Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość
Zmniejszanie piersi rzeczywiście jest refundowane przez NFZ ale chyba jeżeli masz udokumentowane że powodują problemy zdrowotne. Tym czasem radziłabym ci znaleźć dobrą klinikę i po konsultacji dowiesz sie ile to kosztuje- zazwyczaj konsultacja jest bezpłatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. duzy biust zawsze jest powodem problemow zdrowotnych (sorry ale nie znam osoby ktora mając miskę H ktora dźwiga 2-3kg w przodzie przez x lat jest zdrowa jak ryba i nic ja nie boli nie ma boli kregoslupa od ramiaczek odcisków itd) 2. wiec osobiscie nie widze sensu operacji prywtanie gdyz znam przypadki ze wcale jakos tak idelanie tez nie sa piersi robione prywtanie a koszt to okolo 10-15tys taniej w PL sie nie robi 3. kazdy jest w stanie zalatwic sobie 2-3 papierki od lekarza bez przesady poprostu jedni w kolo tematu troche nabiegaja i maja za free a inni wole zaplacic tyle kasy i isc za 2-4 tyg na operacje i taka prawda ps. a termin operacji tez prywtanie wcale nie jest taki od reki jak sie innym wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Witajcie, wlasnie wrocilam z łecznej...dzis mials wizyte kontrolna u dr Zuchowskiej. Zdjela mi szwy i ogilnie byla vardzo zadowona z ksztaltu moich piersi. Ogolnie goja sie dobrze tylko ta ranka pod brodawka i na laczeniu szwow na dole w prawej piersi troszke gorzej ale twierdzi ze to nic niepokojacego. Gdyby pojawily sie jakies niepokojace wycieki z tych moich ranek albo zaczerwieniloby sie to mam sie od zglaszac na sor. Jak na razie mam wizyte na 5.01 i licze na to ze do tego czasu ladnie mi sie wygoi. Mam tez na ta chora jeszcze piers nakladac bactigras a na druga tylko suchy opatrunek. I myc cycuszki szarym mydelkiem i masowac masowac i jeszcze raz masowac. Masci silikonowe dopiero gdzies za 2 tygodnie po kolejnej wizycie. Dala mi probke bluznasilu ale tez ulotki silaurum i sutricon. Z jakich korzystacie i jakie polecacie. Oczywiscie wszystkie sa na bazie silikonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
ja mialam dermatix ultra i uwazam byl chyba naj 3 opakwoania mialam bliznasil dlugo strasznie schnie po 1 tubce odstawilam sutrocon mialam 3 opakowania i dalam spokoj sobie z plastrami bo nie dosyc ze 1 plaster starcza na 2 piersi (w opakowaniu masz ich 5) to po 3 dniach max je zmienialam na nowe obecnie uzywam silkyderm ale jak pisalam wyzej ja smaruje 2x dziennie jestem pol roku po a blizny jak sa tak sa widoczne i jak dla mnie bardzo dlatego za rok bede myslec chyba o usuwaniu blizn laserem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Hej Ania bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko w porządku. ...widzisz tak bardzo się martwilas. Super teraz wyglądasz-:) dziękuje za fotki odwdziecze się jak będę już po. Od dzisiaj to już równe 5 miesięcy. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Dziewczyny pozdrawiam świątecznie. Ania jesteś kilka dni po zabiegu i dopiero wszystko się goi, najważniejsze, że lekarz stwierdził, że jest ok. Iwa daj sobie jeszcze trochę czasu, a jeśli faktycznie te blizny cię frustrowały to zrobisz sobie je laserowo. Pomyśl ile kasy zaoszczędziłaś na operacji na NFZ to najwyżej trochę ze swoich dołożysz, a może jeszcze zbledną. Bodzia te nasze 5 miesięcy to po prostu wieczność jak dla mnie:) Pozdrawiam wszystkie przed i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Hey dziewczynki, mysle ze laseroterapia to fajna sprawa. Kazda z nas chce wygladac dobrze wiec earto skorzystac z takiej opcji jesli blizny faktycznie nas draznia ;) ja jeszcze o tym nie mysle, jeszcze przede mna sporo czasu zanim piersi dojda do siebie ;) Dziewczyny przed...zleci Wam raz dwa, zobaczycie! Mnie 5 miesiecy czekania zlecialo nie wiem kiedy wiec u Was bedzie podobnie. Co do odczuc to bardzo sie ciesze bo mam czucie w brodawkach i nie jest juz tak zle jak na poczatku w sensie tak wrecz bolesne i tkliwe. Teraz jest poprostu przyjemnie. Smiejemy sie z mezem ze teraz to takie naturalne silikonki mam. Jestem bardzo szczesliwa i dziewczyny przed...tez bedziecie!!! Warto bylo czekac!!! Zdrowych i wesolych Swiat dla Was wszystkich! