Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość cycastaaga
Zuzuzanna Na wizycie byłam u dr.Molskiego, myślę że on będzie mnie operował ale wszystko do stycznia może się zdażyć???? Mój rozmiar to miseczka j.A kiedy byłaś na 1 wizycie w szpitalu i kto Cię kwalifikował do zabiegu i kto będzie Cię operował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycastaaga Bylam na konsultacji pod koniec marca u profesora i on mnie zakwalifikowal od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
Zuzuzanna Ja byłam w połowie kwietnia ,może u tego lekarza jest mniejsza kolejka a u profesora czeka się ciut dłużej. Ciekawe jak jest na oddziale czy operuje lekarz który przyjmował na wizycie czy z przypadku ? Może jakaś kobietka miała w szpitalu orłowskiego operacje na nfz i napisze jak tam jest i jakie zasady panują.Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po konsultacji u dr Bratosia i dr Rykały. Lekarze wzbudzający zaufanie, nie spodziewałam się aż tak szybkiego terminu więc nie byłam przygotowana na żadne finansowe zadatki a tym samym na zapis na operację. A więc tak: operacja trwa około 1,5h i wykonują ją obaj naraz. znieczulenie ogólne, oczywiście metoda na szypule, do rozmiaru B/C mi zaproponowali ale powiedziałam że chce raczej duże C lub standardowe D. Wskazania do operacji ze względów estetycznych i zdrowotnych. Operacja kosztuje 12700zł ze wszystkim w cenie. Czyli wpłacam 1000zł zaliczy przy zapisaniu na operację-terminy jakie chce, czyli i za tydzień i za 2tyg i za miesiąc, oni się dostosują. w cenie wszystkie wizyty konsultacyjne przed i po operacji, stanik ten specjalny, maści na blizny itd, żadnych kosztów już nie ponoszę (no jeszcze czego przy takiej kwocie! hehe). Operację miałabym o 15tej, zostaje w klinice na noc, rano mogę wyjść o 7mej do domu. Pytałam kiedy mogłabym zacząć zajmować się dziećmi to powiedzieli że od razu po operacji tzn po powrocie do domu, gwarantują że ból jest znikomy, jeśli dwa razy wezmę pyralginę to będzie max i to musiałabym być bardzo wrażliwa. Generalnie nic nie boli, oczywiście trzeba na siebie uważać ale nie wiem na czym to uważanie miałoby polegać bo kiedy spytałam czy 10kg synka mogę nosić to powiedzieli że pewnie. Potem zdjęcie szwów, po 3-4mc powinnam mieć już wsio zagojone ale piersi będą dochodziły do siebie około roku-1,5 do takiej formy w jakiej już zostaną i zmieni je tylko czas tzn starzenie się itd. Sutki i brodawki przez pół roku-1rok będą zdrętwiałe jak z drewna! to porównanie mnie przeraziło ale zapewnili że wsio wróci do normy. Pytałam o zabiegi na nfz to powiedzieli że jest bardzo dużo komplikacji bo na tych operacjach uczą się lekarze! ci którzy nie mają jeszcze doświadczenia to na tym się uczą-bosko. Wsio super, jestem zdecydowana i konkretnie na tych panów tylko muszę skołować więcej kaski niż byłam przygotowana! eh ciekawe czy zajmie mi to miesiąc czy rok czy 10lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska :) Jestem w szoku, że miałaś operacje w dwóch etapach. Ja tez miałam z NFZ (jak wiele dziewczyn z tego forum) i pierwszy raz się spotkałam z czymś takim! Gdzie Ci robili operację i czy ta lewa brodawka nie przyjęła się w całości? Jak wygląda taka rekonstrukcja? Elessi Martwicę widać było u mnie już w drugiej dobie. Skóra robi się czarna-jakby strup powstawał. NatalLodz i Jarcys Też miałam rozmiar 75H/I i był to mój pierwszy pobyt w szpitalu. Byłam super pozytywnie nastawiona i bardzo zaskoczyły mnie te komplikacje. Zastanawiam się, czy jakbym poszła prywatnie pod nóż to też by były takie powikłania. Zastanawiam się czy nie jechać do jakiejś prywatnej kliniki na konsultacje. Ale z drugiej strony jak dowiem się, że to był błąd lekarski to się chyba załamię, bo zabieg wykonywało 4 doświadczonych lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
