Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość kala0000002
aha, no i od czego zaczac? do jakiego lekarza pojsc najpierw w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
poczytaj to forum cofając sie o kilkadziesiąt stron, a jak masz troche wiecej czasu to przeczytaj całe, znajdziesz mnóstwo rad i opisów różnych dróg załatwiania operacji na nfz', wszytsko ci sie rozjaśni, a potem pytaj o wszytko, o co chcesz, na pewno znajdziesz tu wsparcie, rady i porady, ale radziłabym zacząc od lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
Kala witaj :) 40-stka słusznie prawi 🌻 Tu jest wszystko ładnie opisane co i jak. Jesli po przeczytaniu będziesz miała jeszcze jakieś wątpliwości...wal śmiało ;) Miłej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala0000002
no to mam lekture na jutro :) a tak spytam w miedzy czasie: czy jak mam dopiero co skonczon 18 lat to mam jakies szanse? czy nie bo jeszcze dojrzewam i rosne albo cos w tym stylu?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala0000002
przedchiwla przeczytalam chyba z 30 stron ale wlasciwie duzo sie nie dowiedzialam bo pisaly w wiekszosci dziewczyny ktore juz takie poczatkowe zalatwianie maja juz za soba i tylko czekaja na operacje lub sa po :( wiec mam nadzieje ze ktoras z Was mi napisze. Chce narazie tylko wiedziec do jakiego lekarza pierw sie wybrac. Do lekarza pierwszego kontaktu? I co mam powiedziec zeby nie było że przesadzam :( bo niektorym sie wydaje ze duzy biust to nic takiego... A ja mam 18 lat a mam gorsze cycki niz moja 40letnia mama :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala0000002
ps. jestem z Katowic. moze ktoras z Was tez i jest juz po operacji i mogla by polecic jakichs lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
kala000002 no to optymistka z Ciebie, ja cały miesiąc poświęciłam na to forum i ogólnie zbieranie informacji, z Ty że jeden dzień....:) trzymam kciuki, ale na pewno wielu rzeczy się dowiesz i temat juz nie będzie taki odległy. Tu na forum była 19-latka, miała operacje w grudniu na nfz i udało się. Do zabiegu kwalifikuje konkretny lekarz i tak naprawde wszystko od niego zależy, ale jak widac nie jest to niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Zacznij od lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do por.chirurgii plast. Niestety lekarze różnie podchodza do tematu, więc może byc, że będzie się dziwił, odradzał, wyśmiewał, wmawial, że powinnaś byc dumna, że przesadzasz, że nie wiesz co chcesz zrobić, radził zastanowic się i wiele innych rzeczy lub zrozumie, przytaknie i wypisze bez słowa. Musisz być przygotowana na kazdą reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joshee
Kala - bedę miała operację w Bielsku - Białej u dr Sirka. Po niej opowiem co i jak. po konsultacji jestem zadowolona i coraz bardziej się boje i cieszę naraz. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joshee
Mal... tak najchetniej bym zrobiła. teraz zastanawiam się czy zawiadomić szefa - czy poprostu isc na chorobowe i udawać że mam zapalenie płuc... Ja jestem zamknięta skryta i chyba bardzo zakompleksiona. to pierwszy krok w walce z tymi wadami. nie rozmawiam z nikim o piersiach. wie tylko mąż. dzieki bogu rozumie, kocha i wspiera. dziewczyny - jak długo byłyście na chorobowym po??? jakieś reakcje w pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala0000002
dzieki za szybki odezw :) zaraz bede czytac dalej to forum. 40-stka a co z jakims ortopeda? nie powinnam sie tez wybrac? lekarz pierwszego kontaktu wystarczy? moja lekarka pierwszego kontaktu od paru lat pisze mi zwolnienie na wf z powodu wlasnie piersi... wiec mysle ze problemu nie bedzie. cwiczenie z nimi jest naprawde ciezkie. po 5 min jestem cala zlana potem i moj kregoslup wysiada... o wysmiewaniu mnie przez innych nie wspomne.. joshee, jak Ty to sobie zalatwialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
