Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość
Jeśli mieszkam w poznaniu to mam szansę na refundację z nfz w tej Łęcznej aby zmniejszyć biust? Jak to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiutkapanienka
dziewczyny doradzicie mi jakie leki na przeziebienie moge sobie jeszcze zaaplikowac, wizyte u anestezjologa mam 13, a operacje 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
hej dziewczyny serio tutaj jest masa informacji wiec po co pytanie co 2 strony jakie trzeba miec skierowania od kogo co i jak - tylko troszke z waszej stony wysilku - prosze was szanujcie to co kazda z nas pisala wczesniej - blagam cofnicie sie o 10-20 stron wstecz i macie nawet numery telefonow tam podane - kaooma wczoraj nie w poznaniu nie zrobisz na nfz tez z poznania grzalam na leczna -tam czekalam 2 miesiace pol roku temu teraz wiecej tam uderza za tym ida dluzsze terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Do gość. ..skierowanie jest ważne w całej Polsce w każdej placówce która ma umowę z NFZ. ..ja jestem z Wielkopolski i koleżanka Iwapoz też i robiliśmy zabieg prze Łęczną. Do ktoś. ...napiszę Ci meila jak wrócę z pracy pozdrawiam.. Anestezjolog zazwyczaj bada pacjentów w przeddzień zabiegu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
j.medyk@onet.pl to mój e-mail wcześniej pisałam jako kaooma a potem mi wyszło jako gość nie wiem czemu. Proszę podajcie informacje krok po kroku jak,mam to zrobić. Rok temu byłam u ortopedy nie chciał mi wystawić zaświadczenia Powiedział ze najpierw rehabilitacja a później jedli to nie pomoże to mogę się starać. Dodam że mam 158 cm i70/ 75j/k nie mam już siły nosić mojej 4 miesięcznej córki ani wyprostować się nie. Mogę... Proszę o poradę juz rok temu dodałam post tutaj ale nikt nie odpisał czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
kaoma warto naprawdę poczytać parę stron wstecz tak jak pisze Iwa, dostaniesz odpowiedź na wszystkie pytanie jakie Cię nurtują. Do Łęcznej jak najbardziej można przyjeżdżać , nie ma tu rejonizacji. Trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii plastycznej i właściwie to jest najważniejsze, ( może być od rodzinnego)potem lekarz ewentualnie prosi o dowiezienie zaświadczenia od ortopedy o zmianach w kręgosłupie, dobrze jest mieć usg piersi lub mammografie. I tyle.... lekarz mierzy Ci różne odcinki biustu i kwalifikuje na operacje, wyznacza termin, w którym masz się zgłosić na operację, od tego czasu cierpliwie czekasz i pochłaniasz każda wiedzę na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak ale jak już napisałam wyżej. Ortopeda nie wystawił mi zaświadczenia stwierdził że najpierw rehabilitacja i co zrobić w tej sytuacji.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na swiecie jest jeden ortopeda - przeciez mozesz isc do innego - kobiety jak ktos jest zdeterminowany zawsze znajdzie wyjdzie z sytuacji - ja byłam u jednego to mi powiedzial ze naogladalam sie za duzo telewizji ze chce zmiejszac wiec poszlam do innego i wystawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiutkapanienka
Ja mam tak ustalona wizyte u anestezjologa, takie maja zadady w warszawie w orłowskim, to jak doradzicie mi cos z tymi lekami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A znacie jakiegoś ortopedy w poznaniu który bez problemu wystawi takie zaświadczenie. Teraz trochę ciężko mi latać po ortopedach mając małego bobasa którym ciągle się zajmuje. Ponadto mieszkam za poznaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Tak czytam i czytam Was kolezanki i widze dwie grupy: jedne zrobia wszytko by dopiac swego...inne nawet kilka stron nie poczytaja i chca miec podane na tacy tak szczerze i nie obrazac mi sie zaraz jedna z druga ja z Poznania pojechalam do Pily do ORTHOS po skierowanie bo mi mega zalezalo na zmiejszeniu ....90km wiesz nikt za ciebie nie zalatwi skierowania wiec sprawa prosta albo poczekaj na operacje jak dziecko odchowasz albo sie musisz kolezanko zmobilizowac - po operacji zreszta zdajesz sobie sprawe ze tez jest okres powrotu do "norlanosci" i na niego tez musisz byc przygotowana...a teraz widzisz po skierowanie nie masz czasu zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
