Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Do AliAli ... Proces gojenia u każdej z nas przebiega indywidualnie. Nie ma na to stałej czy sprawdzonej reguły. O ile dobrze pamiętam to moje piersi bardzo szybko ,,doszły'' do siebie, bo tak naprawdę miałam bardzo niewiele miejsc, które były zasinione. Biorąc pod uwage mój wiek :-) to jestem przeszczęśliwa ... Bądź cierpliwa, nawet nie zauważysz kiedy wszystkie Twoje siniaczki staną się tylko wspomnieniem. Jeśli chodzi o samo smarowanie ( nawilżanie ) to jestem przekonana, że odrobina linomagu Ci nie zaszkodzi. Tak na marginesie to dziwię się skąd taka rozbieżność w pielęgnacji pooperacyjnej :-). Jedni mówią - smarować inni zalecają nic z tym nie robić ...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja już po operacji jestem ponad 3 lata a mam 21 lat... MIałam robioną operacje na NFZ ale też z takiego powodu że jedna pierś miałam dużo większą od drugiej.jeździłam os lekarza do lekarza tak w końcu trafiłam na Poznań gdzie mi zrobili operacje. u jednego lekarza mialam wizyty i ten sam mi robił operacje. mimo bolu i wszystkiego przez co preszlam jestem zadowolona tylko zauwazułam że znów mi się robi to samo i wydaje mi się że za parę lat czeka mnie to znów operacja. dziewczyny /kobiety duże piersi to atrybut ale zgadzam sie ze bez przesady bo wiem co to jest i szczerze wydaje mi się że jakbym miała je równe to nigdy bym na to nie poszła choć nigdy nic nie wiadomo ale mój przypadek jest trochę inny niż wasz. co do blizn to je widac ale nikt mi piersi nie oglada hehe więc nie ma czym sie przejmować, ale jeśli chodzi o czucie to nadal tak do końca go nie mam w tej jednej piersi... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bylam dzis prywatnie u neurologa, zbadala mnie i wyszlo mi, ze mam skrzywienie kregoslupa oraz, ze robi mi sie tzw. garb. Dostalam pozytywna opinie kwalifikujaca do zabiegu zmniejszenia piersi. Ogolnie tez powiedziala mi ta kobieta, ze nie mam az tak duzych, no ale stanika nie kazala sciagac, wiec nie widziala. W dobrze dobranym staniku nie widac dysproporcji,a moja jedna jest o 1/3 wieksza od drugiej, wiec gdybym sciagnela to by zobaczyla, ze sa duze i ze jest znaczna asymetria. W kazdym razie wizyta byla mila. Zaraz jade do lekarza pierwszego kontaktu, jest to kobieta, zobaczymy co powie i czy da mi skierowanie do psychologa i do poradni chirurgii plastycznej. Napiszę Wam co udało mi się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
byłam u lekarza w Częstochowie... ortopeda przemiły i przystojny :) Zrobił mi prześwietlenie kręgosłupa...odcinek piersiowy i szyjny. Zdjęcia wyszły niefajne tzn skolioza, skrzywienia a odcinek szyjny masakryczny. Powiedział, że duże prawdopodobieństwo, że to od piersi które dźwigam...70J. Dał zaświadczenie. W piątek mam wizyte u plastyka, mam nadzieje, że mnie pan Doktor zakwalifikuje i da termin. Marze już o tym. Siedzę przed kompem, piszę, a moje piersi leżą mi niemal na udach...jak ja tego nienawidzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimimimimimimimi "Gratulacje!", bo masz już pół drogi za sobą, żeby polepszyć komfort swojego życia;) szkoda tylko, że już po szkodzie, czyli już w trakcie ewidentnych zmian w kręgosłupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimimimimimimimi gratuluje i trzymam kciuki. Mi tez dzis udalo sie zalatwic skierowanie do plastyka. Od lekarza pierwszego kontaktu. Od ortopedy mam zaswiadczenie o potrzebie ew redukcji. Wizyte w poradnie chirurgii plastycznej mam za miesiac, wiec teraz cierpliwie czekam. Moze uda mi sie zalatwic jeszcze jakies zaswiadczenia, ale jak nie to i tak moge spac spokojnie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
