Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

ano niestety ten ortopeda nie byl za fajny... zreszta rehabilitantka mowi ze jak najbardziej, ten ze moze i tak, ale ze nie zrobia bo nie mam dzieci, rodzinny sam nie wiedzial jak sie okreslic. beznadziejni co lekarze i tyle. a mnie owszem biust przeszkadza zarowno dlatego ze jest za duzy i powoduje problemy jak rozwniez dlatego ze jest za duzy i mnie sie nie podoba. marzy mi sie mniejszy i juz. a to juz moja sprawa. tyle tylko ze wiadomo, wolalabym na nfz bo operacja kosztowana. a ty imbir nie probowalas isc do innego lekarza? zeby jednak probowac na nfz? czy tez to lekarz z komisji nie dal zgody? ja teraz jestem na etpapie znalezienia jakiegos kumatego ortopedy. ale marnie mi to idzie:( i czekam ewntulanie na jakies namiary od was dziewczyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvaine, przede wszystkim nikt nie będzie ważył ci biustu, po drugie leżała ze mną pani ok lat 40 która jest po dwóch operacjach kręgosłupa. Wszystko oczywiście przez biust. Idź do innego lekarza! tak jak poprzedniczka mówiła nie każdy chce dzieci, a jak chce to nie wszyscy karmią naturalnie. Mam koleżankę która ma dwójkę wspaniałych dzieci i jest po operacji biustu- nie karmiła bo operacja była przed urodzeniem dzieci i jest wszystko ok:) dzieciaczki się pięknie rozwijają. Broń się jak cię będą atakować argumentem że nie rodziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imbirrr
Wiesz ja nie mam gigantomastrii dlatego uznalam, ze pewnie kazdy powie mi to samo. Ja go chcialam troche podpuscic, ze garbie sie przez biust, ale byl sprytny i sie nie dal. Nie chcialam przechodzic przez rozne upokorzenia i dziwne uwagi, a poza tym planowalam na poczatku operacje za wlasne pieniadze, wiec powiedzmy, ze wybralam "mniejsze zlo". Nie jestem tez osoba, ktora ma pieniadze na zbyciu, bede ta operacje splacac jeszcze pare lat, ale wlasnie-kiedy mam dobrze wygladac i czuc sie dobrze jak nie teraz-kiedy jestem mloda ? Jak bede miala 40 lat ? Po tym, co napisala Klementynka to tym bardziej sie "ciesze" ze ide prywatnie-nikt mi nie powie, ze pieniadze sie skonczyly. Tylko kurcze, strasznie sie boje! Coraz bardziej juz. Nie umiem sobie tego wyobrazic, ze ktos mnie potnie i to na moja wlasne prosbe... Tez sie tak czulyscie ? Co do Ciebie Yvine to jesli masz szanse otrzymac dofinansowanie to walcz o nie. Podobno gigantomastria jest wtedy, kiedy jeden cyc ma ponad 1000 ml. Ja mierzylam w miarce kuchennej ;p tzn nalalam wode do pelna i odjelam to co zostalo po wlozeniu i wyjeciu cyca :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaa pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to nie jest żadne 75C, ona ma źle dobrany rozmiar (jak chyba wszystkie na tej stronie). Prawidłowo powinna nosić 60FF brytyjskie/polskie 60I - dziewczyna jest szczuplutka - jak ma w talii 64 cm, to przecież nie ma pod biustem 80 cm żeby nosić obwód 75 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze nie wpadlam na pomysl zeby w ten sposob mierzyc biust:) albo go wazyc:) ale tak na oko to wydaje mi sie ze moj biust to tak ze 3 kilo wazy. tak mi sie wydaje.. musze sie koniecznie wybrac od innego lekarza.. a ty imbir gdzie robisz operacje? znaczy w jakiej klinice? i ile ona ciebie wyniesie? bo jak tak czytam to zalezy widze od kliniki. ceny od 9 do 15 tys. wiec calkiem spora rozpietosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imbirrr
ja robie u dr Jarlinskiego w jego klinice we Wroclawiu. Jestem z Wroclawia, wiec stwierdzilam, ze nie bede szukac gdzies indziej, bo to wystarczajaco duze miasto, zeby mialo swojego specjaliste do zmniejszania biustu ;-) Z naszych wstepnych rozmow wynika, ze w 9000 tys powinno sie zamknac. Uwazam, ze to nie jest duzo jak na dobrego chirurga, ktorym mam nadzieje, ze dr okaze sie takze w moim przypadku. Mam nadzieje, ze cena nie podskoczyla w czasie wakacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaa pomocy
