Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość ania_niki23
Zdziwilo mnie to ze nie zmieniono mi dzis opatrunkow. Pytalam pielegniarki to powiedziala ze lekarz tak zdecydowal i tyle. Troche to dziwne bo mam te krwiaki i nawet nie mam jak ich posmarowac.musialabym wszystko zdjac wiec jednoczesnie oczyscic itd zmienic opatrunek krotko mowiac ;( jak jutro bedzie moja dr Weronika to dopytam dlaczego tak? Jutro powinna byc na oddziale wiec dowiem sie tez kiedy jade do domu :) :) :) mam pytanie dobdzirwczyn po: copowinnsm sobie jutro kupuc od razu do zmian opatrunkow ba najblizsze dni, wy juz z tego korzystacie to nsjlepiej wiecie jakiej wielkosci te gazy, gaziki, zeby tez grube nie byly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLA80K
aniu mi chodziło nie o malowanie ale o masowanie...że mi nikt nie wspominał że trzeba masować te piersi po zabiegu więc niemasowałam,,,kup sobie jałowe gaziki kilkadziesiąt sztuk bactigras, octanisept, smarowac można po wygojeniu czyli jak przestanie sąćzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Karmi z tego co piszą dziewczyny to zostaje się w szpitalu do następnego tygodnia po operacji wiec na pewno się spotkamy. Czy Tobie też tak czas się dluzy? Bo im bliżej tym ten czas wolniej płynie a ja juz nie mogę się doczekać. Ania a ty jak tam? Pewnie coraz lepiej a masowaniem twoich nowych cycuszkow pewnie z radością zajmie się małżonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Martynka ja po 3 tyg zaczelam smarowanie jak juz powiedziano ze mam zagojone i moge smarowac pod biustem i do dzis czyli 5 miesiecy smaruje 2 x dziennie i dla mnie teraz np kształt jest super w ciuchach czy sport to bajka ...życie prostsze ale problemem sa blizny a dla innej nie beda dziewczyny bo powie ich nie widac w staniku i tyle ale jakos mam problem z nimi w glowie coraz wiekszy bo chyba oczekiwałam ze bedzie je mniej widac... na mostku przy laczeniu mam 2 miejsca gdzie wyraznie blizna jest twardsza szersza i strasznie wyczuwalna pod dotykiem dlatego wole jak mezczyzna na nie patrzy jak stoje ale jak leze to nie chce by patrzyl i dotykał... sam nawet mowi ze jak byly wieksze to bylam bardziej otwarta choc moze dla zdrowia zle ten ciezar sie nosilo... a nie wiem co by było jak bym biust miala teraz pokazac innemu gdyby ten zwiazek sie rozpadl hmm poczekam do roku i zobacze jak beda jeszcze widoczne to chyba cos bede w tej sprawie robic dalej bo widze po sobie ze w relacjach damsko meskich mam z nimi problem jakiego sie nie spodziewalam ideałem bylo było nie miec a kształt by byl jaki mam teraz ale blizn nie slyszalam ze laser pozniej pomaga czy cos wiec zostaje mi pol roku smarowania jeszcze i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
minusem jest ze miałam przeszczep i brodawki nie reaguja ale wiedziec o tym a pozniej doświadczac to dwie rozne rzeczy takze sa plusy i minusy takich zabiegów i o tym tez trzeba mowic ... tak samo jedna chce miec dzieci inna nie jednej po blizny beda bez znaczenia innej bedzie przeszkadzalo- choc wiedzialam ze beda nie wiem po roku zobacze jak to bedzie wygldac i wtedy bede myslec o jakims rozwiazaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
szczerze to jakoś nie mam ochoty wstawiac fot bo tez mi tyle obiecalo po..ja wysylam kazdemu i tu nawet wkleiłam a dostalam od 2 osob moze bo kazda musi porobic fotki i robi od 2 mesiecy wiec napisalam by tez co robia i sa przed pomyslaly o tym a nie tylko o tym ze beda mniejsze i o tym tez nalezy pamietac... ksztalt nie zmienil sie sa ladne ale niestety w sexie nie reaguja jak kiedys i wiem ze nie zaluje ale gdybym miala miske E to wiedzac jakie sa blizny nie robila bym operacji ale ja mialam H moze za rok to bedzie wygldac inaczej bo tez tak slysze ale na dzis oczekiwalam ze moze bedzie widac ale mniej tym bardziej ze ja serio duzo smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Iwa dzięki za informacje są to takie o których nikt tutaj nie pisze i nie mówi ale tak szczerze po tych wszystkich za i przeciw gdybyś miała jeszcze raz decydować to zrobilabys operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