Dziewczęta po operacji prywatnie - mam pytanko, ile dni przed operacją robiłyście badania krwi? morfologia, krzepliwość, jonogram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ares212
@2xbigcyc, badania robiłam 6 dni przed, ale wiem, że niektórzy lekarze uznają badania zrobione do 14 dni przed OP , inni chcą mieć jak najświeższe. Wszystkie wyniki odbierasz max. w przeciągu 3 dni. A tak w ogóle co u ciebie słychać? Pzd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opeację miałam w czwartek zatem wszystkie wyniki robiłam w poniedziałek :-). Jedynie hormony tarczycy zrobiłam nieco wcześniej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AliAli
Ja operacje miałam w poniedziałek, więc wyniki zrobiłam przed weekendem, konkretnie w czwartek czyli 4 dni wcześniej. Zarówno tarczyce jak i morfologie mogłam odebrać tego samego dnia. Mam mały problem. Odkryłam dzisiaj, że na końcu blizny, która ciągnie się pod piersią wystaje około 1 cm szwu. Od samego początku było w tym miejscu zgrubienie, a teraz wydaje mi się, że pod skórą znajduje się ok 1,5 niewyciągniętej nitki plus 1 cm tego co wystaje (chyba samo wyszło po odpadnięciu jakiegoś strupka, bo wcześniej tego nie widziałam). Czy myślicie że to poważna sprawa? Jutro na pewno skontaktuje się z lekarzem, ale nie bardzo mam ochotę na podróż do Łodzi aby wyciągnąć kawałek szwu. Z drugiej strony, gdy ciągnę delikatnie za tę wystającą część to nic się nie przesuwa i boje sie, że mi to w środku jakby 'zarosło'. Czy myślicie że jakiś inny chirurg mógłby coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka610
Witam ponownie. Moj dzien tez nadchodzi z predkoscia swiatla, nie moge uwierzyc, ze to za pare dni bedzie prawda ( 12 marca) :) Jeszcze sie nie denerwuje, na szczescie nie mam czasu na nerwy. Mam pytanie ! W poniedzialek mialam ostatnia wizyte przedoperacyjna i dostalam od lekarza Arnike w postaci granulek. Mam ja zaczac przyjmowac 5 dni przed operacja. Czy ktoras z Was tez cos takiego miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
Witam. Ja też odliczam już dni do operacji i trzęsę portami ze strachu. Do 13.03 mało zostało... Mąż panikuje na maksa! Czekam jeszcze na spotkanie z anestezjologiem. Jakoś nie mogę w to wszystko uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viprenia
Do AliAli Mi po odpadnięciu strupków też pojawiły się szwy i to też na samym końcu. Poszłam do chirurga już u mnie w mieście i to wyjął. Słyszałam, że nawet pielęgniarka może wyjąć szwy, ale wolałam nie ryzykować. Wczoraj byłam u kontroli i mówiłam o tym swojemu chirurgowi, co robił operację. Do tej pory mój organizm wyrzuca szwy - te rozpuszczalne.Podczas masowania piersi wyjmuję je, niektóre same się łamią. Ponoć to też czasami się może zdarzyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia86-86
gieniak Mam takie małe pytanko do jakiej kliniki dzwoniłaś,że się tam dostałaś na wizyte. Jak mogłabym Cię prosić to napisz mi gdzie a jak masz jeszcze numer to też poproszę. Jak dzwoniłam do Barlickiego to jakaś nie miła pani powiedziała,że na nfz oni takich operacji nie robią, ale może miałam zły numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam ale do poradni chirurgii plastycznej na ul. Narutowicza, tel. 42-677-69-75 i jeśli się nadaję do operacji to dopiero dostanę skierowanie do szpitala, na stronie szpitala masz numery do wszystkich poradni http://www.barlicki.pl/kontakt.html, ciężko było się dodzwonić, trzeba próbować do skutku, może dzwoniłaś na oddział szpitalny zamiast do poradni? jak dzwoniłam już kiedyś wcześniej zapytać czy takie operacje są wykonywane to też nic mi nie chciała powiedzieć tylko że mam się umówić z lekarzem to się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISA873