nowiutkapanienka dziś to lepiej chyba nie bierz leków a miod i cytyne kolezanko - wiem ze nawet zwykla polopiryna moze krew rozrzedzać wiec na wlasna reke przed narkoza nic bym nie kombinowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Najlepiej poradzić się rodzinnego co do leków. ..myślę że jeśli masz 3 tyg do operacji to możesz sobie z kilka dni pobrać coś byś zawartości kwasu acetylosalisylowego czyli bez polopiryny czy aspiryny .np.febrisan.spytaj w aptece. Co do skierowan to do por.chirurgii plastycznej wystarczy od rodzinnego .dobrze jest mieć zaświadczenie od ortopedy a do ortopedy już zrobione rtg...można iść prywatnie..jak robią łaskę zmienić lekarza.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny. Przeczytałam juz kilka stron wstecz i wszystkiego się dowoedzialam. Pójdę na dniach do lekarza rodzinnego i poproszę o skierowanie spróbuję znów, może się uda mam trochę czasu i tak na razie karmie piersią. Wiec operacja odpada w czasie laktacji. Bylezebym w końcu dostała to zaświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie (moge sie mylić) ze zaświadczenie nie jest ważne w czasie nieokreślonym. Proponuje sprawdzić zanim sie nabiegasz. W łęcznej na konsultacji byłam na początku grudnia a termin dostałam na sierpień :( czyli już teraz jest 9 m-cy oczekiwania. Skoro masz małe dziecko zwróć tez uwagę na to co napisała ci.Iwa ... po operacji na pewno przez jakiś czas nie weźmiesz malucha na ręce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Musisz sie dowiedziec kolezanko u lekarza ale po karmieniu musisz chyba pol roku czy rok i tak czekac aby wykonano operacje bo wiem ze temat tez sie tutaj przewijał owy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaooma
dziewczyny podeślijcie proszę zdjecia na e-mail waszego biustu przed i po . Chciałabym zobaczyć jak wyglądają te blizny i jak duza jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaooma
mój e mail j.medyk@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowiutka no i koniecznie domek i łóżeczko :) Dorota ile czasu już upłynęło od twojej operacji? Iwa a u ciebie już wszystko na tip top zagojone? Czy poza brakiem czucia i widocznymi bliznami odczuwasz jeszcze jakiś inny dyskomfort / ból ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
Nie ogolnie to juz nie czuje sie ze mialo sie operacje na silownie chodze i basen mi od poczatku sie ladnie goilo i nie mialam jakis ropni czy cos ale myslam ze blizny sa mniejsze i mniej widoczne i na to nie bylam gotowa chyba i nie jestem... poza tym ze po bokach jako tako blizny sie to przy dekoldzie pod piersia mam ciagle zgrubiale jakby bliznowiec to był i smarowanie 2x dziennie nic nie daje a ze sa male C to widac je nawet jak stoje i ja nie widze roznicy od tych masci kremów i pierdołów to poza tym ok odkladam kase na ten laser i bede kombinowac chyba w tym kierunku staram sie chodzic do lozka w koszulkach sexownych raczej bez niczego na biuscie sie nie pokazuje siatki koronki draznia mnie jak cholera te blizny cyc mały fajny ale dyskomfort psychiczny jest teraz inny (wtedy byly balony teraz blizny) no coz taka ja pokrecona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Iwa masz rację o tych grupach ja po przeczytaniu kilkudziesięciu stron a przede wszystkich twoich wpisów zdecydowałam się już tak na 100% na operację tylko nie doczytalam wszystkiego do końca i pojechałam na wizytę tylko ze skierowaniem od ortopedy .Dr Mądry pobadal pomierzyl i powiedział ze możemy rozmawiać o operacji jak będę mieć zaświadczenie od ortopedy o zmianach i leczeniu kręgosłupa i usg lub