Kinga007 Dzięki to mnie uspokoilas... Ja tez miałam w prywatnej klinice ogólnie z obsługi jestem bardzo zadowolona cala noc mialam pielegniarke obok siebie super jedzenie przepiekny nowy pokoj z lazienka i tv ogólnie cała obsługa super miła pamietam nawet jak rzartowali ze mną przed zasnieciem na stole operacyjnym a jak zaczęłam sie trochę krztusic jak zaczęli mi podawać narkoze to sie trochę wystarczyłam i jak anastozjolog to zobaczył to zaczął mnie głaskac po policzku i mówił ze to normalne ze czasem tak sie reaguje żebym sie nie bała i już było ok i zasnelam... Wczoraj jak zadzwoniłam ze chciałabym żeby mnie doktor obejrzał bo martwie sie czy wszystko sie dobrze goi to przyjął mnie odrazu w swojej prywatnej klinice miedzy pacjentami więc nawet nie musiałam czekać ogólnie super Martwie sie tylko czy nie wyciął mi za dużo skory :( i czy ta piers napewno opadnie tak jak ta druga bo w sumie na tym mi najbardziej zależało żeby były takie same....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to u Orłowskiego można wybrać sobie lekarza, który robi operację. Trzeba tylko powiedzieć o tym w dniu przyjęcia... ale ja tam się wole zapytać jak będę w czerwcu na konsultacji;) nie wiem jeszcze do kogo trafię na konsultację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bałam się , że z rozmiaru H nie można zmniejszyć na C, ale widzę NatalLodz - że Tobie to zaproponowali, wiec ja tez bedę starała się aby chirurg zrobił mi C. Trochę się boje , ale jednocześnie nie mogę się już doczekać. Ta martwica to jakaś masakryczna rzecz;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakośka Mój chirurg powiedział, że może mi nawet mastektomię zrobić jak bardzo chce ale nie poleca ;) Bezpiecznie ponoć można o połowę ale jak widać można z H do C ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
natalLodz Ja też miałam operację u dr Rykały i Bratosia. Na zabieg czekałam półtora miesiąca. Ja jestem mega zadowolona z efektu operacji, z opieki i z Panów doktorów, bo mają świetne podejście do pacjenta. Moja operacja trwała niecałe 2 godzinki z przygotowaniem więc to jest super tempo jak na tak rozległy zabieg. Czucia faktycznie na początku nie ma, ale wszystko z czasem wraca do normy. Pisałaś wcześniej o pobycie w szpitalu/klinice... no w szpitalu na nfz trzymają Cię dłużej, bo zarabiają na Twoim pobycie za każdy dzień więc zwyczajnie szpitalowi to się opłaca, mimo, że nie mam ku temu wskazań, bo naprawdę po zabiegu jest się w zasadzie bezobsługowym ;-) tzn. wszystko zależy może kto robi operację, jaką metodą, ile trwa zabieg... itp.. ja w każdym razie z ręką na sercu polecam Łódź i trzymam za Ciebie kciuki. Vitamina Pozdrawiam Cię cieplutko oraz wszystkie "stare" i nowe forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagnee właśnie słyszałam , że im więcej się zmniejsza tym jest większe niebezpieczeństwo , że brodawka się nie przyjmie, że wzgląd na duże przesunięcie. Ach już tak czytam o tych powikłaniach i czytam a tylko dodatkowo się denerwuje bo co by nie było to decyzję już podjęłam i się nie wycofam. Ale fajnie , że dziewczyny piszą , że pomimo powikłań to nie był bład. To mnie utwierdza w przekonaniu , że ta operacja pomimo różnych pożniejszych problemów poprawia komfot życia i zmienia je o 180 stopni. Już nie mogę się doczekać !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
