywać portfel i korzystać z funduszy obligacji lub rynku pieniężnego - trzeba włożyć tylko trochę pracy i dbać o klienta, a na pewno będzie miał dużo więcej niż na lokacie (nie zapominaj też o funduszach gwarantowanych i produktach endownmentowych - one też gwarantują pieniądze !). Ale jak ktoś jest zbyt leniwy i nie chce mu się "za darmo" serwisować klienta i do tego nie ma wiedzy, to nie dziwi mnie taki brak przekonania, brak przekonania i wiary - przede wszystkim w stosunku do siebie ! Zaraz napiszesz, że OVB tej wiedzy ci nie dało, ale nie broniło ci też samej po nią sięgnąć i doszkolić się, tak abyś przez te 3 lata pracy mogła wykonywać zawód z czystym sumieniem i przekonaniem że pomagasz ludziom a nie im szkodzisz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Moze Ci Kreo mam jeszcze numer karty kredytowej i pesel podac? Bez przesady, takich informacji o sobie nie podaje chyba nikt normalny na forum. I to takim forum:) Jezdze autem, które dostałam w prezencie wraz z ubezpieczeniem. Konto w banku mam od 10 lat w jednym i tym samym banku, kiedy jeszcze studiowałam załozyłam i jestem zadowolona, wiec nie zmieniam. Ofe mam optymalne jak dla mnie. Na razie nie czuje potrzeby ubezpieczac sie bardziej niz to konieczne. Nad kartą kredytową sie zastanawiam, bo w sumie nie potrzebuje, ale moze sie skusze. Wystarczy wywiadu? Kreo wykaz sie Ty teraz wiedzą i udowonij,ze warto isc do agenta OVB. Opisz i wyszczególnij dlaczego który bank jest najlepszy i pod jakim kontem, optymalne warunki kredytów dla róznych opcji, najlepsze rozwiazania jesli chodzi o karty kredytowe, najlepiej zarabiajace społki Twoich klientów, napisz jakich metod przewidywania wyników giiełdy uzywasz, jakie OFE robisz swoim klientom, na ile samodzielnie pracujesz i na ile jestes obiektywny. Czy znasz sie na produktach spoza OVB? Jakie konkretne wieksze korzysci maja produkty Twojej firmy> Jak widzisz nie pytam o Twoje prywatne sprawy czy ubezpieczenia, ale o poziom Twojej wiedzy, dokształcenia i pracy. Na ile myslisz samodzielnie, a na ile bedziesz powtarzał utarte slogany, powtarzane na kazdej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Co do tego,dlaczego wole inwestowac w nieruchomosci- otoz widze,ze ludzie tak robia i zyskują. I mi wystarczy. Jakbys czytał,co pisałam, to bys wiedział, czemu nie ufam do konca(osobiscie) produktom długoterminowym. Znajoma miała kilkanascie lat, kiedys mogła kupic za wyznaczone pieniadze mieszkanie, a teraz kiedy wybrała wystarczy na 2 m2. Ale ona zadowolona, w koncu sama sobie zakładała. Cofnij sie kilka kartek dlaje, bo nie lubie sie powtarzac. Jak ktos przystepuje do dyskusji powinien zapoznac sie z tym, o czym była mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kreo
Hehe :) Sonja, wiedziałem że obędzie się bez konkretów i że twoimi finansami co najwyżej rządzi przypadek (ubezp. auta wraz z zakupem, konto założone 10 lat temu, OFE - optymalne oO, ubezpieczenie z NFZ mamy fatalne, wątpie aby choćby dla co drugiego statystycznego Polaka było na akceptowalnym poziomie) a nie świadomość produktów rynkowych. Możesz śmiało przyznać że sama DZIŚ nie byłabyś w stanie wybrać optymalnych produktów. A odnośnie banków... banków komercyjnycj jest 55 chyba nie sądzisz że będę wypisywał tutaj porównanie ich wszystkich. Dobrze znam sektor bankowy i nie mam zamiaru ostatniego roku moich obserwacji udostępniać tutaj "za darmo" dla całej rzeszy niewdzięczników ;) Tak tylko z grubsza... kredyty na dziś: wautowe: bank na literkę D oraz na literkę N (przy dużej zdolności kredytowej), w złotych: na literkę I lub M. Karty kred. - bank na P i na D. Konta oszczędnościowe w bankach - bank na P, na M i może jeszcze na A. Najniższe opłaty za prowadzenie konta (które od 1 maja w większości banków podskoczą) - bank na M, na P i na B. OFE np. na literkę A. Spółki z branży na P, np spółka na L, ale generalnie nie gram pieniędzmi klienta na giełdzie (za duże ryzyko) - swoimi owszem. Znam dużo produktów na rynku i bo nie pracuję tylko dla OVB, więc stwierdzenie moja firma jest wieloznaczne, ale nawet gdybym pracował tylko dla tej firmy to nie chciałoby mi się pisać tutaj wniosków analizy porównawczej produktów, bo jest ich za dużo. Ale na co dzień setki razy porównywałem rozwiązania jakie znajdowałem u klienta i byłem w stanie w większości przypadków zaproponować mu coś lepszego. A za stwierdzenie: "dlaczego wole inwestowac w nieruchomosci- otoz widze,ze ludzie tak robia i zyskują." należą Ci się brawa ! W USA ludzie robili tak samo z nieruchomościami, tak samo robili ludzi z FI do VII 2007, jak widzieli trzycyfrowe stopy zwrotu. Nie ma