jezeli chodzi co zycie to zdecydowanie tak jezeli chodzi o łożko to nie bo obecnie zakrywam je w haleczkach i nie odgrywaja w sexie zadnej roli.. . wieksze w lozku lubilam bardziej (chociaz facet by nie myslala jedna i druga ze mnie doluje bo sam mowi ze tamte i te maja swoj urok) dla pan co może az tak do sexu wagi nie przywiazuja to nie bedzie wazne ale o tym tu nikt nie pisal taka prawda i chyba tez o tym trzeba wspomniec ja mam blizne na nodze po biodrze i ta mi nie przeszkadza jakos na biuscie tak czuje sie w lozku jak frakensztajn tak troszke i temu smaruje smaruje by nie bylo ich widac jak leze bo wtedy sa widoczne wiecej niz jak sie stoi poczekam i zobacze jak sie rozwinie sprawa dalej po czasie bo nic nie zrobie innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Dzis po zmianie opatrunku bede wiedziec czy jade do domu ;) kiedy to bedzie, chcialabym juz wiedziec? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Bodzia to spotkamy się raczej na pewno jeśli tak mówisz, a skąd jesteś? Mi czas się nie dłuży bo jest dla mnie tak odległy, że jeszcze nie realny po prostu. Żałuje cały czas, że mam taki beznadziejny termin operacji i jakoś nie mogę zacząć się cieszyć:( Ale jakoś to będzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Iwapoz ja tez Cię rozumiem bo boją się wszelakich ran i blizn, na widok igły robi mi się czarno przed oczami, cała ta medycyna nie dla mnie...ale tak mi dały w kość te moje cycki, że zniosę już wszystko nawet tą narkozę, której tak panicznie się boję i blizny też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Karmi operacja raz dwa i o niej zapominasz... raczej o czyms innym myslam piszac post o tym ze widzisz przed soba ciagle blizny jak spojrzysz w dol a tego doświadczyć mozesz dopiero po zabiegu bo nikt na to przed nie jest przygotowany wiem ze sa panie co piersi traktuja tylko do karmenia i moze z mezem raz w tygodniu i nie maja tego problemu a moze ja inna jestem - nie wiem poprostu przed zabiegiem trzeba sie naprawde grubo zastanowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Iwa wprawdzie tego nie przeżyłam, ale wiem dokładnie o czym mówisz, ja pisałam o aspektach medycznych blizn, że się ich boje itd..ale zdaje tez sobie sprawę, że moje piersi będą niejako oszpecone na zawsze już. I śliczne będą owszem, ale tylko w staniku, mi tez te blizny będą przeszkadzały na pewno. I w seksie też pewnie lepszy jest ten mój obecny biust i to są moje przeciw. Ale jednak i tak się decyduje bo widzę sama po sobie, że nie mogę się fajnie ubrać, chociaż jestem szczupła i przez ostatnie 3 lata naprawdę zadbałam o swoje ciało to i tak wyglądam nieproporcjonalnie i bardzo źle się z tym czuje. Nie wspominam o kręgosłupie i wadzie postawy zwłaszcza gdy teraz jestem szczupła jeszcze bardziej się to nasiliło. A blizny ...wiesz ja pewnie jestem sporo starsza od Ciebie i już tak bardzo mi na tym nie zależy, ale tez będę miała wielki problem pokazać je mężowi:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Ja uprzedziłam męża, ze będą paskudne blizny itd...na razie twierdzi, że najbardziej mu zależy na tym, żebym ja wreszcie była zadowolona z piersi i nie musiała ich upychać w stroju kąpielowym i takie tam. Robi sobie żarty ze mnie , że to taki prezent na 20 rocznicę ślubu mu robię, bo koledzy sobie żony zmieniają na młodsze a on tylko cycki i to sama żona mu taka atrakcję zapewnia.:):):) Oczywiście tylko do mnie to mówi. Ale blizny są okropne i wiem o tym!!! A jak nie będę miała czucia w cyckach to się wkurzę i będę żałowała......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