no wlasnie na oko widac, ze to jakis duzy biust. A masz moze gdzies pod reka zdjecie 75 c ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu zdjęcia najróżniejszych rozmiarów (poprawnie dobranych!) w stanikach: http://balkonetka.pl/katalog/ A tu ubrane: http://tnij.org/alfabets Te z liczbami 28, 30, 32 etc. to rozmiarówka angielska - tu jest tabela zestawiająca je z polskimi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Biustonosz#Rozmiary A tu jest kalkulator - możesz wyliczyć jaki jest Twój poprawny rozmiar: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html :) A 60FF to nie jest duży biust, najwyżej średni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy aaaaaaaaaa
hej, dzieki, ale nie znalazlam tu nic dla siebie, bo z kolei alfabet zaczyna sie od literki D a mi chodzi o C, chce zobaczyc jakiej to wielkosci jest biust i nie chodzi o mierzenie sie ani dobieranie wlasciwego stanika. Babska ciekawosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle szukałaś ;) http://balkonetka.pl/katalog/size/75c, obejrzyj staniki Effuniak - z tym, że uwaga: marka Effuniak ma staniki ścisłe i jako jedyne szyte na wymiary tabelkowe: w nich 75C pasuje faktycznie na ok. 75 cm pod biustem i 92 cm w biuście. W większości normalnych marek trzeba obwód zaniżać i 75C jest na ok. 80 cm pod biustem i 92 w biuście (czyli na mniejsze piersi niż te w effuniakach). I jak się poprawnie dobierze rozmiar to misek poniże D potrzebuje bardzo niewiele kobiet, dlatego na Balkonetce czy Stanikomanii ich prawie nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbirrr uważam że bardzo dobrze wybrałaś. Ja widziałam dwóch koleżanek biusty zmniejszane przez dr Jarlińskiego i naprawdę pięknie to zrobił. Miałam z nim styczność i w szpitalu i w jego prywatnej klinice i powiem ci że tak samo miły jest w szpitalu jak u siebie w klinice więc nie masz czego się bać. rozmawiałam w szpitalu z dziewczynami które były operowane przez Niego o każda była zadowolona. Nie powiem że stresu nie ma- jest wielki, bo cały dzień przed pójściem do szpitala przepłakałam i w szpitalu jak mnie przyjmowali to też się popłakałam i kilkakrotnie się pytałam męża czy ja dobrze robię. To jest ogromny stres nie ma co się dziwić, ale z drugiej strony jak rozmawiałam z dziewczyną która jest po operacji kręgosłupa (i czeka ją jeszcze chyba druga) oczywiście przez biust to odrazu moje wątpliwości zniknęły. Teraz trochę jestem zawiedziona, bo tyle nerwów mnie to kosztowało żeby mnie z kwitkiem odprawili, ale cóż, skoro tyle czekałam to juz poczekam jeszcze. Imbirrr a kiedy ma Operację, długo u dr jarlińskiego czekasz na termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imbirrr
Klementynko to ja Ci teraz powiem cos na pocieszenie: dzisiaj do mojej mamy zadzwonil lekarz i odwolal jej badanie tomografowe (jesli tak to sie odmienia) z tego samego powodu, co odwolali Twoja operacje. Wyglada na to, ze na koniec roku nigdzie i na nic nie ma kasy :/ tez powiedzial jej, ze dopiero w styczniu moga wykonac to badanie. Taki nasz super kraj wlasnie :/ Ja czekalam 4 miesiace-przyszlam na konsultacje w lipcu a termin byl na listopad. Ja tez sie ciagle zastnawiam, czy dobrze robie, ale jak spojrze w lustro :p to mi przechodzi. Mysle sobie: z takimi cycami to do zakonu tylko ;p ale boje sie jednak. Nie moge sobie pozwolic na jawny placz, bo zaraz by to moja mama podlapala i probowala wykorzystac przeciwko moim planom, mowilaby pewnie: no i widzisz, widzisz, mowilam Ci, ze to bardzo