haxe_asuu A kiedy się zapisywałaś na konsultacje ja jak się zapisywałam to pytała mnie do jakiego chcę lekarza bo każdy ma swój dzień przyjęć.Moze tez będziesz miała termin na połowę stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycastaaga zapisywałam się w lutym. Pani w ogóle nie zapytała do kogo chcę iść tylko powiedziała, że mam skierowanie inne sobie załatwić, bo nie miałam wyraźnie napisane, że chodzi o przerost piersi. Także mam nowe skierowanie i idę na konsultację do "nie wiem kogo" 6 czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe a ty się starasz na nfz? bo z tego co mi mówiono to nie ma znaczenia do kogo się jest zapisanym na konsultację (przynajmniej w Łodzi) bo i lekarz do konsultacji i do operacji może być inny i na wybór jednego i drugiego nie ma wpływu-ponoć:) Senza dzięki:) a faktycznie zapewnili ci wszystko po operacji, tzn wizyty później wszystkie za darmo, kremy, maści itd? a szwy są rozpuszczalne czy wyjmują? faktycznie nie bolało po operacji? Oni mi wmawiają że nie boli a jak już to dostanę max 2 pyralginy...jakoś mi się nie chce w to wierzyć, na co lekarze powiedzieli, że żadna pacjentka im nie wierzy aż sama nie poczuje, że każda wychodzi uśmiechnięta i zadowolona, że będę mogła od razu zajmować się dziećmi! no nie wierzę bo to jednak rozległa operacja, rany, szycia itd...ile razy jeszcze się trzeba u nich pokazać po operacji? zaproponowali mi 18maja tuż po miesiączce, bo potem 15 czewrca jadą na wakacje do 15 lipca...zdążę się wygoić? zastanawiam się czy nie poczekać aż wrócą z urlopu, żeby nie zostać w razie czego na lodzie:) jeszcze AliAli była u nich operowana, tak? to nie zauważyłam, żeby mówiła że nic nie boli...no fakt, jakoś bardzo nie cierpiała ale żeby bezbolesne to było to nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NatalLodz Tak bezboleśnie to na pewno nie jest. Możliwe żeby ból nie był potworny ale nie żeby w ogóle go nie było. Zresztą, będę wiedzieć za parę dni to Wam powiem jak było w moim przypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
Ja czulam sie bardzo dobrze lekarz przepisal mi ketanol ale Nie bralam nic mnie Nie bolalo Dzis mija tydzien tylko trzeba uwazac zeby rekoma za bardzo nie ruszac Na poczatku i nic Nie podnosic i spac Na plecach bo inaczej to troche boli takie jakby pieczenie ja sie raz zapomnialam i jak rano wstalam to sie przeciagnelam i powiem Ze to bylo straszne jakby mi sie szwy rozerwaly na szczescie trwalo pare sekund Ale tak to jest ok dzisiaj juz spalam Na boku i w nocy obudzilam sie z rekoma pod glowa i nic mnie Nie bolalo i opuchlizna juz powoli schodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
Samej operacji naprawde Nie trzeba sie bac... Gorzej jesli cos pojdzie Nie tak i pozniej sa komplikacje z sutkami albo bliznami.... Ja narazie staram sie byc dobrej mysli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NatalLodz Na pewno nie bedziesz mogla podnosic swojego dzieciaczka przez min 3 tyg. Nie trzeba byc lekarzem, zeby wiedziec ze to nie jest bezpieczne. Skoro zostaniesz pocieta, to musi sie to zrosnac. W ciagu jednej nowy w klinice to sie nie stanie. A zeby sie zroslo, musi miec odpowiednie warunki, a dzwiganie 10kg nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
A i oczywiscie trzeba uwazac Na dzieci zeby Nie skakaly po was... Ja mojej corce powiedzialam Ze Mama ma chory kregoslup i musi uwazac ma 5 lat Wiec wolalam jej Nie wtajemniczac bo jest Na etapie mowienia wszystkim o wszystkim :))) ja moja operacje trzymam w tajemnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
Nawet zakupow lepiej Nie dzwigac nic najciezsza zecza jaka powinnas brac do rak to powinien byc kubek z herbata przez pierwsze tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NatalLodz Tak, na nfz. Wiem, że można wybrać lekarza jak przyjdzie się pierwszego dnia do szpitala, jak przyjmują już na operację, ale miło byłoby wiedzieć do kogo idę;) Chociaż w sumie mi to wszystko jedno, byle nie było za dużo facetów, bo ja się wstydzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