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, bardzo dziękuję za fotki :) jestem pod wrażeniem :) po tym jak szczegółowo, krok po kroku, opisywałas co i jak miałam pewne obawy żeby je otworzyć .... ale jak już je otworzyłam - patrzę i parzę i napatrzeć sie nie mogę - wyglądają doskonale choć (moze to złudzenie) całkiem duże ci je zrobili :) matko jak ja bym chciała mieć to już za sobą Dziewczyny korzystając z okazji zdrowych, spokojnych, pełnych optymizmu Świąt Wam życzę i oczywiście anielskiej cierpliwości w oczekiwaniu na termin :) Spadam dalej szykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Dziewczyny wesolych świąt Bożego Narodzenia , spędzonych w spokojnej i rodzinnej atmosferze oraz chwili odpoczynku od codziennych obowiązków i problemów........-:)dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Zaczęłam szukać po internecie wiadomosci na temat zmniejszenia biustu i trafilam tu :) jestem narazie blada w temacie, ale rowniez mam duzy biust i moim najwiekszym marzeniem jest jego zmniejszenie!!! Mam 23 lata i jak dotad krepowal mnie ten temat, bo komu sie nie zalilam na swoje problemu pukal sie tylko w czolo. Nie chce sie juz dluzej z tym meczyc i chce zaczac dzialac :) mam duzo do nadrobienia i przecztania waszych wpisow, ktore juz po godzinie czytania rozjasnily mi pewne obawy. Bede wdzieczna za przyjecie mnie w wasze grono i pomocy dla poczatkujacej jak zaczac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Julia no to dobrze trafiłaś, witamy:) Masz lekturę na święta. Szkoda, że ja nie miałam takiej możliwości 20 lat temu, jeśli nie masz przeciwwskazań to decyduj się jak najszybciej. Nie męcz się z tym ciężarem bo problem sam się nie rozwiąże. Napisz skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
A tak w ogóle to jeszcze raz Wesołych Świąt, ja z poranną kawką przy kompie jem ciasto i kombinuje jakby tu nie przytyć w święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly czas czytam :) ja jestem z mazowieckiego, w polowie drogi miedzy Warszawa a Lublinem (tak mniej wiecej) Czy wszystkie obecne dziewczyny maja operacje na NFZ? caly rok odkladalam kase zeby zrobic prywatnie, ale jeszcze dluga droga przede mna zeby byc dobrze w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juli Znakomita wieksząść tu piszących już miała lub będzie miała na NFZ :) Generalnie większego problemu nie ma - potrzebujesz A/ skierowanie od internisty B/ skierowanie od ortopedy C/ usg piersi - potwierdzający ze wszystko jest ok W dwóch pierwszych pkt potrzebny jest kod - ja niestety go nie pamietam ale dziewczyny na pewno pomogą :) Jeśli faktycznie rozmiar masz duży z uzyskaniem powyższych dokumentów ńie będziesz miała problemu :) a wlasnie jaki masz rozmiar? Na wydatkowanie kasy którą już odłożyłaś na pewno znajdziesz lepszy sposób czy powód :) moim zdaniem jeśli coś można zrobić (i to dobrze) za free bez sensu poprzepłacać :) Karmi mam podobnie :) ale nie myślę jak nie przytyć a jak zrzucić to co przybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Ja75h ,to tak jak pisaly dziewczyny ze w lecznej nie robia malych. Faktycznie sa spore ale i tak roznica jest ogromna. Zwroc uwage na fotki że ze szpitala pomalowane byly tuz nad pieprzykami na brzuchu a to najswiezsze odbicie w lustrze jak sa wysoko ;) ja zawsze mialam bardzo okragle piersi w sensie takie miesiste, wiadomo zwis byl ale biust ciezki mocno ugruczolowiony. Pewnie dlatego nie wycieli duzo. Z jednej poszlo 400 a z drugiej 340 chyba, tylko nie wiem czy