zly pomysl ta operacja :/ powinnas pojsc do psychiatry najpierw :p Pocieszylas mnie, ze wszystkie kobitki byly zadowolone, bo juz mnie takie schizy nachodza... a ze jest mily to prawda bardzo zyczliwy czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkich. Ja również chciałabym zmniejszyc piersi ale chcialabym miec jak wiekszosc D, obecnie mam 80J :( i to dopiero moze martwic i bolec kregosłup. Niestety nie stac mnie na zaplacenie i chcialabym przez NFZ prosze o napisanie jakie sa procedury co do tego, do jakiego lekarza isc po opinie itp. Prosze pomożcie!dzownilam do NFZ ale tam powiedzieli ze nie funduja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosha 123 odsyłam do strony 46 i dalej tam ja i inne dziewczyny opisywały przejscie przez drogę formalności jak załatwić operację na NFZ Imbirr to dosyć długo czeka się na operację u dr jarlińskiego. Ja gdyby nie ten brak kasy z NFZ to czekałam dokładnie 5,5 miesiąca. Ostatnio słyszałam w radio, że np w Olsztynskich szpitalach poodwoływali też wszystkie operacje, więc to wszędie tak jest:( Ale tak sobie tłumaczę, że może i tak miało być z tą moją operacją. Szkoda było tylko stresów i nerwów które są bardzo duże, ale teraz wiem że ja chcę tej operacji i jak czekałam tyle to już poczekam jeszcze. Mnie szczerze mówiąc bardziej martwi długi pobyt w szpitalu. Tak jak wcześniej pisałam mam małe dziecko, a ty Imbirr chociaż wiesz że szybko wyjdziesz do domu i w domku będziesz dochodzić do siebie a nie w szpitalu. ja tam w ogóle nie spałam- tak jedna babka chrapała że masakra (teraz stopery sobie wezmę do uszu jak będę szła). Kaśka z tym okresem to mi mówili że jest tak, że nie wolno mieć bo można dostać krwotoku i porobić się zakrzepy, ale sama widzisz ile lekarzy tyle teorii. Ja ci powiem że ja miałam mieć wcześniej a też mi się spóźnił, ale to wszystko stresy. Bo jak mi nerwy puściły to odrazu okres dostałam. Wypij sobie czerwone wino i zrób sobie gorącą kąpiel:) czasami pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska 75E/F
ja nietety mam operacje przeniesiona na 17 listopada!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-(((((((((((juz trzeci termin szlak mnie zrafia wlasnie wyszlam od piatku z dolka:-((zdzwonili do mnie zeby mnie powiadomic z przykroscia musimy termin przesunac!!powod masa operacji na raka piersi!!a u mnie nie istnieje zagrozenie zycia...tak tylko psycha mi siadzie!!!te czekanie itd...no coz klementynka a jaz bysmy no t juz wogole za soba!!!pozdrawiam buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widzę kochana że nie dana jest nam ta operacja:( zamiast się cieszyć że już po to dalej żyjemy w stresie i znowu czekamy. Wszystko mamy pod górkę. Aż w szoku jestem - najpierw mi, teraz Tobie przesuwają terminy- szok. I kto by pomyślał że tak to wszystko się potoczy Strasznie Ci współczuję bo wiem co teraz czujesz. I znowu czekanie czy się nie rozchoruje, czy dostanie się okres, masakra. Do Ciebie to chociaż zadzwonili a ja musiałam dowiedzieć się na miejscu po jednej dobie. Oby to były ostatnie przesunięcia w terminach, bo inaczej zamiast na chirurgię plastyczną odwiozą nas na oddział leczenia zdrowia psychicznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamitka
Hej dziewczyny, glowy do gory i cierpliwosci kobitki. Powoli sie zblizacie do mojego terminu . Ja np. czekam juz ponad rok. Mam nadzieje, ze mi nikt nie przesunie. Ja tez lapie schize z okresem, bo jak sobie policzylym to mi wypadnie okres akurat w tym czasie. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imbirrr