No to jak juz bedziesz miała skierowanie, to potem w oczekiwaniu na wizytę zbieraj dokumenty i pisemne opinie od: ortopeda, rehabilitant, naurolog, rtg kręgosłupa, ksero poprzednich wizyt zwiazanych z bólami pleców i co tam jeszcze masz. Z tym wszytskim na wizytę kwalifikacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do joshee :-). Na zwolnieniu lekarskim przebywałam trzy tygodnie, przed zabiegiem jednakże wziełam sobie tydzień zaległego urlopu, zatem w pracy nie było mnie prawie miesiąc. Koleżanki nie od razu zauważyły różnicę, więc mnie łatwiej było coś wymyślić. Zwyczajnie odpowiadałam, że jedynie schudłam :-). A czy uwierzyły w moje słowa czy też nie ... nie bardzo się tym zamierzam przejmować. Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
Witam dziewczęta. W piątek zdjęto mi ostatnie szwy. Wszystko pięknie się goi. W miejscu zbiegu trzech szwów, jak coś będzie się sączyć, to mam przykładać plaster INADINE. Właśnie takowy kupiłam i czekam na przesyłeczkę. Pani doktor poleciła mi też kupno ortopedycznego stanika, żeby mi bardziej zbierał te skarby i uciskał. Ten stanik to Amoena model Eva. Przepiękny to nie jest, tani też nie - mąż się śmieje, że wyglądam w nim jak Leon zawodowiec, ale czuję się w nim "bezpiecznie". Zuzuzanna - zabieg miałam w Gdańsku , w Perfect Medica ares212 - no fajnie, że się odezwałaś. Jak tam weteranko? Pewnie już zapomniałaś o operacji? Jak tam blizny? cacy-cycus - we wtorek chcę zrobić zdjęcia /minie 2 tyg./, daj adres to Ci prześlę. Wiem, że to pomaga przy podjęciu decyzji i dziękuję wszystkim dziewczynom, które mi kiedyś przesyłały. Mal_ - ja mam 37 lat i uważam, że za długo czekałam... Najpierw brak pieniędzy, potem dzieci, potem myślałam, że może mi się w d... poprzewracało. Staniki "dobrze dopasowane" - owszem pomogły dużo, ale w końcu plecy i tak nie wytrzymały. Dzisiaj czuję jakby zoperowali mi nie tylko cycki, ale i psychikę, normalnie power-bongo! joshee - co do zwolnienia - ja jeszcze tydzień siedzę w domku, razem to będzie prawie 3 tyg. Przed operacją też się obawiałam reakcji innych, co powiem w pracy, jak ich przeprosić za to, że żyję... itp. ale teraz naprawdę mam to gdzieś! Naprawdę wycięli mi nie tylko wielki cyc, ale i wielki kompleks! A niech snują domysły, nie mam zamiaru się tłumaczyć z niczego. Jak się spytają powiem - zabieg chirurgiczny i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AliAli
Ja przez tydzień leżałam w domu, choć już po kilku dniach wychodziłam na krótkie spacery. Po tygodniu wybrałam się też na uczelnie, chociaż było to trochę męczące, po 2 tygodniach coraz lepiej funkcjonowałam, a po miesiącu byłam na delikatnej imprezie :) Różnica w wyglądzie jest ogromna - zmiana oczywiście na lepsze, ale ludzie myślą po prostu że bardzo schudłam. Gdy piersi są mniejsze, sylwetka od razu staje się smuklejsza, wcięcie w talii większe a moja przyjaciólka stwierdziła, ze wydaje się nawet wyższa :D Ja codziennie staje przed lustrem i nie mogę uwierzyć w to, że mimo blizn wyglądam tak pięknie :) Jeśli nie chcesz nikomu mówić o operacji, mów po prostu że schudłaś - i że masz taką budowę że jak tyjesz to w biuście, jak chudniesz - to też w biuście. W moim przypadku to w zasadzie nie mija się aż tak bardzo z prawdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joshee - Nie jesteś nikomu winna tłumaczenia. Byłas chora i tyle, nie miałaś apetytu, więc schudłaś - i koniec:) Głowa do góry, nie martw się ludźmi, zmień swój wyglad, to Ci wynagrodzi wszystko:) 2xbigcyc - to ja mam 28, czyli tak jak pisałaś żałujesz, że nie zrobiłaś sobie wcześniej, a ja nie chcę zrobić za późno, też chcę czerpać jak najwiecej profitów z tego. Ja zawuazylam, ze wlasnie duze piersi bardzo pogrubiają mnie i postarzają. W rzeczywistości nie mam dużego brzucha itp. ale przez te cyce wyglądam o 45% grubiej. Mam nadzieję, że będziesz jeszcze zaglądała na forum, nawet jak wrócisz do kondycji w 100%. Musisz nas postrzymywać na duchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joshee