ml czy dag? Ogolnie to tak jakby usuneli dwie normalne zdrowe piersi ;) wczoraj jak weszlam do dziadkow na wigilie to powiedzieli ze deska jestem ;) z boku to faktycznie malo co widac, jeszcze w sportowym ktory splaszcze troszke to w ogole ;) moj maz mowi ze teraz to mam silikonki naturalne. Szczerze chcialam male ale nie wiem czy tak przesadnie bo przeciez rozmiar 70c to bylabym mega plaska. A jak cale zycie ma sie troche z przodu to dziwnie byloby teraz nie miec nic z przodu ;) W lecznej robia na dolnej szypule i to ponoc jest metoda ktora nie pozwala na badzo duze zmiany. Jula jestes nowa, witaj ;) ten kod to n62 czyl przerost sutka tak yo sie nazywa. Ja mialam 70h a teraz 70d ;) jak chcesz to podaj mail wysle Ci kilka fotek sprzed i po operacji. U mnie nie ma jeszcze rewelacji bo operacje mialam 17 dni temu wiec dopiero sie goje ;) ale jak chcesz zobaczyc jak to wyglada to Ci wysle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
ania_niki23 nie powielaj mitu ze w lecznej robia duze bo sama to kiedys sie naczytalam i mialam stracha jecha na wizyte do lecznej bo usilnie przekonywano mnie ze tylko warszawa robi male (sama jestem przykladem mialam 80h mam 80c) zalezy od tego jakie mialas przed oberacja wiec mialas "miesiste" temu sa duze wieksze i po - ja mialam bardziej wiszace i temu mam małe (prosze wypytac lekarzy przed operacja dokladnie co i jak i od czego to zalezy) - wiec w lecznej nie robia wcale duzych a zalezy to od wyjsciowych piersi pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Iwa chyba dokladnie to co Ty napisalam we wczesniejszym poscie skoro wiesz ze mialam miesliste.. ;) jak zauwazylas opusuje swoj przypadek a to ze wspomnialam ze kilka dziewczyn napisalo kiedys ze nie robia w lecznej malych to nie znaczy ze ja tak uwazam bo wiem jakie mnie zrobili a nie komus ;)i nikogo nie chce zniechecac bo caly czas odkad trafilam do szpitala pisze ze jestem mega zadowolona z lecznej pod kazdym wzgledem ;) Poza tym pojeciem wzglednym jest duze czy male bo kazda z nas ma inny poglad. Ja jestem mega zadowolona i wiedza to tez te dziewczyny z ktorymi pisze priv na mailu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
ok luzik mega sie ciesze ze jestes zadowolona poprostu odniosłam sie do tekstu: to tak jak pisaly dziewczyny ze w lecznej nie robia malych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 70F, mimo ze bylo to mierzone u braffiterki spory czas temu. Mam tendencje do tycia i oczywiscie wszystko idzie w biust!!! :( mam nadzieje, ze taki rozmiar sie kwalifikuje? Najgorsze jest to, ze sie mega wstydze nawet z kims pogadac o tym i w tym kierunku zrobic, musze poczytac tez szpitale jakies w okolicy i co jest polecane. @Ania_niki23 jesli to nie problem to bylabym wdzieczna. Dam na razie Ci roboty mail, a pozniej odpisze z mojego, jeszcze nie doszlam do tego czy mozna edytowac wpisy albo usunac, zeby nie bylo mojego oficjalnego maila :-) odezwij sie na karol.dyzma@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
To jak chcesz ja podam swoj a Ty do mnie napisz bo na pracowniczy to tak dziwnie ;) anna.misztal@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi nie dziwie ci sie :( ja duzo starsza od ciebie jestem, wygadana coby nie było watpliwości :) a jak przyszło co do czego i miałam opowiedzieć co chce i po co mi to - przyznaję bez bicia - nie było mi łatwo wyartykulowac myśli :) Ania moje zwisy tez sa mięsiste - niestety :( a ja sobie wymarzyłam takie co mi sie w dłoń zmieszczą :) ale nic ... różnica jest kolosalna in plus, są śliczniusie i jędrniusie - nie bede wiec marudziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Dziewczyny ja jak na razie 0,6 kg na plusie, a to jeszcze nie koniec:( jesli chodzi o wielkość piersi to ja nawet wolę większe, ale nie wiem w sumie czy mam mięsiste czy nie. Ale w sumie to dla