Tez mi sie wydaje, ze 4 miesiace to dlugo. Nie wiem, moze mial tez termin na pazdziernik, ale ja mialam wyprowadzke na drugi koniec polski i poczatek nowej pracy wiec dla mnie pazdziernik odpadal. Jejku ale to masakra ze tyle osob ma raka piersi :/ Dziewczyny-nie mozecie sie nastawiac negatywnie. Wiem, ze to tak latwo mowic, a w zasadzie pisac. Ale negatywne nastawienie na pewno juz nie pomoze... Ja tez sie zastanawiam czy sie nie rozchoruje, czy nie dostane okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglo09
cześć, dziewczynki! przeczytałam wszystko, troche czasu mi to zajęło :) Ja mam ten sam problem, co wiekszość z was. Mój problem -75E/F ( triumph) . jestem zdecydowana na operacje w trincu, w czechach. Jest tu dziewczyna, ktora też tam robila. Mogłabys parę słow napisać ? ktory lekarz operował? I duuuża prosba do paniusia1 : czy ja tez mogłabym otrzymać zdjęcia przed i po? mój mail: ola@caissa.pl nn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imbirrr
Dopiero teraz przeczytalam, co Paniusia napisala o znieczulaniu-jednak sie zwiotcza miesnie. Bosh, to straszne. Moglabys mi napisac tez (albo ktos inny, kto juz przeszedl przez to wszystko), jak to mniej wiecej wyglada, przed operacja ? Co sie dzieje pokolei ? Wydawalo mi sie, ze najpierw traci sie swiadomosc a potem dostaje sie te wszystkie dziwne leki na zwiotczanie itp. Czulas juz ze nie mozesz sie ruszac a dalej bylas swiadoma ? Dostalas glupiego Jasia ? Snilo Ci sie cos w czasie operacji ? Z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aglo09, zajrzyj koniecznie: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html (na pewno masz pod biustem ok. 83-85 cm - mierzone ciasno, na wYdechu - a w biuście 96-98 cm? bo na tyle pasuje 75E/F Triumpha, nota bene wcale nie będącego dobrą marką dla biuściastych) I tu jeszcze zapraszam, jeżeli nie byłaś : www.biusciaste.prv.pl :) Operacja operacją, a dobry stanik może bezboleśnie zdziałać cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglo09
do best_bra dzieki! Ale mi nie chodzi o stanik. ja chcę dobrze wyglądac BEZ stanika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale stanik to naprawdę połowa sukcesu:) Powiem wam szczerze że ja też kupowałam tylko kiedyś staniki w triumphie, ale od kiedy zmieniłam firmę no i rozmiarówkę (dzięki best-bra:)) to naprawdę mój biust wygląda całkiem inaczej. Poza tym jak leżałam w szpitalu czekając na operację (której się nie doczekałam) to dziewczyny kilkakrotnie się pytały czy ja oby na pewno przyszłam na zmniejszenie biustu, bo on przecież nie jest ogromny. Ale...... jak wieczorem ściągnęłam stanik, to dziewczyny zmieniły zdanie i powiedziały: aaa teraz rozumiemy, bez stanika twój biust jest wielki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aglo09, a w staniku to już nie chcesz ładnie wyglądać? ;) Widziałaś np. te notki: http://stanikomania.blox.pl/2007/08/Kwestia-rozmiaru.html http://stanikomania.blox.pl/2008/10/Zegnaj-DD-witaj-H.html ?? Tu fotka na dole świadczy o tym, że samo noszenie dobrego rozmiaru stanika może znacznie poprawić kształt piersi: http://stanikomania.blox.pl/2009/04/Jak-dobrze-wygladac-w-bieliznie.html Stanik operacji nie przeszkadza ani jej nie wyklucza i jeśli jesteś zdecydowana na skalpel to nie znaczy, że czekając na chirurga nie możesz sobie poprawić wygody, wyglądu i humoru jakimś kolorowym kusidełkiem (patrz np. recenzje na Stanikomanii: http://tnij.org/emgk ) w dopasowanym rozmiarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglo09
best_bra, zobaczyłam, dzięki! Zmierzyłam się i wyszło mi, że powinnam mieć 34(75)E i własnie taki stanik mam na sobie:) Nie wiem, może tak wyszło, bo mierzyłam się w tym staniku? Nie mogę znaleźć sklepu w Zielonej Górze na tej mapce. Pomożesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglo09
już znalazłam :) pojadę mierzyć w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×