HEJ, CZYTAM, ŻE ROBIŁYŚCIE BADANIA NA TARCZYCE, A JEŚLI JĄ KTOŚ MA TO SIĘ NIE KWALIFIKUJE NA OPRACJE ?? MNIE OSTATNIO WYSZŁY ŻLE BADANIE TZ. T3ALE TSH MIAŁAM W NORMIE CO O TYM MYŚLICIE ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
Hexe 🌻 Zuzuzana 🌻 Dzieki Dziewczyny :) Jutro mam wyznaczoną wizytę. W wawie to jakoś odbywa się szybko. Miałam jeden termin za 2 tygodnie, ale nie miałam jeszcze zaświadczenia i poprosiłam o zmiane terminu i... znowu tylko 2 tygodnie oczekiwania. Teraz ma mnie przyjąć Pan Doktor, który miałby mnie operować. mam nadzieję, że wyznaczy mi już termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaczynam już mieć dosyć, wczoraj dzwoniłam po Warszawie, żeby iść do ortopedy nfz i najbliższe terminy są na maj!!!:( chyba jednak spróbuje prywatnie ortopedę załatwić, a skierowanie wziąć od lekarza rodzinnego, ale zaczynam się denerwować. Chciałam w tym roku wszystko załatwić, ale widzę, że jak tak dalej pójdzie to ledwo w przyszłym się uda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe to nie jest źle:) mnie chcieli w Łodzi zapisać na grudzień:) ja na 100% pójdę prywatnie, ale najpierw chce iść prywatnie do dr Rykały obgadać jak on to widzi. może mi coś doradzi. Gieniak ja byłam u ortopedy w salve na struga. mają tam od razu rtg więc można się umówić na jedno i drugie, z tym że ja wszystko robiłam prywatnie. na stronie salve są cenniki co i za ile. ale mają podpisaną umowę z nfz więc to coś jak państwowy ale płatny bo zaświadczenia wystawia na nfz. a ta przychodnia na Narutowicza to podlega pod Barlicki, oni mają w Barlickim tylko oddział operacyjny itd a konsultacje robią na Narutowicza. z tego co kojarzę to trafić możesz na Rykałę albo na Piserę i moim zdaniem obaj są nieźli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wściekłam się i już się dowiedziałam, że nie muszę mieć zaświadczenia o zmianach w kręgosłupie od lekarza nfz ortopedy, mogę takie zaświadczenie prywatnie zdobyć. Tylko skierowanie muszę mieć od rodzinnego... ufff... trochę mi ulżyło;) W takim razie liczę, że do końca miesiąca zaświadczenie będę miała, oby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie do ortopedy i psychologa, ale wyobraźcie sobie, że terminy są tak odległe, ze by mi się przeterminowało skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej. Niczego się w tym kraju nie da załatwić na NFZ! W ogóle we Wrocławiu ciężko znaleźć psychologa na NFZ. Trzeba mieć po prostu trochę kasy, bo inaczej się nie da niczego załatwić w ciągu miesiąca,a co dopiero od ręki... Tak się zastanawiam czy mi się w ogóle uda z tą operacją, bo już mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że wątpi, bo na NFZ to niechętnie takie operacje robią. A poza tym Pani wymachiwała rękami i powiedziała: Mnie to nie interesuje co tam Pani sobie chce robić. Ogólnie ta wizyta wypadła najbardziej fatalnie, Pani bardzo było nie w smak wypisywanie skierowań, które i tak mi się nie przydały, bo muszę iść prywatnie. A jak któraś z Was ma asymetrię, to nie dziwcie się jak Wam powie: Ma Pani źle dobrany stanik po prostu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mal_ Właśnie ja też się przekonałam jak działa publiczna służba zdrowia, czyli jak nie