natalLodz słuchaj, lekarze mówią Ci prawdę. Ja po zabiegu nie miałam specjalnych dolegliwości bólowych, może z 2 tabletki wzięłam(. Gorzej się nieraz czuję w trakcie miesiączki. To prawda, że redukcja z podniesieniem jest rozległym zabiegiem natomiast oprócz osłabienia i ewentualnie skutków ubocznych narkozy po operacji czujesz się NORMALNIE. Ja po operacji funkcjonowałam dokładnie tak jak przed i zajmowałam się dzieckiem. Oczywiście jeśli operujesz się u kogoś bez większego pojęcia, zabieg trwa nie 1,5 tylko 4 godziny to dłużej do siebie dochodzisz, bo obciążenie jest większe..... Jeżeli cokolwiek złego ma się przydarzyć to ewentualnie w pierwszej dobie po zabiegu; reszta to tylko gojenie blizn (też o to rok temu pytałam lekarza). Szwy - część rozpuszczalne, część się zdejmuje po ok. 2 tygodniach. Późnej kontrola po 3 miesiącach. W tej cenie masz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna ja sama mam świadomość że będzie bolało, wręcz przygotowuje się na straszny ból. Dlatego zszokowało mnie to co usłyszałam od lekarzy.. Senza ty wiesz co mówisz, tzn miałaś operację tam gdzie ja planuje, u tych samych lekarzy (Bratoś i Rykała tak?) więc wierze że będzie jak u ciebie:) a jak z czuciem? bo mnie poinformowano że przez pół roku spokojnie będę miała zdrętwiałe jak drewno! fuj :D a maści na blizny dostałaś? coś doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z bolem to jest sprawa bardzo indywidualna. Po cesarce wiele dziewczyn juz w drugiej, trzeciej dobie nie potrzebuje przeciwbolowych, a ja musialam brac przez poltora tygodnia bo nie dawalam razy. Przez pierwsze cztery dni odliczalam czas z zegarkiem w reku, zeby moc lyknac kolejna dawke paracetamolu. Masakra. Teraz mysle, ze nie bedzie lepiej w moim przypadku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Hexe na stronie szpitala Orłowskiego w 'przychodnie specjalistyczne' masz podaną całotygodniową rozpiskę dyżurów lekarzy w przychodni chir.plast. Sprawdź w jaki dzień tygodnia idziesz i zobacz kto bedzie przyjmował. Zapewne od tego wystepują czasami jakies odstępstwa, ale jakiś ogólny grafik tam jest. Licz się z tym, że przy wizycie w przychodni jest mało kameralnie, duży pokój, a jakimis bocznymi drzwiami, i całkiem sporo studentów. Wizytę masz w czerwcu, to jest już koniec roku akademickiego, więc może ich już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Operacja to na pewno dobry wybór. Uważałabym tylko z rozmiarem. Przed miałam L (dobrze ostanikowane). Na sali operacyjnej metodą pokazywania biustu przez pielęgniarki ustaliłam z lekarką małe D (jej słowa). Po operacji zapakowali mnie w stanik o rozmiarze D. Po 2 miesiącach poszłam kupić nowe piękne staniki i okazało się, że prawidłowo dobrana miseczka jest rozmiaru F. Ogólnie jestem zadowolona tylko myślę, że starsi lekarze zatrzymali się na innej rozmiarówce i ich D to niekonieczne dzisiejsze Dl. Tak więc warto ustalić dokładnie co dla kogo znaczy D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
haxe_asu jak trafisz na profesora to może jeszcze w tym roku będziesz miała zuzuzanna z tego co czytałam miała by operacje w lipcu a wizytę miała w marcu to tylko 4 miesiace czekania .Fajnie byś miała jakby było tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
A ja niestety czekam na styczeń!!!!! Mam nadzieje ze po nowym roku nie zniosą refundacji chociaż wszystkiego można się spodziewać po NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
natalllodz my z AliAli operowałyśmy się w Łodzi u Rykały i Bratosia,z tego co pamiętam lodzka mysza, sloneczko (pozdrawiam Was kochane;-) i parę innych. Przez jakiś czas nie miałam czucia, jak się dotykałam to te piersi jakby nie były moje. Ale wszystko absolutnie wróciło do normy. Ja wiem, że to poważny, rozległy zabieg, ale jeśli jest profesjonalnie przeprowadzony to do formy wraca się bardzo szybko. Ze mną leżała dziewczyna po powiększeniu piersi; tutaj jest podobno ból nie z tej ziemi, bo proteza mięsień rozpiera. Dziewczyna nie była w stanie podnieść się z łóżka. Pytałam pielęgniarkę i podobno zawsze tak jest. A redukcja mimo, że dłuższy zabieg to bólowo pryszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×