mammografie. To był czwartek w piątek bylam już u ortopedy a w sobotę na usg. W poniedziałek dwonilam do Łęcznej zeby umówić kolejną wizytę u dr Mądrego ale pani powiedziała ze dopiero za dwa tygodnie .oczywiście nie chciałam tyle czekać więc odnalazlam post gdzie Iwa zamieściła numer telefonu do doktora M.zadzwonilam ale nie odbierał ale po15 minutach oddzwonil i już w czwartek byłam na wizycie-:) da się. ....termin mam na 23 maja no ale to trzeba być naprawdę zdeterminowanym i naprawdę chcieć-:)-:) A jeśli lekarz nie chce Wam dać skierowana to powiedzcie mu żeby dal na pismie odmowę i uzasadnil dlaczego. To działa przynajmniej u mnie-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeee tam zaraz pokręcona :) apetyt rośnie w miare jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Pierwszy raz od operacja zalamalam sie...myslalam ze wszystko juz z ta prawa piersia bedxie ok a tu prosze...dr oczyscils mi z tych strupow pod brodawka i mam teraz w tym miejscu taka dziura pod brodawka ze boje sie na to spojrzec. Widac normalnie az szwy to chyba jakies wewnetrzne.Chyba sie poplacze...ile to jeszcze trwac i jak to sie skonczy. Czemu ta cholerna rana sie nie goi? Kazala mi tylko mokre opatrunki z ocraniseptu robic bez bastigrasu na razie...boje sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
I same widzicie nie ma reguły ja mialam calkowity przeszczep i brodawki jak i szwy nic sie nie rozchodzilo... zero ropnych historii .... kolezanka na szypule i nie goi sie wcale ze lepiej...u kazdej to indywidualna sprawa jednak....jedz wit c ja jadlam przed i po na naczynia pomaga wzmacnia...cierpliwosci...skoro lekarz nic niepokojacego nie widzial to stosuj sie do zalecen i zagoi sie:) mi czarne z brodawek az dwa miesiace schodzilo te strupki ale zeszly tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Aniu będzie ok..ja też miałam chwilę załamania .- z powodu niego Jacek się brodawki ale już jest ok...po 7 tygodniach ..badz cierpliwa rób co trzeba wszystko się wygoi...na pewno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, buuuuu. Nie znam sie na tym wiec nic mądrego nie napiszę. A zadałaś to pytanie lekarzowi ? Co on na to ? Moze tak jest cześciej niż nam sie wydaje nie możemy patrzyć przez pryzmat kilku dziewczyn które w większości goją się książkowo :) kobieto głowa do góry, jestes na finiszu - tyle już przeszłaś, najgorsze już dawno za tobą, musi byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_niki23
Dziura jest wielka, okropna!!! Nie rozumiem po co ten strup jedt ciagle zrywany!? Na dodatek nie zostaly wyjete szwy ktore mamwrosniete w skore. Pani dr tylko mi je przyciela zeby nie wystawaly...ktos inny mi powiedzial ze szwy nierozpyszczalne musza btc usunuete bo to cialo obce i moze sie babrac poznuej. Ja ufam lekarce ktora sie mna zajmuje, mysle ze wie co robi ale przeraza mnie to ze ta rana jest taka gleboka i nie chce sie goic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Sory jakaś literówka mi wyskoczyła miało być z powodu jednej brodawki.. Iwa twoje piersi się książkowo goiły..takie ladniutkie były na zdjęciach po....a u mnie pod górkę. Tak bywa..a te plastry sutricon to zdejmowalas przed prysznicem czy w nich się myłaś ?bo na ulotce jest napisane że najlepiej co dobę zmieniać i że można je opłukać i przykleić ponownie do 3-5 dni...? Jestem ciekawa..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwapoz
Ja dwa trzy dni nosilam i zrywalam... dlatego mi nie przypasowaly gratuluje jak je trzy czy piec dni nosic jak pisze na ulotce by zerwac i na nowo przyklejic dla mnie awykonalne...za delikatne po drugim oderwaniu juz sie nie przykleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
No właśnie ja już po 1 dniu już chce je zdjąć bo takie dziwne uczucie mam .3 dni to sobie nie wyobrażam. ...zobaczymy efekty. .chyba zel lepszy i tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×