dzieki za wszystkie odpowiedzi. zaplanowałam do 4 tygodni przerwy - mam nadzieję że się zagoi!!! doradzcie z jeszcze jedną rzeczą - czy szczepiłyście sie na żółtaczkę? mam jeszcze trochę czasu - jak wam polecono??? same podjęłyście decyzję? ja jestem przed anastezjologiem, zapomniałam spytać chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie! Czytam forum w poszukiwaniu informacji i naprawdę wiele ciekawych rzeczy można się od Was dowiedzieć. Za dwa dni mam pierwszą konsultację z dr Wiatroszak we Wrocławiu. Mam 24 lata i rozmiar 75H. Ciekawa jestem ile trwa oczekiwanie na operację w prywatnej klinice. Wiecie coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joshee
w tych w których pytałam około miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia22
Witam serdecznie mam 22 lata. mój rozmiar to 75 E. Kiedy mam załozony dobrze dobrany stanik moje piersi wyglądają w miare dobrze ale strasznie optycznie powieksza moja posture waze 61kg przy wzroscie 166cm. Kiedy zdejmuje stanik i ogladam piersi to sa obwisle;/ przez to mam straszne kompleksy ciezko mi je zaakceptowac:( Nie czuje sie z nimi komfortowo nawet moj chlopak mowi ze sa "troche" obwisle wiem ze nie chce mi robic przykrosci i nie mowi ze nie wygladaja ladnie!chcialabym je zmniejszyc ale boje sie ze lekarz mnie wysmieje prosze doradzcie mi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dostałam nowe skierowanie i mam napisane, że konsultacja chirurga potrzebna ze względu na bóle kręgosłupa spowodowane przez duże piersi:) chyba teraz brzmi dobrze:) jak myślicie? i tak teraz muszę czekać aż do czerwca;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliznaaaaa
Do Lisa-210 Hej Lisa, zagladasz tu jeszcze, jak twoje blizny sie goja? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM. MIMIMIMI PODAJ MI PROSZE NAMIARY NA ORTOPEDE O KTORYM PISALAS WCZESNIEJ. DZIEWCZYNY PISALA KTORAS Z WAS ZE NA ZWIRKI I WIGURY PRZYJMUJE ORTOPEDA I ZE OD NIEGO SKIEROWANIE WYSTARCZY A JA DZWONILAM TAM I POWIEDZIELI ZE TYLKO PRYWATNIE PRZYJMUJE. POTRZEBUJE JAKIEGOS KTORY DA MI SKIEROWANIE NA NFZ ALBO NAPISZCIE JAK TO ZROBIC ZEBY W SZPITALU PRZYJELI MNIE ZE SKIEROWANIEM Z PRYWATNEGO GABINETU. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
70FG Nie rozumiem dlaczego to ma być lekarz z NFZ? Ja składałam zaświadczenia tylko od prywatnych i ok, a przecież Ja też czekam na operację z NFZ i nikt nie zakwestionował, że to z wizyty prywatnej. Ortopeda, Pani Doktor, jest lekarzem który przyjmuje i państwowo i prywatnie...jak chyba wszyscy lekarze w Polsce ;) Ja byłam prywatnie bo tak jest szybko łatwo i przyjemnie. Podaj mi maila to Ci podrzucę na Nia namiary :) powodzenia, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirusek2008@wp.pl dzieki za informacje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
Wysłałam Ci info na maila :D powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jestem po konsultacji w poradni chirurgii plastycznej i juz czekam na marzec nastepnego roku :-) Na pocieszenie powiem, ze to nie byl pierwszy wolny termin. Proponowali mi nawet lipiec tego roku, ale nie chcialam ze wzgledu na moja malutka coreczke :-) Trzymam kciuki za Wasze boje o zaswiadczenia i skierowania. Ja mialam skierowanie od lekarza rodzinnego i zaswiadczenie od prywatnego ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzuzanna a robisz operację na NFZ?? Koniec lipca to szybki termin!! Ja wczoraj byłam na konsultacji i 24 kwietnia mam operację. Już się zaczynam bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×