działa! Istny koszmar! Ja mam skierowanie do ortopedy i mi się też nie przyda, a muszę jeszcze wrócić i poprosić o skierowanie do poradni chirurgii plastycznej, ale to dopiero jak ortopedę załatwię, bo boję się, że nawet jak prywatnie idę, to i tak mogą mi robić problemy:/ Nie załamuj się, w końcu na pewno wszystko załatwisz, ale jak widać, trzeba uzbroić się w cieprliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hexe_asuu - zadzwoń najpierw do Poradni Chirurgii Plastycznej i zapytaj się na kiedy jest pierwszy termin, bo jak dostaniesz skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, a pierwszy termin będzie np. za 2 miesiace, to będziesz musiała wracać po nowe skierowanie, bo skierowanie jest ważne tylko 1 miesiąc. A w jakim mieście załatwiasz te sprawy? Ogólnie to tak jak z dentystą - za wszystko trzeba płacić, niczego się w normalnym tempie nie da załatwić na NFZ, a co dopiero jakby Cię coś bolało...Najlepiej to sie rejestrować jeszcze przed bólem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mal_ Ja jestem z Warszawy. Dzięki za radę, na pewno zadzwonię;) U mnie na wizytę do lekarza rodzinnego potrzebuję tylko jednego dnia, więc przynajmniej z tym nie będzie problemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia86-86
gieniak bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Czy jak tam dzwoniłaś to powiedziałaś o co Ci chodzi? I czy do tej poradni na pierwszą wizyte potrzebujesz jakieś badania czy coś od ortopedy czy to załatwia się później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimimimi
Byłam na drugiej konsultacji w przychodni plastycznej. Niestety zaświadczenie od ortopedy, które miałam do doopy :( Lekarz mi tam napisał jakie mam schorzenia kręgosłupa i że "wskazana jest operacja kosmetyczna zmniejszenia piersi". Miałam też drugie zaświadczenie od innego lekarza, w którym tez było napisane, że :wskazana jest redykcja piersi" i plastyk z NFZ mi to odrzucił.... Ma byc JASNO napisane, związek przyczynowy, że kręgosłup w złym stanie ze względu na przerost piersi i w zwiazku z tym redukcja piersi jest konieczna. Moze tez być zaświadczenie od psychiatry, dzisiaj mi tam tak powiedzieli. Także pójdę raz jeszcze do tych lekarzy i poproszę aby napisali tak jak tam sobie życzą, aha i od razu mam zrobić USG piersi tez. Wizyty sa szybko jak już się jest pacjentem przychodni. Pani mnie zapytała na kiedy chcę, powiedziałam 2 tygodnie i taki mam termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia wejdź sobie na stronkę tej przychodni, tam napisali że nie trzeba mieć badań ale jeśli się takowe planuje zrobić to lepiej już iść do chirurga z pełną dokumentacją np od neurologa, ortopedy, rtg kręgosłupa i skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu bo jeśli chcesz operację zrobić na nfz to lekarz od razu obejrzy w wynikach co i jak i od razu będzie mógł zadecydować. A tak istnieje obawa, że powie jasne ale niech pani przyjdzie jeszcze raz z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra, a co nie jasno napisał? I biedna będziesz znowu do wszystkich chodziła i płaciła... A jak drugi raz odrzuci to co wtedy już nie ma co się starać? Ciekawe ile razy ja będę chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia86-86
NatalLodz Dzięki bardzo, tak zrobie najpierw zapisze się telefonicznie do tej przychodni a w tym czasie pochodze po tych lekarzach,tylko myśle,że muszę prywatnie, bo w łodzi o szybkie terminy na nfz to tragedia,ale chyba tak jak wszedzie. Dzięki bardzo pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×