mnie jest najmniej ważne, grunt żeby nie były te co teraz , w tym temacie jestem całkowicie ugodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Juli 92 no to zapraszamy do Łęcznej, nie masz daleko. Tylko musisz szybko wziąć się za dokumentację bo teraz terminy oczekiwania znacznie się wydłużyły. Jeżeli chodzi o skierowanie to nieprawdą jest, ze trzeba mieć od internisty i od ortopedy. Skierowanie trzeba mieć od jednego lekarza może być rodzinny lub ortopeda, skierowanie musi być do poradni chirurgii plastycznej z kodem N62, jeśli skierowanie masz od rodzinnego wtedy musisz mieć zaświadczenie od ortopedy o zmianach w kręgosłupie, do tego usg piersi i gotowe:). Natomiast jeśli ortopeda wystawi ci skierowanie do poradni chirurgii plastycznej to już od rodzinnego nie potrzebujesz. Pani w rejestracji spisuje jeszcze kody resortowe, ale te są na pieczątce ZOZU na skierowaniu, ważne żeby była dokładnie odbita pieczątka bo ja musiałam dzwonić do rejestracji swojej bo na pieczątce było niewyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_Ze ja tego wcześniej nie wiedziałam - nie głowkowalabym tyle Juli i co ważne lekarze którzy bedą ci wystawiali te dokumenty musza mieć podpisana umowę z NFZ (nie moze byc zaświadczenie z prywatnej praktyki lekarskiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmi też schowaj wagę i na razie nie stawaj na nią-:) mamy jeszcze chwile ja na razie też musialam opuścić ćwiczenia bo z noga w gipsie się nie da-:( ale liczę na to że już niedługo znów zacznę a po świętach dieta mz i samo poleci-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Wcześniejszy post to mój Karmi nie napisałaś mi skąd jesteś. Może niedaleko mnie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annawooooo
Cześć, czytam ten wątek od początku, kiedyś też coś napisałam. Od zawsze miałam duże piersi, obecnie noszę rozmiar 75 K (brytyjskie), które jest właściwie za małe, ale większych misek do tego obwodu nie ma.. Na razie nie przymierzam się do operacji, ale od kilku lat podczytuję na ten temat i być może w końcu się przekonam. Dużo się dowiedziałam z tego wątku, ale nurtuje mnie jeszcze kilka kwestii, np. czy operuje się dużo dziewczyn, które jeszcze nie mają dzieci, bo podobno po tej operacji nie można karmić piersią? I jeszcze jedną niepokojącą rzecz tu wyczytałam - że zachodząc w ciążę po takiej operacji, jest ryzyko tworzenia się torbieli w piersiach. Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale być może jest to związane z wyciekaniem mleka do środka piersi (kanaliki mlekowe są poprzecinane i nie mają ujścia w brodawce), tylko proszę nie wyśmiejcie mnie ;) I jeśli chodzi o efekt wizualny - takie duże piersi są przeważnie szerokie u podstawy, czy po obcięciu ich nie wyglądają dziwnie, takie małe, a jednocześnie szerokie u podstawy? I jak jest z jędrnością, czy one zostawają takie zwiotczałe jak były, czy podnoszą i ujędrniają też? Potrzebuję mieć wyobrażenie czego się spodziewać po ewentualnej operacji, żeby zacząć na poważnie o tym myśleć, dlatego proszę nie zbywajcie mnie wysłaniem na konsultację do lekarza z kwitkiem, że tam się na pewno wszystkiego dowiem, bo nie jestem jeszcze zdecydowana na operację, jak dla mnie to za duży krok, przynajmniej na razie, ale zbieram informacje i jestem umiarkowanie zaciekawiona. Mam też prośbę, czy dziewczyny, które są już po operacji, mogłybyście mi wysłać zdjęcia swoich piersi przed i po operacji? Chciałabym zobaczyć jak to wygląda. Jestem zarejestrowana na forum beauty, ale nie udzielam się merytorycznie, bo nie mam doświadczenia w operacjach, więc nie mam czego pisać, no i nie mam przez to dostępu do prywatnych galerii. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy wysłać mi swoje zdjęcia, podaję swojego maila: anna.wo25@gmail.com Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×