cos tam sie czuje ale to nie to samo i nie ma takiej przyjemnosci z nich jak kiedys nawet w połowie ( czasami to jedna brodawka moze jak potarmosze jest wieksza i sterczy a druga mniejsza wcale i to smiesznie wyglda i szczerze w lozku jak pisalam wyzej sie jest do bani z cyckami po operacji z calkowitym przeszczepem w moim przypadku akurat co na psyche mi siada z drugiej strony ale koncze bo wyjde na jakas co tylko o tym mowi chcialam male to mam a znowu mam inny problem ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLA80K
karmi,,, mój mąż tak samo mówi,,, bylebym była szczęśliwa, a jak na razie jestem,,, bo sex nie jest dla mnie w związku najważniejszy,,,jest ważny owszem ale bez czucia w brodawkach tez jest ok,,wreszcie mozna poszaleć z bielizną w sypialni..!dobrze że biuscik i to nowy jędrny wogóle jest! po dwudziestu wspólnych latach w zdrowiu i chorobie blizny to mały pikuś....mąż od początku codziennie pomagał mi w opatrunkach i oswajał się z ich widokiem pozdrawiam.. będzie dobrze dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Ja na mojego nie liczę z opatrunkami, a nawet bym nie chciała za nic, żeby to zobaczył, może po kilku tygodniach mu pokażę:) U mnie akurat biust w seksie jest ważny, ale seksowna bielizna na początku przyjdzie z pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Karmi ja jestem z okolic Leżajska (no wiesz piwo Leżajsk) i w sumie też narzekam na termin bo nie bardzo wygoje sie na wakacje i pewnie moje plany trafi ale jakoś to przeżyje najważniejsze żeby się pozbyć tego mojego garba.. Ania a ty już w domciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i faktycznie blizny, szczególnie na początku, nie wyglądają seksownie, ale czy seksownie wyglądają dwa płaskie placki sięgające do "pępka". Szczerze - z dwojga złego wybieram małe, jędrne i z bliznami. Obecnych nie cierpię, nie cierpię jak mąż na nie patrzy i jeszcze bardziej nie cierpię jak ma je dotykać. A blizny ? Jak to blizny (mam niejedną) z czasem bedą (bynajmniej powinny) coraz delikatniejsze? Trochę mnie martwi to, że brak jest w nich czucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Ja75H chodzi o wszytko wlasnie o czucie jak pisalam i reagowanie brodawek poza bliznami rowniez ,,, ja o tym nie myslam przed operacja a teraz wiem ze te co sa przed tez o tym powinny pomyslec bo wczesniej tutaj nie czytalam o tym bym tez pomyslala dlatego napisalam jedenym blizna przeszakdza innym niekoniecznie na klatce piersiowej jak je ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Ol
Dziewczyny powiedzcie mi czy okres mogę zatrzymać obojętnie jakimi tabletkami?wyliczyłam sobie i też mi wypadnie w dniu operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Gość Ol okres możesz sobie zrobić kilka dni wcześniej lub tez opóźnić jak wolisz . jesli chcesz przyspieszyć bierzesz tabletki od 2 dnia okresu i po około 18 tabletkach możesz ich odstawić przyjdzie krwawienie z odstawienia, możesz też wziąć więcej wylicz sobie jak Ci pasuje, natomiast jak chcesz aby okres przyszedł później musisz brać tabletki nie robiąc przerwy w braniu. Tabletki najlepiej brać takie trochę droższe i myślę że zdecydowanie lepiej okres ustawić sobie ze 2 miesiące wcześniej żeby na operację już ich nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbox
Ja po blisko 5 miesiącach od zabiegu, mogę już dodać własny komentarz co do efektów operacji. Dla mnie wynik jest zdecydowanie na plus. Największe zalety: 1. ustąpiły ciągłe bóle kręgosłupa piersiowego... nic nie boli! 2. piersi przed miesiączką nie są już bolesne - dla mnie to potężna ulga. 3. komfortowy wygląd zewnętrzny, wiadomo o co chodzi. Wobec tego dobrostanu wady są dla mnie właściwie drobnostką, którą mało się przejmuję. Dla porządku, są to gojące się blizny oraz odbarwione, mniejsze i niereagujące brodawki. Piersi w innych miejscach reagują przyjemnie na pieszczoty i zasadniczo nie mam z tym problemu. Jeśli chodzi o psychiczne podejście do blizn, radzę wszystkim kobietom mocno się wyluzować. Gdybyście zapytały faceta, który podciąga operacyjnie wiszącą do kolan mosznę, czy