to jak robić to, co wszyscy robią wokoło - jedyna słuszna droga !! :) Wiesz co by było, jakbyś kupiła pół roku temu mieszkanie i chciałabyś dzisiaj je sprzedać ? STRACIŁABYŚ ! (kwestię tego, ile kapitału potrzeba aby bawić się w nieruchomości pomijamy, bo zapewne Ty, jak i 97% ludzi w Polsce nie ma tak dużej sumy wolnych środków). W przypadku złota, widzę, że ugryzłaś się w język i dobrze, bo wchodzenia w tą inwestycję już minął. Dzisiejsze produkty długoterminowe są inne, są bardzo elastyczne i mają ogromne możliwości inwestycyjne, szczególnie w przypadku funduszy parasolowych, które pozwalają duuużo zaoszczędzić na samych kosztach i na Belce. Kiedyś była kwestia zabójczej inflacji i zostało z książeczek oszczędnościowych na lizaki. I w tym był pies pogrzebany. Generalnie - każdy ma prawo bać się czegoś, każdy ma prawo wyboru, każdy ma prawo zarządzać kasą na swój sposób. Czy bez doradców ludzie poradzą sobie lepiej ? Jeżeli spotkają wyzyskiwacza, to pewnie tak, ale jeżeli spotkają zaufaną i kompetentą osobę, to mają z górki. Odnośnie produktów oderowanych przez OVB, patrząc na nie pod kątem innych podobnych firm i pojedyńczych instytucji finansowych, są one naprawdę dobre dla klienta, a klient dodatkowo dostaje Serwis i oszczędza czas, bo z doradcą może omówić w jednym miejscu wiele kwestii. Nie wiem na co ludzie narzekacie, skoro sami nie jesteście w stanie nawet sobie pomóc w doborze produktów i zabezpieczeniu się na teraz i na przyszłość, a tak zaborczo przestrzegacie tutaj ludzi przed tą firmą. Z czystym sumieniem, mając sporą skalę porównawczą mogę powiedzieć, że OVB ma dobre produkty, a jak jeszcze trafi się na dobrego doradcę to jest miodzio. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Sonja22- "Co do tego,dlaczego wole inwestowac w nieruchomosci- otoz widze,ze ludzie tak robia i zyskują. I mi wystarczy" A ja widzę jak ludzie zarabiają na giełdzie. Myślisz, że inwestycja w ziemię, nieruchomość, czy surowiec (np. złoto) nie wymaga wiedzy? I, ze każdy głupi, który ma pieniądze, może kupić mieszkanie i sprzedać drożej? "Znajoma miała kilkanascie lat, kiedys mogła kupic za wyznaczone pieniadze mieszkanie, a teraz kiedy wybrała wystarczy na 2 m2. Ale ona zadowolona, w koncu sama sobie zakładała" To ta, o której pisałaś? Na życie i dożycie, po 50zł miesięcznie czy coś takiego? Zadałem kilka pytań dot ej sprawy i nie uzyskałem odpowiedzi. To może tak przy okazji... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Typowe dla OVbowcow- nie miec o czyms pojecia, a dodawac bzdury od siebie. Z braku widzy fantazja przydaje sie jak ulał. Szkoda gadac. Tym bardziej,ze pewnie rozmawiam z jedna i ta sama osoba, ktora lubi pisac przydługawe elaboraty. Nie dodawaj sobie swoich wymysłow do moich spraw o ktorych pojecia nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Wiesz, zobaczymy, co do nieruchomosci. Ja kupuje i wynajmuje i dobrze na tym wychodze:)I mysle,ze w przeciagu 20 lat wyjde na tym rewelacyjnie. Jako doradca nie sugerowałabym sie ostatnim rokiem:))) Ale musiałbys miec mozg, zeby to zrozumiec:) Ty lepiej sobie ciułaj w tej firmie na O. Ales fakty podał- niezłe:)))ZHipokryta do potegi. Mi zarzuca,ze nie podaje na tym beznadziejnym forum, a sam strzela literkami:))) Nie napisałes NIC. Ani nic o giełdzie, ani nic o produktach, nie odpowiedziałes na zadne pytanie jakie ci zadałam. Jedynie wymysły, odbieganie od tematu, pisanie głupot, byle nie nba temat, na ktory nic nie wiem. TYPOWE, to wybitnie typowe dla agentow ubezpiezeniowych tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Batosai, tak samo jak i ja. Zadawałam ci kilkakrotnie pytania na poprzednich stronach, ktore omijałes.Nastepny hipokryta, albo i ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszaaaa
ObiektywnyP Obraz firmy tworzą głównie pracownicy, tak więc to forum to jest tylko dodatek, gdyby nie było niekompetentnych pracowników to to forum miało by węższą skale. Chyba o żadnej innej firmie nie pisze się tyle na forum. Pisze same konkrety i podawałam je wiele razy. Jak nie umiesz czytać to już Twój problem. Nie będe się powtarzała tylko dlatego że masz kłopoty z czytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juri
Mam pytanie czy pozyskiwanie klientów na początku pracy w ovb polega na tym że np. biore książke telefoniczną i wydzwaniam do ludzi??? Jak wyglądają początki pracy w ovb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki sobie czlowiek
Sonia.....chyba sie znamy:)z całą stanowczościa Cię popieram...znam OVB od srodka,wiem co i jak sie robi i jak ma się robic.....Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×