będą go krępować blizny w sytuacjach intymnych, mocno by się zdziwił. Bo liczy się skutek, poprawa funkcjonalności organizmu i własnego komfortu. Blizny są drobną ceną i dowodem podjętych starań. Dla dobrego gojenia polecam masaż blizn, o którym już kiedyś wspomniałam, ostatnio też na forum temat wracał. Masowane blizny nie grubieją, nie sztywnieją, nie ściągają się. Było to jedno z ważniejszych zaleceń moich lekarzy - regularne, codzienne i mocne opukiwanie i uciskanie wszystkich blizn opuszkami palców. Od początku, jeszcze przed rozpuszczeniem szwów, dwa razy dziennie po 20 min. W domu znalazłam drewniany wałeczek do akupresury z rączką i do tej pory używam go jak siedzę w domu przed laptopem. Jeśli chodzi o dyskomfort psychiczny, to też go odczuwam w jednej kwestii. Mianowicie bardzo obawiam się ponownego przerostu tkanki. Wiem już, że jedną z przyczyn jest wszechobecność estrogenów (fitohormonów) i mocno mnie to martwi. Skorygowałam już pod tym kątem dietę i kosmetyki, postaram się sukcesywnie usunąć z otoczenia tworzywa sztuczne, które zawierają substancje reagujące z organizmem jak estrogeny. Uczulam też rodzinę, aby dokonywali świadomych wyborów. Generalnie jest się czego bać, a problem przerostu piersi jest coraz częstszy, zresztą u obu płci. Pod linkiem znajdziecie artykuł z angielskiej prasy i ciekawe komentarze, polecam http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2678482/Why-women-having-breast-reductions-An-unprecedented-4-680-boob-reducing-ops-carried-year.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Dziewczynki ja od wczoraj w domku ;) co za ulga ;) jakie to dziwne. Jeszcze nie dawno walczylam zawziecie o ta operacje a teraz juz po. Nie moge sie na siebie napatrzec. Stoje przed lustrem i z podziwu nie moge wyjsc ;) Blizny mnie nie przerazaja. Dzis tj tydzien po operacji nadal moje piersi przypominaja tecze...bardzo kolorowa tecze. Sa krwiaki, zasinienia...coz. wymaltretowali je porzadnie ;( dzis sama poraz pierwszy zmienialam oputrek i nameczylam sie troszke przyznsm bo jednak dp tej pory 2 pary rak robily przy mnie ;) ale dalam rade! Od kiedy mam masowac piersi? Juz teraz czy po zdjeciu szwow dopiero? Nikt mi tego nie powiedzial...na razie nakladam tylko masc lioton 1000 na te krwiski okropne ;( na zdjecie szwow jade we wtorek 22.12 , na razie tylko z brodawek a jak bedzie dalej to zobaczymy. Nic mi sie nie saczy na szczescie ani nie boli ;) jest obrzek, wiadomo ale czas...potrzebny jest czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciucha2
Z masowaniem poczekaj aż zdejma szwy bo przecież nie chcesz żeby Ci się cięcia rozeszły. Zresztą na wizycie zapytaj co jak możesz i kiedy. Lotion 1000 jest też dobry na smarowanie blizn aby nie były twarde i zgrubiale ale smarować można dopiero jak wszystkie strupki odpadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki83
PoWiem szczerze ze slabo gio mi sie pod prawa piersia na laczeniu odwrconego T. Pani dr powiedziala ze tam po odpadnoe kawalek skory...nie wiem co to mialo znaczyc ale srednio to wyglada; tak jakby robil mi sie strupek wielkosc***aznokcia. Takie to czarne nieladne. Wczoraj nawet ciut mi to przesiaklo i zabrudzilo biustonosz pomimo ze nakladam bactigras i na to duze gazy 0,5 m. We wtorek bede na zdjeciu szwow z brodawek to sie dopytam o to. Blizny bliznami ale najbaedziej cieszy mnie to ze czuje sie lzejsza i wreszcie wygladam jak czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Ania jeszcze ze dwa tygodnie i uporasz się z ranami, najważniejsze, że ciszysz się z nowego biustu? ciekawe jakie to uczucie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Karmi my tez niedługo przekonamy się jakie to uczucie. .......Ania robilas już fotki nowego biustu? Jeśli tak to podeślij jestem ciekawa efektu. A na efekty gojenia trzeba trochę poczekać bo wiadomo jednym goi się szybko a inni potrzebują więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×